Bregasta osovina - kvar

+2
junior45
Ticma23
6 posters

Ići dole

Bregasta osovina - kvar Empty Bregasta osovina - kvar

Počalji od Ticma23 Pon 07 Sep 2015, 10:36

Pozdrav svim clanovima foruma i citaocima istog....

Imam Zastavu Skala 55 naravno poznatiji kao Kec ili 101 kako god, 2006 godiste, drugi vlasnik je moj otac, presao je 52700 km...
Pre godinu dana sam odvezao auto kod drugara u radionicu i otisla su DVA brega na bregastoj, zamenjena je polovna bregasta, jer nova kazu da je dosta loseg kvaliteta, posle godinu dana tacno sam opet odvezao auto kod istog drugara, tacnije pre pet dana, jer sam video-cuo da auto ne radi u taktu i da se cuju ventili po nekada...
Skinuta je glava i utvrdjeno je da je otislo sada PET bregova i da je dihtung glave na drugom i trecem malo pohaban i da vuce fels vazduh...
Glava je poravnana i islajfovani ventili, seo sam da probam i nisam video neku razliku u brzini i ostrini...
E sada mene zanim sta moze da bude to da za godinu dana ode bregasta i to bas strasno, msm koji uzrok je najpre?Hvala.....

Ticma23
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Bregasta osovina - kvar Empty Re: Bregasta osovina - kvar

Počalji od junior45 Pon 07 Sep 2015, 10:43

zavisi koliko si kilometara presao..moze da se izlize zbog losih plocica,da nisu ravne pa da struzu bregove polako..kod mene sam sad menjao bregastu i gde god je plocica bila ostecena breg je bio nacet,e sad dal to ima veze zasto je ranije izlizao bregastu ne znam,al tacno se poklopilo..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34891
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Bregasta osovina - kvar Empty Re: Bregasta osovina - kvar

Počalji od jollyjumper Pon 07 Sep 2015, 13:14

Moze da bude i do loseg podmazivanja, loseg ulja, nedostatka istog...

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

Bregasta osovina - kvar Empty Re: Bregasta osovina - kvar

Počalji od Milos Pon 07 Sep 2015, 13:24

Drugar je imao maltene isti problem, dve bregaste u kratkom vremenskom periodu. Problem je bio to sto kuciste bregaste nije bilo ravno. Isto kec mladjih godina.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Bregasta osovina - kvar Empty Re: Bregasta osovina - kvar

Počalji od Ticma23 Pon 07 Sep 2015, 14:09

Nisam presao nesto mnogo, negde oko 5000 -6000 km za to vreme.....Proveravao sam bas ulje dolazi, jer da nemam dovoljno ulja, ili da mi je los pritisak istog palilo bi mi lampu na instrument tabli....Plocice su bile zamenjene one koje su trebale tada da se zamene...
E sada mi je pored ove bregaste stavljeno i drugo kuciste, ali mi se sada cuje ono klokotanje, onaj sitan kao zvuk varnice i mislili smo (majstori i ja) da je do aksialnog kretanja, medjutim nije, nego su mi rekli da je do solja u kucistu i da ce mi videtida vrate ono isto moje od pre ili ce mi naci drugo...Odvezao sam auto pa cemo videti...Hvala vam ljudi na odgovoru i savetima...Pozdrav...

Ticma23
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Bregasta osovina - kvar Empty Re: Bregasta osovina - kvar

Počalji od jollyjumper Pon 07 Sep 2015, 14:34

Da, nisam napisao da moze i ako kuciste bregaste nije ravno. A da znas, sijalica za ulje se pali kada je ulje bas na izmaku i pritisak prilicno nizak, nemoj se previse oslanjati na to, kada dodje dotle da upali lampicu, vec nije dobro.

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

Bregasta osovina - kvar Empty Re: Bregasta osovina - kvar

Počalji od Crazy128 Pon 07 Sep 2015, 15:40

Ako bude majstor skidao kućište opet, poravnjaj ga. Pogledajte kolko lufta ima u šoljicama. To se oseti pod prstima. Ako ima lufta menjajte šoljice ili kućište. Izbegavajte nove pločice, kvalitet je užas, rapave u p.materinu.
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Bregasta osovina - kvar Empty Re: Bregasta osovina - kvar

Počalji od Tatamata Pon 07 Sep 2015, 17:07

jedno moje iskustvo: dodje lik sa pojedenom bregastom stavimo mu mi drugu bregastu nastelujemo ventila kad on za 500 kilometara dotera na reklamaciju bregovi svi naceti,skinemo glavu kad ono neko stavio pojacane opruge na ventile sve to skinemo stavimo standard drugu bregustu i evo i dan dans radi nije ni milimetar pojeo e sad dali ste gledali na koliko kila stiskaju ventili to jest jacinu stiskanja opruga kad ste radili ventile?
Tatamata
Tatamata
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 263
Lokacija : Novi sad
Datum upisa : 25.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Bregasta osovina - kvar Empty Re: Bregasta osovina - kvar

Počalji od Ticma23 Pon 07 Sep 2015, 22:18

Dovezao sam auto od drugara, tacnije od njegovih majstora, vratili su mi moje staro kuciste jer se u onom cule solje kao sto sam i napisao u predhodnom tekstu....Sada je da kazem sve uredu, ne cuje se da lupka kao juce, e sada ne znam koliko ce ova bregasta trajati, to mi je veliko pitanje...
Nisam ih ni pitao koliko je imalo lufta u soljicama, tako da ne znam, kada budem isao sledeci put ako se setim pitacu....
Oni su mi i hteli da stave drugo kuciste i bregastu, da vidimo da li ce opet da ode brzo bregasta, ali ono se desilo da ovo kucicte nije dobro...
Sto se tice opruga, to ne znam da li su gledali, i to cu obavezno proveriti kada ih budem video, moguce je i to...
Pa znam dok sam imao predhodnog keca kraj 98 god., i bio je kod mene nekih 14 godina, nisam imao nikakvih problema, znaci isao je kao mecava, kakva bregasta i bilo sta, a ovaj sada za godinu dana menjam dve bregaste i to na predjenih 5000-6000 km...
Oni mi isto kazu da nisam jedini kome to menjaju za kratko vreme, i da je sada mnogo los kvalitet kao bregastih.......Hvala vam jos jednom, na iskustvima, i savetima...

Ticma23
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Bregasta osovina - kvar Empty Re: Bregasta osovina - kvar

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu