Problem sa gasom

+12
Zuty
charjek
iki
dreka89
lovric dusko
YUgisa
USKE
thunderchase
Draga
Petar
djolee cervello
facol
16 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Problem sa gasom Empty Problem sa gasom

Počalji od facol Sre 26 Maj 2010, 11:30

Kupio sam Yuga prosle nedlje IN 2004god,ima ugradjen gas Valdan marke..i kada je hladan ence da upali...kada je vruc pali malo teze (posle 5-10sekundi verglanja) i kad upali ide lepo sve ok al nema ler,povucem mu malo sauh onda leti i radi lepo.....namestim mu ler on radi provozas ga nece da radi vise,sta moze da bude to?

facol
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 360
Godina : 32
Datum upisa : 26.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od djolee cervello Sre 26 Maj 2010, 19:06

da nema previse vazduha??INTER AUTO PALIC!resice ti sve probleme
djolee cervello
djolee cervello
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 677
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 22.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od facol Čet 27 Maj 2010, 12:06

u pitanju je VOLTRAN uredjaj (isparivac) nznm sta mu je,ima li gde membrane za njega?piato sam Lauseva iz Sandora,kaze nema....

facol
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 360
Godina : 32
Datum upisa : 26.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od Petar Čet 27 Maj 2010, 13:18

Neka ti majstor proveri smešu. Vidi kada upališ auto i kada radi u leru da li će raditi ako mu malo prigušiš usis vazduha. Meni je auto počeo da pravi probleme, kada sam ja dirao smešu i najvažnije je pogoditi odnos gas/vazduh. To može biti problem, a možda i nešto drugo, ali nadam se da nije, jer ovo je još barem bezazlen problem.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od facol Čet 27 Maj 2010, 14:02

nznm..sve smo iscackali,i neneadjem kraj,mozdakupim nov isparivac

facol
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 360
Godina : 32
Datum upisa : 26.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od Petar Čet 27 Maj 2010, 16:07

Vidi šta možeš još da uradiš pre nego što se odlučiš na kupovinu novog. Možda prođeš jeftinije. Ipak je to autogas za karburator, a za njega mi je rekao majstor da se samo jednom godišnje prekontroliše smeša i zameni fimter goriva, a da se rade servisi ako baš nešto ode.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od facol Čet 27 Maj 2010, 16:12

nznm sta vise...

facol
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 360
Godina : 32
Datum upisa : 26.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od Draga Sre 30 Jun 2010, 17:11

Marka isparivaca jeste bitna ali u sustini svaki radi e sada neki bolje a neki losije.Tvoj problem mi je jako poznat.Prvo, moras da otvoris ceo isparivac i da proveris da li su mu sve membrane u dobrom stanju(par membrana i par gumica),moraju biti mekane i savitljive.Kada si to proverio sledi stelovanje protoka gasa.Motor bi trebao kada ga izturiras i pustis gas da se smiruje bez dodatog pojacanog gasa,tj.da momentalno pada na nulu.Pri turazi ne sme da se davi,zavijes do gasenja pa postepeno turiras i povecavas protok gasa na zavrtanj koji stoji na crevu koje ide ka karburatoru.Kada si to podesio stelujes ler gas.To je zavrtanj koji stoji na samom isparivacu.Postupak je slican kao sa protokom do karburatore samo ne turiras vec odrzavas da se ne ugasi i odvijas i onada kada zavijas treba da ga nadjes gde mirno radi i gde se ne gasi.Ja sam bar tako podesio.Potrosnja oko 9 litara u gradu,7 litara na otvorenom pri normalnoj voznji.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od facol Sre 30 Jun 2010, 19:59

jugo prodat.moze lock

facol
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 360
Godina : 32
Datum upisa : 26.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od Petar Čet 01 Jul 2010, 15:23

Ne treba lock. Možda ova tema zatreba još nekom.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od thunderchase Čet 10 Mar 2011, 23:09

Evo koji ja problem imam. Do sad ste mi svaki rešili, pa verujem da vam je i ovo poznato. Drago mi je da ovde ima dosta ljudi koji se mnogo razumeju u ove teme, nije puki skup entuzijasta!

Elem, problem sa potrošnjom mi traje od samog starta, početak decembra. Plin je trošio oko 16-17 l/100km. Odlučimo ja i majstor da probamo na benzin. Benzina spucao 8l na nekih 60-km, znači isto katastrofa. Pethodno majstor skidao karb, čistio, podešavao plovak itd. Utvrtdimo problem - elektromagnetni ventil za gas nije zatvarao i mešao je gas sa benzinom. Remetio smešu pa je zato i benzin ludovao.

Razmišljam - šta ako nema gasa, da li će isto biti. Probam - isto. Hmmm... Odem pre neki dan kod majstora, opet skine karb i prekontroliše ga. Jbg, čovek 30god radi zastave. Probamo, opet isto - potrošnja kao da vozim džipa!

Odem danas do servisa za plin, svi ga hvale, a i blizu mi. Čovek pogleda, kaže zatvara e.m. ventil. Ipak odlučimo da ga menjamo. Zameni i krene u štelovanje plina. Kaže isparivač je problem (inače je Atika ili Atiker, kako se već kaže, majstor veli Turski, loš...). Ponudi mi nov Lovato sa ugradnjom 80e. Reko' videćemo. On ne servisira te marke, samo Lovato, BRC i Landirenzo. Kaže nema membrana za taj turski. Utvrdio je problem jer ga sa opterećenjem lepo našteluje i tad motor radi kao sat, ali ler gas stalno pokazuje druge brojke i posle 3-4 štelovanja. Nađem na jednom forumu da je neko imao isti problem sa tim isparivačem, ler gas stalno varira, ali je rešio problem potrošnje zamenom nekih filtera za plin.

Dalje se španska serija nastavlja - prebaci ovaj u servisu na benzin i krene da gleda one brojke na onom uređaju. Kaćže ovo je katastrofa - pokazuje neki parametar (CO, ili CO2, ne sećam se) da je 7.5 a treba da je 1.5 i pita me "je l' ovo guta benzin kao ludo?" Ja reko DA! Kaže ne valja karburator, mora da se pročisti i sredi, ja ne smem da mu kažem da je DVA puta rađeno!

U svakom slučaju platim 1600din nov e.m. ventil za plin i 800din ugradnja, častim ih nešto jer mi je štelovanje oprostio i kaže gledaj sad kako će biti pa da vidimo.

Pitanja:

- šta su ti filteri za plin, zašto ih on nije pogledao? Auto je 1.1 55konja (ako nešto znači)
- šta da radim sa karburatorom, kako da dovedem u red potrošnju makar benzina, pa ću posle plina??? (ovo mi je najgore, muči me 3 meseca)
- da li može da se zamene membrane na turskom isparivaču, i koja je cena otprilike, ili mislite da je bolja varijanta staviti lovato sa garancijom i da (valjda) rešim to sve?

Nadam se da ćete mi pomoći bar oko nekih pitanja, ovo me ubi u pojam, popizdeo sam x puta, najgore mi što je autić stvarno super, ali ta potrošnja ubi, UBI!

Hvala unapred.

thunderchase
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 34
Godina : 40
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 13.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od Draga Pet 11 Mar 2011, 00:26

Citam sta si napisao i prosto ne mogu da verujem sta si ti sve uradio bez efekta.Prvo da ti odgovorim na pitanja a posle i sve ostalo.Filter za plin je mali filter koji se nalazi u samom el.ventilu za plin.menja se i nije uopste skup 100-200 din.Cisti plin od opiljaka kojih ima u plinu i boci a kontrolises ga svremene na vreme.Sto se tice karuratora tu je veci problem.Ima dosta stvari koji mogu da poremete potrosnju,dizne,membrane,dihtunzi,filter vazduha,svecice,paljenje,karike itd,da ne nabrajam.Ako je samo karburator problem onda i nije neki problem.Kupi garnituru dizni,ako si ga vec sredjivao znaci da je temeljno ociscenj a mislim najvise na vazdusni prostor gde pravi smesu vazduha i benzina,znaci mora da reaguje na zavijanje dizne vazduha,kada se zavije do kraja motor treba da se ugasi.Ako tako radi stvar je resena,ostalo je rutinska stvar.Po sluhu mozes sam da ga nastelujes.Bitan je i nivo u samoj casici karburatora,nivo treba da je na pola kose ravni koja se nalazi na polovini casice.Ukratko to a zamena membrana se bas i ne isplati,bolje kupi nov isparivac.Ja sam zamenio bas takav Atiker koji je u ispravnom stanju ali je vakumski i kupio sam Emmegas,elektronski i odlican je.Gradska potrosnja 9l plina a ide kao metak.Cena je bila 50 evra.
Stanje karburatora nema nikakve veze sto se tice plina,plin ne prolazi ni kroz jednu diznu karburatora,sve zavisi od isparivaca,kako je podesen a karburator je samo rupa kroz koju gas prolazi i ulazi u glavu motora sa smesom vazduha koji prolazi kroz filter vazduha.
Nemoj da uzalud trosis novac,sve to sam mozes da uradis.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od USKE Pet 11 Mar 2011, 01:35

hmm procito sam sve i na pamet mi samo jedno pada,a to je da su moza lose svecice i da paljenje ne stoji dobo pa zato puno trosi i na benzinu i na plinu... proveri paljenje prvo,jer to je naj bitnije,pa onda i svecice... pa vidi ako je isto onda sredi karburator..i da pogledaj u kakvom ti je stanju filter za vazduh!!! ako je prljav normalno je da vise trosi Wink eto toliko od mene Wink
USKE
USKE
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 838
Godina : 40
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od thunderchase Pet 11 Mar 2011, 11:30

Evo ovako:

Draga:
- filter za plin kažeš da je u ventilu. Ako je ventil stavljen nov, znači da je i filter zamenjen?
- oko motora: sve oko glave je sređeno, znači dihtung, ventili, dizne... Svećice su stavljene nove i filter vazduha isto. Razvodna kapa i sve unutra je takođe novo. Paljenje je štelovano.
- majstor je automehaničar, nije majstor samo za karburatore, ali ga je dva puta radio i podešavao. Pretpostavljam da bi rešio problem. Štelovanje ler gasa umem sam da uradim, mada je on to par puta frizirao... Znam da karb nema veze sa plinom, ali me brine da nisu povezani problemi istim uzrokom!
- taj emmegas mi je merač na boci i odavno ne radi i ne pokazuje, onaj iz plin servisa isto kudi i te turke Smile
- znači ipak i ti misliš da je do isparivača...

USKE:
- kažem ti, sve je to provereno čim sam uzeo auto...
- jedino to paljenje ponovo da pregledamo, mada je to rutina za nekoga ko se razume...

Hvala vam obojici!

thunderchase
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 34
Godina : 40
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 13.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od YUgisa Pet 11 Mar 2011, 12:12

A kako radi motor, jel ima snage, jel vuce fino? Mozda je lose ustelovana faza ili nisu dobro ustelovani ventili...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od thunderchase Pet 11 Mar 2011, 13:03

Ide bez problema. Nisam primetio da na nekom broju obrtaja štuca itd... To me najviše i nervira jer naizgled nema problema, a on sigurno postoji.

Možda da proverimo sve ispočetka, jbmu miša... Smile

thunderchase
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 34
Godina : 40
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 13.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od Draga Sub 12 Mar 2011, 08:23

Za thunderchase
Vidim da si sve odradio sto je trebalo uraditi,znaci iskljucujemo motor kao problem,problem je los karburator a i los isparivac.Mene samo buni kako da se to odrazilo u isto vreme,da li si taj problem imao oduvek ili se to sada desilo?.Da nisi naleteo na los plin a i los benzin pa ti se tako manifestovalo?.Za pocetak ja bih nasao dobar karburator(od nekog koga znas,ko bi ti dao svoj za probu da ne kupujes),pa ga testiraj na 5l benzina.Sve ce ti tada biti jasno da li je do njega.
Sto se tice isparivaca bolje kupi nov nego da menjas membrane.Raspitao sam se,kod mene u Mladenovcu zamena membrana kosta 30 evra a ceo isparivac 50 pa ti vidi sta je bolje.Tada si resio problem.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od thunderchase Sub 12 Mar 2011, 19:19

A koji isparivač je 50e? Ovamo je 80e Lovato sa ugradnjom. Je l' to cena sa ugradnjom?

Menjaću ga sigurno, samo sad malo vozim ovako da vidim ima li razlike. A i dok skupim 80e da dam "tek tako" Smile

thunderchase
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 34
Godina : 40
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 13.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od Draga Sub 12 Mar 2011, 20:07

Ja sam skoro kupio emmegas,italijanski,elektronski,platio sam ga 50 evra.Ali da bi prosao jos jeftinije idi u subotu na auto pijacu Bubanj Potok,Beograd,tamo je jos jeftiniji,dosta jeftiniji.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od lovric dusko Pon 24 Dec 2012, 18:08

Problem sa gasom Fotografija0206h Društvo imam problem sa isparivačem na mojoj skali55 naime curi antiftiz na ovaj mali otvor na isparivaču za šta služi taj otvor
lovric dusko
lovric dusko
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 17
Godina : 50
Lokacija : Bačko Dobro Polje
Datum upisa : 19.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od dreka89 Uto 25 Dec 2012, 18:42

Proveri filter vazduha, svecice i filter plima, moze da bude da su i membrane u samom rasprsivacu ostecene. Sto se tice povlacenja sauha, ako povuces do kraja normalno je da se ugasi auto, ali ako malo povuces ima da radi ako je sve ok.
Moj ti je savet da taj rasprasivac valdan zamenis rasprasivacem marke Landyrenco i to da trazis rasprasivac koji nema chok (crveno dugme).
dreka89
dreka89
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 112
Godina : 34
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 16.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od dreka89 Uto 25 Dec 2012, 18:44

lovric dusko: brale problem je u tome da ti je u nutar uredjaja lom tj otislo sve, membrane... Idi kod majstora da vidi da li su samo memrane ako je sve unutar pokvareno bacaj to i stavljaj nov.
dreka89
dreka89
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 112
Godina : 34
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 16.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od lovric dusko Uto 25 Dec 2012, 21:47

Auto pali na pola ključa i to na gas vuče odlično ne troši preko 9l plina u gradskoj vožnji što misliš da je sve otišlo
lovric dusko
lovric dusko
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 17
Godina : 50
Lokacija : Bačko Dobro Polje
Datum upisa : 19.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od iki Ned 13 Okt 2013, 08:12

Tek sam se prijavio Very Happy,a vec imam problem koji hocu da vam kazem. Vozim juga 90god,1.1 motor i ima dvogrlni karburator i elektronski sauh. Od sinoc auto nece da mi upali,vergla normalno,ali kad treba da upali on zataji. Jutros ja za posao pokusam da upalim on upali iz prve posao ja i on (kako da vam kazem),kao da nema dotok gasa do karburatora,krenuo da se gusi i ugasio.Pokusao ja da ga upalim opet,ali nije hteo.. Sreca je to da mi blizu posao pa nisam toliko zakasnio 5 min Very Happy. hvala unapred

iki
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Godina : 34
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 13.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od YUgisa Ned 13 Okt 2013, 13:03

Da li na benzin pali, tj da li ga uopste korisris? Licno menie pada na pamet da je mozda sa zahladjenjem temperature doslo do smrzavanja isparivac plina pa uvece sa padom temeprature se smrzao i onda je ujutro mogao malo da plina propusti ali se ugasio na kraju... Mada ovo je bas neki krajnji ishod, mozda je potrebno dostelovati smesu sa padom temeprature, ne znam koji je nacin startovanja, da li naspricas pre startovanja ili ne. Mozda i elektronski sauh zeza sto je relativno cest slucaj na tim karburatorima.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa gasom Empty Re: Problem sa gasom

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu