Ventilator hladjenja - prinudno uključenje

+13
Milos
Baggiolinho
teslaboj
Pakson
YugoM55
Checky
NikolaBoss
ZAC
junior45
miljanxXx
Miljan
Pedja
bukusa
17 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Ventilator hladjenja - prinudno uključenje - Page 3 Empty Re: Ventilator hladjenja - prinudno uključenje

Počalji od junior45 Čet 25 Dec 2014, 20:42

da ne duva ventilator obrnuto..moj ne kuva,al kad je sauh zaglavio je drzao jacu temp,inace nemam problema..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ventilator hladjenja - prinudno uključenje - Page 3 Empty Re: Ventilator hladjenja - prinudno uključenje

Počalji od Crazy128 Čet 25 Dec 2014, 20:49

Ma jok, uvlaci vazduh prema unutra. Pumpa dobra. Izgleda da ima neki problem unutar motora ili u glavi..
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Ventilator hladjenja - prinudno uključenje - Page 3 Empty Re: Ventilator hladjenja - prinudno uključenje

Počalji od Baggiolinho Pet 26 Dec 2014, 10:35

može li mi neko slikovito pojasniti kako da namontiram i izvučem prekidač hladnjaka u kabinu?
Baggiolinho
Baggiolinho
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 143
Godina : 38
Lokacija : BGD
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ventilator hladjenja - prinudno uključenje - Page 3 Empty Re: Ventilator hladjenja - prinudno uključenje

Počalji od junior45 Pet 26 Dec 2014, 10:43

dole na hladnjaku je termoprekidac,koji kad hladnjak dodje u odredjenu temp,pali ventilator..trebao bi dovuci te dve zice do tog prekidaca koji planiras da stavis u kabini,spojis na prekidac i trebao bi ventilator da radi kad upalis prekidac..
ps. ako ti pokaze nekad veliku temp a ventilator nije upaljen,to moze da bude zbog loseg termostata ili zbog loseg dihtunga glave,tako da mozda ni ovo nece resiti problem..mozda je termoprekidac totales ispravan nego nesto drugo ne valja..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ventilator hladjenja - prinudno uključenje - Page 3 Empty Re: Ventilator hladjenja - prinudno uključenje

Počalji od Baggiolinho Pet 26 Dec 2014, 10:51

Hvala ti veliko...

Ono što znam,kada pratim pokazatelj u kabini,uvek kada dođe do crvenog on počne da kuva,tako da verujem da termostat kontam da radi,ako je to neka uopšte sprega,nisam poznavalac...I pošto planiram i porpaviti sve to,ali i prekidač uvesti radi sigurnosti,hoće hladnjak normalno raditi kadfa bude bio u ispravnom stanju po automoatizmu...a ja da imam prekidač u kabini za ne dao Bog hahaha

Nemas potrebu da citiras poruku iznad. Milos
Baggiolinho
Baggiolinho
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 143
Godina : 38
Lokacija : BGD
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ventilator hladjenja - prinudno uključenje - Page 3 Empty Re: Ventilator hladjenja - prinudno uključenje

Počalji od junior45 Pet 26 Dec 2014, 10:54

znas kako,kad pocne da kuva ako ne kljuca voda na sve strane pipni donje crevo sto izlazi iz hladnjaka i treba da bude vruce ko i sva ostala ako je termostat ispravan a termoprekidac ne valja..ako valja prekidac onda ce biti hladnije,a termostat ce biti ladan..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ventilator hladjenja - prinudno uključenje - Page 3 Empty Re: Ventilator hladjenja - prinudno uključenje

Počalji od misasumadinac Pon 16 Feb 2015, 22:34

Posle skoro sat vremena u koloni na duzini od 3-4 km mi prokuvao i izbacio vodu na poklopac lonceta. Nije mu se ukljucivao ventilator jer se pomerio osigurac. Zasto se nije termostat ukljucio i spustio temperaturu ili ga hladi samo ventilator? Kec se 2006. godiste i ima aluminijumski hladnjak. Primimetio sam da kad dođe kazaljka na sredinu pomera se samo desno prema crvenom ali ne mnogo i kad ukljuci ventilator vrati se na sredinu.

misasumadinac
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Datum upisa : 16.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Ventilator hladjenja - prinudno uključenje - Page 3 Empty Re: Ventilator hladjenja - prinudno uključenje

Počalji od YUgisa Pon 16 Feb 2015, 22:37

Kad auto stoji u koloni, nema kretanja vazduha koji bi hladio rashladnu tecnost kroz hladnjak cak i kad otvori termostat... Ventilator je taj koji bi u takvoj situaciji trebao da napravi kretanje vazduha kako bi se rashladila tecnost tj motor. Zagrejan motor ce u vecini slucajeva upaliti ventilator ako miruje u mestu auto 5-10min.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ventilator hladjenja - prinudno uključenje - Page 3 Empty Re: Ventilator hladjenja - prinudno uključenje

Počalji od misasumadinac Pon 16 Feb 2015, 22:56

Nije mi se to događalo sa prethodnim kecom ali njemu je uvek radio ventilator i nikad nije prokuvavao. Moracu cesce da proveravam osigurac.

misasumadinac
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Datum upisa : 16.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Ventilator hladjenja - prinudno uključenje - Page 3 Empty Re: Ventilator hladjenja - prinudno uključenje

Počalji od YUgisa Pon 16 Feb 2015, 23:00

Normalno da ako osigurac nije dobro postavljen ili nije ispravan, ventilator ne moze da bude pokrenut, ne igra ulogu da li je noviji ili stariji auto.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ventilator hladjenja - prinudno uključenje - Page 3 Empty Re: Ventilator hladjenja - prinudno uključenje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu