"Shark" antena

+3
ristivoje
Zuty
Miljan
7 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

"Shark" antena - Page 3 Empty Re: "Shark" antena

Počalji od Sima21 Sre 18 Feb 2015, 16:54

Pa ne znam sta bi moglo da bude sem antene.. Jedino ako je kabal na njoj toliko los da ima prevelika "rasipanja" signala..
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

"Shark" antena - Page 3 Empty Re: "Shark" antena

Počalji od nebojsas Čet 19 Feb 2015, 15:39

Primetio sam nesto cudno. Proveravao sam unimerom da vidim koja je zica za napajanje antene na dzeku od radia. U uputstvu pise plavo-bela, pa sam nju i proverio i jeste ona, kad je radio iskljucen nema napona, kad je ukljucen ima 12v, kao sto i treba.
E sad, posto imam produzni antenski kabl (nov) na kome je i ta dodatna zica za napajanje antene (razvukao sam ih ispod neba do zadnjeg dela gde je antena), hteo sam da proverim da nije negde u prekidu. Inace zice sam lepo spojio, stavio sam buksne i izolovao termo buzirom. Kad sam proverio napon na crvenoj zici na anteni za napajanje, ocitao sam samo 1.1v. Onda sam proverio na samoj plavo-beloj zici koja izlazi iz radia i isto je 1.1v, auto radi, radio ukljucen. Onda sam izvukao zicu za napajanje antene i izmerio samo plavo-belu zicu (bez ove druge za napajanje antene) i tek onda sam dobio ponovo 12v. Znaci cim vratim zicu za napajanje antene napon padne na 1.1v. Moracu da skidam nebo ponovo pa da proverim da slucajno negde nije skinuta izolacija pa da pipa lim, ili da cisto probe radi izvedem skroz drugu zicu za napajanje antene pa da vidim da li ce biti isto. Ako bude isto, onda mogu samo da pretpostavim da antena nije u redu.

Edit:
Sada sam probao sa drugom zicom za napajanje antene, isto, 12v dok ne prikljucim antenu, kad je prikljucim pada na 1.1v. Pretpostavljam da to nije u redu i da napon treba i dalje da bude 12v i kad prikljucim antenu, E sad, moze da bude do same antene, a mozda i do izlaza iz radia, probacu da izvucem stalnih 12v cisto probe radi, pa da vidim sta ce biti kad tako prikljucim antenu.

Edit 2:
12v direktno sa aku na napajanje antene, nema pada napona, sve ok, znaci da izlaz sa radia koji daje 12v za antenu nije nesto ok, mozda je to i bio problem sve vreme, nije radio pojacivac antene. Jedino da probam da spojim na crvenu sa euro dzeka, znaci da ce antena biti pod naponom uvek kad je auto u radu, bez obzira da li je ukljucen radio. Jel ima neko drugu ideju?
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Shark" antena - Page 3 Empty Re: "Shark" antena

Počalji od nebojsas Pet 20 Feb 2015, 21:57

Aj da nastavim sam sa sobom Smile
U auto-radio servisu mi rekli da plavo-bela zica za napajanje antene daje samo 300ma a da je antena mnogo jaca, zato dolazi do pada napona, izlaz je slab za nju.
Zuta zica bi trebalo da je stalno pod naponom (zbog memorije stanica) a crvena da ima napon kad se da kontakt (kad auto radi), ali kod mene je sve spojeno tako da uvek ima napona, zbog toga ne mogu da spojim antenu ni na jednu zicu, moracu to da prepravim. Probe radi sam spojio antenu na crvenu (ostavio sam slobodnu buksnu da mogu lako da je iskljucim) i sad radi odlicno, prijem je skoro pa savrsen, tek ponegde malo zasusti i to na stanicama koje imaju slabiji prijem, recimo gradski 102.2, a tdi ubija kako se cuje.
Znaci problem je bio slab izlaz na napajanje antene, prespojicu samo crvenu da ide preko kontakta i mislim da ce to biti to.
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Shark" antena - Page 3 Empty Re: "Shark" antena

Počalji od Mitke Pet 20 Feb 2015, 22:02

Pa ostavi tako kako jeste, sto bi prevezivao na kontakt?
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

"Shark" antena - Page 3 Empty Re: "Shark" antena

Počalji od nebojsas Pet 20 Feb 2015, 22:07

Ako ostavim ovako, onda ce antena biti stalno pod naponom, ne znam da li je to ok?
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Shark" antena - Page 3 Empty Re: "Shark" antena

Počalji od Mitke Pet 20 Feb 2015, 22:27

Ne bi trebalo nista da joj fali, a ja bi je ostavio pod stalnim naponom pa sve da crkava jedna mesecno Very Happy Jer ako prespojis stalni + na kontakt zaboravi na slusanje muzike bez kontakt.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

"Shark" antena - Page 3 Empty Re: "Shark" antena

Počalji od nebojsas Pet 20 Feb 2015, 22:40

To za kontakt znam, mada mislim da mi ne bi mnogo smetalo, ne secam se kad sam slusao muziku a da auto ne radi.
Ako je 300ma malo za napajanje antene, znaci da verovatno vuce 500-600ma, sta ako ne vozim par dana, mislim da bi se to odrazilo na akumulator, mislim stalno ima neki potrosac koji mu vuce struju...?
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Shark" antena - Page 3 Empty Re: "Shark" antena

Počalji od Mitke Pet 20 Feb 2015, 23:04

Pa ne bih znao, radi kako ti mislis, ali mislim da se to za "par dana" ne bi odrazilo na akumulator nikako. Vuce i alarm struju, i memorija plejera, pa par dana ne koriscenja auta ne utice na akumulator. Al sto se toga tice, ne znam, sacekaj nekog ko se vise razume u struju da ti da odgovor.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

"Shark" antena - Page 3 Empty Re: "Shark" antena

Počalji od Sima21 Pet 20 Feb 2015, 23:18

Pa ti izvedi prekidac za antenu Wink
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

"Shark" antena - Page 3 Empty Re: "Shark" antena

Počalji od nebojsas Sub 21 Feb 2015, 00:57

A moze i tako Smile
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Shark" antena - Page 3 Empty Re: "Shark" antena

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu