elementi oko gibnja

2 posters

Ići dole

elementi oko gibnja Empty elementi oko gibnja

Počalji od bane90 Ned 09 Apr 2017, 17:11

Drugari, jel pravilno da ova podloska stoji ovde?ima lufta na ovom drzacu gibnja, pa imam utisak da mi to lupa po neravninama..

elementi oko gibnja 21mc9qr

elementi oko gibnja 106jaye
bane90
bane90
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 382
Godina : 33
Lokacija : Cuprija
Datum upisa : 15.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

elementi oko gibnja Empty Re: elementi oko gibnja

Počalji od YUgisa Ned 09 Apr 2017, 17:16

Koliko vidim imas tri lista gibanj pa je neko verovatno zato postavio to jer je gibanj malo deblji od dvolisnog. A to nekad treba, nekad ne treba, zavisi od auta, greda nije kod svih ista bas pa guma koja se nalazi izmedju grede i gibnja ne naleze uvek jednako pa gibanj ne upadne kod svakog jednako, tako da proveri samo da nije slucajno greda popustila pod korozijom, jer hoce nekad da upadne tu, a mozda je neko stavio to bez prethodne provere da li treba, tako da mozes da skines, mada tu ne bi trebalo da lupa... Ali mozda jedino ako se gibanj pomera levo desno pa da lupa krajem o amortizer ako su skupljene viljuske Jer taj nosac bi trebao gibanj da drzi za gredu Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

elementi oko gibnja Empty Re: elementi oko gibnja

Počalji od bane90 Ned 09 Apr 2017, 17:26

Greda je generalno ok, nema znakova propadanja, i korozije, menjao sam amortizere, i pojavio mi se bio problem da je zadnji trap raskrecen, kao da se raspada zadnji kraj, i desavalo se da struze felna u amortizer, znaci nenormalan ugao tocka.onda sam resio da zamenim i caure, i kad sam skinuo viljusku video sam da imam 15mm podloske gore kod grede gde se kace viljuske.skinuo sam ih, i ostavio po jednu, mozda 1mm.Sad se samo s vremena na vreme i dalje cuje da felna zakaci u telo amortizera, a po rupama i dalje lupa...S obzirom da sam zamenio i caure i ceo amortizer, a lezaj nema lufta, presao sam na pitanje gibnja.Nemam onu gumu na sredini grede, sto drzi gibanj..amortizere sam menjao ujedno sa prednjim i stari su bili solidni.od tog dana kad sam uzeo auto od mehanicara,(posto nisam hteo prvi put ja da radim)sve je s'ebano...pre toga su tockovi stojali pravo u milimetar, i auto je bio vislji pozadi, onako u muscle car fazonu.sad izgleda kao da je preteglio boga oca..
bane90
bane90
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 382
Godina : 33
Lokacija : Cuprija
Datum upisa : 15.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

elementi oko gibnja Empty Re: elementi oko gibnja

Počalji od YUgisa Ned 09 Apr 2017, 17:39

Te podloske igraju ulogu u nagibu tocka, ali odnos felna-amortizer je ogranicen spojem glavcine odnosno rukavca sa amortizerom, tako da ako kaci, kaci ce uvek bez obzira na nagib (moze malo da utice jer se iskrivi taj prahobran zbog ugla oslanjanja na karoseriju), verovatno su lose izbusene rupe na amortizerima pa je prevelik nagib. A posto si izvadio sve te podloske, vrlo je moguce da onda kao sto kazem lupa gibanj u amortizer na krajevima jer je trap preuzak.

Resenje je da se ili slicuje gornja rupa na amortizeru ili stave ekscentricni srafovi za podesavanje nagiba pa da se nasteluje ka plusu tj da se izvuce tocak napolje pa ce se udaljiti od tela amortizera a onda da se vrati par podloski da dobije opet negativan nagib.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

elementi oko gibnja Empty Re: elementi oko gibnja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu