Montiranje druge rucice menjaca, predlozi?

+18
gorski_stab_57
gilic
skolioza
ilija94
YugoM55
Misty
altairandy
darko-san
batamare
ZAC
Mitke
Miljan
junior45
vladimirmilanko
Wii
YUgisa
yugo55
Djole96
22 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Montiranje druge rucice menjaca, predlozi? - Page 3 Empty Re: Montiranje druge rucice menjaca, predlozi?

Počalji od gilic Pet 21 Jul 2017, 20:20

Skinuo sam - jedva. Tu je bila neka plastika pa na nju navučena guma. Morao sam sve da iskidam. Postavio sam tu univerzalnu, ali to sad ne leži kako treba. Mislim između te "kugle" i one kožice ispod ima sigurno 3 cm razmaka pa se vidi ta poluga menjača. Ova plastična cevčica koju sam navukao je s jedne strane pukla po dužini, ali imaju tri inbus šarafčića kojima se pričvrsti i čvrsto stoji. Samo je jako ružno jer ta "kugla" ne naleže na kožicu. Nemam pojma kako to da rešim.
Jedini način da spojim tu kuglu i kožicu je da odsečem jedno 3 cm te palice menjača, ali ne znam da li bi to bilo pametno.
gilic
gilic
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 67
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 26.06.2017

Nazad na vrh Ići dole

Montiranje druge rucice menjaca, predlozi? - Page 3 Empty Re: Montiranje druge rucice menjaca, predlozi?

Počalji od YUgisa Pet 21 Jul 2017, 20:58

Ako tebi nije tako prenisko, odseci. Mozes eventualno probati odseci samo ono na vrhu sto je stanjeno. Mozes eventualno uzeti parce gumenog creva fi12, neko kvalitetnije koje je crno, odseces komad pa navuces na polugu, da zamaskiras i dobijes "potpuniji" izgled. Pogotovo ako parce creva naspricas nekim sredstvom za kabinu Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Montiranje druge rucice menjaca, predlozi? - Page 3 Empty Re: Montiranje druge rucice menjaca, predlozi?

Počalji od gilic Sub 22 Jul 2017, 11:33

Privremeno rešenje. Crnom izolir trakom sam omotao spoj "kugle" i kožice. Naravno to ću da menjam, ali za sad može da posluži.
Montiranje druge rucice menjaca, predlozi? - Page 3 Img_2011
gilic
gilic
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 67
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 26.06.2017

Nazad na vrh Ići dole

Montiranje druge rucice menjaca, predlozi? - Page 3 Empty Re: Montiranje druge rucice menjaca, predlozi?

Počalji od gorski_stab_57 Ned 19 Jan 2020, 16:18

Jel moze kugla od ficine rucice da se zavije na jugovu,jel isti navoj? Pukla mi ona fabrica jugova,pa kad vec menjam ,nesto mi lepse deluje kugla da stoji,malo je oldskul Smile))
gorski_stab_57
gorski_stab_57
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 58
Datum upisa : 15.08.2019

Nazad na vrh Ići dole

Montiranje druge rucice menjaca, predlozi? - Page 3 Empty Re: Montiranje druge rucice menjaca, predlozi?

Počalji od dimmu Ned 19 Jan 2020, 16:29

Ako je ovakva, moze.
Meni se isto ta kugla svidela ali mi je dosta manja nego fabricka rucica.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3917
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Montiranje druge rucice menjaca, predlozi? - Page 3 Empty Re: Montiranje druge rucice menjaca, predlozi?

Počalji od batamare Ned 09 Feb 2020, 20:09

Evo kako kod mene to izgleda:
Montiranje druge rucice menjaca, predlozi? - Page 3 Yugo9612
batamare
batamare
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 252
Godina : 38
Lokacija : Beograd-Borca
Datum upisa : 18.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Montiranje druge rucice menjaca, predlozi? - Page 3 Empty Re: Montiranje druge rucice menjaca, predlozi?

Počalji od YUgisa Ned 09 Feb 2020, 20:20

Evo i moja poslednja izvedba Very Happy
Montiranje druge rucice menjaca, predlozi? - Page 3 49511710093_4c9bd7ef50_z

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Montiranje druge rucice menjaca, predlozi? - Page 3 Empty Re: Montiranje druge rucice menjaca, predlozi?

Počalji od Jovovic Sre 13 Sep 2023, 21:20

Posto sam ja u fazi nabavke delova sad pa cu na jesen, kad prodju ove vrucine i kad budem imao vise vremena, da nastavim sa radovima... Gledao sam neke rucice da stavim umesto moje koja se raspada... Kod In-a je oblik rucice cak i dobar, lepo lezi u ruci, ali je kvalitet los i nekako je jadna onako sa otisnutim brojevima u gumi...
Najvise mi se dopala ova sa Mazde...
Montiranje druge rucice menjaca, predlozi? - Page 3 Img_2099
I ova sa Renoa nije losa...
Montiranje druge rucice menjaca, predlozi? - Page 3 Img_2098
Oblik volim da je vise kao sa Renoa, lepse se drzi, ne volim one kugle, palice, stapove i ostalo 😅 A po izgledu mi se najvise svidjaju takve fabricke, normalne, sa brojevima, nisam fan onih metalnih "sportskih" ni onih sa svetlecim mrtvackim glavama pogotovo 😄
Dvoumim se izmedju ove dve, ova sa Mazde mi je lepsa ali je kraca, 73mm (bilo bi bolje da je malo duza), a ova sa Renoa je 95mm (sto je odlicno, fabricka na Jugu je 110 ili 115mm)... Ova sa Renoa ima taj "hromirani" deo gore a znam da se to osugavi brzo i izgrebe... I onda ne lici ni na sta... I ne svidja mi se sto trojka i cetvorka nisu u liniji sa ostalim brojevima... Ali zato ima taj prsten dole gde se kaci kozna obloga, na ovom sa Mazde bih morao da izmisljam neki prsten...
Koja se vama vise dopada? I ako neko ima neki predlog da je slicnog oblika i sa istim rasporedom brojeva neka kaze 😉

Jovovic
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 227
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.03.2023

Nazad na vrh Ići dole

Montiranje druge rucice menjaca, predlozi? - Page 3 Empty Re: Montiranje druge rucice menjaca, predlozi?

Počalji od YUgisa Sre 13 Sep 2023, 21:35

Mazdina mozda ima odgovarajuci navoj, samo moras zameniti rucicu sa varijante za In na klasicnog Yuga. Mozda moze da se nareze navoj, nisam nikad zagledao to.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Montiranje druge rucice menjaca, predlozi? - Page 3 Empty Re: Montiranje druge rucice menjaca, predlozi?

Počalji od lazar01 Sre 13 Sep 2023, 21:43

Pa mozda moze onim adapterima sto se dobijaju uz univerzalne rucice imaju uz one rucice kod kineza dobijaju se neki adapteri sa nekim crvicima i oni se zaviju pa se na njih nabaci ova od renoa ili mazde samo da odgovara precnik rupe
lazar01
lazar01
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 64
Godina : 24
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 27.01.2020

Nazad na vrh Ići dole

Montiranje druge rucice menjaca, predlozi? - Page 3 Empty Re: Montiranje druge rucice menjaca, predlozi?

Počalji od Jovovic Sre 13 Sep 2023, 22:24

@YUgisa
Tesko da navoj odgovara, mislim da je rupa sira i na Mazdinoj rucici i na ovoj od Renoa...
A navoj moze da se nareze, radio sam ja to na starom Jugicu, nareznicom, jer sam skracivao onu sipku za par centimetara... I super je ispalo... Ali kod mene je bila standardna rucica sa starih Jugica 🙂
Mislim da nece biti puno problema sa fiksiranjem, ima raznih opcija, gumena creva, silikon i ostalo 😉 Nego se dvoumim koja bi lepse legla po izgledu i velicini...

@Lazar
Da, ima i adaptera ali ima dosta nacina kako da se to lepo fiksira, cak i da je rupa veca... A mislim da jeste, na Mazdi je valjda 19 a na Renou 18mm... Na Jugu je manja sigurno...

Jovovic
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 227
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.03.2023

Nazad na vrh Ići dole

Montiranje druge rucice menjaca, predlozi? - Page 3 Empty Re: Montiranje druge rucice menjaca, predlozi?

Počalji od YUgisa Sre 13 Sep 2023, 22:39

Petar ima Mazdu gde je isti navoj, a kad sam i guglao pise da dosta Mazdi koristi 10x1.25 korak navoja kao kod Yuga, zato kazem da mozda odgovara.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Montiranje druge rucice menjaca, predlozi? - Page 3 Empty Re: Montiranje druge rucice menjaca, predlozi?

Počalji od VPetar Čet 14 Sep 2023, 07:24

Dok juga ne zavrsim ( a izgleda i posle), kuglu od juga koristim u Mazdi Very Happy Nije kao fabricka doduse Very Happy
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7288
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Montiranje druge rucice menjaca, predlozi? - Page 3 Empty Re: Montiranje druge rucice menjaca, predlozi?

Počalji od Jovovic Čet 14 Sep 2023, 08:13

@YUgisa
Onda cu ipak naruciti od Mazde 😉
Ionako mi se vise svidja, jos ako i navoj odgovara bilo bi super... T.j. sirina sipke, navoj cu da urezem.
@Petar
Jel to ozbiljno ili se zezas? 😅 Ako odgovara- odlicno 😄

Jovovic
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 227
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.03.2023

Nazad na vrh Ići dole

Montiranje druge rucice menjaca, predlozi? - Page 3 Empty Re: Montiranje druge rucice menjaca, predlozi?

Počalji od VPetar Pet 15 Sep 2023, 08:16

Evo i dokaz Very Happy

Montiranje druge rucice menjaca, predlozi? - Page 3 50688247691_67a5333d65_c
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7288
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Montiranje druge rucice menjaca, predlozi? - Page 3 Empty Re: Montiranje druge rucice menjaca, predlozi?

Počalji od Jovovic Pet 15 Sep 2023, 08:49

Prva liga 😉
Stigla je rucica pre pola sata 🙂
I jeste, nakon rupe dole koja je sira (da se tu ubode prsten koji drzi koznu oblogu sipke) suzava se i posle ima navoj 🙂
Montiranje druge rucice menjaca, predlozi? - Page 3 Img_2100
Ovo sam samo postavio onako da vidim kako ce da izgleda, treba navoj da se nareze... Ili da prebacim sa svog to gde ima navoj vec...
Da je malo duza rucica bilo bi super, nisam bas zadovoljan sa velicinom ali dobro, ne izgleda lose...

Jovovic
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 227
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.03.2023

Nazad na vrh Ići dole

Montiranje druge rucice menjaca, predlozi? - Page 3 Empty Re: Montiranje druge rucice menjaca, predlozi?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu