Najjeftiniji "ALARM" na haubu

5 posters

Ići dole

Najjeftiniji "ALARM" na haubu Empty Najjeftiniji "ALARM" na haubu

Počalji od marex Ned 11 Jan 2015, 19:01

dobrodosli
Trenutno razvijam ideju kako da napravim neki sklop koji ce se aktivirati kada budemo odlazili iz vozila a da ne nosimo akumulatore teske oko 10-tak kg-a i ne psujemo ovu drzavu koju zabole sto nam kradu akumulatore.Evo elektricne seme koja moze da se izmeni pa se nadam uskoro da je i realizujem.
Najjeftiniji "ALARM" na haubu MzSamhws
vrednosti osiguraca jos uvek nisam proracunao,vrednost optornika prema diodi mislim da ce biti dovoljna negde oko 1Kohm 1/4w
prekidac on/off bi trebao biti sakriven negde a opet dostupan pa prilikom izlaska iz vozila da moze lako da se aktivira,e sad pri ukljucivanju ove skalamerije aktivira se i blink dioda koja bi imitirala alarm i ja bih nju postavio negde na kontrolnoj tabli kako bi se ovaj napolje zbunio i pomislio da imam alarm. (razmisljam da postavim 2 diode)
prekidac 2 bi trebao biti postavljen negde na veznom limu gde se spusta hauba pa da ona na njega vrsi neki pritisak samo koliko da zatvori strujno kolo a ne da se oslanja na sam prekidac.
znaci taj prekidac bi trebao kada je hauba zatvorena a i on sam da prekine napon prema sireni a kad se hauba podigne za nekih 2-3 cm propusti napon i oglasi sirenu
Sirenu cu za pocetak staviti fabricku ali ne bi bilo lose da se stavi neka koja daje neki promenjiv zvuk.
Kada se sve sumira mislim da ispada sve oko 1000 din za realizaciju,znaci kablovi,diode,prekidaci,osigurac i mozda neka sirena,a bez sirene je manje od 500 din.Pa sad ste Vi na redu,da cujem Vase kritike
p.s. ko pokaze ovo lopovima da mu umre majka nece ici

EDIT: Ispravljen link slike, obrati paznju na pravila postavljanja slika, ovo nije ni prvi put da te opominjem za to i sledeci put nece ostati na opomeni. YUgisa
marex
marex
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 87
Godina : 30
Lokacija : Nis be
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Najjeftiniji "ALARM" na haubu Empty Re: Najjeftiniji "ALARM" na haubu

Počalji od Crazy128 Ned 11 Jan 2015, 20:01

Ako vec imas alarm, dovoljan je prekidac koji je isti kao ovaj za unutrasnje osvetljenje. Moze i na sirenu da se veze ako alarma nema. Wink
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 34
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Najjeftiniji "ALARM" na haubu Empty Re: Najjeftiniji "ALARM" na haubu

Počalji od marex Ned 11 Jan 2015, 20:12

u sustini to je ta ideja samo je ubacen prekidac da ne svira kad ja podignem haubu i ova diodica da glumi kao nesto Smile
marex
marex
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 87
Godina : 30
Lokacija : Nis be
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Najjeftiniji "ALARM" na haubu Empty Re: Najjeftiniji "ALARM" na haubu

Počalji od YUgisa Ned 11 Jan 2015, 20:25

Simulacija alarma je najveca glupost, niko se ne boji alarma vise tako da ce svako sutunuti auto da vidi da li svira... Alarm vredi da odbijes lopova koji ima slican auto u blizini pa mu je onda bolji izbor da obije tvoj nego da se smara stim da imas alarm... Imas alarme vec od 20e, mislim da to stvarno nije toliko skupo...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61770
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Najjeftiniji "ALARM" na haubu Empty Re: Najjeftiniji "ALARM" na haubu

Počalji od fox_87 Pon 15 Feb 2016, 22:07

Moj "alarm" funkcionise ovako, ispod haube je taster koji kada se hauba spusti razdvaja kontakt sa sasijom tj. masom, a na sireni je cini mi se stalni + . Prekidac za deaktiviranje izvucen pored prekidaca za plin. Imao sam ga i ranije ali zice bile iskidane, posle kradje akumulatora setio sam se da namestim Wacko
fox_87
fox_87
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 634
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Najjeftiniji "ALARM" na haubu Empty Re: Najjeftiniji "ALARM" na haubu

Počalji od jollyjumper Pon 15 Feb 2016, 22:33

http://www.elektronika.ba/666/minijaturni-gsm-alarmni-sistem/
Evo kako napraviti lep alarm sa dojavom na telefon, mislim da nista nije bolje, ovo moze da se iskoristi i da se mobilni poveze sa kupljenim alarmom. Ima jos par sema na tom sajtu.

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

Najjeftiniji "ALARM" na haubu Empty Re: Najjeftiniji "ALARM" na haubu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu