Ugradnja centralne brave

+6
Pedja
yugodriver
sykone
YUgisa
Bohoc
mujo_g1
10 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Ugradnja centralne brave - Page 2 Empty Re: Ugradnja centralne brave

Počalji od yuGO Sre 07 Apr 2010, 22:33

Drugari nisam znao u koju temu da ubacim svoju molitvu pa sam se odlucio za ovu posto se spominje ugradnja Moj alarm uredjaj je marke EXCALIBUR
Naime povezana je i CB ali od nedavno mi ne radi samo na levim vratima mog yugica iz 1990.
Tacan model alarma je OMEGA (EXCALIBUR) AL-1000-E, i sa dva priveska (daljinska) na kojima ima po 4 tastera.
Proverio sam motor na levim vratima i on je ispravan, doveo sam mu struju sa upaljaca onako divljacki i on radi, ali kada je sve privezano kako su mu ugradjivali jos one 1991 godine onda nema nikakve struje u tim zicama koje su povezane za motorcic. Napominjem da je do pre dve nedelje sve radilo kako treba i odjednom ne radi samo ta leva (vozaceva) strana....
Napominjem da sam auto kupio nedavno i to od preprodavca tako da mi ne pada na pamet ni da se opet smaram sa njim da mi nadje uputstvo za upotrebu a kamoli shemu povezivanja.... na onom ruskom sajtu sam pokusao ali nema sheme za ovaj model, a i sve je na ruskom.... barem da na engleskom neko ima :crybaby: ....
Kada sam sve raskupusao video sam monogo ali sada mi i mnogo nije jasno sve....Alarm je valjano povezan te 1991. posto vidim da su privezana i tri releja i zaista imao onu opciju da ga ne mozes upaliti ako je ukljucen alarm....
Molim za pomoc, kako da proverim zice? (sve je tako izolirano da me muka uhvati da skidam celu izolaciju, prosto ne verujem da se negde prekinula)
Konkretno pitanje? GDE IDU ZICE SA LEVOG MOTORCICA NA MODELU ALARMA OMEGA (EXCALIBUR)AL-1000-E??????????????
HAVALA UNAPRED SA NESTRPLJENJEM OCEKUJEM UKLJUCENJE NEKOGA :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:
yuGO
yuGO
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 19
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja centralne brave - Page 2 Empty Re: Ugradnja centralne brave

Počalji od djzecky Čet 08 Apr 2010, 17:21

Cisto sumnjam da ce ti neko naci semu Sad
Uzmi lepo dve zice i sa desnih vrata prevuci signal i na leva.
Znaci skines izolaciju sa zica koje idu na motor desnih vrata (koji radi),tu obmotas dve nove zice i provuces ih ispod tapacira pa u leva vrata do motora i kraj price.
Stare zice samo skines sa motora i izoliras za svaki slucaj.
Ako je motor ok a samo na levoj strani nemas signal 99% imaju negde zice prekid.

Kod 3-4 alarma-cb koje sam ja video,povezao i prepravljao iz samog modula idu samo 2 zice za signal za motorcice i ti onda privezujes koliko motora imas na taj jedan signal.

Poenta je u tome da je sasvim svejedno da li ces da raskupusas svu izolaciju pa da na 10cm od samog modula racvas zice prema motorcicima(kao sto je dosada bilo) ili ces uraditi ovako kako sam ti napisao(od desnih da prevuces) jer svakako te 2 zice "guraju" sve motorcice koliko ih god imas.
Jedino sto ces ovako imati metar viska od starih zice koje ces skinuti

Da ponovim ja sam 4 alarma cackao i na svima je bilo ovako,verujem da se ni tvoj ne razlikuje. Nema brige da li ce moci da izgura 2 motora na istim zicama jer jednostavno drugde i nemas gde da ih povezes
Nisu bile izvedene zice tj. signal posebno za jedan motor,pa za drugi,treci... nego dve zice pa tu kacis sve.

Ja se raspisah a ti razmotri pa uradi kako mislis


Smile
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja centralne brave - Page 2 Empty Re: Ugradnja centralne brave

Počalji od yuGO Pet 09 Apr 2010, 21:51

djzecky puno ti hvala!
Najveci je fazon sto mi se svidelo to resenje, kupio sam zice u posao u opravku, kad ono prekinuta jedna zica bas kod vrata kako se izgleda lomile dok se vrata zatvarala i otvarala......tako da sam zamenio stare zice novima i fercera alarm i CB kao do pre koju nedelju.....
Thanks jos jednom... Cheers Very Happy Aplauz
yuGO
yuGO
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 19
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja centralne brave - Page 2 Empty Re: Ugradnja centralne brave

Počalji od acer Sub 10 Apr 2010, 14:35

yugoja ::ja bi hteo da kupim CB, al ovde u hrvatskoj nemaš gde da kupiš /srbija majka/!
tako kad budem dolazio u Pančevo, moraću da pogledam, e a taj buvljak, jel to onaj u pančevu ili????

Kako nema?
Imas u oglasima toga koliko hoces.

http://www.njuskalo.hr/sigurnost/centralno-4-motora-daljinsko-skakavac-privjesak-akcija-oglas-911519

http://www.daljinsko.com/index.html

acer
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 194
Godina : 48
Lokacija : Rijeka, hrvatska
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja centralne brave - Page 2 Empty Re: Ugradnja centralne brave

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu