Desni far svetli slabije, osigurac se greje

4 posters

Ići dole

Desni far svetli slabije, osigurac se greje Empty Desni far svetli slabije, osigurac se greje

Počalji od nebojsas Pon 08 Jul 2013, 17:27

Primetio sam da mi desni far dosta slabije baca pa sam otisao na stelovanje, kazu mi da je dobro nastelovano samo da far rasipa svetlo i da ga treba zameniti. Kupim nov far i zamenim, isto. Onda sam zamenio sijalicu misleci da je mozda ona losija pa baca svetlo kako ne treba, ali nije ni to. Onda sam zamenio mesta farovima, isto, far na desnom mestu svetli bar 20-30% slabije od levog, posto sam sve probao znaci da je nesto do struje ili mase. Proverio sam i ocistio dzek koji ide na far, proverio i stegao mesto za osigurac, onda sam video da se on greje vise od drugih, nije bas da ne moze da se pipne ali je dosta vruc. Ocistio sam buksne koje idu na osigurac ali nema promene. Sta jos da pogledam?
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Desni far svetli slabije, osigurac se greje Empty Re: Desni far svetli slabije, osigurac se greje

Počalji od ZAC Pon 08 Jul 2013, 18:16

Definitivno je neki los kontakt ili kod osiguraca ili konektora na sijalici il ireleja.
proveri sve buksne a i mesto gde je zica pertlovana na buksnu, t zna zica da oksidira..uglavnom se pojavi zelena patina na kablu.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Desni far svetli slabije, osigurac se greje Empty Re: Desni far svetli slabije, osigurac se greje

Počalji od nebojsas Pon 08 Jul 2013, 18:33

Buksne od osiguraca za far sam promenio, nije to, moracu i ostale da proverim-zamenim.
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Desni far svetli slabije, osigurac se greje Empty Re: Desni far svetli slabije, osigurac se greje

Počalji od ZAC Pon 08 Jul 2013, 18:34

...pa javi da li si nasao u cemu je problem. Cheers 

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Desni far svetli slabije, osigurac se greje Empty Re: Desni far svetli slabije, osigurac se greje

Počalji od nebojsas Pon 08 Jul 2013, 18:43

Cheers 

Verovatno za vikend kad ugrabim malo vise vremena.
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Desni far svetli slabije, osigurac se greje Empty Re: Desni far svetli slabije, osigurac se greje

Počalji od preza-trajce Pon 08 Jul 2013, 23:26

Najverovatnije je losa masa na tom faru. Uzmi voltmetar pa izmeri napon direktno na sijalici. Sledeci korak je da uzmes parce zice i spojis minus akumulatora sa minusom na sijlici i ako je svetlo bolje to je znak da je losa masa.
preza-trajce
preza-trajce
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 122
Godina : 73
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Desni far svetli slabije, osigurac se greje Empty Re: Desni far svetli slabije, osigurac se greje

Počalji od nebojsas Uto 09 Jul 2013, 00:22

Tacno tako, u pravu si, to cu da proverim odmah sutra pa javljam Cheers 
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Desni far svetli slabije, osigurac se greje Empty Re: Desni far svetli slabije, osigurac se greje

Počalji od preza-trajce Uto 09 Jul 2013, 00:44

Ako je svetlo isto kao i pre prespajanja zicom, znaci da nije do mase. Tada izvrsi prespajanje plus-a sa akumulatora na plus sijalice. Ako ima poboljsanja znaci da negde u plus liniji imas veliki pad napona, najverovatnije losi spojevi.Proveri sve spojeve, prekidace, releje i sve ostalo.To je najsigurnije uraditi voltmetrom.
preza-trajce
preza-trajce
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 122
Godina : 73
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Desni far svetli slabije, osigurac se greje Empty Re: Desni far svetli slabije, osigurac se greje

Počalji od nebojsas Uto 09 Jul 2013, 15:30

Izmerio unimerom far koji radi dobro, napon je 13.10v na sijalici, izmerio na drugom faru, 10.00v, prespojio zicom masu direkt sa aku, intenzitet svetla se vidno povecao, izmerio napon 12.80v. Znaci masa negde nije dobra, provericu kasnije buksne i spojeve.
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Desni far svetli slabije, osigurac se greje Empty Re: Desni far svetli slabije, osigurac se greje

Počalji od nebojsas Sre 10 Jul 2013, 19:31

Promenio sam gomilu buksni (sve na relejima i na osiguracima one od farova) osmirglao sve kontakte, i dalje je isto! Jel zna neko gde ide zica za masu sa konektora na faru, ulazi u ono rebrasto crevo i ne vidim gde izlazi?
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Desni far svetli slabije, osigurac se greje Empty Re: Desni far svetli slabije, osigurac se greje

Počalji od YugoM55 Sre 10 Jul 2013, 19:47

Masa se spaja na šaraf iznad ili ispod fara, ne sjećam se više. Zajedno je na to spojena i masa od ventilatora hladnjaka (ako je u pitanju vozačev far) i masa žmigavaca. A to što se osigurač grije je normalno...pogotovo ako imaš halogenke.
Dakle uzmi wd-40, odspoji te mase sa šarafa, pošpricaj, ošmirglaj i bit će ok.
YugoM55
YugoM55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 746
Godina : 30
Lokacija : Dubrovnik
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Desni far svetli slabije, osigurac se greje Empty Re: Desni far svetli slabije, osigurac se greje

Počalji od nebojsas Sre 10 Jul 2013, 19:56

Suvozacev je far, desni. Masa ide sa onog konektora za sijalicu, trokraki, u gomilu zica koje ulaze u rebrasto crevo i odlazi u nepoznatom pravcu Smile Znaci mogu da dovedem masu sa nekog drugog srafa i samo dodam na postojecu buksnu?
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Desni far svetli slabije, osigurac se greje Empty Re: Desni far svetli slabije, osigurac se greje

Počalji od YugoM55 Sre 10 Jul 2013, 20:10

Mislim, dakle MISLIM da su mase spojene na taj šaraf iznad ili ispod fara, to su šarafi s maticom osmicom koji drže nosač fara. Uzmi WD-40 i napravi kako sam ti napisao...to je moj savjet. Ako ne pomogne možeš slobodno dovesti masu sa strane.
YugoM55
YugoM55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 746
Godina : 30
Lokacija : Dubrovnik
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Desni far svetli slabije, osigurac se greje Empty Re: Desni far svetli slabije, osigurac se greje

Počalji od nebojsas Sre 10 Jul 2013, 21:16

Druze, u pravu si! Pogledao sam pored fara ima matica osam i dve zice idu sa nje ispod fara i ulaze u ono crevo, nisam to ni video. Posto sam zurio, na brzinu sam odvrnuo maticu, osmirglao sve i vratio, mnogo je bolje ali je i dalje malo slabije nego drugi far, sutra cu kad budem imao vise vremena lepo da ocistim i osmirglam.
Cheers 
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Desni far svetli slabije, osigurac se greje Empty Re: Desni far svetli slabije, osigurac se greje

Počalji od nebojsas Čet 11 Jul 2013, 18:53

Ocisceno, osmirglano, naprskano wd-om, sad je sve ok, hvala svima na pomoci.
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Desni far svetli slabije, osigurac se greje Empty Re: Desni far svetli slabije, osigurac se greje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu