Blokiraju prednje kočnice kad je hladno

+4
junior45
blackb
ZAC
YUgisa
8 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Blokiraju prednje kočnice kad je hladno - Page 2 Empty Re: Blokiraju prednje kočnice kad je hladno

Počalji od ZAC Ned 18 Jan 2015, 16:00

Cije si celjusti kupio..marka?

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Blokiraju prednje kočnice kad je hladno - Page 2 Empty Re: Blokiraju prednje kočnice kad je hladno

Počalji od blackb Ned 18 Jan 2015, 16:46

Čeljusti su kineske, naravno - drugih nema. Kutija je klot samo ima nalepnicu sa bar-kodom na kojoj piše: YUHAN BOYU MACHINERY CO.IT
Uvoznik "SANEL" d.o.o. Kragujevac.
Za prethodni jugo (šta ćete ne mogu da se odviknem, svi mi vlasnici zastava smo izgleda pomalo sado-mazo) kada sam kupovao čeljusti nije bilo novih već samo repariranih navodno italijanskih.
Ali čeljust nije problem - isto se ponašala i reparirana stara.
Takođe sam i šipkicu probao da skratim ali ne mogu još da je zavrnem - izgleda je zavrnuta kapica na njoj do kraja, iako iza nje ima još skoro cent navoja - ali jednostavno dalje neće. Takođe, odokativno viri samo oko (propisanih) 1mm.
Sad mi drugar sugeriše da je možda kriv disk pa on zeza. Ja ne verujem jer auto ne podrhtava pri kočenju mada on kaže da i ne mora da podrhtava već može biti veoma malo pokrivljen i da zeza.

Sa druge strane razmišljam ako pločica naleže krivo na disk (bilo da je kriv disk ili pločica) da li onda može da klip prilikom izlaska krivo izađe iz čeljusti pa onda zbog toga ne može da se vrati?


Poslednji izmenio blackb dana Ned 18 Jan 2015, 16:49, izmenjeno ukupno 1 puta

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Blokiraju prednje kočnice kad je hladno - Page 2 Empty Re: Blokiraju prednje kočnice kad je hladno

Počalji od ZAC Ned 18 Jan 2015, 16:47

Trebao si kupiti oreginalne celjusti..ima ih u Kragujevcu..a video sam i da neki prodaju na Kupindu...

Sa kineskim je moj brat od strica imao problem koji nije mogao resiti, osim zamenom celjusti...

PS: Klip se u cilindru moze zakositi samo ako su prevelike tolerancije izmenju precnika klipa i cilindra...a to u principu moze da pravi problem sa blokiranjem.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Blokiraju prednje kočnice kad je hladno - Page 2 Empty Re: Blokiraju prednje kočnice kad je hladno

Počalji od blackb Ned 18 Jan 2015, 17:00

Ne znam... kažem i stare čeljusti su mi pravile isti problem tj. prvi put me je ostavio na putu tj blokirao i pušio se taj prednji levi upravo sa starim čeljustima na kojima sam mesec dana pre toga zamenio, gumice (obe - izacio skroz klip očistio sve samo uljem) nova creva i LPR pločice. Sumnjajući na njega kupio sam nove (eto kineske) čeljusti ali ni one ni (x drugih opisanih) stvari ne rešavaju problem.
Ostaje samo još disk eventualno kao problem kako sam opisao u prethodnom postu.

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Blokiraju prednje kočnice kad je hladno - Page 2 Empty Re: Blokiraju prednje kočnice kad je hladno

Počalji od ZAC Ned 18 Jan 2015, 17:02

Ha.....kakav ti je lezaj tocka?  Podigni tocak i proveri lut..ako se lazaj raspao, zakrivljuje se ceo disk pa onda blokira o plocice..

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Blokiraju prednje kočnice kad je hladno - Page 2 Empty Re: Blokiraju prednje kočnice kad je hladno

Počalji od blackb Ned 18 Jan 2015, 17:56

Ležaj je OK, aksijalno skoro da nema lufta. Iako je auto star, prešao je samo 56kkm a kupio sam ga sa 18kkm. Provereno jer sam ga kupio od prijatelja.

Nego razmišljam i da žrtvujem malo para i kupim jedan disk. Vidim da su oko 1200-1300 din. ali koji: metelli, ZCZ , Ferodo?

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Blokiraju prednje kočnice kad je hladno - Page 2 Empty Re: Blokiraju prednje kočnice kad je hladno

Počalji od ZAC Ned 18 Jan 2015, 18:06

Kolege znaju bolje, ali ja licno bih se odlucio na oreginalni ZCZ, ako ga ima u prodaji, i to ne jedan vec oba..u paru..

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Blokiraju prednje kočnice kad je hladno - Page 2 Empty Re: Blokiraju prednje kočnice kad je hladno

Počalji od blackb Uto 20 Jan 2015, 15:06

Pitanje u vezi opruga na kleštima. Slika:

Blokiraju prednje kočnice kad je hladno - Page 2 Th_Klescaronta_zps0d05d01d

Oprugu pod brojem 1 ja uopšte nemam na oba klešta - jel treba da postoji i čemu služi?
Opruge pod brojem 2. - čemu služe sem što smetaju pri montaži klešta i vraćanja klizača?

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Blokiraju prednje kočnice kad je hladno - Page 2 Empty Re: Blokiraju prednje kočnice kad je hladno

Počalji od YUgisa Uto 20 Jan 2015, 15:10

Opruga 2 je glavna opruga tj noseca koja sluzi upravo da pritisne klesta i klizace dok je opruga 1 samo da ne klapara plocica i ja je iskreno nisam nikad ni video...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Blokiraju prednje kočnice kad je hladno - Page 2 Empty Re: Blokiraju prednje kočnice kad je hladno

Počalji od Miljan Uto 20 Jan 2015, 15:13

Br 1 ima stari tip, a novi tip ima one limcice na vrhu plocice.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Blokiraju prednje kočnice kad je hladno - Page 2 Empty Re: Blokiraju prednje kočnice kad je hladno

Počalji od YUgisa Uto 20 Jan 2015, 15:17

Znam da je stari tip klesta, ali ja jos nisam ni jednom video u realnosti xD Kod mene ove Fiatove koje su na fazon NT nema nista isto Laughing

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Blokiraju prednje kočnice kad je hladno - Page 2 Empty Re: Blokiraju prednje kočnice kad je hladno

Počalji od blackb Uto 20 Jan 2015, 15:20

Pa dobro moj je ST. Miljane još nisam čuo tvoje mišljenje ako si pročitao ovu moju epopeju od početka.

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Blokiraju prednje kočnice kad je hladno - Page 2 Empty Re: Blokiraju prednje kočnice kad je hladno

Počalji od Miljan Uto 20 Jan 2015, 15:30

Ma na ST kljestima ima dva tipa tih osiguraca, na matorim Kecevima je taj sa slike, a od pocetka 80-ih ima onaj limcic na vrhu plocice.

Mislim da ta nova kljesta ne valjaju cim blokiraju i bez creva.
Ja sam 2004-5 kupovao u Zastavinoj prodavnici nova kljesta, kostala su 1600 din, ali jos tad nisu mogla Zastavina da se nadju, ovo su bila Fiatova (izliveno na njima FIAT, a ispod 128A000), e sad da li su nova ili remontovana ne znam, radila su odlicno dok nisam presao na jace kocnice.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Blokiraju prednje kočnice kad je hladno - Page 2 Empty Re: Blokiraju prednje kočnice kad je hladno

Počalji od blackb Uto 20 Jan 2015, 15:57

Da, ali meni su se i stara tako ponašala - prvo je auto skretao u levo prilikom kočenja pa sam remontova oba stara klešta (napolje klipovi, čišćenje samo uljem - stari klipovi delovali OK - bez rđe i tragova, nove gumice, nova creva, nove pločice, komplet ulje...) pa onda je počeo baš da blokira kad je udario minus, pa sam onda kupio ta nova kineska klešta... pa opet blokira, pa tanjili pločice 2x... i sve prethodno opisano.
Eto, moguće da oba klešta (leva i stara i nova) ne valjaju

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Blokiraju prednje kočnice kad je hladno - Page 2 Empty Re: Blokiraju prednje kočnice kad je hladno

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu