Paljenje zimi

+2
darko-san
Stefan
6 posters

Ići dole

Paljenje zimi Empty Paljenje zimi

Počalji od Stefan Pet 03 Feb 2012, 14:47

Dobar dan,evo nisam znao gde da stavim ovu temu,pa evo ovde.Hteo bih da pitam,imam zastavu 101 2005.dosad sam palio ujutro bez problema,bez sauha,i onda povucem sauh i grejem ga tako,ali evo jutros sam uspeo da upalim iz 1.i cim sam povukao sauh do kraja,on se ugasio,i posle nema sanse da se upali.Interesuje me sta se desilo,i ako moze neki savet da li da palim na benzin ili plin ovih sad dana kad je jako hladno?Hvala unapred na odgovorima!
Stefan
Stefan
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 67
Godina : 31
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 24.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje zimi Empty Re: Paljenje zimi

Počalji od darko-san Pet 03 Feb 2012, 17:44

ako mozes da mislis na to,pa da ga prebacis na benzin pre nego sto ga ugasis da ti se napuni sistem, jer ako ga ujutru prebacis nista nisi uradio samo ces akumulator da ispraznis,ja vec pet godina vozim na plin i non stop ga palim na plin ali cim upali NESME da ti se ugasi jer onda NEMA SANSE da upali hoce i da se zaledi isparivac,cim upali ja mu drzim jaci gas 1-2 min. i nikakvih problema nemam.Akumulator i alnaser naravno moraju da budu u besprekornom stanju. Sofer

darko-san
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 203
Godina : 46
Lokacija : krusevac
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje zimi Empty Re: Paljenje zimi

Počalji od Stefan Pet 03 Feb 2012, 18:28

A da li ti za paljenje povuces saug ili bez njega palis,jer ja sam dosad uvek palio bez,kasnije onda malo povucem,dok se greje?
Stefan
Stefan
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 67
Godina : 31
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 24.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje zimi Empty Re: Paljenje zimi

Počalji od darko-san Pet 03 Feb 2012, 18:49

Ne,sauh na plin nema nikakvu funkciju,jedino posle onih 1-2 min.ako moram da izadjem iz auta onda povucem iz jednog jedinog razloga da bih mu drzao gas sto jacim sto je vrlo bitno u ovim zimskim uslovima da postigne sto pre radnu temperaturu.Cim pocne mlako da duva u kabini vise nema bojazni da ce da se ugasi,a i ako se to desi kresnuce ko mina na sledecem paljenju.MNOGO JE BITNO DA U STARTU NE DOZVOLIS DA SE UGASI,i ja sam imao muka dok mu nisam usao u sistem kako i sta je najbolje.Nadam se da sam ti pomogao. Blazer

darko-san
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 203
Godina : 46
Lokacija : krusevac
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje zimi Empty Re: Paljenje zimi

Počalji od Stefan Pet 03 Feb 2012, 19:31

Hvala na odgovoru,pomogao si mi u svakom slucaju,jer ja nisam imao nikakvo resenje.
Stefan
Stefan
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 67
Godina : 31
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 24.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje zimi Empty Re: Paljenje zimi

Počalji od medo_kv Pet 03 Feb 2012, 23:23

Ja ga u ove hladne dane, uvece pre nego sto ugasim prebacim na gorivo, i pustim malo da provuce gorivo kroz rad, i onda ugasim. Ujutru povucem sauh do kraja, zaverglam i posle par sekundi on upali bez diranja papuce gasa, i tako ga drzi na 1500 min-1.
posle 5-6 min, prebacim na plin, i krenem u voznju.
medo_kv
medo_kv
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 140
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 24.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje zimi Empty Re: Paljenje zimi

Počalji od Mitke Sub 04 Feb 2012, 14:29

Definitivno bo po ovom vremenu trebalo da palis auto na benzin. Inace ovo sto ti je kolega darko-san rekao u vezi jaceg gasa to mozes i to ce da funkcionise, ali nije preporucljivo da hladnom autu, po ovom minusu dok jos nije razbio ulje drzis gas. Inace kod mene sauh na plin SAVRSENO FUNKCIONISE.

Znaci moj savet ti je da uradis sledece:

Pre nego sto uvece zavrsis voznju, prebacis na benzin i pustis ga minut da poradi, da bi povukao benzin u instalaciju.
Kod prvog paljenja ujutru povuces pun sauh i palis auto bez dodavanja gasa, kad upali vracas polako sauh da motor ne bi radio na visokim obrtajima, od[prilike do nekih pola bi mogao odmah da vratis.
Na kraju kada si upalio, pustis ga par minuta da poradi na benzin, prebacis na plin i teraj Cheers
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje zimi Empty Re: Paljenje zimi

Počalji od dragan brate Sub 04 Feb 2012, 17:24

Obavezno na benzin gasi auto, i pre nego sto ugasis kako su ti rekli vec, povuces sauh do kraja i malo gasa... i ostavi tako povucen sauh, da se zatvori leptir za sauh.

dragan brate
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 244
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje zimi Empty Re: Paljenje zimi

Počalji od Stefan Ned 05 Feb 2012, 01:00

Hvala puno na odgovorima! Cheers
Stefan
Stefan
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 67
Godina : 31
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 24.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje zimi Empty Re: Paljenje zimi

Počalji od darko-san Ned 05 Feb 2012, 10:15

mitke ::Definitivno bo po ovom vremenu trebalo da palis auto na benzin. Inace ovo sto ti je kolega darko-san rekao u vezi jaceg gasa to mozes i to ce da funkcionise, ali nije preporucljivo da hladnom autu, po ovom minusu dok jos nije razbio ulje drzis gas. Inace kod mene sauh na plin SAVRSENO FUNKCIONISE.

Znaci moj savet ti je da uradis sledece:

Pre nego sto uvece zavrsis voznju, prebacis na benzin i pustis ga minut da poradi, da bi povukao benzin u instalaciju.
Kod prvog paljenja ujutru povuces pun sauh i palis auto bez dodavanja gasa, kad upali vracas polako sauh da motor ne bi radio na visokim obrtajima, od[prilike do nekih pola bi mogao odmah da vratis.
Na kraju kada si upalio, pustis ga par minuta da poradi na benzin, prebacis na plin i teraj Cheers
Pa nisam mislio da mu rokne gas na 4000 obr. nego otprilike kao sauh kada se podigne kad auto pali na benzin.Malo je slucajeva koji mogu odmah da vrate sauh na pola odmah posle startovanja po ovom minusu,nego bilo kako bilo ja sam izneo svoja iskustva i ono kako ja radim zadnjih 5 god.i nista mu ne fali,a oni koji su u dilemi kako da startuju po ovom vremenu ce se vec oluciti za varijantu koja im je laksa i koja im vise odgovara.Forum valjda zato i sluzi da iznesemo svoja iskustva i da pomognemo nekom ako smo u mogicnosti.Nadam se da nisam shvacen pogresno, i da nisam nista lose mislio. Cheers ThumsUp

darko-san
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 203
Godina : 46
Lokacija : krusevac
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje zimi Empty Re: Paljenje zimi

Počalji od Miljan Ned 05 Feb 2012, 13:40

Ja upalim, i vratim sauh odmah na 900-1000 obrtaja da radi, to je negde 5mm sauha.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje zimi Empty Re: Paljenje zimi

Počalji od Stefan Pon 06 Feb 2012, 01:04

U redu je darko-san,znam da nisi nista lose mislio,nisam ni ja razumeo tako da mu roknem veliki broj obrtaja,u svakom slucaju razumeli smo se i znam sta si hteo reci,tj.poentu tvog odgovora. Cheers
Stefan
Stefan
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 67
Godina : 31
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 24.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje zimi Empty Re: Paljenje zimi

Počalji od darko-san Pon 06 Feb 2012, 17:03

Wink

darko-san
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 203
Godina : 46
Lokacija : krusevac
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje zimi Empty Re: Paljenje zimi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu