Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi.

+3
ratko_82
CyberianIce
ivan_valika_plana
7 posters

Ići dole

Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi. Empty Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi.

Počalji od ivan_valika_plana Sub 23 Jul 2011, 11:09

Ja imam neke seme ali na italijanskom i ruskom jeziku jeziku nemogu da se snadjem ako ima ko na srpskom bio bih mu zahvalan.Jer ovakav karburator do sada nisam nikad ubacivao tj nisam imao potrebe ali sad posto sam motor sredio Smile fali mu snaga jer na kecev karburator se gusi kad stisnem patos gas trazi gorivo trazi protok:) Smile jeste da ce malko vise da trosi ali ima da poleti Smile




Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi. Slika1961331x640
Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi. Slikakarburatormarkeweb
Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi. Slika858016x640
Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi. Slika858017x640
Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi. Slika1961329x640
Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi. Slika1961330x640
ivan_valika_plana
ivan_valika_plana
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 115
Godina : 37
Lokacija : Velika Plana
Datum upisa : 27.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi. Empty Re: Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi.

Počalji od CyberianIce Sub 23 Jul 2011, 14:52

Ovo je najvece sranje od karba koje si mogao naci. Ljudi obicno izbacuju TLDE jer ne mogu da izadju na kraj sa ogromnom potrosnjom i slabim performansama i umesto njega stavljaju DMTR 32-32 ili 32-34. Samo da je mehanicki chock.

Kakva sema povezivanja ti je potrebna? Nema nikakvih drangulija - imas elektronsku diznu koja ide na CUT-OFF modul zajedno sa davacem polozaja IDLE, ali posto kec nema CUT-OFF, ti mozes samo da spojis ler diznu na signal sa paljenja (jedna od zica sa bobine) a ovu drugu zicu ostavis da visi negde i da te Bog vidi. Gas i chocke to ti je standardno na sajle (moguce da ce ti trebati duza sajla za chock jer je sa druge strane u odnosu na kecov karb), a dovod benzina kod ovog karba zna biti idiotski - treba ti prelivni sud izmedju AC pumpe i karba ukoliko sam karb nema cev za preliv. Ovo nije lose ako se goni na plin jer dosta brzo prebacuje sa plina na benzin, obzirom da benzin pod pritiskom uvec ceka spreman u prelivnom sudu.
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi. Empty Re: Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi.

Počalji od ivan_valika_plana Sub 23 Jul 2011, 15:45

brate ja razumem tebe da trosi mnogo i jesam upucen.Posto sam u dobrim odnosima sa ortacima iz KG-a gde samo taj karburator stavljaju i nijedan drugi jer su se najbolje pokazali zbog perfomansi sobzirom da stalno budze keceve i jugice na 1.4 motor stavljaju ovo i iskreno leti brate.Vozio sam i na dmtr nekako mi lenj>Ovaj karburatosr sam dobio na kombinaciju skoro dz tako da vredi da ga ubacim.Postujem tvoj odgovor ali svako ce da kaze onako kako njemu odgovara.A ovo mi je provereno jer taj lik sto ima tim koji budzi keceve i jugice u KG u njegovi automobili su bili uvek u vrhu i bas taj karburator su imali.Ovo pricam jos kada su bile trke nacionalne klase jugici do skoro.Sad neznam dal se jos odrzavaju nisam bio u kontaktu sa tim ljudima.Nisam mehanicar ali imam tim oko sebe koji tvrde da je bas ovaj karb najbolji a video sam i da na floridi 1.4 ujeda iskreno Smile jer sam ga probao i upalio gume Smile kolega moj ima jugica i 1.4 motor i sa ovim karburatorom to mu je odradio ovaj lik iz Kg i mogu ti reci da nemoze da ga ukroti kao konja kad stisne patos gas Smile samo mu je oddao plin a razlike nema uopste neverovatno sto se tice perfomansi.Eto zbog cega preferiram ovaj karb.A i drugar jedan u Italiji sto je raspitao se i kaze da se u alfe jedno vreme stavljao ovaj kar i daj opste ludilo e sad opet kazem nekome lose prodje nekome dobro i zato ce svako da kaze lose misljenje kod koga ovo nije lepo uradjeno..
ivan_valika_plana
ivan_valika_plana
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 115
Godina : 37
Lokacija : Velika Plana
Datum upisa : 27.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi. Empty Re: Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi.

Počalji od CyberianIce Sub 23 Jul 2011, 17:09

Ja se izvinjavam nisam bio dovoljno precizan - glavni nedostatak TLDE-a u odnosu na DMTR je sto on ne moze da se busi za LPG i da se stavi Y racva sa zasebnim podesavanjem za prvo i drugo grlo, tako da se tu zavrsava svaka prica sa tuningom ukoliko se koristi LPG. Postoje posebni miskeri za TLDE koji omogucavaju zasebno podesavanje/po grlu ali takav kosta oko 50 eura. Ja sam do sada skidao sa floride 1.4 i sa fiat tipa 1.4 TLDE da bi se na njihovo mesto stavio DTMR. Ako pogledas cene ovih karbova po forumima sve ce ti biti jasno - TLDE kosta oko 15-20 eura a DMTR 30+ sta mislis zasto... Inace ja iz licnog istkustva kazem da je ovaj karb najveci dvogrli promasaj jer sam se vozio i na njega i DMTR i na DTMR i pokazao mi se ubedljivo najgore od svega - ide za nijansu bolje nego jednogrli a trosi kao zmaj. Ako ga nastelujes da manje trosi onda se vuklja ko prebijena macka. Takodje sam imao prilike da probam keca sa 1.6 motorom i TLDE-om i ni to mi se ne svidja ni malo.

Postujem i ja tovj izbor i tvoje misljenje, ako si resio da stavljas TLDE, zelim ti puno uspeha, ali nemoj da nasedas na price ljudi koji pokusavaju da ti ga uvale, ja sam imao 2 komada u ormaru i niko ih nije hteo pa sam ih dao nekom majstoru za dz.
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi. Empty Re: Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi.

Počalji od ratko_82 Pon 19 Sep 2011, 11:48

Pozdrav,
Mozda nije dobro mesto, al da ne otvaram drugu temu, moze li mi neko reci raziku izmedju DMTR i DMTE webera? Jesu i oba sa rucnim cokom, kakva su vasa iskustva vezano za performanse i potrosnju kod ova dva karburatora?

PS, eventualna planirana ugradnja je za 101 2006god., trenutno stock stanje.
ratko_82
ratko_82
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 38
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 05.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi. Empty Re: Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi.

Počalji od djzecky Pon 19 Sep 2011, 18:42

@ ivan velika plana
mozda ti ovo pomogne oko povezivanja TLDE
Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi. Th_tldekarburator-weber-dvogrli_slika_XL_331242 Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi. Th_32_34_TLDE Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi. Th_Sema_vakuumske_instalacije_32_34_TLDE Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi. Th_Grejac_32_34_TLDE
veoma ti je bitno da imas njegovu usisnu granu sa grejacem, termoprekidacem i termovakuumskim ventilom i da sve to povezes kako treba.

@ratko 82
DMTR - rucni
DMTE- elektronski
Moja iskustva o DMTR sam ti napisao u onoj temi o zameni karburatora,ja ga vozim i dan danas. DMTE nisam imao
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi. Empty Re: Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi.

Počalji od ratko_82 Pon 19 Sep 2011, 18:51

Ma na limundu jedan covek prodaje pa sam ostao zbunjen, kaze da je dmte sa rucnim saugom.

evo link:
http://www.limundo.com/kupovina/Auto-i-Moto/Tuning/Weber-30-32-za-jugica/3356179

ratko_82
ratko_82
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 38
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 05.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi. Empty Re: Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi.

Počalji od Miljan Pon 19 Sep 2011, 19:26

DMTE ima mehanicki sauh, a elektricnu ler diznu, to je jedina razlika u odnosu na DMTR.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi. Empty Re: Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi.

Počalji od Wlayo Pet 07 Feb 2014, 14:19

Da ne otvaram novu temu,treba mi detaljnije objasniti oznaceno na slikama sta povezujem.
Pod jedan na usisnoj grani treba da idu dve zice odakle i za sta i dal je potrebno? pod dva verovatno voda?
Na drugoj slici taj kabal dokle ide i za sta to sluzi ja imam to otkaceno...jer je motor u yugu.Jel to neka elektricna dizna?
I zica na prvoj slici crvena ide za grejac kako to da povezem a da se sam gasi kad se zagreje?
Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi. U00ybbl2d88osym5xoq_thumb
Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi. Kg8vaamrat7sfp9iep_thumb

EDIT: Ispravljeni linkovi slika. Obrati paznju na pravila foruma o postavljanju slika. YUgisa
Wlayo
Wlayo
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 49
Godina : 31
Lokacija : Pivnice
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi. Empty Re: Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi.

Počalji od Wlayo Sub 08 Feb 2014, 12:51

A stavio sam rezoluciju manju 640 x 300 ili tako nesto neznam zasto mi uvek tako izbaci...a na image nece da upload-a
A jel neko zna da objasni ovo povezivanje?
Wlayo
Wlayo
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 49
Godina : 31
Lokacija : Pivnice
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi. Empty Re: Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi.

Počalji od YUgisa Sub 08 Feb 2014, 12:52

Nije problem rezolucija nego slika treba da bude vidljiva ovako cim otvoris temu a ne u vidu linka Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi. Empty Re: Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi.

Počalji od Wlayo Sub 08 Feb 2014, 19:30

Jel ima nekog da zna? TLDE je taj karb.
Wlayo
Wlayo
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 49
Godina : 31
Lokacija : Pivnice
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi. Empty Re: Treba mi sema povezivanja ovog karburatora Weber 32-34 TLDE slike su u temi.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu