Kvar na ablenderu

2 posters

Ići dole

Kvar na ablenderu Empty Kvar na ablenderu

Počalji od nebojsas Sre 24 Jul 2013, 22:25

Pre tri godine sam farbao tablu i ablender u crno, ali je ablender poceo da se ljusti na nekim mestima. Nasao sam i kupio fabricki crni koji odlicno izgleda na oko, bas ocuvano, cak su i zice i konektori skoro skroz cisti, maltene izgleda kao nov. Kad sam ga prikljucio i probao brisace, jedva da su radili, probao sam migavce i duga svetla ali nista nije radilo i pocelo je da se oseca na paljevinu. Brzo sam iskljucio sve i vratio stari koji radi normalno. Da li ima neke pomoci ovom ablenderu, sta bih mogao da pokusam da uradim, ne baca mi se jer je vizuelno bas dobar.
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kvar na ablenderu Empty Re: Kvar na ablenderu

Počalji od preza-trajce Čet 25 Jul 2013, 00:20

Pomoci ima,svkako. Prvo proveri da nije nesto probilo prema masi. Proveri sve kablove, konektore, kontakte. Proveri i sve segmente na kojima se nalaze kontakti. Za ovo ti je potreban OM-metar jer je najsigurnije da ovo radis "na hladno", bez napona. Proveri da li svi kontakti prenose, i na kraju uporedi raspored kablova na crnom ablenderu sa postojecim koji je u kolima i normalno radi. Neku nepravilnost sigurno ces naci, pa cemo videti za dalje.
preza-trajce
preza-trajce
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 122
Godina : 73
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kvar na ablenderu Empty Re: Kvar na ablenderu

Počalji od nebojsas Pet 26 Jul 2013, 09:56

Ok, evo upravo sam proverio sve zice od konektora do ablendera i sve je ok, sta jos da pogledam? Pretpostavljam da ablender ne moze da se otvori?
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kvar na ablenderu Empty Re: Kvar na ablenderu

Počalji od nebojsas Ned 13 Okt 2013, 16:12

Posle nekog vremena resih da se opet pozabavim ablenderom. Kad sam proverio raspored zica video sam da novi ima jednu zicu vise, pretpostavljam da je od nekog drugog tipa juga, IN ili tako nekog. Uglavnom, tu zicu sam sklonio i jos jedna je bila na pogresnom mestu, kad sam sve to namestio ablender je proradio, sve radi normalno (brisaci obe brzine, prskalice, zmigavci, ablend) sem kratkih svetala. Da bi kratka proradila dovoljno je da samo pipnem rucicu za duga svetla i dobijem kontakt ali je isto toliko dovoljno i da se ugase, slucajno zakacim ili predjem preko neke vece rupe. Duga rade normalno. Pitanje je sad da li ablender moze da se otvori, pretpostavljam da je neka glupost u pitanju i da bi mogao to da sredim ako bih ga otvorio, a da ne poispadaju delovi i da posle moze da se sastavi kako treba. Vidim da je zanitnovan.
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kvar na ablenderu Empty Re: Kvar na ablenderu

Počalji od nebojsas Uto 15 Okt 2013, 23:06

Razbusio sam nitne, skinuo neki prsten i otvorio sam ga, videcu kakvi su kontakti, ocisticu i presmirglacu, pa cemo videti.
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kvar na ablenderu Empty Re: Kvar na ablenderu

Počalji od nebojsas Ned 20 Okt 2013, 13:46

Jedan kontakt je bio zaglavljen, to sam namestio, sve sam presmirglao i ocistio, prilikom vracanja su me zezali oni lageri ali sam uspeo nekako da ga sastavim, zanitnovao sam, namontirao na auto i sad sve odlicno radi.
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kvar na ablenderu Empty Re: Kvar na ablenderu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu