Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora

4 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora Empty Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora

Počalji od shelby Sre 09 Nov 2011, 21:09

Pozdrav. Vozim auto neko vreme pa sam resio i ja nesto da naucim oko motora. Sto se tice toga ja otprilike znam vecinu delova i koji cemu sluzi ali kada bi me pitao da ti pokazem ispod haube, ne bih znao mnogo toga da kazem. Vec duze vreme sakupljam informacije i pretrazujem forume sakupljajuci teoretski deo , ali kolko vidim dosle je vreme za neke odluke koje su vrlo bitne, i za praksu naravno. Veliki sam fan Zastave i Yuga i vole bih da uredim svoju zastavu, da lici na nesto, ukljucujuci izgled i motor. Moja zastava 128 je 92. godiste limarija je losa, a motor je bio dobar dok nije pocela da curi voda negde kod hladnjaka, ali jos nisam ustanovio sta tu ne valja zbog nedostatka vremena i neiskustva.Ja sam prouzrokovao tu stetu zbog prevelikog forsiranja motora u niskoj brzini i motor je prokuvao i tada je nesto verovatno puklo.(to sam inace uradio jer je doslo do nekog gusenja motora ,pa nisam hteo da se strpim da se ocisti sve, posto motor nikad nije otvaran i ciscen, nego sam osinuo po gasu da ga malo "produvam" Smile )E sad, pored zastave imam ford 100ks 1.6 EFI -Duratec(2002).
Sada mi treba vasa pomoc. Da li se isplati uopste da majstor odradi kompletnu limariju i kolko bi to kostalo. I da li se vise isplati uzeti novu bolju zastavu ili juga umesto ulaganja tih para u limariju. Ako to prodje zanima me motor. Da li je isplativije uzeti neki jaci 1.3 - 1.4 motor ili nadogradjivati fabricki koji, kako sam naveo nije nikad otvaran ali je bio u dobrom stanju(to znam iz pouzdanih izvora) dok nije doslo do incidenta. -U pitanju su samo pare, na zalost ako se ne isplati moracu da se vratim na forda Bye2 pale

-Hvala

shelby
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora Empty Re: Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora

Počalji od YUgisa Sre 09 Nov 2011, 21:34

Limarija je jako diskutabilna stvar... To bez nekog tacnog primera sta sve treba zameniti ne moze se reci cena, jedno je ako treba samo skrivene stvari odraditi a drugo je ako treba odraditi i delove koji se vide pa to onda zahteva i farbanje sto naravno poskupljuje stvari... A tako nesto moze da kosta od 250e pa do 1000e pa cak i vise da se jako kvalitetno ofarba ceo auto... Opet, za takve pare ne moze se kupiti neki kvalitetan Yugo bas, i taj ce sigurno biti starijeg godista i isto ce tako zahtevati neke zahvate... Eventualno pokusati neku karoseriju, pre su se s vremena na vreme pojavljivali oglasi sa golim karoserijama Yuga svega par godina stare u dobrom stanju pa su cene bile tako od 750 do 1000e... Sto se tice motora, sve zavisi sta ti zelis, koliko snage a i koliko para da ulozis... 1.1 motor sa nekim kvalitenijim karburatorima bez problema mogu da imaju snagu kao i fabricki 1.3 i 1.4... Tako da to nije neka velika prednost Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61538
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora Empty Re: Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora

Počalji od Aki91 Sre 09 Nov 2011, 21:48

Zavisi kolko je trula ako je previse ne vredi ti nositi uopse kod majstora, jer ti verovatno ni nece uraditi redovno a i odrace te sa cenom.Druga je stavr kad znas da varis pa kad imas vremena malo pa malo varis onda ti vredi.
Aki91
Aki91
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1117
Godina : 32
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 07.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora Empty Re: Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora

Počalji od shelby Sre 09 Nov 2011, 22:18

imam prijatelja koji radi kao autolimar u toyoti. Tamo mozda mogu da mi urade farbanje i limariju. Limarija nije bas, bas ocajna nego je samo losija i to ne na vidnim mestima.(korozija,rdja).Mogao bi i da se ofarba ali to naravno nije prioritet.A sto se tice motora, mogao bi za sada 500 e da ulozim za nadogradjivanje fabrickog ako je to dovoljno posto nikada nisam radio tako pojedinacno delove.A ostatak motora bih ocistio, posto mislim da mi auto radi na 30 ks zbog prljave usisne Very Happy -voljan sam da se mucim oko zastave i pored novog forda koji je dalkeo jaci i bolji, samo mi treba vasa pomoc Smile

shelby
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora Empty Re: Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora

Počalji od YUgisa Sre 09 Nov 2011, 22:35

Pa pre svega trebas da vidis sta je to puklo i da dovedes motor u ispravno stanje... A ako bi ga doradjivao ja ti predlazem da nadjes glavu od 1.4 motora koja ima 29mm kanale... Tu ce da se dobije dosta snage posto ima vece kanale i usisni ventil... Plus kad bi nasao neku radionicu koja se bavi masinskom obradom pa im odneses da modifikuju siceve ventila tj da preprave ugao naleganja i prosire ih... Plus da glavu obrijes da povecas kompresiju... Takodje, uzmi i izduvnu granu od 1.4 motora posto imaju isto vece kanale... Uz jedan dobar dvogrli karburator, ja verujem da ces da dobices izmedju 10 i 15ks... A neverujem da bi te sve ovako zajedno ova glava izasla preko 250e ako bi platio majstoru sklapanje... Neki karburator je jedno 100e plus mozes za ostatak para da se poigras sa auspuhom i ostalim delovima motora da ih sredis i zamenis... Wink U svakom slucaju, imas ponesto i tu napisano:
https://zafc.forumsr.com/t229-doradjivanje-11-motora

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61538
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora Empty Re: Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora

Počalji od shelby Sre 09 Nov 2011, 22:46

hvala ti. treba mi jos jedan odgovor. sta prvo da uradim sto ce mi doneti najvise snage a zahtevalo bi najmanje para, recimo 150 - 200 evra. - a sto se tice karba da uzimam dvogrli weber ?

shelby
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora Empty Re: Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora

Počalji od YUgisa Sre 09 Nov 2011, 22:50

Za te pare najbolje da potrazis neki dobar karburator sa mehanickim sauhom sa recimo 32/34 grlima... Potrazi malo po forumu, bile su teme o karburatorima a i ja se ne razumem mnogo u njih, tako da se nadam da ce se neko drugi javiti povodom toga... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61538
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora Empty Re: Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora

Počalji od shelby Čet 10 Nov 2011, 01:09

karburator sam resio, a sad citao sam dosta toga na ovom forumu o ugradnji filtera za vazduh. shvatio sam da nije skupa ta pecurka pa el bi mogao da mi das neku pomoc za ugradnju, posto kako sam shvatio sve su za EFI motore ,a meni treba nesto kako ide za karb.(imam onaj mutavi "lonac" sto mi zaklanja fahticki ceo motor, a to mi opako ide na zivce :/) ako moze neki predlog i za to. izvini ako sam previse dosadan ali ocu da naucim Very Happy

shelby
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora Empty Re: Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora

Počalji od YUgisa Čet 10 Nov 2011, 08:41

Tebi treba onda nesto kao sto Danilo sa foruma ima:
Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora 2092007005.th


Ali sa filterom prakticno neces nista dobiti sem zvuka...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61538
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora Empty Re: Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora

Počalji od shelby Čet 10 Nov 2011, 11:56

prvi problem kod mene je visoka temepratura ... tako da ce mi pomoci dosta, kao sto sam ti rekao auto nikada nije ciscen Very Happy . Mislim da je taj filter oronuo , pa ja za 1.5 km puta jedva razvijem 100km/h. A sto se tice auta. resio sam da sredim motor i ojacam pa cu da ga prebacim u drugu skoljku kada skupim pare. sto se tice slike ja umesto tog filtera ako se ne varam imam ogroman LONAC !! e sad , sta je bolje da ostavim lonac i da ga malo skratim i spojim crevom tu surlu i pecurku. ili da odradim nesto kao ovaj lik ?

shelby
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora Empty Re: Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora

Počalji od YUgisa Čet 10 Nov 2011, 12:25

Proveri da li imas tecnosti, ako nemas, proveri gde curi, popravi to i nalij antifriz... Ako tecnost ne nestaje a motor se zagrva, treba proveriti da li ima vazduha u sistemu i da li je termostat ispravan... Ako ni to ne pomaze, ostaje jedino jos pumpa koja je mozda ostecena ili klinasti kais nije dobro monitran ili su kanali za hladjenje negde zapuseni u motoru... Mada razlog preteranog zagrevanja moze biti i u neadekvatnom paljenju i kolicini goriva.... Pa ako je filter vazduha oronuo, dosta je da ga zamenis novim, ne moras da ga prepravljas u sportski, jedino ako ti to nije zelja... TO sto ti nazivas loncem je kucite filtera... I mozes da spojis crevom surlu i pecurku, mozes cak i da izbacis to kuciste filtera i da namotiras direkno cev od karburatora do pecurke, mozes kupiti i takav sportski filter za karburator... Trebas pre svega da vidis kakav karburator imas i da li ces ga menjati, nema smisla da se mucis sa ubacivanjem nekog filtera ukoliko nece odgovarati to novom nekom karburatoru...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61538
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora Empty Re: Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora

Počalji od shelby Čet 10 Nov 2011, 21:45

Da li postoji neka razlika u svecicama.Imam jednog prijatelja koji trosi za jednu svecicu 50 evra. Ne znam gde ih je kupio , ali me zanima da li to moze da poboljsa nesto na motoru, posto na 4 svecice pukne 200 evra :O

shelby
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora Empty Re: Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora

Počalji od YUgisa Čet 10 Nov 2011, 21:49

Ima razlike u trajanju svecica, te njegove se menjaju sigurno na preko 100.000km...

Ali male su razlike izmedju svecica po pitanju nekog povecanja snage (retko ko ce nesto da primeti), jedina bitna razlika je koliko krakova ima, ove sa vise krakova se recimo nemoraju stelovati i cistiti...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61538
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora Empty Re: Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora

Počalji od Petar Čet 10 Nov 2011, 22:01

Jedino te sa više krakova su se u pričama kolega bolje pkazale na benzinu, dok jednokrake su dobre na gasu. Moje skromno iskustvo potvrđuje ovu priču.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora Empty Re: Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora

Počalji od shelby Čet 10 Nov 2011, 22:05

hvala svima na informacijama stvarno su korisne. ja sam malo dosadan i svestan sam toga. Dosta je bilo informacija , a sad el moze neko da mi nadje karburator sa ovog ili nekog drugog linka ali da ne bude preterano povecana potrosnja .-vozilo zastava 128 - svi fabricki delovi Smile

http://automotodelovi.com/delovi-karburator

shelby
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora Empty Re: Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora

Počalji od YUgisa Čet 10 Nov 2011, 22:09

Pa potrosnja zavisi mnogo od tebe Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61538
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora Empty Re: Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora

Počalji od shelby Čet 10 Nov 2011, 22:13

to znam. ali ne znam koji da uzmem

shelby
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora Empty Re: Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora

Počalji od Petar Čet 10 Nov 2011, 22:18

Ako nećeš da trošiš, onda jednogrli sa grlom fi 30 i da uživaš u morskim talasima i da se bojiš ubrzanja od 0,1G kao Đavo od krsta. Eto, ja sam se vozao sa takvim autom i bilo mi je simpatično.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora Empty Re: Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora

Počalji od shelby Čet 10 Nov 2011, 22:20

nisi me shvatio ... trazim snagu i ubrzanje... ali da ne trosi PRETERANO .

shelby
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora Empty Re: Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora

Počalji od YUgisa Čet 10 Nov 2011, 22:23

E pa to ne moze, to je poznato u narodu kao jare i pare Wink Vecina modifikacija na motoru nece drasticno podici potrosnju ako se vozi polako, ali ako stiznes gas do daske, potrosice duplo vise... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61538
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora Empty Re: Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora

Počalji od shelby Čet 10 Nov 2011, 22:25

iiiih, sto ste svi negativni danas Smile .. eto neka trosi do 12 l na 100 km .. el sad mogu da dobijem pomoc znam da mi treba 32/34 ali ne mogu da nadjem ,ne ide mi za rukom. i da li bi ugradnja zahtevala neke vece modifikacije motora?

shelby
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora Empty Re: Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora

Počalji od YUgisa Čet 10 Nov 2011, 22:28

Pa najbolje da odes na neki odpad za Fiat i Lanciu pa potrazis Wink Treba ti usisna grana i kuciste filtera ili ako cees stavljati neki sportski filter, onda ti ne treba... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61538
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora Empty Re: Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora

Počalji od shelby Čet 10 Nov 2011, 22:30

resio sam da stavim pecurku. imrpovizovacu nekako Very Happy
a sad, kad budem isao da trazim WEBER dvogrli 32/34 ili dvostruki, i da li treba jos neke oznake da znam

shelby
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora Empty Re: Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora

Počalji od YUgisa Čet 10 Nov 2011, 22:33

Trazi dvogrli karburator sa 32/34 grlima, ne mora da bude Weber mada ne znam koji sve proizvodjaci imaju takav karburator... Slabo se razumem u njih, nadam se da ce ti se javiti neko oko toga...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61538
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora Empty Re: Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora

Počalji od Petar Čet 10 Nov 2011, 22:38

To će raditi posao.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora Empty Re: Zastava 128, saveti sta uraditi sa trulom karoserijom i po pitanju motora

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu