Skidanje lepka sa karoserije i saniranje oštećenih površina

3 posters

Ići dole

Skidanje lepka sa karoserije i saniranje oštećenih površina Empty Skidanje lepka sa karoserije i saniranje oštećenih površina

Počalji od castiel-87 Sre 24 Okt 2012, 19:12

Dragi moji da li neko zna kako da skinem lepak sa karoserije i da saniram ogrebotine koje su na ovoj slici :

Skidanje lepka sa karoserije i saniranje oštećenih površina 20121024160926

Skidanje lepka sa karoserije i saniranje oštećenih površina 20121024160853

Značio ovo se desilo kad sam prethodni retrovizor slomio prilikom izlaska iz dvorište, i onda sam pokušao da ga zalepim loctite super bond lepkom i ostavio uveče da se pričvrsti i ujutru kad sam postavio retrovizor sve je bilo ok, ali kad sam se poslepodne vratio kući vidim da je lepak procureo. Posle sam u svakom slučaju zamenio retrovizor novim, ali šteta je već napravljena pa mi recite da li znate kako bi ovo moglo da se otkloni.

Takođe mi recite da li ovo vama liči na koroziju ili pucanje farbe i kako bi to moglo da se otkloni, slika ispod :

Skidanje lepka sa karoserije i saniranje oštećenih površina 201210mwm

Skidanje lepka sa karoserije i saniranje oštećenih površina 201210zoz

A ovde je nekako došlo takođe do oštećenja, ako imate rešenja javite :

Skidanje lepka sa karoserije i saniranje oštećenih površina 20121024_161028

Skidanje lepka sa karoserije i saniranje oštećenih površina 20121024_161053

A ovde je zimi da li od snega ili od čega već doslo do izbeljivanja šarki - kvake za vrata , jel znate kako da se tu vrati prvobitna boja ili je najjednostavnije da se kupi nova šarka :

Skidanje lepka sa karoserije i saniranje oštećenih površina 2012102416

Unapred hvala svima na odgovorima.


Poslednji put izmenio castiel-87 dana Sre 24 Okt 2012, 20:03, izmenio ukupno 9 puta
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Skidanje lepka sa karoserije i saniranje oštećenih površina Empty Re: Skidanje lepka sa karoserije i saniranje oštećenih površina

Počalji od ZAC Sre 24 Okt 2012, 19:19

E ovako redom....
Super lepak mozes skinuti jedino mehanickim putem (rastvara ga aceton, ali bi on ostetio i boju), pazljivo da ne ostetis farbu, pa potom poliranje tog dela.
Na drugoj i trecoj slici je korozija ispod boje koja dize boju....savet: Mehanicko ciscenje do zdravog lima, antirost, osnovna antikorozivna boja i na kraju lak boja u boji automobila.
Takodje vazi i za ova sitna ostecenja, gde je vec krenula korozija.
Sto se tice brava, njihova povrsina je eloksirana, a te fleke su od oksidacije na mestima gde je eloksirani sloj propao.... Resenje, peskiranje kvaka i njihova plastifikacija...izgledace kao nove... ali ne farbanje u crno vec iskljucivo plastifikacija. Cheers

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Skidanje lepka sa karoserije i saniranje oštećenih površina Empty Re: Skidanje lepka sa karoserije i saniranje oštećenih površina

Počalji od castiel-87 Sre 24 Okt 2012, 19:23

A kako ta izvršim peskiranje kvaka i njihovu plastifikaciju? Da li bi mogao da budeš malo precizniji i detaljniji u opisu ? Wacko
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Skidanje lepka sa karoserije i saniranje oštećenih površina Empty Re: Skidanje lepka sa karoserije i saniranje oštećenih površina

Počalji od ZAC Sre 24 Okt 2012, 19:26

Peskarenje i plastifikaciju rade firme za to, ne mozes sam odraditi.

Na primer kod ovih. http://www.ramplastifikacija.rs/srp/plastifikacija.php i slicne firme koje se bave plastificiranjem metala.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Skidanje lepka sa karoserije i saniranje oštećenih površina Empty Re: Skidanje lepka sa karoserije i saniranje oštećenih površina

Počalji od bukusa Sre 24 Okt 2012, 19:43

Koliko kosta ta plastifikacija brava?
bukusa
bukusa
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 756
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 14.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Skidanje lepka sa karoserije i saniranje oštećenih površina Empty Re: Skidanje lepka sa karoserije i saniranje oštećenih površina

Počalji od ZAC Sre 24 Okt 2012, 19:47

Kada sam prosle godine plastificirao kvake od vrata u mom stanu, placao sam za jednu kvaku + ona dva lima sa kljucaonicom 200 din....

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Skidanje lepka sa karoserije i saniranje oštećenih površina Empty Re: Skidanje lepka sa karoserije i saniranje oštećenih površina

Počalji od castiel-87 Sre 24 Okt 2012, 19:55

Ali to neće paliti kod mene jer su te firme uglavnom u BG-u, a ja na jugu srbije, tako da mi je mnogo lakše da kupim novu kvaku ... Sad
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Skidanje lepka sa karoserije i saniranje oštećenih površina Empty Re: Skidanje lepka sa karoserije i saniranje oštećenih površina

Počalji od ZAC Sre 24 Okt 2012, 20:24

Ili da se raspitas da li u blizini ima neko ko plastificira.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Skidanje lepka sa karoserije i saniranje oštećenih površina Empty Re: Skidanje lepka sa karoserije i saniranje oštećenih površina

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu