Da li sam upropastio motor? - izvuceni delovi dihtunga

5 posters

Ići dole

Da li sam upropastio motor? - izvuceni delovi dihtunga Empty Da li sam upropastio motor? - izvuceni delovi dihtunga

Počalji od pedesetpetica Pet 20 Sep 2013, 20:32

Danas sam uzeo cetkicu za zube i srafciger, i krenuo da cistim neku masnu prljavstinu koja se nahvatala na motoru.
Tokom ciscenja sam uspeo da pokidam (ogulim) neku takgu gumu koja se nalazila izmedju sastavnih delova motora, misleci da je prljavstina.

Jednu dugacku horizontalnu (vodoravnu) gumicu, ili sta je vec sam skroz skinuo, a jednu manju vertikalnu sam iscupao do pola i ostao je da visi visuljak. odkacen 

  STA SAM NAPRAVIO ? ? ? ? ? ?     Unsure 

Majstor
pedesetpetica
pedesetpetica
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li sam upropastio motor? - izvuceni delovi dihtunga Empty Re: Da li sam upropastio motor? - izvuceni delovi dihtunga

Počalji od YUgisa Pet 20 Sep 2013, 20:40

Bilo bi dobro slikati to kako izgleda, ta gumica je mozda samo silikon koji je istisnut iz dihtunga a mozda je tako i kod vertikalne mada mozda je i istrulio dihtung i moze da probije svakako pa je samo na ovaj nacin nacet... Tako sam ja npr prosao sa dihtungom glave, slucajno sam izvukao parce od njega i skontao da je totalno istrulio i da se raspada i zamenio sam ga verovatno u poslednjim trenutcima...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61566
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Da li sam upropastio motor? - izvuceni delovi dihtunga Empty Re: Da li sam upropastio motor? - izvuceni delovi dihtunga

Počalji od Predrag B. Pet 20 Sep 2013, 20:40

Zavisi odakle si iščupao.
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li sam upropastio motor? - izvuceni delovi dihtunga Empty Re: Da li sam upropastio motor? - izvuceni delovi dihtunga

Počalji od pedesetpetica Sub 21 Sep 2013, 13:52

Evo slika,
Malo sam se zeznuo. Visuljak je ostao kod vodoravne gumice.  odkacen

Da li sam upropastio motor? - izvuceni delovi dihtunga Tf89



EDIT: Ispravljen link slike. YUgisa
pedesetpetica
pedesetpetica
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li sam upropastio motor? - izvuceni delovi dihtunga Empty Re: Da li sam upropastio motor? - izvuceni delovi dihtunga

Počalji od YUgisa Sub 21 Sep 2013, 14:01

Koliko ja vidim to je samo neki silikon koji je namazan kod dihtunga poklopca ventila, nista ozbiljno, ako krene bas slucajno da masti, zameni se samo taj dihtung koji nije tesko zameniti. Skinu se 6 matica i svuce taj poklopac, sastruze stari dihtung, savi nov i pritegnu se nazad matice Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61566
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Da li sam upropastio motor? - izvuceni delovi dihtunga Empty Re: Da li sam upropastio motor? - izvuceni delovi dihtunga

Počalji od YugoM55 Sub 21 Sep 2013, 14:03

To ti je dihtung dekla odnosno poklopca kućišta bregaste...ako ne curi ulje nigdje onda nisi ništa upropastio. Smile Ako i curi nije taj dihtung skup a i jednostavno se mijenja.
YugoM55
YugoM55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 746
Godina : 30
Lokacija : Dubrovnik
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li sam upropastio motor? - izvuceni delovi dihtunga Empty Re: Da li sam upropastio motor? - izvuceni delovi dihtunga

Počalji od pedesetpetica Sub 21 Sep 2013, 15:12

Evo jos nekih slika:

Da li sam upropastio motor? - izvuceni delovi dihtunga 5s31.th

Bas tu ispod mi je ostala masna i crna prljavstina, ali proveravacu.
pedesetpetica
pedesetpetica
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li sam upropastio motor? - izvuceni delovi dihtunga Empty Re: Da li sam upropastio motor? - izvuceni delovi dihtunga

Počalji od Miljan Sub 21 Sep 2013, 15:21

Silikon je u pitanju, slobodno skini sav taj visak koji viri, ja to skidam cim se osusi silikon.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li sam upropastio motor? - izvuceni delovi dihtunga Empty Re: Da li sam upropastio motor? - izvuceni delovi dihtunga

Počalji od pedesetpetica Sub 21 Sep 2013, 15:24

tnx.
Zastava Forum 
pedesetpetica
pedesetpetica
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li sam upropastio motor? - izvuceni delovi dihtunga Empty Re: Da li sam upropastio motor? - izvuceni delovi dihtunga

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu