Yugo 45 - Iseceni kablovi brave, potrebna sema povezivanja

2 posters

Ići dole

Yugo 45 - Iseceni kablovi brave, potrebna sema povezivanja Empty Yugo 45 - Iseceni kablovi brave, potrebna sema povezivanja

Počalji od atanasns Pon 30 Sep 2013, 22:42

Yugo 45 je 91 godiste.

Kola su mi bila ukradena pre nekog vremena, srecom nasli su i juce su vracena Smile ali su lopovi isekli kablove brave i palili preko zica, pa sad ne znam kako da ih povezem. Nasao sam neke seme na italijanskom roso azuro nero... ali nisma siguran kako da ih povezem??

Sa brave mi idu cetiri deblje zice (braon, plavo crna, crvena i crna), a sa strane zica viri nekih 7 ili 9 zica (jos nekoliko tankih, dve braon, mislim jos koja zuta i jos neka... nisam ih za sada prebrojavao po ovoj kisi... treba dosta toga uraditi da se osposobi). Da li je izmedju trebao da bude neki konektor? Mislio sam da ih spojim preko luster klema, da li je to dobro resenje? A i muci me sto su kratki kablovi koji vire iz brave - sekli su ih odmah blizu brave na par cm, mislio sam da ih produzim, da ne kupujem novu bravu - mislio sam da zalemim parce zice od 10-tak cm na te patrljke.

Drugo pitanje, sta mislite o alarmima - vidim ima po oglasima od 24 eura (neki Bear) navise, da li se to isplati ugradjivati - nesto mi previse jeftino deluje?

atanasns
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 26
Godina : 53
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 24.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45 - Iseceni kablovi brave, potrebna sema povezivanja Empty Re: Yugo 45 - Iseceni kablovi brave, potrebna sema povezivanja

Počalji od Miljan Pon 30 Sep 2013, 23:59

Malo dalje je konektor, a najbolje je da kupis nov ulozak brave i samo ubodes, on nije skup, 400-500 din.

Isplati se svakako, dobri su ti alarmi.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45 - Iseceni kablovi brave, potrebna sema povezivanja Empty Re: Yugo 45 - Iseceni kablovi brave, potrebna sema povezivanja

Počalji od atanasns Uto 01 Okt 2013, 00:10

Nema konektora, samo zice vire iz crnog creva... Sad

atanasns
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 26
Godina : 53
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 24.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45 - Iseceni kablovi brave, potrebna sema povezivanja Empty Re: Yugo 45 - Iseceni kablovi brave, potrebna sema povezivanja

Počalji od Miljan Uto 01 Okt 2013, 00:18

Izvuci to, na drugom kraju crnog creva.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45 - Iseceni kablovi brave, potrebna sema povezivanja Empty Re: Yugo 45 - Iseceni kablovi brave, potrebna sema povezivanja

Počalji od atanasns Uto 01 Okt 2013, 00:28

Ne razumem, sta da izvucem? crevo mi dolazi sa leve strane iza plastike i ispod reda prekidaca za svetla ventilator, grejac stakla... iz tog creva vidim da dolaze samo te zice. Neke su samo secene, a neke zavrtane... One su dovoljne duzine da na njih zavrnem luster klemu, mislim da je tu gde se one zavrsavaju bio konektor, pogotovo sto su na podu ostale neke papucice od konektora. izgleda da su sve isekli i vezivali zice.

atanasns
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 26
Godina : 53
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 24.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45 - Iseceni kablovi brave, potrebna sema povezivanja Empty Re: Yugo 45 - Iseceni kablovi brave, potrebna sema povezivanja

Počalji od Miljan Uto 01 Okt 2013, 00:48

Ulozak brave ovako izgleda, i njegovi kablovi su u crevu

Yugo 45 - Iseceni kablovi brave, potrebna sema povezivanja Ulozak-kontakt-brave-Yugo_slika_XL_11871469

Kablovi iz fabricke instalacije koji se spajaju sa njim nisu u crevu, tako da ti je to ostalo u autu, taj ostatak kablova skini, a kad kupis nov ulozak brave imas komplet sve, samo ubodes.

Nisu mogli da iseku zice sa fabricke instalacije jer su dosta kratke i taj konektor vrlo malo moze da se izvuce ispod table.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45 - Iseceni kablovi brave, potrebna sema povezivanja Empty Re: Yugo 45 - Iseceni kablovi brave, potrebna sema povezivanja

Počalji od atanasns Sre 02 Okt 2013, 20:14

Ipak su isekli i konektor (stetocine jedne) Evil or Very Mad 
sada mi viri 7 zica:

od debelih: crvena, plavo-crvena, braon i crna
jedna srednje debljine: braon
dve tanke zuta i braon

sa strane brave imam cetiri debele: crvena, plavo-crvena, braon i crna
koje odgovaraju bojama onim debelim na instalaciji, tako da mi je jasno kako povezati debele - odgovarajuca boja na odgovarajucu boju...

Ono sto mi nije jasno je kako povezati 3 tanje koje se nalaze sa strane instalacije: tamo ima dve braon (jedna deblja i jedna tanja) i jedna tanka zuta. Yugo 45 - Iseceni kablovi brave, potrebna sema povezivanja 8289 

pretpostavljam da su debele braon za starter, crna za masu, crvena za 12V, plava-crna za svetla, a za za sta su tanke i gde ih treba vezati?????

atanasns
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 26
Godina : 53
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 24.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45 - Iseceni kablovi brave, potrebna sema povezivanja Empty Re: Yugo 45 - Iseceni kablovi brave, potrebna sema povezivanja

Počalji od Miljan Sre 02 Okt 2013, 20:23

Debele braon su 12V, crna za svetla, plavo-crna kontakt i crvena za anlaser.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45 - Iseceni kablovi brave, potrebna sema povezivanja Empty Re: Yugo 45 - Iseceni kablovi brave, potrebna sema povezivanja

Počalji od atanasns Sre 02 Okt 2013, 20:53

Jednostavno je povezati debele - boja na boju... A za sta su one tanke na instalacijama? U stvari nije mi ni narocito bitno za sta su, vec na koje debele ih treba povezati?

atanasns
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 26
Godina : 53
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 24.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45 - Iseceni kablovi brave, potrebna sema povezivanja Empty Re: Yugo 45 - Iseceni kablovi brave, potrebna sema povezivanja

Počalji od atanasns Čet 03 Okt 2013, 12:14

JUPI - kola rade i samo sa debelim! Smile

spojio sam i zutu i deblju braon
- zuta ide na starter, sluzi za signal punjenja alternatora
- Deblja braon sluzi za poziciju

ostaje neresena samo tanja braon?

atanasns
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 26
Godina : 53
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 24.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45 - Iseceni kablovi brave, potrebna sema povezivanja Empty Re: Yugo 45 - Iseceni kablovi brave, potrebna sema povezivanja

Počalji od Miljan Čet 03 Okt 2013, 13:39

Tanja braon bi trebalo da ide na ablender, na kontakt za ablendovanje, i treba biti spojena sa crnom debelom.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45 - Iseceni kablovi brave, potrebna sema povezivanja Empty Re: Yugo 45 - Iseceni kablovi brave, potrebna sema povezivanja

Počalji od atanasns Pon 07 Okt 2013, 21:05

Popravljeno, radi sve... hvala! Smile

atanasns
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 26
Godina : 53
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 24.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45 - Iseceni kablovi brave, potrebna sema povezivanja Empty Re: Yugo 45 - Iseceni kablovi brave, potrebna sema povezivanja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu