sredjivanje rucice menjaca

+2
Zuty
novmaher
6 posters

Ići dole

sredjivanje rucice menjaca Empty sredjivanje rucice menjaca

Počalji od novmaher Uto 25 Feb 2014, 21:13

posto vidim da nema ajd  da postavim sta sam uradio sa rucicom,i da dam savete tamo gde sam ja pogresio a mozda neko ima jos bolju ideju od mene.
da bi dobili ovo sredjivanje rucice menjaca 1941621_630725416965314_2101162095_o
treba uraditi sledece,ono sto se secam.
naci odgovarajucu cevku u koju mozete ubaciti 2 lezaja,mada mislim da moze i jedan al bolje je 2 zbog sirine,u mom slucaju je unutrasnji precnik 35mm i po tom naso i 2 lezaja.
iseci ona plasticni deo sto se vremenom pojede i dobije lufta i to zavariti za cevku ovako
sredjivanje rucice menjaca Rwdk



ubaciti u cevku lezajeve,ja sam sa jedne strane cevku malo ugnjecio da nebi lezajevi setalii u cevkci i vremenom izasli iz cevke,ujedno to je i granicnik,trebalo bi da cevka bude malo uza od sirine lezajeva. da bi mogli sa jedne strane da stavite neku vecu podlosku ili platni i da bude kao granicnik ako slucajno cevka pocen da seta po lezaju.sredjivanje rucice menjaca Gm0g



sredisnja rupa na lezaju je bila 12mm treba skinuti stari klin sa one sipke koja ide do fleksibilnog zgloba i probusiti rupu i staviti straf debljine 12mm da bi na njega stavili lezajeve i celu rucicu.
provukao straf kroz sipku,stavio jednu feder platnu-podlosku,pa ide rucica se lezajevima i opet feder platna-doloska,pa velike podloska i na kraju matica. feder platana-podloska stoji tu da sve bude napeto.
e taj deo je gotov.
sad ono sto je meni prestavljalo problem je to sto nisam mogao da provucem preko cevke onu plastiku na gornjoj kugli koja mi je pukla.
posto sam donji deo rucice menjaca produzio tj skratio sam hod menjacu onda sam napravio nekoliko navoja,veoma malo cisto da marica uhvati i da stoji pravo dok sam je zavario. maticu lepo zavarite.
u donji deo npravite navoje al ne preterano,mozda za polovinu matice,oda strafite u maticu i vidite u kom polozaju dolazi donji deo ako nema dovoljno navoja nastaviti veoma malo da bi dobili da se sve to stegne lepo u matici i da rucica stoji kako treba.
kad se sve to zavrsi ja sam donji deo zavario na par mesta za maticu cisto da bude tu sigurno,kad bude doslo vreme da se menja plastika na gornjoj plasticnoj kugli samo se izbruse punktovi,ovidje donji deo sa cevkom i lezajevima provuce se plastika vrati sve nazad.
evo i to kako izgleda
sredjivanje rucice menjaca Waee



ja tako uradio kod mene i zadovoljan sam ucinkom,em skratio hod menjaca,em nema vise setanja menjaca levo desno. mozda bi bilo pametno da se lezajevi nekako zastite od prasine posto ona donja zastitna guma ne moze da se stavi pa je to malo zeznuto. mozda bi moglo da se stave manji lezajevi i manji precnik cevke al ovaj materijal sam imao kuci pa sam tako napravio,mozda ako neko proba videcemo za ubuduce.
svaka sugestija je dobro dosla i pitanje ako nesto nije jasno
novmaher
novmaher
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 181
Godina : 38
Lokacija : okolina Pozarevca
Datum upisa : 12.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

sredjivanje rucice menjaca Empty Re: sredjivanje rucice menjaca

Počalji od Zuty Pet 11 Sep 2015, 15:50

Kako si zadovoljan s rucicom do sada, jel ima nekih problema?
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

sredjivanje rucice menjaca Empty Re: sredjivanje rucice menjaca

Počalji od novmaher Pet 11 Sep 2015, 16:22

Zadovoljan sam,nema promene kao i prvog dana.
Ima saltanja za 10000km koliko presao do sad.
novmaher
novmaher
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 181
Godina : 38
Lokacija : okolina Pozarevca
Datum upisa : 12.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

sredjivanje rucice menjaca Empty Re: sredjivanje rucice menjaca

Počalji od Zuty Ned 13 Sep 2015, 02:39

Upravo sam zavrsio rucicu, samo sto sam zaboravio da kupim dugu maticu, subota kasno se setio i prodavnice zatvorene a resio da je napravim bas vcrs pa sam nastavio matice kao lud Very Happy odkacen

Naravno da to moze jos lepse itd ali ako je funkcionalno dobro je, videcemo na autu kada montiram.
Lezajevi su 25mm spoljni i 10mm unutrasnji precnik rupe, najpriblizniju cev sam nasao 23.5mm pa sam je malo prosirio kod drugara na strug, za matice nemam reci Very Happy xd i sami vidite, i to je to, sutra jos da izbusim sipku. Smile
sredjivanje rucice menjaca Qgk9iKu
sredjivanje rucice menjaca DEeQqJo
sredjivanje rucice menjaca Sw3Nc2g
sredjivanje rucice menjaca Num2s4w
sredjivanje rucice menjaca 9O8q7lz
sredjivanje rucice menjaca C71TBNm
sredjivanje rucice menjaca GVt4Sjf
sredjivanje rucice menjaca ZCbUn11
sredjivanje rucice menjaca QYiFqnz
sredjivanje rucice menjaca NANSKjX
sredjivanje rucice menjaca O4UY3Tk
sredjivanje rucice menjaca KNHIZgM
sredjivanje rucice menjaca KUYsYHu
sredjivanje rucice menjaca WbnFCzY
sredjivanje rucice menjaca J7d8S77
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

sredjivanje rucice menjaca Empty Re: sredjivanje rucice menjaca

Počalji od junior45 Ned 13 Sep 2015, 10:31

Dobar si Very Happy
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

sredjivanje rucice menjaca Empty Re: sredjivanje rucice menjaca

Počalji od jollyjumper Ned 13 Sep 2015, 13:27

Nemam slika kako sam radio, ali opisacu. Stavio Jugovu rucicu na 128 sto je dovoljno smanjilo hod. Kada se pojela plastika, isto sam uzeo cev i u nju stavio lagere koji se koriste za repariranje letve volana. Stavio dva, knap ih nakucao u cev i knap nakucao u njih sraf koji sam kasnije spojio sa maticom. Sa strane kako bi ih zatvorio postavio sam sajbne na koje sam nalepio iskrojene parcice gume.
Kada sam nakucao lezajeve, namazao sam ih mascu, zatim stavio sajbnu na sraf, nakucao knap da udje i sa druge strane zatvorio sajbnom, montirao na saltericu i zategao maticu. Gumu sam stavio da ne ulazi voda da dihtuje kada zategne. Nasao sam neku tanku gumu u garazi, mada moze i od unutrasnje da se iskoristi. Radi bez ikakvih problema.
Jedino sto nisam produzavao odozdo rucicu vise od standarda.

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

sredjivanje rucice menjaca Empty Re: sredjivanje rucice menjaca

Počalji od YUgisa Ned 13 Sep 2015, 13:47

Meni nije jasno kako tu potrosite rucicu, ja sam 3 rucice menjao i kod svake sam potrosio kuglu a ne tu dole xD

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

sredjivanje rucice menjaca Empty Re: sredjivanje rucice menjaca

Počalji od Zuty Ned 13 Sep 2015, 14:07

I sipka metalna se potrosi onaj klin, bas sam merio, u sredinu bas gde je bila plastika uza nego na krajevima.
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

sredjivanje rucice menjaca Empty Re: sredjivanje rucice menjaca

Počalji od junior45 Ned 13 Sep 2015, 14:10

Meni na tempa kugla u super stanju,a dole haos xD
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

sredjivanje rucice menjaca Empty Re: sredjivanje rucice menjaca

Počalji od jollyjumper Ned 13 Sep 2015, 14:31

Kuglu podmazem ponekad, nisam nikada imao problema da se potrosi, uvek bude super. Mislim da bi bilo dosta kvalitetnije kada bi se napravilo sa metalnom kuglom i upasovalo. Dok dole ne moze lepo ni da se podmaze, nista i potrosi mi se.
I kod mene su menjaci uvek perfektni i dobro upadaju, nisam od onih sto krvnicki menjaju brzine, uvek ga pustim sam da klakne u brzinu i menjam preko lera, iz brzine ga klaknem na ler pa u sledecu brzinu sa pola snage, uvek sam upada.

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

sredjivanje rucice menjaca Empty Re: sredjivanje rucice menjaca

Počalji od Crazy128 Ned 13 Sep 2015, 15:59

Ma to se samo rokne biksna i to traji. Meni je bila toliko razbila da sam morao da lupam rucku o sediste kad je trebalo da ubaci u prvu. Rasturim jedan dan, razbusim na meru, nadjem biksnu u garazi i nacukam. Evo vec godinu dana super radi. Nema ni gram lufta.. Very Happy
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

sredjivanje rucice menjaca Empty Re: sredjivanje rucice menjaca

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu