Automat anlasera - kako proveriti unimerom

+5
Miljan
Zuty
ZAC
junior45
Crazy128
9 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Automat anlasera - kako proveriti unimerom - Page 2 Empty Re: Automat anlasera - kako proveriti unimerom

Počalji od blackb Sub 31 Jan 2015, 21:58

Ok hvala, onda ću samo onu nitnu da "dobijem" malo čekićem.

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Automat anlasera - kako proveriti unimerom - Page 2 Empty Re: Automat anlasera - kako proveriti unimerom

Počalji od blackb Ned 01 Feb 2015, 21:27

Evo da izvestim: uspeo sam da fiksiram taj bakelit i spakujem anlaser sada obe četkice naležu kako treba - pod pravim uglom na kolektor. Montirao sam ga (prethodno opet, naravno, proverio kablovima) i anlaser radi ko sat. Mnogo bolje okreće pa i pali - pretpostavljam da je zato što brže okreće. Zato hvala svima na savetima.

Međutim, nisam vozio auto - stigao sam samo da ga upalim par puta i radio je u mestu nekoliko minuta, i primetio sam potencijalni problemčić: kada ga upalim sa malim saugom i pri paljenju ne dam gas uopšte auto upali lako (i skoro nezagrejan sada hoće) ali lampica struje ostaje upaljena sve dok ne dam gas ma koliko to malo ili jako bilo. Posle toga lampica se gasi i ostaje ugašena čak i kada pustim gas. Napominjem da se tako nije dešavalo pre ove intervencije sa anlaserom ali i da nisam stigao da ga provozam i vidim da li bi se eventualno upalila u vožnji. Još jedna napomena je da auto nije paljen skoro nedelju dana. Samo mi je ipak čudno što se ne ugasi odmah, nego čeka gas tj. prvo povećanje obrtaja makar i minimalno.

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Automat anlasera - kako proveriti unimerom - Page 2 Empty Re: Automat anlasera - kako proveriti unimerom

Počalji od Miljan Ned 01 Feb 2015, 23:08

To je normalno, jer radi na malom broju obrtaja. Mora da predje 800-900 obrtaja da alternator dobije pobudu.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Automat anlasera - kako proveriti unimerom - Page 2 Empty Re: Automat anlasera - kako proveriti unimerom

Počalji od blackb Ned 01 Feb 2015, 23:43

Onda je sve u redu i time je uspešno rešen problem i remontovan anlaser.

Hvala još jednom Miljane i ostalima iz teme - Crazy128, junior45, ZAC, Zuty.

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Automat anlasera - kako proveriti unimerom - Page 2 Empty Re: Automat anlasera - kako proveriti unimerom

Počalji od toni79 Pet 14 Avg 2015, 10:11

Anlaser (pretpostavljam da je automat pošto se mrda u ležištu) mi izvlači oko 42 mikro ampera. Tu nema leba, zar ne? On još uvek uredno startuje, ali mi crpi akumulator.
Još jedno pitanje. Gotovo svake godine mi crkne automat. Može li to da ima veze sa kablom koji spaja negativni pol akumulatora sa šasijom i getribom. Tamo na mestu gde se spaja sa šasijom, oko polovina (6-7) bakrenih žičica se odvojilo od ostatka kabla, zbog starosti. Realno gledajući, može li to da mi stvara probleme ili da li ima kakve veze sa radom automata anlasera?
Hvala unapred.

toni79
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 280
Datum upisa : 15.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Automat anlasera - kako proveriti unimerom - Page 2 Empty Re: Automat anlasera - kako proveriti unimerom

Počalji od Radusinko Sre 19 Avg 2015, 22:24

Dešava mi se da posle voznje, nekih 5,10 min palim auto on se pali onako kao da je prazan akumulator, slabo vergla, ali upali da kazem sa tim "teskim" verglanjem. To mi se dešava samo kada je upaljen, kada ga ugasim posle nekih aj da kazem pola sata se to dešava ako palim opet, ako palim kasnije pali najnormalnije. Mislil da mozda ulozak zeZa ali da cujem vaša mišljenja?

Radusinko
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 63
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 18.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Automat anlasera - kako proveriti unimerom - Page 2 Empty Re: Automat anlasera - kako proveriti unimerom

Počalji od VPetar Sre 19 Avg 2015, 22:42

Kod keve na golfu je to "reseno" novim akumulatorom..
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Automat anlasera - kako proveriti unimerom - Page 2 Empty Re: Automat anlasera - kako proveriti unimerom

Počalji od Zuty Čet 20 Avg 2015, 01:37

Radusinko ::Dešava mi se da posle voznje, nekih 5,10 min palim auto on se pali onako kao da je prazan akumulator, slabo vergla, ali upali da kazem sa tim "teskim" verglanjem. To mi se dešava samo kada je upaljen, kada ga ugasim posle nekih aj da kazem pola sata se to dešava ako palim opet, ako palim kasnije pali najnormalnije. Mislil da mozda ulozak zeZa ali da cujem vaša mišljenja?


Najverovatnije alnaser, desava se to meni, u acc nema sumnje posto je nov, ne samo nov nego i dobar, tako da je to do alnasera.. Wink
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Automat anlasera - kako proveriti unimerom - Page 2 Empty Re: Automat anlasera - kako proveriti unimerom

Počalji od Radusinko Čet 20 Avg 2015, 19:26

Jel valja voziti tako, ne moram jos da reagujem? Very Happy

Radusinko
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 63
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 18.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Automat anlasera - kako proveriti unimerom - Page 2 Empty Re: Automat anlasera - kako proveriti unimerom

Počalji od ZAC Čet 20 Avg 2015, 23:38

toni79 ::Anlaser (pretpostavljam da je automat pošto se mrda u ležištu) mi izvlači oko 42 mikro ampera. Tu nema leba, zar ne? On još uvek uredno startuje, ali mi crpi akumulator.
Još jedno pitanje. Gotovo svake godine mi crkne automat. Može li to da ima veze sa kablom koji spaja negativni pol akumulatora sa šasijom i getribom. Tamo na mestu gde se spaja sa šasijom, oko polovina (6-7) bakrenih žičica se odvojilo od ostatka kabla, zbog starosti. Realno gledajući, može li to da mi stvara probleme ili da li ima kakve veze sa radom automata anlasera?
Hvala unapred.

Naravno da moze d apravi problem los kabal..iskidan kabal ima manej zica te znaci da ima veci otpor, anlaser ej veliki potrosac i povuce veliku amperazu prilikom okretanja motora...tada se , zbog loseg kabla, taj kabal pregreva, posto je bakar dobar provodnik, ta toplotaq s ebrzo prenosi preko bakarnog zavrtnaj na kontakt automata....a u automatu svakako dolazi i do varnicenja..kada s esabere dobije se visoka temperatura dovoljna da spali kontakte..malo po malo i automat rikne...jeftinije je zameniti kabval mase i + sa akumulatora nego kupovati automate..

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Automat anlasera - kako proveriti unimerom - Page 2 Empty Re: Automat anlasera - kako proveriti unimerom

Počalji od toni79 Čet 27 Avg 2015, 15:05

Zamenio sam privremeno taj kabl koji spaja negativni pol baterije sa šasijom na način da sam odsekao onaj manji deo od šasije do baterije (koji je bio oštećen) i na šasiju prišarafio kabl od Fiata Punt (kako mi je trebao na brzinu, nisam uspeo da nadjem drugi pa sam stavio taj). Taj kabl je nešto malo tanji od original zastavinog, tako barem izgleda. Može li to da pravi probleme ili da to ostavim da stoji tako?

toni79
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 280
Datum upisa : 15.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Automat anlasera - kako proveriti unimerom - Page 2 Empty Re: Automat anlasera - kako proveriti unimerom

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu