Prigusni udari-da li je to amortizer stradao?

4 posters

Ići dole

Prigusni udari-da li je to amortizer stradao? Empty Prigusni udari-da li je to amortizer stradao?

Počalji od bukusa Uto 10 Jul 2012, 23:51

Ponekad ce cuju "priguseni" udarci kao "buppp",prilikom silaska sa ivicnjaka ili proslakom na neravnine,da li je to amortizer,jer msm da nije zglob drugacije bi se cuo Very Happy
bukusa
bukusa
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 756
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 14.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prigusni udari-da li je to amortizer stradao? Empty Re: Prigusni udari-da li je to amortizer stradao?

Počalji od YUgisa Sre 11 Jul 2012, 23:02

Vidi da li je amortizer dobro pricvrscen, kao i da li je solja amortizera stegnuta, usput i da li ima ulja na amortizeru... Ako ima ulja, dotrajao je i ceka zamenu, ako nema, onda je mozda neispravan i to bi trebalo proveriti rastavljanjem amortizera ili da odes na onu spravu za testiranje amortizera, takodje ako se to oduvek cuje onda mozda imas problem sa soljom posto ne znam zasto, ali nasi majstori vole da izbacuju delove iz meni ne poznatog razloga...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Prigusni udari-da li je to amortizer stradao? Empty Re: Prigusni udari-da li je to amortizer stradao?

Počalji od bukusa Sre 11 Jul 2012, 23:39

Pa imam poprecnu kosku Sad Ne znam od kad se cuje jer nije preso ni 1000 km vozim tek od aprila....Koko su novi prednji amortizeri oko 50e?
Moze li da bude drugo nesto,da nije amortizer?
bukusa
bukusa
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 756
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 14.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prigusni udari-da li je to amortizer stradao? Empty Re: Prigusni udari-da li je to amortizer stradao?

Počalji od ZAC Čet 12 Jul 2012, 00:53

Pri silasku sa ivicnjaka moze da "skljocne": Kugla na ramenu, kraj spone, kuglicni zglob na kraju letve volana, balans stangla (ako su lose gumice), solja amortizera, homokineticki zglob...

Sve ovo treba proveriti, kreni redom..

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prigusni udari-da li je to amortizer stradao? Empty Re: Prigusni udari-da li je to amortizer stradao?

Počalji od bukusa Čet 12 Jul 2012, 01:08

Zac samo volis da zezas Very Happy
Pa i ja znam da je nesto od toga Laughing posto si pobrojo citav TRAP Very Happy
bukusa
bukusa
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 756
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 14.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prigusni udari-da li je to amortizer stradao? Empty Re: Prigusni udari-da li je to amortizer stradao?

Počalji od ZAC Čet 12 Jul 2012, 01:16

Ja ne zezam, ja kazem da sve to treba proveriti...treba ti 15 min da sve ovo iskontrolises, pajser u ruke i redom...kuglu pa dalje .... homokineticki se ispituje sa smotanim volanom do kraja. Ti si postavio pitanje i ja ti odgovaram sta treba pogledati.... ne gledam ja u pasulj, da mogu da pregledam tvoj auto znao bih tacno u cemu je problem za 15-20 min.

Ako sumnjas na amortizer, zaljuljaj auto na toj strani i vidi da li funkcionise ili ljulja u beskraj...ako je iscureo golim okom ces videti da je mastan.... mislim stvarno ne znam sta drugo da ti kazem...ili dodji do mene pa da pogledam.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prigusni udari-da li je to amortizer stradao? Empty Re: Prigusni udari-da li je to amortizer stradao?

Počalji od bukusa Čet 12 Jul 2012, 01:29

sem kinetickog sto nisam proverio ostalo je dobro,spone zamenio skoro, NOVE fadove,ramena su dobra,gumice ballans stangle OK ali ipak cu ih zameniti a amortizer nema tragova ulja i funkcional je cini mi se,moze li biti da je zadnji trap pa da lupa?
bukusa
bukusa
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 756
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 14.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prigusni udari-da li je to amortizer stradao? Empty Re: Prigusni udari-da li je to amortizer stradao?

Počalji od ZAC Čet 12 Jul 2012, 01:38

Pa ja ne znam gde ti se cuje lupanje, napred ili nazad?... Ako je nazad... i tamo ima sta da lupa: prekontrolisi da li su amortizeri stegnuti ( gore za kos a u dole) , pogledaj pajserom u kakvom su stanju silen-blokovi na zadnjim viljuskama, prekontrolise luftove u lezajevima tockova.... pogledaj, ako ga imas, peti kocioni cilindar (regulator pritiska) i njegova poluga zna da lupa.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prigusni udari-da li je to amortizer stradao? Empty Re: Prigusni udari-da li je to amortizer stradao?

Počalji od bukusa Čet 12 Jul 2012, 01:43

videcemo,na dizalici prekosutra Very Happy
bukusa
bukusa
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 756
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 14.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prigusni udari-da li je to amortizer stradao? Empty Re: Prigusni udari-da li je to amortizer stradao?

Počalji od YUgisa Čet 12 Jul 2012, 08:33

ŽAC ::
Ako sumnjas na amortizer, zaljuljaj auto na toj strani i vidi da li funkcionise ili ljulja u beskraj...ako je iscureo golim okom ces videti da je mastan.... mislim stvarno ne znam sta drugo da ti kazem...ili dodji do mene pa da pogledam.

To ljuljanje auta nista ne govori sem ako nije amortizer totalno iscurio... Onda ce se ljuljati gore dole... Sem ako nema malo iskustva pa moze da oseti blagi luft na pocetku ljuljanja, nista drugo nece saznati... A iz mog iskustva, obicno amortizer dobije takav luft prvo pa onda posle iscuri a tek posle mnogo vremena bude takav da auto moze da se ljulja gore dole... Ako je mastan, vec je sigurno za zamenu...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Prigusni udari-da li je to amortizer stradao? Empty Re: Prigusni udari-da li je to amortizer stradao?

Počalji od Zuty Pon 15 Jun 2015, 22:18

Ja mislim ali nisam siguran da je amortizer a drugo nema sta posto sam proverio a nedavno i promenio, na neravnine(tacnije rupe gde idem sporo) ili kad ljuljam desnu stranu cuje se cudan zvuk glu glu i to samo kada se amortizer izvlaci, pretpostavljam da je ostao bez ulja pa da samo tako moze praviti taj zvuk, tragove curenja nema a mozda je i prasina malo prekrila mada nisam primetio nista, jel imao neki slican problem ili?
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prigusni udari-da li je to amortizer stradao? Empty Re: Prigusni udari-da li je to amortizer stradao?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu