Lamela , svecice ili nesto trece?

+2
Avram '90
joca
6 posters

Ići dole

Lamela , svecice ili nesto trece? Empty Lamela , svecice ili nesto trece?

Počalji od joca Pon 17 Okt 2011, 17:59

U pitanju je jugo koral in l (pezo motor) 2006 god. ,preso 40 000. Primetio sam da slabije vuce i naravno odvezo kod majstora. Kaze da ga nesto gusi i zamenili filter za gorivo ali dzaba. Posto je sajla kvacila bila kraca(od 101) stavili smo od yuga ali je ona duza pa je hvatalo skroz visoko. Stavili smo i jacu oprugu na menjac da ne ispada iz trece brzine . Onda ga je majstor provozao onako muski pun gas i auto je poceo da zuji. Kais smo proverili i nije on.Majstor ne zna o cemu se radi. Cim dam jaci gas cuje se zujanje(zvuk slican srafilici), u petoj jedva 80 dostigne, vise trza kad pustim naglo gas... Ima li neko nekakvu ideju????? Unapred hvala

joca
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 14
Lokacija : Vlasotince
Datum upisa : 10.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Lamela , svecice ili nesto trece? Empty Re: Lamela , svecice ili nesto trece?

Počalji od Avram '90 Pon 17 Okt 2011, 19:09

Al' je majstor jebalo majku! Evil or Very Mad
Nije to mali kvar,pitaj za informacije jos nekog majstora,a mozda se i ovde javi neko...
Sa srećom! Cheers
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Lamela , svecice ili nesto trece? Empty Re: Lamela , svecice ili nesto trece?

Počalji od Petar Uto 18 Okt 2011, 10:15

Resetuj mu ECU otkačivanjem kleme sa akumulatora i čekaj par minuta da se kapacitivnosti isprazne. Pročisti mu leptir gasa (najbolje rasklopi ga), proveri da li su mu svi kanalići čisti i pročisti ih sve. Vidi da se očiste u ultrazvučnoj kadi dizne i EGR ventil. Pogledaj i boju svećica. To je onako prvo što mi pada na pamet da uradiš. Što se tiće menjača i spojnice, tu će već neko drugi da se javi.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Lamela , svecice ili nesto trece? Empty Re: Lamela , svecice ili nesto trece?

Počalji od Aki91 Uto 18 Okt 2011, 10:46

Da li radi na velikim obrtajim tako kad zuji i da li kada stiskas gas motor dize obrtaje a auto ne ubrzava?Ako su prisutni ovi simptomi onda je najverovatnije problem u kvacilu ili cak menjacu pasto u ovim novijim serijam Zasteve sve je moguce.
Aki91
Aki91
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1117
Godina : 32
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 07.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Lamela , svecice ili nesto trece? Empty Re: Lamela , svecice ili nesto trece?

Počalji od YUgisa Uto 18 Okt 2011, 14:08

Slicne probleme sam i ja imao pa se na kraju razletela korpa... Ukoliko kvacilo nije menjano do sada, vrlo moguce da se potrosilo, jos ako nije bilo adekvatno nastelovano, mozda polako nitne lamele zuljaju plus pukla korpa... Naravno ne mogu da garantujem da je ovo ali opisani problemi su vrlo slicni mojim Wink Sem te brzine, ja bas sa tim nisam imao problema... Ako je kojim slucajem problem do motora, tu nepreostaje nista drugo sem da se nadje servisno uputsvo i da se krene provera svako senzora i sklopa pojedinacno dok se ne nadje kvar...

Nisam siguran bas sta si hteo reci za ovo 5om jedva dostize 80, ako mislis na ubrzanje, to sigurno nije neko specijalno posto je ipak to prilicno slab motor i ubrzanje od recimo 60 do 80 nije na nekom nivou...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61551
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Lamela , svecice ili nesto trece? Empty Re: Lamela , svecice ili nesto trece?

Počalji od Vladimir-1985 Sre 19 Okt 2011, 00:53

Aj sto je promenio filter jer misli da gusi to je OK ali sto je dirao sajlu kvacila to mi nije jasno. To sto zuji to dolazi iz kvacila ili nije nastelovano dobro ako hvata previsiko mozda ne lepi skroz na zamajac pa onda zuji i slajfuje pa od tu i zaguba snage, ili ti je lamela ili potisna spremna za remont.

Vladimir-1985
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Datum upisa : 19.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Lamela , svecice ili nesto trece? Empty Nemam sat za obrtaje na tabli

Počalji od joca Ned 23 Okt 2011, 11:33

Aki91 ::Da li radi na velikim obrtajim tako kad zuji i da li kada stiskas gas motor dize obrtaje a auto ne ubrzava?Ako su prisutni ovi simptomi onda je najverovatnije problem u kvacilu ili cak menjacu pasto u ovim novijim serijam Zasteve sve je moguce.

joca
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 14
Lokacija : Vlasotince
Datum upisa : 10.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Lamela , svecice ili nesto trece? Empty Re: Lamela , svecice ili nesto trece?

Počalji od joca Ned 23 Okt 2011, 11:36

YUgisa ::Slicne probleme sam i ja imao pa se na kraju razletela korpa... Ukoliko kvacilo nije menjano do sada, vrlo moguce da se potrosilo, jos ako nije bilo adekvatno nastelovano, mozda polako nitne lamele zuljaju plus pukla korpa... Naravno ne mogu da garantujem da je ovo ali opisani problemi su vrlo slicni mojim Wink Sem te brzine, ja bas sa tim nisam imao problema... Ako je kojim slucajem problem do motora, tu nepreostaje nista drugo sem da se nadje servisno uputsvo i da se krene provera svako senzora i sklopa pojedinacno dok se ne nadje kvar...

Nisam siguran bas sta si hteo reci za ovo 5om jedva dostize 80, ako mislis na ubrzanje, to sigurno nije neko specijalno posto je ipak to prilicno slab motor i ubrzanje od recimo 60 do 80 nije na nekom nivou...
Mislio sam na petu brzinu, nesporazum je u pitanju

joca
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 14
Lokacija : Vlasotince
Datum upisa : 10.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Lamela , svecice ili nesto trece? Empty Re: Lamela , svecice ili nesto trece?

Počalji od joca Ned 23 Okt 2011, 11:40

Drugari bio sam odsutan par dana, yugo je poceo da smrdi iznutra u toku voznje. Skinuo sam mu lonac i provozao bez njega(po sporednim ulicama), cini mi se da ide mnogo bolje, lepi za sediste(samo mu rad motora ne cujem zbog buke). Izgleda da je zapusen lonac,duvam kroz njega , vazduh mi na usi izlazi! Pravim novi posto ovi u radnjama drze taman kolko i garancija.VELIKI POZDRAV ZA SVE i puno hvala!!!!

joca
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 14
Lokacija : Vlasotince
Datum upisa : 10.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Lamela , svecice ili nesto trece? Empty Re: Lamela , svecice ili nesto trece?

Počalji od YUgisa Ned 23 Okt 2011, 11:44

Peta brzina nije za ubrzanje, onda sluzi za ekonomicnu voznju. Kada postignes potrebnu brzinu sa kojom hoces da se kreces, onda ubacujes u petu da oboris potrosnju Wink Peta pravi prevelik otpor za tako mali motor, dokaz za to ti je da Zastava navodi manju max brzinu u petoj od cetvrte brzine Wink

A sto se tice srednjeg lonca, da ne mislis ti mozda na katalizator?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61551
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Lamela , svecice ili nesto trece? Empty Re: Lamela , svecice ili nesto trece?

Počalji od joca Ned 23 Okt 2011, 11:55

YUgisa ::Peta brzina nije za ubrzanje, onda sluzi za ekonomicnu voznju. Kada postignes potrebnu brzinu sa kojom hoces da se kreces, onda ubacujes u petu da oboris potrosnju Wink Peta pravi prevelik otpor za tako mali motor, dokaz za to ti je da Zastava navodi manju max brzinu u petoj od cetvrte brzine Wink

A sto se tice srednjeg lonca, da ne mislis ti mozda na katalizator?
Sa cetvrtom brzinom predjem 70 , ubacim u petu ubrzava do 80 i vise ne prelazi. Pre je iso do 160 na isti nacin. Imam samo jedan lonac, a katalizator mi je ispod motora. Moze da se vidi iz haube

joca
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 14
Lokacija : Vlasotince
Datum upisa : 10.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Lamela , svecice ili nesto trece? Empty Re: Lamela , svecice ili nesto trece?

Počalji od YUgisa Ned 23 Okt 2011, 12:06

Cekaj, ti si skinuo zadnji lonac i on je bio zapusen? Pa ja prosto u ovo ne mogu da verujem, pre bih rekao da je katalizator mozda zapusen Very Happy Ovo jos nisam cuo zaista...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61551
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Lamela , svecice ili nesto trece? Empty Re: Lamela , svecice ili nesto trece?

Počalji od Aki91 Ned 23 Okt 2011, 12:27

Bilo je slucajeva da su ljudi radili generalku na motoru zbog zapusenog lonca Wink
Aki91
Aki91
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1117
Godina : 32
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 07.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Lamela , svecice ili nesto trece? Empty Re: Lamela , svecice ili nesto trece?

Počalji od Vladimir-1985 Ned 23 Okt 2011, 15:11

Desava se to ali nije bas cesto, najcesce zbog korozije cevi u loncu. Moze cak i da se odvoji i padne unitra pa se onda lonac skroz zapusi. Ljudi su danima cackali po kolima menalji palenje i sta ne dok se ne sete da provere izduv.

Vladimir-1985
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Datum upisa : 19.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Lamela , svecice ili nesto trece? Empty Re: Lamela , svecice ili nesto trece?

Počalji od Avram '90 Ned 23 Okt 2011, 17:09

Ja sam takvo iskustvo doziveo sa kosačicom za košenje trave!

Stajala je preko zime u šupi i na proleće da se upali,neće i neće i neće,pa je rastavljali ,kondezator,svećice paljenje,tamo vamo,skidali karburator šta sve nismo,kad jednom vidim ja na karbu,izbacuje gorivo,kad zaverglaš prsti gorivo iz karburatora,skinemo auspuh da vidimo klipove,zavergla upali na zub,a u auspus se uselili osovi ili pčele! Laughing
Kosačica zamalo da završi na otpadu! Cheers
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Lamela , svecice ili nesto trece? Empty Re: Lamela , svecice ili nesto trece?

Počalji od joca Pon 24 Okt 2011, 21:19

Vladimir-1985 ::Desava se to ali nije bas cesto, najcesce zbog korozije cevi u loncu. Moze cak i da se odvoji i padne unitra pa se onda lonac skroz zapusi. Ljudi su danima cackali po kolima menalji palenje i sta ne dok se ne sete da provere izduv.
Bravo! Ispada trunje od rdje kad ga protresem

joca
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 14
Lokacija : Vlasotince
Datum upisa : 10.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Lamela , svecice ili nesto trece? Empty Re: Lamela , svecice ili nesto trece?

Počalji od Vladimir-1985 Uto 25 Okt 2011, 00:25

Ako planiras da sam pravis (ili kog neko) lonac obavezno samo prohrom (malo je skuplje ali na dugi rok se isplati) jer za 3- 5 god ponovo isto a narocito kod auta sa katalizatorom jer sam katalizator uzduvne gasove pretvara u voda (vodena para) i kiseonik, a visoka temperatura, para i sredina bogata kiseonikom - brza smrt za obican celik. Cheers

Vladimir-1985
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Datum upisa : 19.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Lamela , svecice ili nesto trece? Empty Re: Lamela , svecice ili nesto trece?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu