ubacivanje 1.6 16v fiat bravo/a motora u yuga

4 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

ubacivanje 1.6 16v fiat bravo/a motora u yuga - Page 2 Empty Re: ubacivanje 1.6 16v fiat bravo/a motora u yuga

Počalji od YUgisa Uto 09 Dec 2014, 19:13

Ne moze.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61547
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

ubacivanje 1.6 16v fiat bravo/a motora u yuga - Page 2 Empty Yugo 1.6 16v projekat

Počalji od Celavi Uto 01 Nov 2022, 20:31

Pozdrav, u planu imam da uzmem juga kao projekat da uradim limariju enterijer eksterijer i da ubacim 1.6 16v motor od fiat brave.U sustini zelim da napravim unikatan auto koji ce da se vozi po ulici i koji se ne vidja svuda. Gledam da snaga bude do nekih 100 do 105ks jer auto pravim za laganu voznju koja nece biti svakodnevna ali atraktivna. Moje pitanje je da li je preporucljivo ubacivati taj motor, da li moze da se registruje i o koliko para je rec otprilike i kakva ojacanja trebaju da li trebaju samo sanke i prednja koska ili nesto vise?

Celavi
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 3
Datum upisa : 01.11.2022

Nazad na vrh Ići dole

ubacivanje 1.6 16v fiat bravo/a motora u yuga - Page 2 Empty Re: ubacivanje 1.6 16v fiat bravo/a motora u yuga

Počalji od dimmu Sre 02 Nov 2022, 09:10

Prebacio sam ovde post, jer smatram da nema potrebe da se otvara novi Topic za nesto o cemu se vec pricalo.
Na forumu neces dobiti tacan odgovor da li je preporucljivo ubacivati taj motor ili nije jer niko isti motor niti trenutno ima u svom autu, niti ga vozi duzi vremenski period da zna sve decije bolesti, prednosti i mane. Jako je mali broj ljudi u Srbiji, ako i uopste i postoji neko ko taj motor vozi dosta dugo, svakodnevno ili relativno cesto da ti moze dati takav odgovor.
Jer nije isto takav motor u Fiatu na sasiji za koju je pravljen i na Jugu gde ti prepravljas dosta stvari, kombinujes sa nekim drugim delovima itd itd.
Ne moze da se registruje iz razloga koji su vec svima poznati svima.
Ono sto ti mozes da probas jeste da potrosis jedno 2000-6000e na motor, papirologiju, otvoris isti, pretreses ga i zamenis sve sto treba, zamenis sve tecnosti, svecice, pumpu i ostale potrosne delove, spakujes sve, ubacis ojacanja i prevaris komplet skoljku, zastitis, ofarbas, uzmes polovan menjac, njega takodje otvoris i pretreses, napred i nazad vece kocnice.
Takva varijanta ti je manje/vise oko 6000e u nekoj skromnijoj varijanti ne racunajuci izmene u enterijeru i neke vizuelne promene, a sa tim svim gore trebalo bi da imas potvrdu od Zastave (koja vise ne postoji i trenutno po informacijama drugih nemoguce je dobiti), potvrdu da ti je neki servis to sve odradio, elaborat o svim tim izmenama, papire, mnogo srece da se sve kockice poklope i strpljenja.
Varijanta od 2000e ti je stap i kanap da uzmes motor, nabacis sve polovno, odradis neka ojacanja sam ili platis nekome da ti to odradi kao nogama (pa ti posle motor savija karoseriju ali koga to briga, bitno da je jeftino) i onda kada treba da se koci, skrene ili upravlja vozilom kako ti bude. Nekad ces moci, a nekada neces, pa ces da krpis, popravljas, proklinjes sebe sta ti je to trebalo itd itd.
U obe varijante kako stvari trenutno stoje 95% su sanse da neces uspeti da legalno registrujes auto. Legalno u smislu da sa svim tim odradis atest, neko to sve odobri, upise u saobracajnu i da ti papir sa atestom koji ce ti biti dokaz svake godine na tehnickom kada krene rasprava kako to nije moguce registrovati jer nije Zastavin fabricki motor.
Mozes i to sve da odradis pa da cekas neko bolje vreme ako imas vremena, novca i para na bacanje.
Nelegalna opcija ti je da imas svoj tehnicki, nekoga ko mozda radi na istom i slicno pa eto da hoce da stave svoju ruku u vatru za tebe i da zazmure svake godine kada trebas da dodjes na isti i kada treba gledati broj motora. Postoje neke price da takve stvari i dalje postoje ali to sve ide do jednom dok neko ne najebe jer nije isto kada to neko odradi sada i pre 10-15 godina kada su to radili.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

ubacivanje 1.6 16v fiat bravo/a motora u yuga - Page 2 Empty Re: ubacivanje 1.6 16v fiat bravo/a motora u yuga

Počalji od YUgisa Sre 02 Nov 2022, 09:51

Ako Zastave vise stvarno nema (znaci ne fazonu nema radnika nego zvanicno je vise nema na papiru), onda se ide u ABS i oni izdaju potvrdu umesto Zastave kao i za bilo koji drugi auto koji nema ovlascenog prodavca/servisera na nasem trzistu. Ali ja jos nisam zvanicno cuo potvrdu da je neko kontaktirao ABS i dobio potvrdu. Mada pre par godina kad sam ih kontaktirao, bili su puno spremniji da mi izadju u susret u odnosu na Zastavu koja je odbila izdavanje potvrde po kratkom postupku, ali ABS tada nije mogao da zameni Zastavu.

Nije bas 100ks lagana voznja u Yugu, pa i dan danas moderni auti sa 300-500kg vise od Yuga imaju toliko. Yuga sa 100ks na fabrickom trapu imas da juris svuda po putu ako das gas do kraja. Mada nekima je i to zanimljivo, ali u globalu vecina zavrsi smotana negde oko bandere.

Sa strane tuninga, taj motor verovatno jeste najbolji kompromis od svega, jednostavniji nego neke turbo verzije, opet vrlo lak za tuning do nekih 130ks, dovoljno moderan da nema smaranja kako ce da pali i da li ce da trokira i da li ce biti raspolozen da ide u odnosu na neke karburatorske motore, sa druge strane pase ok u karoseriju. Sa 100-130ks, sa dobro sklopljenim Yugom, trebace neki ozbiljniji moderan auto da bi bio brzi s obzirom da sa 130ks govorimo o potencijalnih 7s do 100km/h i oko 200km/h max brzinom.

Sa papiroloske strane, mislim da je lakse smanjiti malo zelje i sklopiti neki 1.3 sa 80-90ks ako je vikend auto za svakodnevni saobracaj. Mislim nije ni 100ks problem napraviti, ali to onda zalazi u malo ozbiljnije vode. Naravno nece imati taj moment kao 1.6 sto bi imao.

A problem sa atestiranjem je bas to, da sto vise zelis da auto bude kao celina dobro modifikovan, to je manja sansa da dobijes atest.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61547
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

ubacivanje 1.6 16v fiat bravo/a motora u yuga - Page 2 Empty Re: ubacivanje 1.6 16v fiat bravo/a motora u yuga

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu