Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva

+4
ZAC
djzecky
YUgisa
valsorimkaran
8 posters

Ići dole

Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva Empty Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva

Počalji od valsorimkaran Pet 10 Dec 2010, 17:29

eh Smile
interesuje me da li od nekih fiata-alfi-lancia pase glavcina tocka na juga, tacnije zanima me zbog velikog et -a felni R14 ET39 da promenim mozda zadnje glavcine ali da imaju duzi vrat,mislim na deo gde se oslanja centar felna,pa da mogu da stavim fabricki distanc od 5 mm. sad nemam mesta za distanc zbog samih dobosa posto su siri pa sa nima imam taj efekad kao da su vec na autu distanci od 5mm, e sad kad bi bile glavcine tj vrat na koji naleze felna bile duze za 10-tak mm bilo bi ekstra ti bi taman odaljio felnu za 5 mm
valsorimkaran
valsorimkaran
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 205
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 02.10.2010

https://www.facebook.com/valsorimkaran

Nazad na vrh Ići dole

Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva Empty Re: Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva

Počalji od YUgisa Pet 10 Dec 2010, 20:38

Nisam siguran, ali ako se nevaram ja sam kod mene merio da mogu da stavim 10mm distancer i da mi ostane jos nekih 2mm za centriranje felne, a u pitanju je ako se ja neveram novi tim glavcine, Yugo je 2002 godiste... Ali u svakom slucaju, ja imam jedan predlog koji bi mozda mogao da radi, uzmes napravis jedan adapter, tj da napravis jedan valjak supalj precnika kao sto je taj vrat na koji naleze felna i onda napravis jedno suzenje na kraju da moze da udje u vrat odnosno tamo gde ja matica od lezaja tocka... Samo treba napraviti tako da se blago zaglavi u glavcinu da moze lepo da se centrira Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva Empty Re: Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva

Počalji od djzecky Pet 10 Dec 2010, 23:33

Ja znam da od Fiat Ritma i Regate pase zadnja glavcina ali nema duzi taj deo za centriranje felne.
Napravi ti lepo prstenove-adaptere kod strugara.
Nemas cimanja i trzenja a verujem da ce te i ispasti jeftinije.
Mozes od one bele plastike (poliamid ili cak neka jeftinija smesa,posto ima 5-6 vrsta) i nema potrebe da suzavas onaj deo do glavcine, da ga zavlacis oko matice jer je na fabrickim distanzerima promer srednje rupe veci od 58mm tako da ima jos mesta.
Ja imam adapter od 68mm spoljni precnik i ulazi u fabricki distanc bez problema.
Treba samo da suzis spoljni deo,koji ulazi u felnu na 58mm i to se odradi konusno jer i na alu felnama ima taj konus.
Ovako nesto npr. "crtano" iz profila
Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva Adapterzayuga
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva Empty Re: Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva

Počalji od ZAC Sub 16 Jun 2012, 23:18

Pozdrav svima. Imam problem sa prednjom glavcinom na Jugu, elem, jos kad je kupljen 2006 ubrzo, jos u toku razrade, propevao prednji desni lezaj. Auto pod garancijom, odem u "Zastava promet" Mije Kovacevica, naravno docekan sam veoma neprofesionalno uz tvrdnju da lezaj ne moze da ode na 2000 km. Mad medjutim na moje insistiranje sede sef servisa da proba auto. Po povratku kaze, jeste cuje se Cekic Rasture glavcinu i stave nov lezaj..... ne znam ciji. Posle par meseci pocne da se cuje ponovo. Ovog puta resim da sam zamenim lezajeve, naravno u tom momentu se odricem garancije, kupim dva FAG-ova lezaja, u nameri da promenim oba, reko sad cu da resim problem na duze staze. Skinem glavcine i odem kod drugara na presu, izbijemo stere i montiramo nove lezaje, medjutim primetim da se lezaj u desnoj glavcini teze okrece.... vratim ga na presu, reko nije dobro legao...kad isto. Naravno montiram to tako na auto, pa da vidim kako ce se ponasati.
Auto je sada presao oko 40 000km. lezajevi su jos uvek dobri, ali pre nekih dva meseca otac mi se pozali da je pocelo skripkanje iz tog desnog tocka. Pomislio sam da plocica kaci o disk, medjutim posle detaljne kontrole, definitivno skripka iz glavcine, ali ne lezaj, vec kao da rukavac kaci negde o glavcinu, metalni zvuk i to samo kada je auto na tockovima, kada je dignut-rasterecen skripanja nema. Ja sumnjam u tu glavcinu, da je van tolerancije ili nije u osi rukavac sa glavcinom, s`obzirom da se lezaj u njoj teze okrtao prilikom montaze, a i zbog dva originala lezaja koji su otisli na razmaku od 2-3000 km..
Da li je neko imao slican problem i sta da radim, dal menjati glavcinu ili....?
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva Empty Re: Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva

Počalji od Miljan Ned 17 Jun 2012, 01:39

Zameni glavcinu i stavi nov lezaj, ne bi trebalo vise da pravi problem.
Kod drugara na Yugu 2004 god, do 10000km su otisla sva 4 lezaja, zamenjeni su tad, i evo sad je na 70000km, i dalje je sve ok.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva Empty Re: Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva

Počalji od ZAC Ned 17 Jun 2012, 10:42

Hvala!
Da li znas koliko otprilike kosta glavcina, posto sam pre za novu nego polovnu.... polovna sa otpada moze da bude udarena i iskrivljena, a to na zalost mogu videti tek kad je montiram.

Hvala unapred! Smile

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva Empty Re: Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva

Počalji od YUgisa Ned 17 Jun 2012, 17:38

Ko je su razlike? Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva Empty Re: Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva

Počalji od Miljan Ned 17 Jun 2012, 19:36

Drugaciji nut za homokineticki.

Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva Dandrugi-radise6 Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva Dandrugi-radise7

Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva Dandrugi-radise8 Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva Dandrugi-radise10

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva Empty Re: Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva

Počalji od ZAC Ned 17 Jun 2012, 19:40

Hvala, onda cu morati prvo skinuti svoju, pa uporediti. Jos jednom hvala drustvo. Cheers

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva Empty Re: Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva

Počalji od milinkos Ned 31 Mar 2013, 12:15

Koji je prečnik ležaja prednjeg točka za z101 NT.

milinkos
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 60
Datum upisa : 31.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva Empty Re: Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva

Počalji od NikolaBoss Pon 01 Apr 2013, 20:46

od koje godine je novi tip lezajeva na yuga? i kako znati jeli novi ili stari tip?
NikolaBoss
NikolaBoss
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1111
Godina : 27
Lokacija : Crna Gora
Datum upisa : 17.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva Empty Re: Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva

Počalji od milinkos Uto 02 Apr 2013, 15:20

To i mene zanima, valjda će neko odgovoriti. Večita dilema, kako znati....

milinkos
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 60
Datum upisa : 31.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva Empty Re: Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva

Počalji od Miljan Uto 02 Apr 2013, 16:07

ST - 30x60x37
NT - 35x68x37


Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva Empty Re: Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva

Počalji od NikolaBoss Uto 02 Apr 2013, 18:48

valjda je stari tip kod mene
NikolaBoss
NikolaBoss
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1111
Godina : 27
Lokacija : Crna Gora
Datum upisa : 17.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva Empty Re: Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva

Počalji od milinkos Uto 02 Apr 2013, 20:36

Miljan ::ST - 30x60x37
NT - 35x68x37

E to je pravi podatak, naklon .

milinkos
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 60
Datum upisa : 31.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva Empty Re: Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva

Počalji od milinkos Čet 13 Jun 2013, 21:48

Imam glavčine NT, i ležajeve prednje isto NT. U slučaju da je na mom autu ST glavčina (to još uvek neznam) da li se mogu ugraditi NT glavčina i ležajevi ili moraju doći i odgovarajući homokinetički i možda još nešto.

milinkos
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 60
Datum upisa : 31.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva Empty Re: Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva

Počalji od Miljan Čet 13 Jun 2013, 22:07

Mora i NT rukavci i NT homokineticki.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva Empty Re: Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva

Počalji od bukusa Pet 30 Maj 2014, 19:55

Da nema neko slucajno tehnicki crtez glavcine,nije bitno koji tip? Ili dimenzije dal znate? Hvala unapred Very Happy
bukusa
bukusa
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 756
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 14.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva Empty Re: Glavcina tocka - Ugradnja sa drugih vozila i zamena glavcine i lezajeva

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu