Koliko alarm stvarno stiti?

+3
YUgisa
ladisz81
Pedja
7 posters

Ići dole

Koliko alarm stvarno stiti? Empty Koliko alarm stvarno stiti?

Počalji od Pedja Pet 22 Maj 2009, 01:29

Resio sam da stavim CB na kola, i onda mi se javila nedoumica: da li stavljati samo CB ili i alarm? Razlika u ceni bi bila oko 20e, sto nije nesto strasno, ali me zanima ima li svrhe stavljati alarm? Meni je pre svega potrebna funkcija CB, da ne bodem nocu u mracnoj garazi bravu nego samo stisnem dugme i zavrsim posao. Very Happy Kad bih znao da ce alarm da mi zastiti auto, stavio bih ga, ali ne znam koliko je to pouzdana zastita. S obzirom da alarm koji bih uzeo staje 60e sa 4 motorcica za CB (ima trunk release funkciju), ne verujem da je neki vrhunski model. Mozda bi zaplasio klince koji bi da "pozajme" auto, ali kontam da ce ga potencijalni lopov, ako se stvarno nameracio na auto, "provaliti" kao zvecku. Sem toga, ne bih da budem kao moj komsija koji ima ultra mega giga osetljivi alarm koji se aktivira kad drugi komsija pali auto, kad grmi, itd... Sta mi savetujete?
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Koliko alarm stvarno stiti? Empty Re: Koliko alarm stvarno stiti?

Počalji od ladisz81 Pet 22 Maj 2009, 07:14

Za svaki slučaj je bolja varijanta da staviš i alarm, pošto u 80% slučajeva klinci i cigani hoće da pozajme kola. A ako neko baš hoće da ga ukrade, onda i ovako i onako će ga ukrasti. Ali pošto je reč o Zastavi, pre će da ukradu kola bez centralne i alarma nego neki model sa njim. Znači dosta veliku bezbednost daje...
ladisz81
ladisz81
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 822
Godina : 43
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 21.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koliko alarm stvarno stiti? Empty Re: Koliko alarm stvarno stiti?

Počalji od YUgisa Pet 22 Maj 2009, 07:23

SLazem se sa iznad napisanim.... Wink A sto se tice osetljivosti, koliko sam ja upoznat, to bi trebalo da moze da se steluje Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Koliko alarm stvarno stiti? Empty Re: Koliko alarm stvarno stiti?

Počalji od djzecky Pet 22 Maj 2009, 08:47

Takodje glasam za alarm i slazem se sa misljenjima ostalih.
Ako neko hoce da mazne kola a pri tom je dobro upoznat sa materijom,taj ce ga maznuti i da je u pitanju BMW,Audi....Sto se tice narkomancica,cigancica i tako tih koji hoce da pozajme kola na par krugova ili samo da ga obiju i maznu nesto njima zanimljivo iz kola njih ce ver uplasiti alarm i tvoj auto ce preskociti ili ce se razbezati kada pocne da pisti.
Svaki alarm ima mogucost podesavanja osetljivosti! Imas jedan tockic min-max i to je to.
To sto neko(npr.tvoj komsa) ugradi alarm u nekom servisu pa ne zna ni koji ima,kako izgleda ni gde je smesten u kolima a kamoli kako se podesava to je vec druga prica.
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koliko alarm stvarno stiti? Empty Re: Koliko alarm stvarno stiti?

Počalji od Pedja Pet 22 Maj 2009, 12:32

Znaci, postoji podesavanje shock-senzora, to nisam znao. Wink Kako vidim, vecina je za opciju sa alarmom, tako da cu verovatno i uzeti to. Hvala svima za savete, a ako ih jos neko ima, slobodno neka napise!
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Koliko alarm stvarno stiti? Empty Re: Koliko alarm stvarno stiti?

Počalji od Petar Sub 20 Feb 2010, 13:13

Ja sam uzeo alarm i CB i to bez varijante da se auto otključava ključem. Znači samo na dugme mogu da ga otvorim. Jedino nisam još rešio da mi se na neki drugi način otvara gepek.
CB+alarm zaista deluju. Imam tragove pokušaja obijanja na suvozačevim vratima. Srećom samo pokušaja, jer mi je brava odsečena i ključ se vrti u prazno kad se gurne u nju, tako da je entuzijasta verovatno mislio da će na silu uspeti da provali bravu.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Koliko alarm stvarno stiti? Empty Re: Koliko alarm stvarno stiti?

Počalji od slobodan271 Ned 17 Feb 2013, 23:31

Želeo bih da kažem šta mislim o zaštiti automobila od krađe.Dugo sam pratio razne teme o zaštitnim sredstvima kao i kako lopovi kradu automobile.Došao sam do zaključka da ako se neko "ozbiljan" namerači na vaš auto-spasa mu nema.U celoj priči je takođe jako važno i gde je vaš ljubimac parkiran.Bezbednije je privatno dvorište i garaža nego javni (pa još i nesosvetljen) parking.Pošto je krađu skoro nemoguće sprečiti,najbolje je da se kombinuje više vrsta zaštite i tako potencijalni lopov odvrati ili mu se jako oteža krađa,pa će se on uvek odlučiti na neki nezaštićen plen.
Ugrađivanje samo centralne brave je skoro nikakva zaštita.Možete raskačiti funkciju cilindra,to i amateri na Zastavi rešavaju za par sekundi i upadaju u auto.Kombinacija centralne i alarma je već malo bolja varijanta.Računajte da će te tako odbiti sitne lopove koji bi da se domognu akumulatora ili radija.Takođe je veoma svrsishodan ako se uvek nalazite u blizini auta pa možete čuti sirenu alarma.Bolja varijanta ,i nešto skuplja,je alarm sa dojavom na pejdžer.Tu postoji i tihi mod,tako da dok neko operiše vaš auto,vama će biti signalizirano a da se on u autu ne oglasi.To vam daje vremena da pozovete policiju ili isprobate dedinu sačmaru iz šifonjera (što naravno ne preporučujem),jer lopov neko vreme neće biti svestan da ste obavešteni o čačkanju oko vašeg auta.U celoj priči je bitno kako je i sam alarm instaliran.Naravno i ovde važi ko vam obija auto-Sitan i neiskusan kradljivac ili majstor.Ako je ovaj drugi u pitanju,alarm vam se neće ni oglasiti.Najbolje varijante zaštite su kombinacija alarma sa nekom boljom mehaničkom zaštitom.Zeder ili kandža,šapa...Tu već on mora da se malo zeza i troši više vremena,pa će rado zaobići vaš auto.Još bolje je kada ugradite i neki skriveni prekidač.To daleko više ometa lopove da vam odvezu auto.Naravno,jako je bitno da ne postanete nemarni u korišćenju zaštite.Tipa-Mrzi me da noćas stavim kandžu...Ili šta da uključujem alarm dok sam u obližnjem marketu.Žao mi je što nemogu da nađem snimak sigurnosne kamere gde se jasno vidi kako lopov odvozi pežo 206 u po bela dana ispred banke u jednoj prometnoj ulici.Auto je bio zaključan,bez ikakve zaštite.Od trenutka kada je prineo ruke bravi,do trenutka startovanja i odvoženja auta prošlo je samo 14 sekundi!!!Snimila ga je sigurnosna kamera sa banke,a vlasnica auta je u istoj stajala u redu.Sada neko razmišlja da takvi neće da se smaraju sa nekom zastavom.Verujte mi da će se smarati i sa dečjim biciklom ako mogu da ga unovče.Dosta njih ne zanima auto-Nego pare.Zato preporučujem ugradnju alarma sa prekidačima na svim vratima i haubi čak i na malim vratima čepa rezeorvara.Jako je bitno da sirena alarma bude teško dostupna ako bi se neko podvukao pod auto (dešava se da jednostavno preseku kablove ili sirenu napune purpenom,nabiju mokru krpu u nju...).Takođe običan čep rezeorvara zamenite onim sa bravicom.Nisu skupi,ali koliko toliko otežavaju otvaranje.Ako možete ugradite neku od blokada upravljača.Ako vam je to skupo,lavlja kandža se može naći povoljno preko raznih sajtova koji se bave prodajom.Nije na odmet staviti i sigurnosne šrafove na točkove.Pošto je bila ofanziva krađa zimskih guma.A za one najugroženije na parkiralištima predlažem kombinaciju alarm,zeder/kandža,skriveni prekidač.Takođe je jako bitno da u autu ne ostavljate ništa vredno što bi privuklo potencijalne lopove (tašne,alat,mobilni i sl.).I najvažnija stavka je da ne budete lenji u korišćenju navedenih zaštita.Napisao sam ovo iz ličnog iskustva.Nekoliko puta se desilo da sam zatekao tragove obijanja,ali srećom ništa više.Svako može da oceni koliko je njegov auto ugrožen.I šta će ugraditi od navedenog.Žao mi je ako sam malo iskočio iz teme,ali verujem da će ovo nekom pomoći.Ako sami sebe ne obezbedite,to niko neće uraditi umesto vas.Mom Teči su pre nekoliko meseci ukrali Skalu,koja je bila parkirana na ulici na samo nekoliko metara od njegove kuće.Ulično svetlo tu obasjava kao da je dan.Nije imao nikavu zaštitu.Auto ostavlja u garaži,ali to veče ga je parkirao na ulici jer ga je mrzelo da se ujutru bakće oko isparkiravanja i otvaranja kapije...U policiji su mu rekli da se mnogo ne nada....Nisu čak ni došli da vide odakle je auto ispario...
slobodan271
slobodan271
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 73
Lokacija : Beograd-Srbija
Datum upisa : 24.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Koliko alarm stvarno stiti? Empty Re: Koliko alarm stvarno stiti?

Počalji od negeru Pet 19 Jul 2013, 10:11

Ovako. Ja sam kupio alarm na buvljaku. Koštao je 25 Evra a bio varianta i za 35 evra Very Happy Ja sam kupio onaj jeftiniju varijantu u juga. Za to dodano platio 15 evra za centralnu bravu tako da sve ukpno mi izaso 40 evra. E sad alarm koju sam uzeo ima sedeće funkcije:
Shock Senzor koja je osetljiv do pi**de materinne. Malo pomeraš auto on već reaguje. Na alarm centralu se prikljičuje prekidač od vrata, ako neko otvori vrata odma zapišti. Ima još mogućnosti prekidača da se priključi od gepeka i poseban od Haube. Pored toga dobiosam jedan relej koju treba nabaciti na bombinu ili na lnlaser nije bitbo. Fazon je da ako alarm ne deaktiviraš bombina ili anlaser ( zavisi na šta si priključio ) nema kontakta, samim tim lopov nikako ne može da upali auto. Ima izlazni signal za Peger. Kad sam ugradio alarm od starog laptopa rastavio bateriju i alarm dobija napajanje sa baterije sa tim da baterije ima puinjač i kontrolor za punjenje. Ako mi neko provali auto i skine akumlator meni alarm dalje je u funkciji.

Kontam dok sam ja odgovorio na ovu temu ti si već odavno ugradio sve Very Happy Ali u svakom slučaju za ostale ljude da znaju de ne razmišljaju oko toga. Treba ugraditi alarm, jer kao što su i rekli predhodno. Pre se obija auto bez alarma nego sa alarmom.
negeru
negeru
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 39
Godina : 37
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 13.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Koliko alarm stvarno stiti? Empty Re: Koliko alarm stvarno stiti?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu