Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga

+5
junior45
Mitke
dimmu
novmaher
peravsp
9 posters

Ići dole

Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga Empty Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga

Počalji od peravsp Pon 17 Mar 2014, 23:06

Kupio sam komponentne zvucnike JBL GTO 6508C 210W peak, 70W nom 92db (2 tvitera i 2 bas zvucnika 16.5cm) i imam 2 pitanja. S obzirom da su zvucnici 2 oma,  da li plejer ili pojacalo moraju biti takodje 2 oma ili je to manje bitno?
Da li je bolje basove ugraditi na zadnjoj polici ili u vratima posto ne znam kakva ce razlika biti u zvuku?
Hvala

peravsp
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 5
Datum upisa : 29.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga Empty Re: Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga

Počalji od novmaher Pon 17 Mar 2014, 23:53

bolje je staviti sve to u vrata i po mogucnosti da bude sve to okrenuto ka usima,da se sve to lepo cuje. skretnice stavljaj u kolima da ne budu u vratima jer ce im smetati vlaga vremenom. ili sve to mozes staviti na dasku,malo manje ce se cuti zbog udaljenosti al moze sve to lepo da radi.
moze da radi preko HU ako je kvalitetnijji al ce se grejati zbog toga sto su 2 ohma i sto imaju 70w pa traze i oni snagu. bolje staljaj na neko pojacalo koje radi na 2 ohma i miran si.
novmaher
novmaher
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 181
Godina : 38
Lokacija : okolina Pozarevca
Datum upisa : 12.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga Empty Re: Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga

Počalji od peravsp Uto 18 Mar 2014, 10:01

Ok. hvala...samo mislim da nece moci u vrata (16.5 cm su) juce sam kao nesto pisprobavao al tesko da ce moci...

peravsp
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 5
Datum upisa : 29.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga Empty Re: Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga

Počalji od novmaher Uto 18 Mar 2014, 12:46

Ma sve se moze uglaviti sigurno,ja jos nisam probao a i ja imam 16tice
novmaher
novmaher
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 181
Godina : 38
Lokacija : okolina Pozarevca
Datum upisa : 12.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga Empty Re: Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga

Počalji od dimmu Pon 18 Feb 2019, 19:57

Uzeo bih elipse 6x9 i stavio ih u zadnju policu. Polica je vec secena i u njoj su dva zvucnika 13cm i to je prethodni vlasnik ugradjivao.
Pitanje je sa cim iseci tu policu da prosirim rupu da stanu elipse?
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3917
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga Empty Re: Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga

Počalji od Mitke Pon 18 Feb 2019, 21:45

Skalpel, noz, ubodna testera, koristi mastu Very Happy Na kraju eventualno turpijom obradis i pesma.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga Empty Re: Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga

Počalji od slobokv88 Pon 18 Feb 2019, 23:52

Sto se tice mesta ugradnje bolji zvuk ces imati ako postavis na policu zvucnike jer ces zbog bolje rezonacje imati jaci bas.
Ja bih te 13 cm ugradio u vrata jer to je original a dimenzija za vrata a te 16 cm na policu.
Ako su zvucnici 2 oma onda ces morati preko pojacala jer ces pre naci pojacalo nego hu Koji podrzava 2 oma zvucnike. Ako prikacis te zvucnike na hu Koji podrzava 4 oma zvucnike riknuce ti izlazni stepen.
slobokv88
slobokv88
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 646
Godina : 36
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 06.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga Empty Re: Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga

Počalji od dimmu Uto 19 Feb 2019, 07:17

Napred su mi vec 13cm zvucnici ali je ovo polica iz Fantoma gde je prethodni vlasnik nekim razlogom stavio takodje i nazad 13cm u policu.
Ja hocu da stavim u policu elipse ako uspem da ubodem ok polovne zvucnike, a ako ne onda cu verovatno vratiti fabricku policu i staviti 4x6 elipse na mesto gde je fabrika to kod Juga predvidela.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3917
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga Empty Re: Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga

Počalji od slobokv88 Uto 19 Feb 2019, 09:59

Ja Sam imao kombinaciju u vratima 13 cm,ispod drzaca police 10 cm I vufer u gepeku .
Vefer je bio povezan preko pojacala u bridge modu I to je fino radilo a nije bio velike snage.
Pojacalo je bilo oko 250 w peak sto je otprilike 60-70 w rms po kanalu a vufer je glumio ei nis zvucnik od 80 w rms. To je tako dobro radilo da Su se svi cudili kada otvorim gepek I pokazem Sta je unutra😁
Svi ocekuju zver od zvucnika a Ono 8' bas u kutiji😉
slobokv88
slobokv88
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 646
Godina : 36
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 06.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga Empty Re: Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga

Počalji od VPetar Uto 19 Feb 2019, 10:59

Ako nisi narocito zahtevan ja sam bio vise nego zadovoljan sa nekim pionirom napred u vratima i zadnjim zvucnicima fabrickim Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7288
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga Empty Re: Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga

Počalji od junior45 Uto 19 Feb 2019, 12:13

Solidno je fabricki nazad i napres,samo bolji radio..al da se dobro spoji, ne da ispadne da duva u gepek i vrata kad spojis kontra 😁
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga Empty Re: Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga

Počalji od slobokv88 Uto 19 Feb 2019, 12:43

Ako se jedan zvucnik poveze kako treba a na drugom se obrne polaritet gubi se bas i slabije se
cuje jer zvucnici rade u protivfazi.A moze se desiti i da pregore zvucnici.
slobokv88
slobokv88
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 646
Godina : 36
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 06.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga Empty Re: Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga

Počalji od Sultan Uto 19 Feb 2019, 12:53

Ja sam sekao prvo skalpelom da kazem,tapacir zadnje police,npr,za dva tri mm sire nego sto ce da bude rupa,ali mora vrh da bude bas ostar. Cesto lomi vrh da bude sto ostriji i polakice skini u krug sve to ako mozes,onda ocrtaj elipsu,obicno se dobije u ili na kutiji iscrtan oblik otvora za elipse koje bi kupio...ako su polovne moras se malko pomuciti ali moze da se izvede...
Ja sam samu plastiku sekao sa ili rucnom modelarskom testericom sa finim sitnim zubima, ili laganom ubodnom sa testericom za plastiku ali polako sporo...
Jos se i najbolje pokazala ona zuta Eichel ubodna najamaterskija jer dajboze da ima kilo u njoj...
Skalpelom nemoj seci plastiku jer ces seci tri dana...ovo ide brzo i efikasno. Posle samo prvo krupnom smirglom lako ostranis opiljke pa ako zelis uglacas finijom cisto oboris ivice. Ja sam smirglu obmortao oko nekog komada  drvene motke,ali npr moze se i smirgl beskonacna traka od tracne smirgl masine navuci na komad dascice pa imas i oblo i pravo...
Al ako nadjes male elipse za nosace police,i oni su sasvim dovoljni...meni je sasvim pristojan zvuk sa napred 17cm zvucnicima i pozadi tim malim elipsama...i kinezom od radija..
Slobo je u pravu,samo mislim da je skoro nemoguce da se covek predje,jer su na zvucnicima jezici kontakti za buksne,dve razlicite velicine,bas iz tog razloga...kod autoradija samo povesti racuna i Xtra...
Ja sam na moju srecu imao bas dugacke orgijenal kablove od nekih zvucnika sa sve montiranim buksnicama,nikad koriscene,obelezio komadicima izolira sta mi je plus a sta minus tu kod autoradija i nema greske...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7065
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga Empty Re: Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga

Počalji od dimmu Uto 19 Feb 2019, 15:30

VPetar ::Ako nisi narocito zahtevan ja sam bio vise nego zadovoljan sa nekim pionirom napred u vratima i zadnjim zvucnicima fabrickim Smile
Ne ocekujem bog zna sta jer ogranicavam sebe na setup plejer/zvucnici napred/zvucnici nazad i to je to.
Ne bih da idem i u te vode da uzimam pojacalo ako to vec gledam onda bi pravio custom policu za elipse pa pakovao pojacalo na donjoj strani police, pa onda neke jake elipse idu za to, pa su onda te elipse prejake i onda bi morao uzeti napred dvosistemce bas dole, tweeter gore iiiiii onda sam vec pukao preko 500e u neki budzetni setup za muziku Laughing
U sustini isao bih mesec po mesec od plate ovaj mesec zvucnici nazad, sledeci zvucnici napred, onaj tamo plejer.. Tako cu najbolje videti razliku i sa cim sam najvise dobio.
Opcije koje su mi trenutno u glavi. Imaju neke polovne Alpina elipse na K/P ali mi covek nista ne odgovara, uz to bi islo ok napred ALPINE SPG-13C2 i malo bi se isprsio pa mozda uzeo cak i nov Alpine CDE 170R ili nesto u slicnom rangu zbog razlicitih podesavanja jer razlika polovno/novo je oko 3000din ako ne i manje.
Od novih zvucnika stealth fazon sto mi se svidelo je takodje Hertz Dieci DCX 130.3 i DCX 460.3. Oba zvucnika su 40w RMS sto verujem da solidan plejer moze sasvim ok da gura. Zvucnici nisu upadljivi jer su fino sakriveni (zbog lopova, zavidnih ociju itd itd /auto mi je parkiran stalno na ulici), a malo su skuplji ali je kvalitet skroz ok.
Druga stealth opcija u slicnom cenovnom rangu je JBL GX502 i GX642 ali svi govore kako ti zvucnici bukvalno dobiju novu dimenziju zvuka (link) kada se spoje na neko cetvorokanalno pojacalo, a opet kazem ako vec uzimam i pojacalo onda se bacam u velik trosak.
Ono sto mene u sustini interesuje jeste sto cistiji zvuk, glasnoca mi ne znaci mnogo. Meni je i 40w realne snage i vise nego dovoljno glasno, nisam u fazonu da se ceo auto trese i uvija od muzike. Iovako mi se sam trese na leru i bez muzike Laughing
Hvala svima na savetima, za koji dan cu preseci na koji se setup bacam pa javljam sta sam uradio.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3917
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga Empty Re: Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga

Počalji od VPetar Uto 19 Feb 2019, 17:26

Ja sam uzeo bio kradeni plejer sonijev za 3k din Smile ali ima usb i kojesta, malo je stariji i radi super Smile

(kazem kradeni jer nema sanse da se toliko plati realno, nisam ga narucivao xD)
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7288
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga Empty Re: Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga

Počalji od dimmu Pet 22 Feb 2019, 15:00

Ono za polovne Alpina elipse je propalo, nismo se uspeli dogovoriti oko cene, a ja ne bih bas da pucam previse love na polovne zvucnike preko K/P.
Bio sam juce u Novom Sadu i ipak sam pazario Ground Zero GZTF 13. Hteo sam da uzmem elipse ali mi je to malo veci trosak za ovaj mesec pa sam krenuo od zvucnika napred. Hteo sam da uzmem Sinus Tec ST-130C i ST-150C jer su bili smesno jeftini, a staju na fabricke pozicije u Yugu pa reko verovatno ce biti ok sa mojim plejerom ali me je prodavac odgovorio jer kaze da je bolje svakako da predjem na 6x9 elipse. Sto zbog same pozicije fabrickih zvucnika nazad u Yugu, sto navodno 6x9 daje mnogo puniji i lepsi zvuk. Zajebancija je i narezivati one pipke na fabrickom mestu jer nijedni aftermarket zvucnici ne dolaze sa takvim maticama vec sa obicnim srafovima. Drugara nagovaram da predje na taj setup jer zajedno zvucnici napred i nazad su 5180dinara, a on ima neki moderniji Sony plejer, a iovako slusa samo radio. On se bas odusevio sa ovim Ground Zero i on ce ili iste kao moje ili malo jeftiniji GZIF 52X.
Moji utisci su da su zvucnici ok ali ih plejer jako gusi jer imam kineski Nexon koji je pretpostavljam 4x20w ili mozda 25 maksimum, a ovo su zvucnici od 70w rms, a i mislim da i sa boljim plejerom ce opet biti potrebe za pojacalom da se izvuce maksimum iz njih.
Sledeci mesec uzimam elipse, a onaj tamo plejer. Kada sam vec krenuo sa GZ markom nastavicu dalje pa ce elipse biti GZTF69 ili mozda GZIF69X, a plejer mi je preporucen Kenwood KMM-104RY koji mi se cini skroz ok ali bih mozda dodao jos koju crvenu vise pa uzeo nov Alpine CDE-180RR ili za cenu Kenwooda polovan plejer.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3917
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga Empty Re: Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga

Počalji od nikola031 Pet 22 Feb 2019, 15:50

Kenwood je super, ja imam 2 godine KMM-103AY, nisam neki zahtevan korisnik i radi mi super, nisam imao nikakvih problema Smile
nikola031
nikola031
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 356
Godina : 31
Lokacija : Užice - Kragujevac
Datum upisa : 22.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga Empty Re: Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga

Počalji od dimmu Pet 22 Feb 2019, 16:07

Verujem da je skroz ok plejer ali bih dodao malo više novca ako budem mogao i uzeo Alpine iz razloga što ima dosta podešavanja i može da se igra sa zvukom kako god ti je volja, a ne iskljucujem to da apsolutno nikada neću ugraditi vufer ili pojacalo.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3917
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga Empty Re: Pomoc oko ugradnje zvucnika (pojacala) u Yuga

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu