Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1

+4
Miljan
Milos
YUgisa
castiel-87
8 posters

Ići dole

Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1 Empty Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1

Počalji od castiel-87 Čet 27 Jun 2013, 14:29

Pošto idu tropske vrućine, razmišljao sam o ugradnji klime, nije da sam baš pri parama, ali šta se mora, mora se. Kako ide ugradnja, jel preporučljiva i šta biste vi uradili. Ja sam danas bio u jednoj radni u Vranju, zove se Autoshop, oni su jako ljubazni i voljni su da ti nabave sve što ti treba, ali to PAPRENO naplaćuju. Tako da oni za ovu klimu koju nudi Sanel, traže 45.000 dinara !?! Gde je tu imalo srama ili čovečnosti? No, kažu da se i dosta prepravki treba uraditi i kažu da ti majstori koji to rade da će morati da skidaju motor, i da mi limariju rašrafljuju i plastiku da mi urnišu, pa mi nisu preporučili da to radim, a kažu da i to veoma opterećuje motor i da to nikako ne bi mi preporučili da radim, kažu od ovih 1116 ccm koje imam da će mi 800 ccm biti korišćeno na klimu i kažu da će se potrošnja uvećati za 70 - 80 %. A kažu i da ta klima gotovo nikako neće raditi na ovom motoru. E sad recite mi Vaša mišljenja i šta uraditi.
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1 Empty Re: Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1

Počalji od YUgisa Čet 27 Jun 2013, 14:40

Kao sto sam rekao u prodavnici Gumatic iz Subotice koja je nasa sponzor nudi klimu po 330e sto mu ispada oko 37.500-38.000din. Pa oni ko da pricaju o pokretanju industrijske klime a ne za vozilo, gubitak snage ne bi trebao da bude veci od 5-6%, sigurno da ce se osetiti na 55ici sa IPM karburatorima, ali sa nekim redovnijim karburatorom ili EFIjem ne bi trebalo da bude problem. Potrosnja isto tako bi trebala da bude veca 5-6% kad radi klima i verovatno oko 1-2% kad ne radi. Koliko ja znam nista znato ne treba seci jedino sto treba tablu napred demontirati i skinuti usis i ventilaciju radi prilaza. No ugradnja verovatno nije jednostavna ali svakako je ne bih preporucio ni da nosis nekom majstoru posto ce biti maksimalno isciganisano verovatno i ima da te odere.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1 Empty Re: Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1

Počalji od castiel-87 Čet 27 Jun 2013, 14:48

A jel imaš ti nekog u Subotici pouzdanog za ugradnju klime? Ta cena u svakom slučaju znatno bolja nego kod ovih, za ove u Vranju sam znao da vole da duplo uzimaju od drugih, ali sam bio čisto da vidim šta će mi reći. Kod mene na autu je Weberov jednogrli karburator. A šta preporučuješ? Da ugradim dvogrli karburator pre nego što ugradim klimu ili? Mada znam da ćeš mi reći da pređem na EFI.silent
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1 Empty Re: Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1

Počalji od YUgisa Čet 27 Jun 2013, 15:06

Pa trebalo bi ugraditi neki sistem koji ce odrzavati ler konstantan sto moze jedino neki karb sa automatskim sauhom ili EFI. Na tebi je da odlucis sta ces ugraditi. Sto se tice ugradnje, iskreno ne verujem da bi iko prihvatio ugradnju sem mozda mene ali onda mora da se nosi jos u servis na punjenje Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1 Empty Re: Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1

Počalji od Milos Čet 27 Jun 2013, 15:10

Ako gledas sto jeftinije da prodjes, onda nabavi elektronca, nisu nesto posebno skupi u oglasima Smile
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1 Empty Re: Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1

Počalji od Miljan Čet 27 Jun 2013, 15:14

YUgisa ::sigurno da ce se osetiti na 55ici sa IPM karburatorima, ali sa nekim redovnijim karburatorom ili EFIjem ne bi trebalo da bude problem

Mora da se ugradi dvogrli Weber sa automatskim sauhom da bi to funkcionisalo kako treba kad se ukljuci klima, jer preko vakuuma povecava ler gas, a sto se tice snage, to su kompresori za motore manje kubikaze, tako da ne oduzimaju mnogo snage.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1 Empty Re: Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1

Počalji od castiel-87 Čet 27 Jun 2013, 16:37

Aham. E pa super. Taman imam ovaj dvogrli što sam kupio od Yugo Slobe, pa mogu njega da ugradim, pošto on ima automatski sauh.
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1 Empty Re: Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1

Počalji od negeru Čet 18 Jul 2013, 23:59

Gledaj. Za bilo koju klimu ( kompresor ) ( zavisi i od veličine i jačine kompresora) da bi funkcionisao redovno zahteva snagu sa min 1Kw. Klima koje se prodaje i koje se može ugraditi u Yuga, su tu oko 1.5 KW-a. Smatram da auto neće toliko osetiti klimu koliko su tebi oni rekli. Ako logično pogledamo Renault Twingo sa motorom od 41Kw-snage ima klimu i radi redovno, da ga je**eš radiće i Yugo Very Happy
negeru
negeru
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 39
Godina : 37
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 13.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1 Empty Re: Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1

Počalji od Petar030 Sre 14 Avg 2013, 04:45

Yugo sa klimom za USA trziste.
Kompresor klime ima kvacilo u sebi,koje aktivira elektricna instalacija same klime,tj.kompresor je prikacen stalno na kais,ali ne spaja stalno.
To sto ce da optereti motor,oce itekako,
zato sto otpor kompresora klime nije izbalansiran za motor yuga.
Postoje prepravke autoklima kompresora,ali to sve kosta,
mada ja kao frigomajstor mogu da napravim ekstra olaksan sistem,
koji radi na malim obrtajima,samo ako vise ljudi kupi sistem,da bi se meni to sve isplatilo.
Cena sistema od 300eura je normalna,
medjutim postoji kombinacija polovnih komponenti,
da vam ja recimo konstruisem instalaciju i sam sastavim.
Gasovi koji se koriste su R407c,R22,R14,R600a ne radim,R134a najcesce ide.
Najzastupljeniji je R134a.
Najcesce se kompresor klime kaci na duplu remenicu pumpe za vodu,
tamo gde se kaci kais,postoje duple remenice,koje se prosto prave,nije potreban metalostrugar.

Kabinu greje mali hladnjak,koji se kaci na sistem hladjenja motora,
isti atifriz greje kabinu,tu je i ventilator.
Da bi stala klima nesmetano,
ja sam u mogucnosti da napravim isparivac istih dimenzija kao taj mali hladnjak.
Kod prepravki je potrebno kuciste sa puprenom za rashladne sisteme,
ventilator se stavlja manji efikasniji,postavljaju se fini filteri usisnog vazduha,
polen filteri,to sve ja imam,to se sve pravi na odredjenu dimenziju.



Takodje pravim i K&N filtere originalne sa podesavanjem kolicine protoka vazduha,
ali to nije tema srodna ovoj.

Sistem koji mogu da napravim iskljucivo samo hladi,ne greje.
grejanje se postize tako sto isparivac ima cevi kroz koje kruzi antifriz motora,
odnosno to je jedan hladnjak sa cevima antifiriza,i cevima freona.
Sve je od bakra,nema aluminijuma,malo je veca cena izrade,
ali mi je lakse da radim bakar na bakar,nego bakar na aluminijum.

Lakse se bakar nabavlja u odnosu na aluminijum kod te vrste sistema.

Sledece veoma bitna stvar,je elektroventil antifriza,koji sprecava kruzenje,
ukoliko se ne grejete u kabini,i to sve na jedan taster se podesava.

Sledece,mozete da birate vrstu tastera,mozete mikrotaster sa POWER PCB relejem,
mozete touch panel sa pozadinskim svetlom,mozete sta ocete.
Cene touch panela variraju od 30-50eura,uopsteno materijal,to ulazi u cenu klime.

Sto se tice dodatnih prepravki,to je fiksiranje cevi za samootapanje,
odnosno sistem pocinje da stvara kondenzaciju,jer su razlike u temperaturama drasticne.

Ako korisnik klime koju zeli da pravi,nece iz vizuelnog pogleda,ako mu se ne svidja,
jer postoje oni koji ulepsavaju motorni prostor,pa na skupovima ziri ocenjuje preglednost motora.
Moze da se ugradi skriven sistem creva sistema za grejanje antifrizom.
To se moze zameniti bakarnim cevima,a razmena toplote moze da se vrsi ugradnjom duplog hladnjaka motora.
To je specijalan hladnjak od aluminijuma,koji ima na sebi pri dnu,mali hladnjak zavaren,
tamo de je termoprekidac ventilatora usrafljen.
Odatle se vrsi razmena toplote,te u ovom slucaju kruzi drugacija vrsta tecnosti.
Takav sistem ima svoju malu elektricnu pumpu,svoju posudu i senzor nivoa tecnosti.
Ovo moze biti dobro jer mozete odabirom na kontrolnom panelu klime,da doprinesete hladjenju motora,
jer motor nekada se jako greje ako se brzo tera,po trkama ili nebitno.
Kod tih ekstremnih hladjenja,pored kopresora klime koriste se dodatni sistemi hladjenja,
koji koriste struju iz alternatora direktno.
Potrosnja struje ide do 100W maksimalno.
Dobitak na hladjenju motora ide i do -20stepeni,ako je motor 100stepeni-20stepeni=80stepeni.
Naprimer kod sportaka temperatura antifriza ide do 150stepeni.

Kod hladnjaka motora imate termoprekidac koji ranije i kasnije otvara,ranije je 85stepeni,a kasnije 95 ili tako nesto.

Kondenzator klima uredjaja se montira ispod nosaca akumulatora,a postavlja se u kucistu od vatrostalnog lima,
ne prenosi se toplota sa kondenzatora na akumulator.
Kondenzator je uvek malo veceg precnika od isparivaca,ali ovde ide dizajn u obliku latinicnog slova U,
to je specijalni proracun,to je moj posao :rostilj: 
Petar030
Petar030
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 134
Godina : 36
Lokacija : Bor
Datum upisa : 12.08.2013

http://mob. 0621448257

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1 Empty Re: Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1

Počalji od charjek Sre 14 Avg 2013, 11:39

cekaj iz ovog tvog posta sam zakljucio da bi ti "smeo",tacnije upustio u ugradnju klime u zastavino vozilo.Jel imas iskustva u tome ili "samo" teorijsko znanje?
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1 Empty Re: Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1

Počalji od Petar030 Sre 14 Avg 2013, 17:41

Ja to radim brate,frigomajstor to sam po struci i to radim,postavljam klime,servisiram klime,tvrdo lemim hladnjake autoklima,radim sisteme.
Skoro sam sa kolegom iz Petrovca na mlavi uradi u kikindi jednu hladnjacu za voce,mada su to veliki sistemi.

Postoje proracuni,gde imas potrebu da postavis mali isparivac,to je uredjaj koji zraci hladan vazduh,a kad je u pitanju automobil,to se specijalno prilagodjava.
U ovom slucaju ovaj sistem koji sam opisao se drasticno razlikuje od sistema klime za automobil,ali koristi isti kompresor. Mane su sto samo hladi,a dobra strana je sto mozes da ga modifikujes.


Imas klime u traktore sa kabinom,u one koje dobro dihtuju.
Nema tu sta cudno,kopresor ima kvacilo na sebi,i sastoji se iz dva dela.
Prvi deo se okrece stalno na kais,tu je kvacilo,odnosno kuplung sa elektromagnetom.
Kopresor nabija freon pod pritiskom,gde se vrsi izmenjivanje toplote u kondenzatoru,koji je vreo,ako je isparivac hladan.
Ima elektronike tu umesto klasicnog kapilarnog termostata,iskljuci lepo elektromagnet kvacila kada postigne odredjenu temperaturu.
To je standardni kucni frizider,dok je ovde drugacije,ali na istom principu,samo su ovde ekstremne temperature,jer se motor greje,a sistem se postavlja u motornom prostoru.
Petar030
Petar030
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 134
Godina : 36
Lokacija : Bor
Datum upisa : 12.08.2013

http://mob. 0621448257

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1 Empty Re: Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1

Počalji od YugoKoral55 Sre 15 Jan 2014, 11:56

Pozdrav svim forumasima, guglao sam danima i danima i nista nisam uspeo da nadjem vezano za ugradnju Hitachi klime.
Da pojasnim malo, ta klima se ugradjivala na Yuga GV (Yugo America) i stajala je tamo ispod radia. Moje konkretno pitanje je gde bi mogla da se kupi ta klima i gde bi mogla da se ugradi i kako i naravno koliko sve to kosta. Nije vazno sto povecava potrosnju i malo je slabiji mator za nju (ne idem na trke). Jedini podatak koji sam uspeo da nadjem je da se klima zove Hitachi i da se svojevremeno ugradjivala u neke Skode. Jedina mana ove klime je sto kad ona postoji nema vise one pregrade za sitnice ispod radia.. Da naglasim, meni ovo treba za Yuga Koral 55. Ako bi neko mogao da odgovori??


Kao i vecini koji imaju Yuga njihova prednja konzola (gde je radio) izgleda ovako:
Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1 Yugo_oker

a cilj je da izgleda ovako (sa klimom):
Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1 Yugo_GV_klima

Hvala u napred,  Zastava Forum
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1 Empty Re: Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1

Počalji od Miljan Sre 15 Jan 2014, 12:41

http://www.sanel.biz/zastava

Ima kod njih, cena je 28000 din sa ugradnjom.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1 Empty Re: Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1

Počalji od YugoKoral55 Sre 15 Jan 2014, 14:04

A jel kao ova sa slike ispod i jel se to moze uraditi u Beogradu?
Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1 Yugo_GV_klima
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1 Empty Re: Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1

Počalji od Miljan Sre 15 Jan 2014, 15:28

Jeste, samo ta i postoji. Ne znam jel imaju predstavnistvo u Bg.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1 Empty Re: Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1

Počalji od YugoKoral55 Sre 15 Jan 2014, 16:47

Miljan ::Jeste, samo ta i postoji. Ne znam jel imaju predstavnistvo u Bg.
Ok, hvala.  Zastava Forum 
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1 Empty Re: Ugradnja klime u Zastavu Koral In 1.1

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu