Pomoc totalnom laiku :)

2 posters

Ići dole

Pomoc totalnom laiku :) Empty Pomoc totalnom laiku :)

Počalji od Baggiolinho Čet 17 Jul 2014, 10:21

Veliki pozdrav za sve vas!
Forum Vam je extra,a pristupio sam njemu jer sam od skora vlasnik svog prvog automobila Zastava 101 Skala 55,2006 godiste.
U sustini auto sasvim u ok stanju.E sad u njemu imam jedan stari kasetofon Pionirov koji je prosli vlasnik ostavio prikljucen ja jedan zvucnik(zvicni na fazonu neke domace radinosti ali cu naci da ga negde pritegnem da ne leluja Smile ).Nemam antenu i radio nista zivo ne hvata,klasika!
Kupio sam na buvljaku onu automatsku antenu sto se kaci na soferku sa pojacivacem.Nista ne znam oko instalacije i automobila,sem da vozim i prmenim gumu.
Zamolio bih vas da mi se nekako objasni kako sam da je prikljucim.Ono sto sam skontao a to je da kasetofon direktno vezan jer se moze upaliti i kada auto nije upaljen.Procitao sam ovde na forumu da bih morao antenu da prikljucim negde drugde jer u ovom slucaju ako bih je spoji na dovod za radio radila bi po celi dan i trosila akumulator sto nije svrha.

Nadam se da sam uspeo da pojasnim sta me zanima i nadam se vasoj pomoci.Totalni sam laik ali zelim da ucim a i vidim da ovde ima dosta ljudi koju su u materiji.

Hvala Vam unapred!
Baggiolinho
Baggiolinho
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 143
Godina : 38
Lokacija : BGD
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc totalnom laiku :) Empty Re: Pomoc totalnom laiku :)

Počalji od acer Čet 17 Jul 2014, 13:41

Obicno autoradio imaju na sebi jednu zicu ( obicno plave boje) koja dobije 12V kada se radio upali.
Ako imas nju onda ti je najbolje spojit antenu na tu zicu.
Pogledaj malo na radiju shemu, bude naljepljena na poklopcu.

acer
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 194
Godina : 49
Lokacija : Rijeka, hrvatska
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu