Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha

4 posters

Ići dole

Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha Empty Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha

Počalji od sasacv68 Sub 02 Jan 2016, 12:21

Htedoh danas da menjam filter vazduha, ali kad skidoh poklopac, imam sta da vidim ... poprilicno smrznutog kondenzata unutar filtera (i malo van filtera).
Ocigledno da je od iberlaufa, ali ipak prvi put vidim ovako nesto i u ovolikoj kolicini.
Bilo je i ranije tu nesto masnoce, oko tog izlaza ili je znalo da bude te kremaste mase sa unutrasnje strane poklopca na otvoru gde se uliva ulje, ali ne u ovolikoj kolicini.
Nakon kraceg rada motora se ovo naravno odmrzlo, pa sam pobrisao, ali se ne usudih da postavim nov filter, dok ne cujem misljenja ovde.

Da li je ovo normalno i sta je razlog ?
Crevo ibera je prikljuceno na kuciste filtera, cini mi se da ne duva tu nesto posebno mnogo - svakako mi ne gusi rad motora.
Potrosnja ulja je cca 600g/1000km - sto cenim, nije previse za star motor.
U poslednje vreme uglavnom vozim kratke rute kuca-posao - cca 2 x 2,5km

Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha You2c Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha Jj4vuc
sasacv68
sasacv68
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 123
Godina : 55
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 06.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha Empty Re: Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha

Počalji od YUgisa Sub 02 Jan 2016, 12:43

Sam si sebi odgovorio sa razlozima zasto se to desava i pod tim okolnostima je to normalno Wink

Moj savet je staviti gumeno crevo, nabijes na taj odusak sto je na kucistu i sprovedes crevo do otvora u karburator, tako se nece taloziti u kucistu nego ce se automatski sagorevati u motoru Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha Empty Re: Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha

Počalji od Nikola I. Sub 02 Jan 2016, 14:33

Pa u neku ruku je i normalno da se stvori kondenzat, ali meni deluje da nije normalno da se nakupi ovoliko emulzije... Jer to stvara i na cepu od ulja u velikoj kolicini?

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha Empty Re: Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha

Počalji od YUgisa Sub 02 Jan 2016, 14:40

Moze da bude tako ako motor ima losije karike, vozi se nezagrejan i jos ako je losije i ulje, eto recepta za majonez u kratkom periodu, moze i za 500-1000km...


_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha Empty Re: Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha

Počalji od sasacv68 Ned 03 Jan 2016, 15:24

YUgisa ::Sam si sebi odgovorio sa razlozima zasto se to desava i pod tim okolnostima je to normalno Wink

Moj savet je staviti gumeno crevo, nabijes na taj odusak sto je na kucistu i sprovedes crevo do otvora u karburator, tako se nece taloziti u kucistu nego ce se automatski sagorevati u motoru Wink

Svidja mi se ideja Cheers

Predpodstavljam da bi to (dodatno) crevo trebalo osigurati, selnom oko oduska i eventualno za jednu od matica koje drze zaptivku oko karburatora ?

I da, vozi se ˝nezagrejan˝, koristim ulje Wurth Triathlon 15-40, a motor je star, verovatno karike nisu savrsene, tako da zna i leti biti ˝majoneza˝ ispod cepa ... a evo, uslikah i danas

Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha 2is8s3s
sasacv68
sasacv68
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 123
Godina : 55
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 06.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha Empty Re: Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha

Počalji od YUgisa Ned 03 Jan 2016, 15:28

Mozda bi trebalo proveriti tu u termostat, mozda ne zatvara bas najbolje pa se motor vozi ne zagrejan u potpunosti. Da, ovaj jedan kraj selnom za kuciste a drugi kraj mozda sa parcetom lima pa pricvrstiti za maticu sto drzi kuciste za karburator sto je odmah pored otvora karburatora Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha Empty Re: Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha

Počalji od Nikola I. Ned 03 Jan 2016, 15:50

Poprilicno se nakupilo te mase ispod cepa... Ja licno toga sam vidjao u mnogo manjim kolicinama... Svakako, jedan od uzroka je i voznja na kratkim relacijama tj. voznja nezagrejanog motora i nadam se da nije nesto najgore... Jedini savet je da vozite tako dok motor ne pokaze znake umora, pa onada na remont...

Nevezano za temu:
Tek sada sam video da je u pitanju "lux" verzija keca... Very Happy Takav primerak ako je moguce, vredi sacuvati... Very Happy

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha Empty Re: Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha

Počalji od sasacv68 Ned 03 Jan 2016, 18:18

Nikola I. ::Poprilicno se nakupilo te mase ispod cepa... Ja licno toga sam vidjao u mnogo manjim kolicinama...

Relativna stvar ... rekoh, daj bas da pogledam istoriju ...

Ulje sam dolivao 22.09.2015 (i tada ocistio cep odispod) - dakle pre 100-tinak dana, pa danas.
Mislim da sam otprilike tada i okrenuo poklopac kucista filtera - na zimski rezim.
U tom periodu sam presao ukupno ˝svega˝ oko 1300km, imao samo jednu ˝duzu voznju˝ - 250km (Kladovo-Bor-Kladovo), nekoliko pecackih dana sa nesto vecom kilometrazom, te ispada, kao sto rekoh, u startu, da je gro voznje - kuca-poso-kuca ... 2x2,5km ... gde se motor jedva zagreje ili cak i ne zagreje u ovim hladnijim danima ... pa ce biti da je to osnovni uzrok ... a i period od zadnje provere, nije bio bas tako mali ...

Gledam za par dana ponovo ...
sasacv68
sasacv68
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 123
Godina : 55
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 06.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha Empty Re: Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha

Počalji od Marko Zemun Sre 06 Jan 2016, 17:40

Izvuci crevo od ibera napolje dole da duva a ne da pravi toliki haos u kućištu filtera vazduha. Mislim da ti je motor zreo za otvaranje...
Marko Zemun
Marko Zemun
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 944
Godina : 37
Lokacija : Zemun - Nova Galenika
Datum upisa : 07.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha Empty Re: Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha

Počalji od YUgisa Sre 06 Jan 2016, 17:42

Mislim da je moj predlog puno bolji, trovanje sebe ili parce creva Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha Empty Re: Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha

Počalji od Nikola I. Sre 06 Jan 2016, 18:09

Pa nije valjda toliko trovanje? Unsure

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha Empty Re: Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha

Počalji od YUgisa Sre 06 Jan 2016, 18:17

Pa cim je fabricki reseno da motor to sagori, onda je prost zakljucak da je zdravije i ekoloskije to sagoreti nego pustiti tako u vazduh a znas i sam da ni samo sagorevanje nije samo po sebi zdravo...

Mislim, da ne ulazim ponovo u pricu oko toga jer necu da se raspravljam ponovo oko toga, pisao sam vec na forumu oko toga. Postoje odredjena resenja za taj problem, ali ne bi ga skinuo ni pod razno.


_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha Empty Re: Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha

Počalji od Nikola I. Sre 06 Jan 2016, 18:24

Pa dobro, vise dime dizeli i kamioni pa nikom nista Smesno da puknes od i mnogo vise zagadjuju okolinu, pa mislim da jedan "iber" ne utice za zagadjenje, ali ipak dimi Smesno da puknes od i zagadjuje, to stoji... Wink Znam da je ovde na forumu bila zustra rasprava oko toga, ali ja nemam nameru da se svadjam oko toga... Wink

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha Empty Re: Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha

Počalji od YUgisa Sre 06 Jan 2016, 18:31

Pa dovoljno oni truju, ne moramo jos vise kvariti okolinu Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha Empty Re: Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha

Počalji od Marko Zemun Sre 06 Jan 2016, 18:34

YUgisa ::Mislim, da ne ulazim ponovo u pricu oko toga jer necu da se raspravljam ponovo oko toga, pisao sam vec na forumu oko toga.

Laughing
Marko Zemun
Marko Zemun
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 944
Godina : 37
Lokacija : Zemun - Nova Galenika
Datum upisa : 07.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha Empty Re: Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha

Počalji od YUgisa Sre 06 Jan 2016, 18:38

Namerno je tako napisano Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha Empty Re: Kondenzat - kondenzacija u kucistu filtera vazduha

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu