El.pumpa za gorivo

5 posters

Ići dole

El.pumpa za gorivo Empty El.pumpa za gorivo

Počalji od djzecky Uto 26 Apr 2011, 21:30

Ljudi dajte neki predlog ako znate,popizdeo sam danas totalno!
Nabavio sam elektricnu pumpu za gorivo niskog pritiska (0,17-0,31 bar) jer motor koji cu da ubacim, nema rupu za mehanicku, pa da se ne moram zezati sa busenjem,zamenom male bregaste i sl.
Odlucio sam danas da montiram pumpu, na ovaj sadasnji 1,1 motor,dok ne upakujem onaj drugi,da vidim kako radi.
Montirao sam pumpu, radi, u filteru ima goriva, ali nece da upali nema sanse...samo vergla. Posle 10-15 min bezuspesnog verglanja, kada sam skinuo svecice, bile su sve od benzina,sto mi i nije cudno posle toliko verglanja.
Ocistio ih ,vratio i opet nece. Pumpu sam postavio najnize sto sam mogao, nekih 10-15cm ispod mehanicke,da bi gurala a ne vukla gorivo.
Na spojevima creva nigde ne curi gorivo.
Smorio se, vratio mehanicku i upali iz prve....nisam pametan Sad Pomagajte
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

El.pumpa za gorivo Empty Re: El.pumpa za gorivo

Počalji od Aki91 Uto 26 Apr 2011, 21:43

Mozda ti ne valja iglicasti ventil u karburatoru, da ne zatvori dobro pa preliva.
Aki91
Aki91
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1117
Godina : 32
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 07.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

El.pumpa za gorivo Empty Re: El.pumpa za gorivo

Počalji od djzecky Uto 26 Apr 2011, 21:53

Karb je ciscen i prekontrolisan pre nekih mesec dana,kada je i montiran.
Ne znam... ali da je to problem desavalo bi se i sa mehanickom pumpom,jer je to u principu isti pritisak.
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

El.pumpa za gorivo Empty Re: El.pumpa za gorivo

Počalji od Aki91 Uto 26 Apr 2011, 21:57

Znam da je isti pritisak ko AC pumpa, porverio si paljenje da li baca varnicu?
Aki91
Aki91
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1117
Godina : 32
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 07.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

El.pumpa za gorivo Empty Re: El.pumpa za gorivo

Počalji od Miljan Uto 26 Apr 2011, 21:59

Dva uzroka ima, ili ne baca gorivo ili previse baca, skini crevo sa karba, pa vidi.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

El.pumpa za gorivo Empty Re: El.pumpa za gorivo

Počalji od djzecky Uto 26 Apr 2011, 22:08

@AKi
proverio sam baca, cim sam vratio mehanicku,upalio iz prve.
@Miljan
iskreno nemam pojma ni koliko treba da baca goriva,ali provericu prvo sa mehanickom u neku flasu,pa uporediti sa elektricnom.
Samo ne znam kako da resim ako je bilo koji od ova dva problema?
Pokusavao sam da menjam polozaj pumpe,ali nista drasticno, par cm gore-dole. Imas sliku kako je kod tebe postavljena?
Kod mene je bila ispred i ispod filtera za ulja
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

El.pumpa za gorivo Empty Re: El.pumpa za gorivo

Počalji od Aki91 Uto 26 Apr 2011, 22:29

Tek sam sad skonto da si napiso u prvom postu da je sa mehanickom upali iz prve Doh
Aki91
Aki91
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1117
Godina : 32
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 07.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

El.pumpa za gorivo Empty Re: El.pumpa za gorivo

Počalji od inn_cabrio Pon 08 Mar 2021, 22:43

Pozdrav,

Hteo bih da zamenim trenutnu mehaničku pumpu za gorivo sa električnom na mom cabriu, ali onako kako bi to trebalo uraditi, pa su mi potrebni vaši saveti i iskustva.

Pozicija pumpe
Naime, na netu postoje informacije o zameni pumpe za gorivo i većina, ako ne i svi, savetuju da se pumpa isključivo montira u blizini rezervoara. Razlog za to je što električne pumpe, za razliku od mehaničkih nemaju dovoljnu usisnu snagu koliko potisnu.
Druga važna stvar koja se navodi je da se pumpa montira ispod nivoa rezervoara kako bi joj se produžio rok rada, a razlog je isti kao prethodno navedeni.

Ja sam razmišljao o ugradnji Magneti Marelli pumpe niskog pritiska, 313011300009 - 0.2bar i 65l/h.

Kakva su vaša iskustva? Meni je sigurno lakše da negde pumpu montiram kod motora. Ako ste montirali, gde ste je montirali na Jugu, i da li ima razlike ako pumpa stoji vertikalno ili horizontalno?

Instalacija
Savetuje je sa se pre pumpe (2) postavi sito, a obavezno filter posle pumpe (4) - kod mene na mehaničkoj mislim da je filter pre pumpe, ne znam koliko je to dobro?
El.pumpa za gorivo Csm_ersatz-fuer-mechanische-krafstoffpumpe_1ed8d1b454

Posle filtera na slici se preporučuje nepovratni ventil. Ja imam Weber DMTE 30/32 i sem ako nepovratni ventil nije na samom karbu, verovatno mi taj deo nedostaje, ne znam koliko to utiče na rad, ali imam osećaj da kad auto duže stoji moram više da verglam da upali?

Na shemi se takođe preporučuje ugradnja regulatora prtitiska (14). Ja sam malo gledao na netu i ne znam koliko je to neophodno na sistemu sa povratnim vodom? Šta vi mislite?

Takođe se preporučuje ugradnja separatora vazduha (13), naime, kada se motor zagreje se dešava da se stvaraju vazdušni čepovi? Ja za sada sa mehaničkom nisam imao probleme te vrste. Možda neki savet kako instalirati sistem da se to što više izbegne, svakako znam da treba izbegavati prolazak pored mesta gde se gorivo dodatno zagreva.

Električna instalacija
Razmišljao sam kako pravilno izvesti ovaj poduhvat i mislio sam da je mnogo bolje ako dodam rele, nego da vežem direktno pumpu za + od bobine. Ne znam koliko je vati (w) pumpa, ali mi se čini da bih uz to dodatno opteretio kontakt bravu. Uz to, smatram da je ugradnja intercijalnog prekidača bitna i mislio sam to i opciono tajmer dodati da se gasi posle 3-4 sekunde ako se auto ne upali (da ne potroši sav akumulator ako se slučajno ostavi kontakt), samo u tom slučaju moram naći živi vod koji daje +12v samo kad motor upaljen.

Možda previše teksta i pitanja za jedan post, ali eto voleo bih da mi vi kažete vaša iskustva.

Cheers
inn_cabrio
inn_cabrio
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 103
Datum upisa : 30.09.2019

Nazad na vrh Ići dole

El.pumpa za gorivo Empty Re: El.pumpa za gorivo

Počalji od junior45 Pon 08 Mar 2021, 23:17

Pozicija pumpe
Stavljali su pumpe u motornom prostoru,napred na veznom limu,nazad kod rezervnog tocka,ja sam konkretno stavio u desni kos,ali moja pumpa je menbranska i ona moze da povuce i kad je vislja. Niko koga znam nije stavio pumpu nazad kod rezervoara i svima radi solidno. Nije cak ni niko stavljao nepovratne ventile. Regulator nije potreban ako kupis pumpu za nizak pritisak,a ni taj separator vazduha posto yugu povratni sistem.
Sto se tice instalacije,neko je stavljao releje,neko nije,radi u oba slucaja ali ja mislim da je bolje kad se uradi kvalitetno sa relejom. Sto se tice paljenje pumpe kad se auto upali,moze da se iskoristi pobuda sa alternatora,tako bi se na primer alternator poceo da puni i pumpa bi se upalila i radila dok se alternator okrece. Ne znam dal sam odg na sve,ako ima jos nesto pitaj
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34829
Godina : 32
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

El.pumpa za gorivo Empty Re: El.pumpa za gorivo

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu