Problem sa gasom

+12
Zuty
charjek
iki
dreka89
lovric dusko
YUgisa
USKE
thunderchase
Draga
Petar
djolee cervello
facol
16 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Problem sa gasom - Page 2 Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od charjek Ned 13 Okt 2013, 13:10

Da ti ne fali mozda antifriza?
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom - Page 2 Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od Zuty Ned 13 Okt 2013, 13:22

Nema sanse na ovoj temp da umrzne, a sauh ne treba za plin... NIje li kad si ga upalio da nije imao gas dovoljan da se gusio, ako je ovako onda zavrni malo plin na crevu...
EDIT: Sad sam procitao ceo problem i on ti se ugusio, ako hoce da upali, upali ga, i odmah onako polako zavrcuj po malo sraf na crevu dok se ne poveca gas Wink, a opcija da nemas plin moze li da bude? Very Happy
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom - Page 2 Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od YUgisa Ned 13 Okt 2013, 13:34

Vraga ne treba, caletov Reno na prvom paljenju ne mozes upaliti bez sauha jedino kad je 30+ stepeni napolje...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom - Page 2 Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od Zuty Ned 13 Okt 2013, 13:51

Pricamo za jugo, a i kod taj reno sauh ne povucete skroz da zatvori...ili?
EDIT: A dobro moguce da kod nekih treba sauh, al za ovaj problem je suvise plin...
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom - Page 2 Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od Mitke Ned 13 Okt 2013, 14:08

Meni ovaj problem vuce na propale membrane, zna tako da se ispoljava problem.

Aj prvo da pitam, koliko ti je star plin, i kada si poslednji put menjao membrane?

Jel imas dovoljo rashladne tecnosti?

Jel ti termostat radi?


Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom - Page 2 Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od Crazy128 Ned 13 Okt 2013, 19:39

iki ::Tek sam se prijavio Very Happy,a vec imam problem koji hocu da vam kazem. Vozim juga 90god,1.1 motor i ima dvogrlni karburator i elektronski sauh. Od sinoc auto nece da mi upali,vergla normalno,ali kad treba da upali on zataji. Jutros ja za posao pokusam da upalim on upali iz prve posao ja i on (kako da vam kazem),kao da nema dotok gasa do karburatora,krenuo da se gusi i ugasio.Pokusao ja da ga upalim opet,ali nije hteo.. Sreca je to da mi blizu posao pa nisam toliko zakasnio 5 min Very Happy. hvala unapred


Ovako:

1. Proveri dal imas plina, ili ako ima plina onda se umrtvio Very Happy cesta pojava, gasa ima al ko da ga nema. Resenje, dolivas po malo dok ga ne potrosis pa onda natepas bocu do daske i uzivas.
2. Proveri filter u el.ventilu. Ako nije menjan pun je pa ometa protok.
3. Sauh za plin nije neophodan.
4. Membrane u isparivacu retko kad stradaju. Obicno ona gumica koja propusta plin u isparivacu propadne i dolazi velika kolicina plina te ga udavi.
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom - Page 2 Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od mmarkoo Sre 27 Nov 2013, 21:59

da li je neko imao slicno iskustvo? danas mi je u sred voznje na gas poceo da se gasi kao kad nestaje plin. ja sam samo zadrzao papucicu gasa na istom nivou I on je poceo da se gusi ali se posle dvadesetak metara ponovo ustalio. onda sam prvo posumnjao da mi nije zaledilo nesto, isparivac je bio vruc a electromagnet plina hladan. zatim sam ostavio auto da radi na leru I zavrnuo ventil na boci da bih ocistio filter za plin. cim sam zavrnuo ventil auto se ugasio? to mi nije najjasnije??? leti isto to uradim I on nastavi sa radom jos oko minut I ugasi se. odvrtim filter- ima opiljaka, zatim na slavinu pustim plin da malo izadje I sve ponovo napakujem. provozam se kao sve ok ali videcemo sutra kako ce da se ponasa. ja tipujem da je filter pravio problem a za ono sto se auto odmah gasi sa zavrtanjem ventila na boci pretpostavljam da je zbog niske temperature? ima li neko jos neku teoriju?ovo se sad prvi put desava. da napomenem da ujutru pali na pola kljuca tako da isparivac iskljucujem. antifriz nisam dirao nista-vazdusni cep.

mmarkoo
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 111
Datum upisa : 10.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom - Page 2 Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od Zuty Čet 28 Nov 2013, 12:04

Mozda zeza ventil za protok plina, pa se gasi sam i pali taj ventil i zato.
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom - Page 2 Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od Crazy128 Čet 28 Nov 2013, 12:20

Filter za plin ti je pravio problem, jedan lik 3 i po godina ga nije cistio i doso pa kaze nece primi gas uopste, kuka lik kako sve novo stavio a ne biva. Odvrnemo kuciste a ono majko mila, filter PUN sa opiljci, nema de da propusta, stavio sam mu nov filter, prestelujem plin, paljenje i motor radi ko mace. A sto se brzo ugasio tj cim zatvoris ventil na boci to ti je jer ti je najverovatnije do gumice visokog pritiska ili ventila za smesu na crevu izmedju karba i isparivaca malo vise odvrnut i moguce da ti trosi vise. Ako kad ugasis auto, isparivac susti, onda je gumica otisla. Ako ne susti previse je odvrnut ventil.
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom - Page 2 Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od mmarkoo Čet 28 Nov 2013, 13:31

mislim da susti kad se ugasi auto, bas sam to primetio ali nisam povezao sa plinom. videcu na benzin da li se tako cuje kad se ugasi. to sustanje se cuje oko sekundu-dve. jutros se opet gusio u toku voznje I ponovo sam natocio plin pa cu da pratim situaciju

mmarkoo
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 111
Datum upisa : 10.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom - Page 2 Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od Crazy128 Čet 28 Nov 2013, 13:46

To sto susti sekundu dve, i to glasno to je servo za kocnice. Isparivac ako susti, on susti poduze. Otvori haobu, upali auto malo da poradi, pa ga ugasi i slusaj isparivac. Ako susti, gumica mu je riknula.. I garant osetice se miris svezeg plina.
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom - Page 2 Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od mmarkoo Čet 28 Nov 2013, 22:09

ne oseca se plin, a bas se cuje tu oko 4. cilindra tj. sa te strane motora oko serva. sad opet nemam ideju u cemu je problem? taman sam planirao da rasturam isparivac. hvala na savetu.

mmarkoo
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 111
Datum upisa : 10.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom - Page 2 Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od Shoxy Čet 05 Dec 2013, 12:36

Pozdrav,ja sam pre par dana kupio yugo 55 '90 godiste sa plinom zavoli.Ja se uopste nerazumem u automobile pa mi treba mala pomoc oko isparivaca.Ovako pprethodni vlasnik je radio juna meseca reatest i stavljen je zavoli isparivac s kojim bivsi vlasnik nije bas zadovoljan, ja sam juce osetio na iparivacu jak miris nesagorelog plina(zivog) uzeo sam lampu i pog svetlom vodeo kako curi sa dodnje strane isparivaca oko onog ventila crne boje...Jutros sam se provozao i kad sam ugasio auto nije curilo kao juce samo se malo osecalo na plin ali mnogo manje nego juce.Pritom trosi 14L plina gradske voznje....Sad recite mi sta da radim i dali je to normalno? Postovanje i hvala unapred.
Shoxy
Shoxy
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 34
Godina : 35
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 04.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom - Page 2 Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od Mitke Čet 05 Dec 2013, 13:40

Nije normalno, i potrosnja ti je prlicno velika, cak i u slucaju da imas dvogrli karburator (u sta sumnjam). Najpametnije resenje bi ti bilo da odes do nekog servisa za plin da to rese, i da prekontrolisu da li jos negde curi.

Kada je auto ugasen plin na isparivacu ne moze da curi, moze 5 sekundi, jer elektroventil prekida dovod plina kada je auto ugasen, tako da tada moze da iscuri samo to malo sto je ostalo u instalaciji izmedju elektroventila i rasprsivaca, tek kada je dat kontakt ili upaljen auto tada plin na rasprsivacu moze da curi.

E sada mozda bi mogao i sam da resis taj problem, ali posto kazes da se ne razumes prijateljski savet je da se ne zezas sa tim, nego da posetis neki servis da ti ljudi to rese, i to sto pre jer po meni to nije stvar za zezanje.

Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom - Page 2 Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od Shoxy Čet 05 Dec 2013, 15:38

Hvala mitke moguce je i da nije zatvorio ventil na boci kad sam ugasio auto pa je zato curilo...Aj sad malo sam citao po forumu pa su mi malo jasnije neke stvari kako da definitivno prekontrolisem dali curi ili ne ja sam nesto citao penom za brijanje ili sapunicom se najbolje vidi.confused 
Shoxy
Shoxy
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 34
Godina : 35
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 04.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom - Page 2 Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od Mitke Čet 05 Dec 2013, 15:59

Ne, ne, ne zatvara ventil na boci, taj ventil je pod haubom, pre rasprsivaca.

Pa sapunca moze da pomogne, napravis malo sapunice u onu prskalicu i naprskas na mestu na kom sumnjas da curi, i ako pocne da pravi baloncice curi, nije to problem uraditi. ponovo navodim da kada je auto ugasen posle tog ventila ne bi smelo nigde da curi, tako da ti je najbolje da upalis auto da radi na plin da bi proverio, (mada ako curi osetices jak miris plina pod haubom).
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom - Page 2 Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od Shoxy Čet 05 Dec 2013, 17:11

to je to sad sam bas bio u garazi digo sam haubu i nije se osetio miris plina,dalje dajem kontakt isto nema mirisa plina,rekoh ajde sad jedino kad upalim verovatno tad ispusta i tako je i bilo smrdi ubija i kao sto sam u prethodnom postu napisao vidi se kako curi plin u gasnom stanju kao kad stanes pored vatre pa se vidi ona toplota kako se talasa.E to koliko sam uspeo da vidim curi negde oko ventila sa donje starne isparivaca a i vidi se na slici kako je lim ispod vlazan sad dali je od vode ili plina neznam https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/560/rqjr.jpg/
Shoxy
Shoxy
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 34
Godina : 35
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 04.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom - Page 2 Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od Petar Pet 06 Dec 2013, 07:38

Ti ako zatvaraš ventil na boci plina svaki put kada ugasiš auto, tu nešto debelo ne valja. Neka ti majstor proveri sa onom spravicom da li negde ispušta gas, osim na isparivaču, a ni tamo ne bi smelo ni najmanje da ispusti gas. U principu, neka majstor proveri. Meni da i najmanje zamiriše (ili po YUgisinom zasmrdi) na plin, ja bih auto prvom prilikom do majstora odvezao.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom - Page 2 Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od Shoxy Pet 06 Dec 2013, 08:46

Upravo tako zato sam se i javio ovde nema zezanja plin je to.Druga stvar ako potrosi 10L na sto bar jos 3-4L iscuri u prazno a to nije zanemarljiva kolicina...Pozdrav Majstor
Shoxy
Shoxy
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 34
Godina : 35
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 04.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom - Page 2 Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od Petar Pet 06 Dec 2013, 09:26

Javi nam šta ti je majstor utvrdio i kako je to rešio.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom - Page 2 Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od Shoxy Sub 07 Dec 2013, 07:58

Bio sam juce kod majstora kaze da ne curi plin na isparivacu...Problem je bio lose nastelovan plin previse je dolazilo u isparivac i zbog toga je kao morao da se oseca,sto je po meni apsurdno ali ajd videcu kolika je potrosnja pa cu da zakljucim dali je majstor upravu Pametnjakovic .Moram samo da naglasim da yugo bolje pali lepsi rad na leru ima i bolje vuce.Toliko zasad javicu kako stoji sa potrosnjom.Pozrav
Shoxy
Shoxy
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 34
Godina : 35
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 04.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom - Page 2 Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu