Ugradnja izduva sa samo jednim loncem

+3
kalasnjikov
bavaria
Wii
7 posters

Ići dole

Ugradnja izduva sa samo jednim loncem Empty Ugradnja izduva sa samo jednim loncem

Počalji od Wii Uto 17 Maj 2011, 16:08

sta kazete dali je dovoljno 1 lonac auspuha za yuga??? ili bi bilo jako glasan???

EDIT:

ok nije to bas tako jednostavno kako napisao jert takosam mislio da odd dvocevke idu 2 ceva nacaz...da se odsece dvocevka da ne ide u jednom nego te cevi samo prodiziti i da se stavi 2 lonca jedan na jednog ceva a drugni na drugog i onda da ima auspuh na obe strane...nadam se da se moze razumeti sta hocu...
Wii
Wii
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 149
Godina : 36
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 17.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja izduva sa samo jednim loncem Empty Re: Ugradnja izduva sa samo jednim loncem

Počalji od bavaria Uto 17 Maj 2011, 16:51

pa vidi ja sam to hteo i kada sam otisao do majstora"baki" rekao mi da sam lood,moze da se odradi kostacete te dosta,ali nemash potrebe to da radish dovoljna ti jedna cev veceg precnika i neki redovan lonac nazad,stavish nesto malo vece od ovog sto ja imam i to je to,imacesh dupli izduv a ako cesh samo jedan lonac da stavljash ako idesh na neke duze puteve recimo preko 100km sa njim ogluvecesh sigurno Very Happy
bavaria
bavaria
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 408
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 07.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja izduva sa samo jednim loncem Empty Re: Ugradnja izduva sa samo jednim loncem

Počalji od Wii Uto 17 Maj 2011, 16:54

pa takosam mislio da praviti sa 50ka cevom...
hteobi neki slican zadnji branik kao yugisa i tamo bi dobro izgledao da na obe strane ima...a de je ovaj baki??
Wii
Wii
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 149
Godina : 36
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 17.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja izduva sa samo jednim loncem Empty Re: Ugradnja izduva sa samo jednim loncem

Počalji od kalasnjikov Uto 17 Maj 2011, 16:58

Msm da nije skupo da se to odradi, tj. garantujem da nije skupo, ali bi bio previse glasan, jer ,,mora" nesto da upija buku pre nego sto fluidi dodju do zadnjeg lonca. A i to sto hoces da radis, samo stvaras posao bzvz, jer da je to OK za taj motor, stavljali bi ga na Malom N-u ili Hibridu.
Mozes da stavis dva zadnja lonca (protocni umesto std srednjeg), ili izbacis srednji, a na kraju stavis poluprotocni. I sta god da uradis, neces puno dobiti, samo ces snagu da preraspodelis.
Najmanje muke i solidan zvuk ces imati ako prekopiras izduv sa Yuga 1.3 EFI.
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja izduva sa samo jednim loncem Empty Re: Ugradnja izduva sa samo jednim loncem

Počalji od doktor Uto 17 Maj 2011, 16:59

Kod mene je dvocevka na spoju presecena i produzena za oko 1 metar(znaci 2 cevi produzuju) do srednjeg lonca, a od lonca takodje izlaze 2 cevi, pa ti ako oces mozesh staviti ili na jednu stranu dupli izduv ili sa obe strane po jedan, nema potrebe stavljati 2 lonca Very Happy Samo sto kod mene lonac nije std vec unutra sa 4 cevi fi57(kopiran Remus od Calibre turbo)


Poslednji izmenio doktor dana Uto 17 Maj 2011, 17:01, izmenjeno ukupno 1 puta
doktor
doktor
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 94
Lokacija : Ohrid, R.Makedonija
Datum upisa : 30.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja izduva sa samo jednim loncem Empty Re: Ugradnja izduva sa samo jednim loncem

Počalji od kalasnjikov Uto 17 Maj 2011, 17:00

Fi50 je previse, prava mera je fi45, jer je i to 3mm sire od fabrickog.
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja izduva sa samo jednim loncem Empty Re: Ugradnja izduva sa samo jednim loncem

Počalji od doktor Uto 17 Maj 2011, 17:02

Slazem se, fi45 je prava mera cevi za 1.1 motor! I produzena dvocevka je sa std duple cevi, mislim da su fi37!
doktor
doktor
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 94
Lokacija : Ohrid, R.Makedonija
Datum upisa : 30.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja izduva sa samo jednim loncem Empty Re: Ugradnja izduva sa samo jednim loncem

Počalji od Wii Uto 17 Maj 2011, 18:29

otisosam kod ricike i pitao kako sta....i dogovorilismo se da treba i taj srednji lonac i na kraju ce da napravi sa 2izduva... Naughty
Wii
Wii
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 149
Godina : 36
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 17.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja izduva sa samo jednim loncem Empty Re: Ugradnja izduva sa samo jednim loncem

Počalji od YUgisa Uto 17 Maj 2011, 22:00

Imao sam prilike da premerim par fabrickih izduva na Yugu i svi su bili fi 37mm a ne 42 kao sto mnogi navode... A dvocevka je bila fi 35mm... No i da je fi 42 fabricki, ako se stavi fi 45, to je skoro pa 30% veci presek sto ja mislim da je bespotrebno za fabricki motor (ja bih toliku veci presek stavio za neki doradjeni motor koji ima bar 20% vise snage, da kazemo ovako nagrubo za 75+ks)... Mislim da je bolje se posvetiti izduvu koji ima blage krivine i jedan kvalitetan lonac... A sto se tice zvuka, pa ne mora da bude bucan ako ima jedan lonac, ja imam samo jedan lonac pa nije nesto preterano bucan, ja u kabini cujem vise zvuk motora nego auspuha... Fazon je samo da treba da bude ne protocan lonac, kakav je i potreban za motore koji nemaju turbine i koji se voze svakodnevno Wink

A sto se tice izduva da ima dva zavrsetka, to moze da se uradi nesto na fazon kao sto bavaria ima na Yugu, lonac se postavi kao kod EFIja, poprecno i onda se naprave izlazi i sa leve i desne strane Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61537
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja izduva sa samo jednim loncem Empty Re: Ugradnja izduva sa samo jednim loncem

Počalji od kalasnjikov Uto 17 Maj 2011, 23:37

,,No i da je fi 42 fabricki, ako se stavi fi 45, to je skoro pa 30% veci presek".
Pogresio si za dva puta.
A ono da imaju fi37 je moguce, ali na Yugicima 45. Meni, je konkretno, spoljasni precnik cevi (bez debljine zida) skoro fi42, sto znaci da unutrasnji precnik cevi nije 42.
Sve u svemu, fi45 je prava mera.
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja izduva sa samo jednim loncem Empty Re: Ugradnja izduva sa samo jednim loncem

Počalji od sugo Sre 18 Maj 2011, 22:31

danas na yugu/tempu 1.1efi izbacen katalizator i samo "umetnuta" cijev istog precnika (nisam mjerio koji je mestar je radio),znaci ostao samo standardni zadnji lonac i auto nije prebucno cak niti na 110kmh koliko sam vozio magistralom,osjetio sam da malo bolje poteze sa nizih obrtaja sto se tice rada motora na leru je tih,isti kao i sa katom,tih je i do nekih 3-3500 obrtaja kasnije se osjeti da je malo jaci zvuk ali nista strasno recimo poput prijasnjih zastava 101...
sugo
sugo
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 74
Godina : 46
Lokacija : st-okolica...
Datum upisa : 04.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja izduva sa samo jednim loncem Empty Re: Ugradnja izduva sa samo jednim loncem

Počalji od kalasnjikov Sre 18 Maj 2011, 22:48

Tvom Yugu zvuk ,,upija" zadnji lonac.
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja izduva sa samo jednim loncem Empty Re: Ugradnja izduva sa samo jednim loncem

Počalji od djzecky Sre 18 Maj 2011, 23:31

Nisam imao,ali je imao moj kolega na Yugu samo zadnji lonac. Ima da se dernja da te cuju 3 ulice kada prolazis,a tebi ima bubne opne da se rasire od brundanja u kabini.
Kada treba da predjes makar i samo nekih 50-ak km u jednom cugu u takvom autu....haos. Mislim, mozda ce ti biti zanimljivo par meseci,ali posle toga ima da poludis i da skines to 100%, tako da bolje nemoj to ni da radis i trosis pare.
Ne znam koliko je glasan ako ima smao jedan lonac ali EFI-jev,kao sto YUgisa kaze. Ovo sto je imao moj kolega je bio std zadnji lonac

Bez obzira sto ti hoces dve cevi do kraja,kao imaces dva lonca ali samo zadnja!
To je opet 2x bez srednjeg lonca, mozda jos i gora varijanta.
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja izduva sa samo jednim loncem Empty Re: Ugradnja izduva sa samo jednim loncem

Počalji od kalasnjikov Čet 19 Maj 2011, 14:09

EFI-jev zadnji je dosta tisi, a EFI i nema srednji lonac.
Lepo si mu napisao, nikako samo zadnji lonac bez nicega u sredini (ako govorimo o std zadnjem loncu kakav imaju Yugici 55/60/65).

Nemoj tako dve cevi da stavljas, jer sto je duza dvocevka, vecu snagu imas sve na visim obrtajima. Znaci max snaga se pomera prema visim obrtajima, sto znaci da ako imas std motor 1.1 ili 1.3, bice to mrtvi motori na niskim obrtajima toliko da ce ti to dosaditi kao i zvuk koji ces time dobiti.

Stavi, kao Miljan, komplet izduv od EFja ili ako hoces manje da te kosta, skini svoj srednji lonac i umesto njega stavi zadnji lonac da koliko-toliko utisa zvuk.
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja izduva sa samo jednim loncem Empty Re: Ugradnja izduva sa samo jednim loncem

Počalji od YUgisa Pet 20 Maj 2011, 20:46

kalasnjikov ::,,No i da je fi 42 fabricki, ako se stavi fi 45, to je skoro pa 30% veci presek".
Pogresio si za dva puta.
A ono da imaju fi37 je moguce, ali na Yugicima 45. Meni, je konkretno, spoljasni precnik cevi (bez debljine zida) skoro fi42, sto znaci da unutrasnji precnik cevi nije 42.
Sve u svemu, fi45 je prava mera.

Da, u pravu si, ne znam sta sam ja pogresio u merenju ali premerio sam ponovo i stvarno nije 37mm, samo sto je kod mene nije ni skoro 42mm nego 43mm... U svakom slucaju, i dalje mislim da je bespotrebno trositi pare na pravljenje nekih srednjih lonaca i zadnjih, mislim da je mogo pametnije napraviti jedan redovan ne protocan zadnji lonac i uzeti cevi fabrickih dimenzija... Barem ako se trazi neki smisao performansi i ogranicena buka... A ako se trazi buka, onda ides na protocno ili na tako, vise lonaca i slicno... To znaju vec majstori koji prave izduve te male cake... a i ti znas kakav zvuk hoces i koliko jak da bude Wink

Ne znam kako ti se svidja zvuk sa EFIjevim loncem kod mene i kod Zolike, ali ako ti se svidja cini mi se da moze da se prepravi EFIjev lonac da ima izlaz sa obe strane i uzmes lepo namontiras ga na sredinu i uzmes odes kod Ricike da ti napravi jednu cev od motora do lonca lepo posto fabricka cev ne bi bas odgovarala jer lonac fabricki nije bas na sredini kao sto tebi treba....

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61537
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja izduva sa samo jednim loncem Empty Re: Ugradnja izduva sa samo jednim loncem

Počalji od kalasnjikov Sub 21 Maj 2011, 00:10

Nesto sam razmisljao pre par meseci. Oprobana je varijanta sa dva protocna lonca na 1.1 motoru (std zadnji sa Yuga 55/60/65), tj. zadnji umesto srednjeg. Buka nije preterano velika, sta vise, prijatna je (kako kome). Ono sto sam ja zamislio je da na kraju ostane std lonac, a da se drugi protocni ne stavi na mestu srednjeg, nego malo blize motoru (odmah ispred rezervoara). Msm da bi to dosta umanjilo buku, a ipak vadis srednji.
Mada kada se malo bolje osvrnem, sta god da se uradi, na std motoru se to nece primetiti skoro nista.
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja izduva sa samo jednim loncem Empty Re: Ugradnja izduva sa samo jednim loncem

Počalji od Wii Sub 21 Maj 2011, 02:32

na ja pricao sa ricikom od ovog 1 lonac...i on je reko da moze ali imace (repetfazek) zvuk...neznam kakose to bas kaze na srpskom..ali ako neko zna neki mi prevede....u glavnom rekoje da onda nece biti tako lep zvuk...sve sam vec dogovorio sa njim samo mi fali prvo zadnji branik da zamenim pa posle moze se napraviti aupuh...ali svakome zahvalujem za odgovore... bounce
Wii
Wii
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 149
Godina : 36
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 17.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja izduva sa samo jednim loncem Empty Re: Ugradnja izduva sa samo jednim loncem

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu