Pomoc oko struje - akumulator se brzo isprazni

3 posters

Ići dole

Pomoc oko struje - akumulator se brzo isprazni Empty Pomoc oko struje - akumulator se brzo isprazni

Počalji od dragan77 Sub 23 Jul 2011, 17:50

potreban mi je savet u vezi punjenja alternatora,znaci dok nisam kupio nov akumulator to mi je bila sumnja da nije dobro,posle toga sam bio kod majstora da proveri,njegov savet je bio da promenim stari alternator,posto nije mogao da dopuni struju zbog muzike,podizaca i centralne,sada kada je i to reseno,ponovo se desava da se akumulator isprazni nakon nekog vremena,
dragan77
dragan77
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 275
Godina : 46
Lokacija : srbobran
Datum upisa : 03.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko struje - akumulator se brzo isprazni Empty Re: Pomoc oko struje - akumulator se brzo isprazni

Počalji od CyberianIce Sub 23 Jul 2011, 18:04

Uzmi unimer i izmeri napon na akku kada je vozilo u pogonu ako je napon nizi od propisanog onda trazis problem u alternatoru... Mislim da treba biti oko +14VDC
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko struje - akumulator se brzo isprazni Empty Re: Pomoc oko struje - akumulator se brzo isprazni

Počalji od dragan77 Ned 24 Jul 2011, 10:27

provereno,daje14,2,pod opterecenjem daje 12,4,
dragan77
dragan77
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 275
Godina : 46
Lokacija : srbobran
Datum upisa : 03.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko struje - akumulator se brzo isprazni Empty Re: Pomoc oko struje - akumulator se brzo isprazni

Počalji od YUgisa Ned 24 Jul 2011, 10:54

Proveri da ti nesto ne vuce struju Wink Mnogi imaju problema sa radiom, a mom caletu se, istina u renou 11, prazio akumulator od upaljaca za cigare Very Happy Laughing

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko struje - akumulator se brzo isprazni Empty Re: Pomoc oko struje - akumulator se brzo isprazni

Počalji od dragan77 Ned 24 Jul 2011, 11:15

moguce je da vuce,posto kada stavljam klemu malo zavarnici,kako da proverim sta je u pitanju,mogu sam ili da teram kod majstora?
dragan77
dragan77
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 275
Godina : 46
Lokacija : srbobran
Datum upisa : 03.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko struje - akumulator se brzo isprazni Empty Re: Pomoc oko struje - akumulator se brzo isprazni

Počalji od CyberianIce Ned 24 Jul 2011, 12:24

Mozes i sam. Normalno je da ti vuce struju (da zavarnici kada vracas kleme) jer imas muziku, centralnu bravu i ko zna sta jos. Zato iskljuci ova dva uredjaja (skini osigurace sa radia i CB-a) pa onda proveri da li ce da zavarnici kada vratis kleme.

Ajde caskom izmeri otpor izmedju + i - kleme kada je akumulator skinut i auto ugasen pa nam javi ovde koliko iznosi sada sa sve ovako kako je trenutno (bez da skidas ikakve potrosace).
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko struje - akumulator se brzo isprazni Empty Re: Pomoc oko struje - akumulator se brzo isprazni

Počalji od dragan77 Ned 24 Jul 2011, 17:18

a jbg,nemam om metar ni unimer,videcu da negde uzajmim pa javim,znaci izmedju dva pola akumulatora dok neradi auto?
dragan77
dragan77
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 275
Godina : 46
Lokacija : srbobran
Datum upisa : 03.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko struje - akumulator se brzo isprazni Empty Re: Pomoc oko struje - akumulator se brzo isprazni

Počalji od CyberianIce Ned 24 Jul 2011, 20:01

Skines akumulator i izmeris otpor na klemama od auta dok je auto ugasen naravno. Mora postojati neki otpor posto imas muziku i CB ali videcemo koliko iznosi i odma cemo znati da li auto negde vuce ili je problem do punjenja akumulatora (alternator/diodni most/regler).

Ista ova scena se meni dogadja kad padnu temperature i nisam nikako resio - ispalo je da je akku defektan. Nosio sam ga na reklamaciju (nov u garanciji) ali nista mi nisu popravili, samo napunili i vratili pa me i dalje zajebava. To mi je nauk za ubuduce da zaobidjem Black Horse i Atomic u sirokom luku. Evo i sad nekoliko dana nisam palio auto jer mi je produvao dihtung glave i danas reko malo da ga upalim i vec mi svetli lampica CHECK sistema da je napon na akku ispod 8.5V sto znaci da se ispraznio. Jedva sam upalio auto, sva sreca pa je EFI - pali na pomisao Very Happy
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko struje - akumulator se brzo isprazni Empty Re: Pomoc oko struje - akumulator se brzo isprazni

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu