Karburator i sauh

+3
Sima21
ZAC
Grozny92
7 posters

Ići dole

Karburator i sauh Empty Karburator i sauh

Počalji od Grozny92 Ned 25 Jan 2015, 15:55

E ovako kad ga upalim naravno hladan i dam mu pun gas da otvori drugo grlo on se gusi i pocne se gasiti.E sad kontam posto je hladno i treba da postigne temperaturu tu svoju da bi mogao lepo da radi ali kad vozim 1-2 stepen on isto tako radi, vec kad ulazim u 3-4 stepen on guta i vuce ko manijak(kad je tek startovan).

E sad on ima elektronski sauh sto me nervira.Testirao sam ga vec 3-4x stisnem gas upalim ga on ima pojacan sauh naravno Zastava cim dostigne temperaturu on skine i radi nekontrolisano i posle minut mozda cak manje ugasi se.Kontam sauh postigne neku svoju temperaturu ali motor mozda ne pa se ugasi.Namestao sam sajlu gasa ali ona nema nikakvih efekta, jedino sto mu dajem i smanjujem ler gas.Ali kad motor digne dobru temperaturu on nema gasenja stim da me i to kopa ima pomalo drhtav zvuk(po malo poveca i smanji rad motora, ali neka neprimetan nekad se pojavi).Proslo mi malo kroz glavu dali to sad ide stelovanje stepena razvodnika.
Grozny92
Grozny92
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Godina : 32
Lokacija : Bačka Topola
Datum upisa : 14.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Karburator i sauh Empty Re: Karburator i sauh

Počalji od ZAC Ned 25 Jan 2015, 23:15

Laughing Doh Ladan mu dajes pun gas??? Bye2

Aj` ti izadji napolje, kada je hladno, skini se u sorc i cekaj da se smrznes kao pi...a, a kad noge i ruke pocnu da ti trnu a ti trci sprint i skaci preko prepona....

Reci mi prolazno vreme i da li si uganuo nogu, ili si pao.

Kada mi odgovoris na ovo pitanje ja cu tebi reci zasto nece ladan da radi na punom gasu!!~!  Cekic

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Karburator i sauh Empty Re: Karburator i sauh

Počalji od Sima21 Ned 25 Jan 2015, 23:50

Haha..Tako moj ujak vozi. Covek je zavrsio masinski fakultet i po Beogradu vozio osmicu (koju je meni poklonio) samo 1 i 2 brzina. I to 1 maksimum 2 takodje. I isto vozi i kad je hladan i kada je zagrejan. Pun gas. Mislim da je presao oko 150k i motor i dalje lepo vuce. Sto je najveselije ima ford fokus 1.4 i isto vozi, samo sto mislim da stigne i u 3 da ubaci, a kada je nabavio i Toyota aygo njegov nacin voznje se nastavio Laughing   Jedino sto mu je motor na fokusu zakovao pa je kupio ceo drugi motor odkacen odkacen
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3028
Godina : 40
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Karburator i sauh Empty Re: Karburator i sauh

Počalji od Petar Pon 26 Jan 2015, 08:18

Prvo sačekaj da se auto ugreje na neku razumnu temperaturu, pa mu onda dodavaj gas.

Prilikom paljenja auta, nije nikako zgodno davati pun gas. Sačekaj makar pola minuta da se motorno ulje rasporedi po motoru pravilno, mada ni tada nije poželjno, jer motor sa hladnim uljem ne treba turirati, kako se ne bi motor pohabao.

Što se tiče neravnomernog rada motora, moja preporuka je da, ako je karburator ispravno podešen, da proveriš oko sistema paljenja, ili da samo proveriš svećice i eventualno očistiš elektrode na njima.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 42
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Karburator i sauh Empty Re: Karburator i sauh

Počalji od junior45 Pon 26 Jan 2015, 10:42

To sto ti se gasi kad se zagreje sauh je zato sto fabricki uz taj karburator treba da takozvani kicker koji odrzava ler i termovakumski prekidac koji prekida vakum kad radna temperatura motora predje 70c..
Ps
Nemoj ga ladnog terati ko manijak,sacekaj bar da izadje iz plavog Very Happy
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Karburator i sauh Empty Re: Karburator i sauh

Počalji od Grozny92 Pon 26 Jan 2015, 15:08

Ne ne zagrejem ja njega lepo samo kazem pritisnem gas pre paljenja da on lepo upali, a ne upalim pa gas do daske Very Happy. Preksinoc je bio na crvenoj jer je bila avantura u kolima da se nesmrznemo i kad sam krenuo imao je neko gusenje(trzanje) 1-2 stepen to me malo zabrinjuje.Tako dali je hladan ili zagrejan 1-2 zeza po malo, ali napomena ja imam tesku nogu pa mu stisnem do daske 1-2 Very Happy tu odma otvara drugi karburator.

E da ako bih bez pritiska gasa pre paljenja samo bi verglao.Znaci moram da pritisnem gas i onda da verglam.
Grozny92
Grozny92
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Godina : 32
Lokacija : Bačka Topola
Datum upisa : 14.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Karburator i sauh Empty Re: Karburator i sauh

Počalji od ZAC Pon 26 Jan 2015, 16:38

Grozny92 ::E ovako kad ga upalim naravno hladan i dam mu pun gas da otvori drugo grlo on se gusi i pocne se gasiti.E sad kontam posto je hladno i treba da postigne temperaturu tu svoju da bi mogao lepo da radi ali kad vozim 1-2 stepen on isto tako radi, vec kad ulazim u 3-4 stepen on guta i vuce ko manijak(kad je tek startovan).



Ne ne zagrejem ja njega lepo samo kazem pritisnem gas pre paljenja da on lepo upali, a ne upalim pa gas do daske Very Happy.

Mozda sam ja lud ili ne znam da citam... ili si ti zaboravan... Very Happy

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Karburator i sauh Empty Re: Karburator i sauh

Počalji od Grozny92 Pon 26 Jan 2015, 17:34

Da ali to mu se desava cak i kad postigne temperaturu(primetio sam preksinoc), znaci kako god okrenes on hladan ili zagrejan ima neki problem.Cak i kad predjem 3-4km od posle do kuce i parkiram ga dam pun gas on jednostavno se gusi.

Nisam zaboravan nego sam izmesao sve Very Happy
Grozny92
Grozny92
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Godina : 32
Lokacija : Bačka Topola
Datum upisa : 14.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Karburator i sauh Empty Re: Karburator i sauh

Počalji od ZAC Pon 26 Jan 2015, 18:05

Moze biti do karburacije, a moze i do paljenja, treba prekontrolisati i jedno i drugo...

Ako bude potrebno sredjivati karburator, pogledaj ovde.. https://zafc.forumsr.com/t4506-zac-saradnik-bmr-a-za-reparaciju-i-prodaju-karburatora-anlasera-altenatora#187220

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Karburator i sauh Empty Re: Karburator i sauh

Počalji od jugi Ned 01 Feb 2015, 20:32

drugari imam problem jedan, upalim ja auto sve normalno radi 3 minuta i krenem jedno 4 km, ali nisam vratio sauh nazad nego je za tu celu relaciju ostao povucen, i uz mali nagib on se ugasi, verglam ja on samo sto ne upali i nista... vratim se 50 metra u rikverc, opet pokusam i nista, vidim sauh zaboravio da vratim, gurnem ga, on upali iz prve, i sada vise nemam potrebe povlaciti sauh pali sa njim bolje.... Sta sam zeznuo?? E da ujutru povukao sauh ili ne nema nikakvog efekta, ako ne pritisnem makar malo papucicu gasa ugasice se.... Benzina ima naravno...Sta sam i tu zeznuo??
jugi
jugi
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 94
Lokacija : Okolina Prokuplja
Datum upisa : 06.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Karburator i sauh Empty Re: Karburator i sauh

Počalji od YUgisa Ned 01 Feb 2015, 20:36

Vidi da se sajla mozda nije popustila kod karburatora...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61770
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Karburator i sauh Empty Re: Karburator i sauh

Počalji od jugi Ned 01 Feb 2015, 20:38

KAda otvorim poklopac karburatora i povucem sauh otvori se onaj kako se vec zove poklopac unutra, ali nekako sauh se pre teze povlacio sada kao podmazan,...Da ga majstor nije zeznuo nesto...???
jugi
jugi
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 94
Lokacija : Okolina Prokuplja
Datum upisa : 06.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Karburator i sauh Empty Re: Karburator i sauh

Počalji od junior45 Ned 01 Feb 2015, 20:43

kad povuces sauh poklopac treba da se zatvori..najbolje bi bilo da postavis koju sliku da vidimo sta kako..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Karburator i sauh Empty Re: Karburator i sauh

Počalji od jugi Ned 01 Feb 2015, 20:48

Kakvu sliku?? Da skinem poklopac slikam ili ?? Na sta mislis/??
da nije membrana otisla?? Danas sam video da ima neki sraf koji verovatno vezuje tj steze tu sajlu sto rece Yugisa, ali kada je cale zavrnuo sraf samo je zategao sauh da ni sa dve ruke nisam mogao povuci( malo smesno deluje ali) i vratio krug nazad???
jugi
jugi
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 94
Lokacija : Okolina Prokuplja
Datum upisa : 06.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Karburator i sauh Empty Re: Karburator i sauh

Počalji od junior45 Ned 01 Feb 2015, 20:50

taj sraf se steze rukom malo,ne kljucom..tebi verovatno nije nesto oko sajle dobro pricvrsceno tu,pregledaj opet..znaci sajla treba da je zasrafljena za polugu a buzir za kuciste karba..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Karburator i sauh Empty Re: Karburator i sauh

Počalji od jugi Ned 01 Feb 2015, 20:53

Sutra ako ne pada kisa Very Happy javljam sta sam uradio.
jugi
jugi
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 94
Lokacija : Okolina Prokuplja
Datum upisa : 06.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Karburator i sauh Empty Re: Karburator i sauh

Počalji od jugi Pon 02 Feb 2015, 11:27

E ovako, namestili smo sajlu, sada funkcionise odlicno, a buzir je bio labav pa sam i njega stegnuo. Hvala drugari
jugi
jugi
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 94
Lokacija : Okolina Prokuplja
Datum upisa : 06.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Karburator i sauh Empty Re: Karburator i sauh

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu