Ne puni mi akumulator

+2
flash_back
ladisz81
6 posters

Ići dole

Ne puni mi akumulator Empty Ne puni mi akumulator

Počalji od ladisz81 Sub 31 Jan 2009, 19:28

Problem je što mi akumulator se ne puni dok vozim, znači za 2-3 dana mi je prazan akumulator. Alternator mi je remontovan, kod Mezei(autoelektričar) je pogledano i rekao mi da alternator puni sa 14-14,2 V, ali do akumulatora ne dolazi struja, ne puni mi ništa. Kaže da je problem neki kabel ili što negde nema masu (nisam dobar sa elektrikom, znači ako neko nešto ne razume onda sam ja kriv Very Happy )

Znači gde da tražim problem ili šta bi moglo da bude, ili da odnesem kod nekog autoelektričara da pogleda?
ladisz81
ladisz81
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 822
Godina : 43
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 21.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ne puni mi akumulator Empty Re: Ne puni mi akumulator

Počalji od flash_back Sub 31 Jan 2009, 23:38

^ najpametnije, bolje nego sam da prckas pa nesto da useres Wink kazem ti iz licnog iskustva, ja samo mogao i dalje mogu da zapalim auto, nisam prevezao zice da stuja za kas ide direktno sa akumulatora i u nedostatku energije/napona sam izvadio osigurac i direktno prevezao zicama Very Happy sada je jugic kao tempirana bomba, nikad ne znas kada ce da opali Very Happy

edit: tako da ti je bolje da odes kod elektricara nego da sam nesto petljas kao ja, samo nesto mozes da useres Smile

flash_back
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 162
Godina : 37
Lokacija : BG
Datum upisa : 27.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ne puni mi akumulator Empty Re: Ne puni mi akumulator

Počalji od Miljan Ned 01 Feb 2009, 00:38

Cekaj, nije mi jasno, kako puni 14,2 a struja ne dolazi do akumulatora ?
Gde je meren taj napon, na klemama akumulatora ili alternatora ?
Ako je na akumulatoru, znaci da puni, nema sta, jedino mozda ti je akumulator los, a ako na alternatoru ima napona, a na akumulatoru ne, onda imas neki prekid, mozda je masa losa (akumulator-sasija-motor/menjac) ili spoj + kabla u onoj klemi iza kutije osiguraca.

Jel ti se ne pali lampica na tabli ?

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ne puni mi akumulator Empty Re: Ne puni mi akumulator

Počalji od ladisz81 Ned 01 Feb 2009, 01:06

Na alternatoru je meren taj napon od 14,2 V, a lampica na tabli mi se ne pali.
ladisz81
ladisz81
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 822
Godina : 43
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 21.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ne puni mi akumulator Empty Re: Ne puni mi akumulator

Počalji od flash_back Ned 01 Feb 2009, 01:11

mozda je akumulator los pa ne moze da se odrzi pun.. oce od zime da pucaju

flash_back
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 162
Godina : 37
Lokacija : BG
Datum upisa : 27.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ne puni mi akumulator Empty Re: Ne puni mi akumulator

Počalji od Miljan Ned 01 Feb 2009, 01:24

Ako je na alternatoru taj napon, a na akumulatoru ga nema (11-12V bude), onda proveri, masu, kabla sa akumulatora ide na sasiju, pa na jedan od srafova anlasera, ocisti sve spojeve, zatim proveri + kabl da nema prekid izmedju akumulatora i alternatora, ako ima, moguce da je u tom konektoru iza kutije osiguraca gde se racva glavni +.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ne puni mi akumulator Empty Re: Ne puni mi akumulator

Počalji od jevtta Pon 02 Feb 2009, 04:21

Kao prvo kada ti majstor kaze 14v-14,2v gledaj sopstvenim ocima da li je toliko stvarno!!!! Iz licnog iskustva znam!!! I zasto meriti na alternatoru a ne na akumulatoru???? On ti je sigurno rekao kad si otisao kod njega zbog problema sa akumulatorom da ti je alternator los i da mora da ti uzme pare i radi mu remont,jel da? I onda si ti bio u istom problemu posle 2 dana i bez para u dzepu a on kaze ma puni 14.2v! I pokrije se da je alternator dobar i meri na njemu a ne na akumulatoru jer zna da ti je uzeo pare a nije resio problem!!! Probas da odvrtis sraf koji ide od karoserije do akumulatora(masa) i izsmirglas i stavi po neku licnu oko njega i vrati ga na karoseriju i masa ce ti biti 100% sredjena ako je do nje problem. Pa ako se o5 isprazni menjaj akumulator a ako te pocne da zeza i nov onda ga udari majstoru od glavu sa sve alternatorom Evil or Very Mad (iz licnog iskustva)
jevtta
jevtta
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Godina : 43
Lokacija : Nis
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ne puni mi akumulator Empty Re: Ne puni mi akumulator

Počalji od toni79 Ned 05 Nov 2017, 16:43

Kako se meri koliko puni alternator, ali ne na bateriji, nego na samom alternatoru. Imam alternator Iskra 33A. Da li treba da je alternator spojen na bateriju ili džek treba da bude odspojen?

toni79
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 280
Datum upisa : 15.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ne puni mi akumulator Empty Re: Ne puni mi akumulator

Počalji od junior45 Ned 05 Nov 2017, 17:26

Spojen na akumulator da bi imao pobudu i meris na najdebljoj zici koju ide iz alternatora,to ti je glavni plus a masu stavis negde gde ti je najblize
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ne puni mi akumulator Empty Re: Ne puni mi akumulator

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu