Cudan problem sa alarmom

+4
nebojsas
bukusa
Crazy128
Petar
8 posters

Ići dole

Cudan problem sa alarmom Empty Cudan problem sa alarmom

Počalji od nebojsas Čet 28 Feb 2013, 20:27

Imam Bear alarm na kolima vec oko dve godine, u pocetku je radio odlicno a u zadnje vreme je poceo cudno da se ponasa. Vec sam pisao o tome u nekoj drugoj temi al sam odlucio da otvorim novu.
Kad otkljucavam ne cuje se dva puta "pip-pip" kao sto treba, nego jedva jednom, onako promuklo kao da ne valja sirena. Prvo sam pomislio da stvarno ne valja pa sam je promenio ali je ostalo isto. Onda sam primetio i da sva cetiri samo zmirnu malo umesto da se upale i ugase par puta. Imam i otvaranje gepeka preko daljinskog koje takodje u tom trenutku ne radi. E sad, cim otvorim vrata sve se vraca u normalu i radi odlicno, kao da se u tom trenutku "pripuni strujom". Ako ukljucim alarm i odmah iskljucim sve je ok, ako vozim pa stanem i parkiram se, normalno radi jos neko vreme, a ako opet odstoji malo opet bude isto. Da napomenem da alarm u svakom trenutku radi, znaci kad otvorim vrata na kljuc normalno se oglasi sirena, ako cuknem po vratima sok senzor se javlja, centralna uvek otkljucava, samo to prvo otkljucavanje posle duzeg stajanja je problematicno, kao da se "uspava" i treba mu malo da se "razmrda". Danas sam provalio da ako izvadim osigurac koji ide od alarma za zmigavce (ima dva, jedan za levu a drugi za desnu stranu), onda alarm radi normalno, kao sto treba, nije bitno koji osigurac izvadim, za koju stranu. Zmigavci u tom slucaju rade normalno, levi, desni, sva cetiri, samo ne blinkaju sva cetiri kad zakljucavam i otkljucavam. Sta bi to moglo da bude, mozda relej nije dobar, sta bi jos mogao da proverim? Definitivno je neki problem sa strujom. Zaboravio sam da napomenem da sam promenio ceo modul jer sam mislio da on nije u redu ali je problem ostao, znaci nije do alarma.
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cudan problem sa alarmom Empty Re: Cudan problem sa alarmom

Počalji od Petar Pet 01 Mar 2013, 08:19

Da li si proverio ceo vod od modula do osigurača žmigavaca?

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 42
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Cudan problem sa alarmom Empty Re: Cudan problem sa alarmom

Počalji od nebojsas Pet 01 Mar 2013, 11:06

Mislis do osiguraca zmigavaca ispod haube? To nisam, proverio sam od modula do osiguraca zmigavaca od alarma, onih ubodnih sto dolaze na kablovima uz alarm, sve je u redu.
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cudan problem sa alarmom Empty Re: Cudan problem sa alarmom

Počalji od Petar Čet 07 Mar 2013, 07:13

Pa pomislio sam da nije možda i do kablova koji vode od osigurača do samih žmigavaca, ali kao ti žmigavci rade korektno na prekidač za žmigavce, onda definitivno nije do njih.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 42
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Cudan problem sa alarmom Empty Re: Cudan problem sa alarmom

Počalji od nebojsas Čet 07 Mar 2013, 19:27

Evo nedelju dana kako sam izvadio taj jedan osigurac za desnu stranu migavaca i alarm radi odlicno, bas kako treba. Danas sam opet ispratio zice od modula do prekidaca za sva cetiri, lepo ih stegao i izolovao, vratio osigurac i opet nece, na kraju cu i da ga ostavim bez jedne strane migavaca, sta ima veze. Jedino sam jos hteo da probam da promenim automat za sva cetiri, mozda on nesto zeza, trazio sam ga ispod volana al nikako da ga nadjem, znam da je tu negde... Probacu jos to sutra pa ako nije ni to onda dizem ruke, bitno je da ovako radi, samo se ne pale sva cetiri kad otkljucavam i zakljucavam nego samo leva ili desna strana, zavisi koji osigurac sa alarma skinem.
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cudan problem sa alarmom Empty Re: Cudan problem sa alarmom

Počalji od nebojsas Ned 07 Apr 2013, 12:57

Promenio sam automat za sva cetiri i sve je proradilo, onda sam video da mi ne radi jedna sijalica za migavac napred u braniku, kad sam je promenio opet nije htelo da radi, kao da nema dovoljno struje i za alarm i za sva cetiri. Znaci sad radi ako skinem jednu sijalicu od migavca, mozda da probam da umesto obicnih stavim led sijalice koje manje vuku struje pa da probam tako.
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cudan problem sa alarmom Empty Re: Cudan problem sa alarmom

Počalji od junior45 Ned 07 Apr 2013, 13:15

a kad je otkacen alarm sve radi? i svi zmigavci i sve?
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cudan problem sa alarmom Empty Re: Cudan problem sa alarmom

Počalji od nebojsas Ned 07 Apr 2013, 13:26

Ne mora da bude otkacen alarm, zmigavci rade uvek, i za skretanje i sva cetiri, ne radi alarm dobro kada se otkljucava, ok otkljuca centralnu ali sirena se ne cuje normalno (samo malo zakrklja) i sva cetiri samo blinknu na delic sekunde ili se ne ukljuce uopste, ne radi mi otkljucavanje gepeka, onda moram da otvorim vrata da se alarm "probudi" i onda radi gepek, cudno se ponasa, kao da nema dovoljno struje pri otrkljucavanju i za centralnu i za sirenu i za sva cetiri, sve sam objasnio u prvom postu. Kad odvrnem jednu sijalicu od zmigavca, onda ima manje potrosaca koji vuku struju i sve radi.
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cudan problem sa alarmom Empty Re: Cudan problem sa alarmom

Počalji od Crazy128 Ned 07 Apr 2013, 17:03

To meni mirise na lose kontakte (struja/masa)
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 34
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Cudan problem sa alarmom Empty Re: Cudan problem sa alarmom

Počalji od bukusa Pon 08 Apr 2013, 02:19

Kao sto sam ti vec rekao,nije ti fino povezano na "prekidac sva 4 migavca" uzalud bacas pare na novi.Ako mozes slikaj kako su povezani kablovi od alarma "braon" boje bi trebalo da su od alarma izvodi na migavce
bukusa
bukusa
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 756
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 14.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cudan problem sa alarmom Empty Re: Cudan problem sa alarmom

Počalji od nebojsas Uto 09 Apr 2013, 09:43

Od alarma idu dve roze zice na prekidac za sva cetiri, jedna za levu stranu a druga za desnu. Ovako je na semi:

Cudan problem sa alarmom Alarmsema

Kod mene je povezano ovako:

Cudan problem sa alarmom IMAG0381_zps3a4bf1a3

Cudan problem sa alarmom IMAG0380_zps02bb9617

Tako je povezano od kada je ugradjen alarm i radilo je dobro oko dve godine pa je onda pocelo da zeza, niko nista tu nije dirao, da nije dobro povezano ne bi radilo od starta.

Kako da proverim masu?
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cudan problem sa alarmom Empty Re: Cudan problem sa alarmom

Počalji od junior45 Uto 09 Apr 2013, 14:57

a da probas to da spojis na poziciju? posto u semi pise light ne blinker
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cudan problem sa alarmom Empty Re: Cudan problem sa alarmom

Počalji od Miljan Uto 09 Apr 2013, 15:09

Nema to veze.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Cudan problem sa alarmom Empty Re: Cudan problem sa alarmom

Počalji od junior45 Uto 09 Apr 2013, 15:38

mislio sam da ima veze,posto sam video kod mitketa da je spojeno na poziciju..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cudan problem sa alarmom Empty Re: Cudan problem sa alarmom

Počalji od Mitke Uto 09 Apr 2013, 15:53

Sta si ti video kod mitketa da je spojeno na poziciju Cudan problem sa alarmom 8289
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Cudan problem sa alarmom Empty Re: Cudan problem sa alarmom

Počalji od junior45 Uto 09 Apr 2013, 15:54

zar ti nije sijala pozicija kad si otkljucavao?
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cudan problem sa alarmom Empty Re: Cudan problem sa alarmom

Počalji od Mitke Uto 09 Apr 2013, 15:57

Nesto si ti lose video Very Happy Meni je spojeno na sva 4 migavca Cheers
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Cudan problem sa alarmom Empty Re: Cudan problem sa alarmom

Počalji od banebg81 Sre 24 Apr 2013, 16:13

Meni to izgleda kao problem sa alarmom. E sad, u čemu je problem, teško je reći napamet, ali, ako se problem javlja kada treba da se otključa auto, u tom trenutku alarm povuče veliku struju, otključavanje + sirena.

Ako su svi kontakti ispravni, dobra debljina žice za napajanje alarma, onda se u samom alarmu osušio neki elektrolit. To bi trebalo da bude neki 4700uf-16v ili veći ali to se može videti tek kada se otvori sam uređaj.

Isto tako, može da se dogodi da je relej/i koji otvaraju/zatvaraju vrata i pale sirenu nisu ispravni. Sve u svemu, to je to Smile

Koliko se sećam, to je sve u SMD tehnologiji.

banebg81
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 226
Lokacija : Bg
Datum upisa : 10.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Cudan problem sa alarmom Empty Re: Cudan problem sa alarmom

Počalji od nebojsas Sre 24 Apr 2013, 17:45

Kao sto rekoh, promenio sam CEO modul od alarma (uzeo nov identican i zamenio) i problem je ostao tako da do alarma nije. I ja mislim da u trenutku otkljucavanja povuce veliku struju ili mozda masa negde nije ok, takodje me zeza sirena (ne od alarma nego od auta), neki put radi dobro a neki put kao na pola snage. Cini mi se da sam procitao negde da ima neki M3 sraf za masu unutar kabine i da se od njega razvodi masa na razne stvari, sva cetiri, sirenu, grejac zadnjeg stakla, radio... Gde se to nalazi da mogu da proverim da li je sve dobro stegnuto? Mozda je tu problem i za sirenu i za alarm.
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cudan problem sa alarmom Empty Re: Cudan problem sa alarmom

Počalji od nebojsas Sub 13 Jul 2013, 21:57

Problem sam resio tako sto sam stavio led sijalice za migavce napred, sad normalno radi alarm. Tako sam ustvari resio samo posledicu, uzrok je i dalje nepoznat, mada mislim da je problem negde u masi, samo sto nemam sad vremena da sve raskupusavam i proveravam. Neko mi rece da se masa za sva cetiri kaci na sraf kod vozacevog fara, gde se kaci i masa od tog fara i ventilatora hladnjaka. To sam sve ocistio i osmirglao, lepo stegao, ali nije pomoglo. Uglavnom za sada radi kako treba sa led sijalicama.
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cudan problem sa alarmom Empty Re: Cudan problem sa alarmom

Počalji od nebojsas Pet 06 Dec 2013, 00:56

Evo da javim posle par meseci da sam resio problem sa alarmom, slucajno Very Happy 
To sa led sijalicama je radilo dok je bilo toplo, cim je malo zahladilo eto problema opet. Pre neki dan mi se desilo da se auto ugasi u voznji. Ustanovio sam da je problem bio do komutatora, njega sam zamenio i, pored ostalih problema, resio sam i problem alarma, sad radi sasvim normalno i po minusu. Ne znam kakve veze ima komutator paljenja sa alarmom, ali sam primetio da kad sam skinuo stari komutator da odnesem u prodavnicu da bih kupio odgovarajuci, alarm je skroz pobrljavio, nije hteo da otkljuca, ni da zakljuca, pa onda se sam upali... A cim ga vratim sve je ok.
Uglavnom, zamena komutatora je resila problem sa alarmom Cheers 
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cudan problem sa alarmom Empty Re: Cudan problem sa alarmom

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu