Problem sa temperaturom

4 posters

Ići dole

Problem sa temperaturom Empty Problem sa temperaturom

Počalji od USKE Pet 07 Jan 2011, 21:55

zamolio me ujak da se raspitam pa mu cinim uslugu Smile ujak mi ima stojadina 1.1 nedavno ubacen kao nov motor,e sad nedavno je menjo termostat i antifriz i ostalo sto ide,e sad sledi nevolja.desava mu se to,da kad izadje na otvoren put i vozi ga temperatura mu se podigne preko polovine,ali nepali hladnjak,a kada udje u grad,spusti mu se temperatura na normalu,ima antifriza i sve....sta moze da bude problem? Cheers
USKE
USKE
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 838
Godina : 40
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa temperaturom Empty problem sa temperaturom

Počalji od kaza Uto 08 Maj 2012, 13:21

Isti problem sam i ja imao na jugicu. Zamenio sam merac temperature na glavi ali moras naci teleoptikov original. Stavljao sam razne modele ali nista nije pomoglo.

kaza
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Datum upisa : 06.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa temperaturom Empty Re: Problem sa temperaturom

Počalji od djzecky Uto 08 Maj 2012, 15:31

Paljenje i gasenje ventilatora na hladnjaku ne zavisi od meraca temperature (termodavaca) na glavi, nego od termoprekidaca u hladnjaku.
Da li se u gradu pali ventilator na hladnjaku, pa zato spusti na normalu, ili se temp.spusti sama od sebe?

Ako se ventilator uopste ne pali,prva besplatna provera je spojiti sa akumulatora direktno zice na ventilator. Da bi video da li je on crkao.
Ako ne vrti,crkao je, trazi drugi ventilator.

Ako vrti, riknuo je ili termoprekidac pa ne pali ventilator, ili merac temperature(termodavac) pa laze i pokazuje pogresnu temp.na satu a ustvari je sve ostalo ok.
Ova druga solucija mi je trenuitno logicnija, poste je totalno cudno da na otvorenom dize temp. a u gradu spusta.

Kada nabije temperaturu,moze opet rucno da poveze ventilator "nekako" i da gleda da li ce sat da spusti temperaturu. Ako i dalje stoji u crvenom,definitivno samo lose pokazuje temperaturu jer termodavac daje los signal satu.
Termodavac i termoprekidac su priblizno iste cene,oko 300-400 din.








djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa temperaturom Empty Re: Problem sa temperaturom

Počalji od Petar Sre 09 Maj 2012, 08:32

Da li su kontakti na kazaljci za temperaturu obrnuti? Kako pokazuje kada je motor prvi put upaljen?

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa temperaturom Empty Re: Problem sa temperaturom

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu