Svetlosni signal visoke temp.vode

Ići dole

Svetlosni signal visoke temp.vode Empty Svetlosni signal visoke temp.vode

Počalji od Pedja Pet 31 Okt 2008, 02:48

Kao sto znate, stariji modlei nisu imali instrument tablu sa meracem temperature vode, vec su imali sijalicu koja bi se palila kad stanje postane kriticno. Iako je merac precizniji, malo nas ne skida pogled s njega, pa se moze desiti da previdimo porast temperature. Da bismo ovo izbegli, nije lose ugraditi signalnu lampicu koja bi nas upozorila na to.
Ovo mozemo resiti na par nacina.
Prvi je dodavanjem senzora za signalnu lampicu. Senzor se uzima od starijih Yugica sa tablom sa lampicom. Napravi se racva koja se montira na mesto postojeceg davaca i u koju se onda srafe oba davaca (i za merac i za lampicu), ili se ugradi kuciste termostata od EFI-ja, koje ima mesto za davac, ali se u tom slucaju moraju i menjati creva do hladnjaka jer stara ne odgovaraju.
Drugi nacin je povezivanje jedne lampice paralelno motoru ventilatora hladnjaka. Ovo je mozda i najjednostavnije, ali ima jednu manu. Nece signalizirati pregrevanje ako je ono prouzrokovano kvarom na termostatu. Imao sam tu situaciju, temp.se ozbiljno podigla, a ventilator se nije ukljucio jer termostat nije otvorio, pa je hladnjak ostao hladan. Medjutim, u slucaju gubitka rashladne tecnosti bi trebalo da radi.
Kao dodatnu meru sigurnosti mozete staviti u kabinu prekidac za ventilator koji cete povezati paralelno sa termo prekidacem, i kojim cete aktivirati ventilator u slucaju pregrevanja, ako se nije sam aktivirao (npr.zbog otkaza termo prekidaca). Vodite racuna da stavite prekidac odgovarajuce jacine ili ga povezite preko releja.
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu