Nece da zavergla

+3
facol
Pedja
djzecky
7 posters

Ići dole

Nece da zavergla Empty Nece da zavergla

Počalji od djzecky Pon 26 Apr 2010, 17:44

Ljudi pomagajte! Svaki predlog je dobrodosao.
Auto mi pali na jedite jade.
Pre mesec dana sam sredio anlaser,zamenuo sam cetkice i lezaj i odtada palio super. Pre 2 nedelje sam zamenio svecice i kablove,nisam imao problema ni sa starim, ali reko`moze samo bolje da bude i tako je i bilo,jos lakse palio.
Ja KONJ juce kada sam prao auto operem malo i motorni prostor onim smrkom-puskom.
Zastitio najlonom bobinu i razvodnik paljenja. Ostavio sat vremena da se osusi i upalio- sve ok. Vozao se celo popodne,sredjivao neke gluposti,15x stajao,palio ama sve bez problema.
Danas seo i jedva vergla,kao da je akumulator gotov. 3-4 puta tako i odjednom zavergla redovno i upali.Odem do grada, ugasim auto i posle 20min sednem opet isto,jedva vrti. Mucio se 5 min i opet odjednom zavergla redovno i upali.Jos 3-4 puta tako danas.
Malopre sam presmirglao glavnu masu i jos par onih manjih od potrosaca,skinuo razv.kapu i sve kablove sa svecica. Obrisao sve to lepo.
Kontakte na bobini,alternatoru,anlaseru,klemne na akumulatoru...ma sve zivo sam skinuo,ocistio i obrisao.
Punjenje ima 13,6 na leru (kada upali konacno), pre prvog verglanja akumulator merio,ima preko 12,5v i opet sednem i on jedva vrti!
Posle 5 jadnih pokusaja verglanja ga svuce na nekih 10v ali to me ni ne cudi jer ga tu iscedi.

Kvar tj.lose punjenje i los akumulator sam iskljucio jer je to ok,punjenje 13,6 u akumulatoru 12,5 A ON JEDVA VERGLA!

Sta jos moze da bude? Jel moguce da je usla voda negde u anlaser (ne kontam kako) pa da ga to ebe,da mu ne da da zavrti redovno?
Dajte neki predlog
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nece da zavergla Empty Re: Nece da zavergla

Počalji od Pedja Pon 26 Apr 2010, 20:27

Kablovi do anlasera (i + glavni i masa), ocisti njihove kontakte ako nisi (mada kazes da jesi). Ne znam da li je moguce da je usla voda u anlaser i da mu pravi kratak spoj, pa da zato vuce struju pri verglanju, a ne dobije je dovoljno da upali. Ne bih rekao da ima veze sa razvodom...
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1850
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Nece da zavergla Empty Re: Nece da zavergla

Počalji od facol Pon 26 Apr 2010, 20:45

alternator i alnaser na remont i bice ok!

facol
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 360
Godina : 32
Datum upisa : 26.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nece da zavergla Empty Re: Nece da zavergla

Počalji od djzecky Pon 26 Apr 2010, 21:01

Ma kakav crni remont- nemoj mi baksuziras Laughing
Kazem da je punjenje 13,6v - alternator je ok (inace radjen pre pola god) a anlaser sredjen pre mesec dana- nove cetkice i lezaj i radio ko zmaj do jucerasnjeg kupanja tj.do danas.
Rasturicu sutra anlaser i prebrisati iznutra pa se iskreno nadam da ce prestati da `ebava.
Ako ima jos neko neku ideju neka baci `vamo
Smile
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nece da zavergla Empty Re: Nece da zavergla

Počalji od facol Pon 26 Apr 2010, 21:13

ocistigaa pa javii

facol
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 360
Godina : 32
Datum upisa : 26.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nece da zavergla Empty Re: Nece da zavergla

Počalji od Pedja Pon 26 Apr 2010, 21:17

Ako imas mogucnost, dovuci produzni kabl i fenom za kosu susi anlaser, a mozes i razvodnik i ostala "kriticna mesta". Wink
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1850
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Nece da zavergla Empty Re: Nece da zavergla

Počalji od AcidLos Uto 27 Apr 2010, 19:47

ako se ne varam ,ti ono bese imas fiat ritma ? ..pa mi reci,u trenutku verglanja ili u prvom momentu rada,da li ti na tabli indukuje onaj senzor za punjenje akumulatora?
ja sam prosle godine naisao na identicni problem sa regatom ,vozio sam je normalno (al je nisam pre tog oprao,cinimi se da je bio jak pjusak ili tak nesto),i od jednom sam imao problem sa paljenjem,.. akumulator (Bosh Silver koji je pre toga verglao ko lud) poceo se ponasati kao da je na poslednjim watima snage,tj nije mogao uopste da zavrti dovoljno motor da bi ga upalio..sa tim da se to meni samo jednom dogodilo,i da sam ga ja na kraju pokrenuo tako sto sam ga upalio na guranje..otisao sam odmah kod elektricara ,al oni nisu nasli nista..a sto je naj gore on je posle tog palio normalno...
ni dan danas nisam skontoa sta je u pitanju...sutra cu na poslu pitati prijatelja koji je takodje bio ludak za fiatima (imao je i ritma do pre godinu i po),i zna ih u dusu,..pa ti javim ako dobijem ikakav odgovor
AcidLos
AcidLos
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 22
Godina : 44
Lokacija : sombor-Novi Sad
Datum upisa : 23.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nece da zavergla Empty Re: Nece da zavergla

Počalji od djzecky Sre 28 Apr 2010, 07:02

Da imam Ritma.
Pazi ovako, dam kontakt ona svetli, dok vergla (mada to mucenje se i ne moze nazvati verglanjem) onda svetli malo slabije i kad upali konacno istog trenutka se ugasi. To je tako i ok.

Izgleda da je ipak akumulator. Pre 3 dana kada sam merio,i napisao ovde, imao je preko 12v a juce i prekjuce 8-9v Eek
Izvadjen iz kola, 10sati na punjacu i u roku od 5min kada iskljucim punjac ,on padne sa 12v na nekih 9v i za nekih jos sat-dva je vec na 8v

Tri puta sam tako proveravao u ova dva dana i uvek isto.

Isto tako brzo se kao i napuni,par min na punjacu i kada ga skinem on vec ima oko 12v - brzo se puni i jos brze prazni , tipicni simptomi za kratak spoj u celijama.

Garancija istekla pre 15 dana Surprised po racunu, ali sam uspeo da sredim da ga prihvate u servis jer na garantnom listu nije upisan datum (a nije isteklo 30meseci od datuma proizvodnje) pa cu u petak ici da vidim sta kazu "strucnjaci" mada mislim da je jasno.

Ja cu za svaki slucaj danas da rastavim anlaser i pogledam,da ne bude da nisam pregledao i to ali mislim da je on ok, cim on uspe sa 8-9v da upali nekako. Sa drugim, pozajmljenim akumulatorom pali ko zmaj.
Jedino mi nije jasno kako je pre 3 dana (kada sam posumnjao na sve ostalo ) imao 12v a isti ovi simptomi bili
Javljam sta ce biti na kraju
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nece da zavergla Empty Re: Nece da zavergla

Počalji od Pedja Sre 28 Apr 2010, 15:21

Ako je tako, onda je definitivno aku. Sta imas, "Crnog konja" ili neki drugi?

Desava se nekad da aku ima ok napon, ali izgubi kapacitet (nema struju), i kad zaverglas, samo obori napon.

Situacija kod mene: dao kontakt, popale se lampice, sve normalno, ja okrenuo kljuc, ono nista, sve se pogasi, anlser ni da cakne. Pustio kljuc, opet svetle lampice, istina, jedva, ja stisnem kocnciu, one se opet pogase, cak ni za stop svetlo nije bilo struje. A sat i po pre pre tog nemilog dogadjaja upalio ko mina. Laughing Inace je bilo proslo 5-6 meseci od isteka garancije, a sve se desilo u sred leta.
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1850
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Nece da zavergla Empty Re: Nece da zavergla

Počalji od djzecky Sre 28 Apr 2010, 15:32

Da Black Horse je u pitanju, 55-ica ona obicna clasic verzija.
Odoh da skinem anlaser,da ga preslisam za svaki slucaj
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nece da zavergla Empty Re: Nece da zavergla

Počalji od djzecky Čet 06 Maj 2010, 15:26

Cisto da javim-ako nekog zanima. Anlaser je bio ok,aku je bio problem, jedna celija totalno losa a druga "onako".
Cas je pokazivao 12v cas 9v,8v itd....
Vratio sam aku ali posto nisu imali na lageru "levu" 55-icu cekam par dana dok nabave.
Da je uvek pokazivao 8,9 ili 10v znao bih sta je i ver.ne bih ni pokretao temu, ali me zbunilo to sto je nekada imao i 12v...u svakom slucaju hvala na savetima Smile
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nece da zavergla Empty Re: Nece da zavergla

Počalji od budak Sre 16 Jun 2010, 11:41

Ajde i ja da probam....da rešim problem...već izvesno vreme me muči paljenje. Jednostavno starter nije mogao da zavrti. Posle punjenja punjačem, sve je radilo odlično ali posle par dana stajanja - ni da mrdne. Majstor ga je pregledao, utvrdio da nigde ne radio ne "vuče" struju i rekao da zamenim akumulator od 55Ah. Uzeo sam drugi, od 88Ah i ponovila se ista priča. Posle punjenja radi OK, posle dva-tri dana stajanja - prazan. Utvrdio sam da u suštini ne može da se napuni na kolima. Napon na klemama u toku rada motora je 13,8V.

budak
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 54
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 03.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nece da zavergla Empty Re: Nece da zavergla

Počalji od Miljan Sre 16 Jun 2010, 20:40

Remontuj anlaser, on te zeza.
13,8V je solidan napon, ne bi smelo nista da zeza.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nece da zavergla Empty Re: Nece da zavergla

Počalji od tomapn95 Pon 18 Nov 2013, 15:07

Imam jedan problem. Do pre neki dan auto je palio lepo, međutim juče kad sam pošao iz sela nije hteo uopšte da zavergla, kad okrenem ključ lampice svetle istim intenzitetom kao i na kontaktu i uopšte ne vergla. Na kraju sam ga upalio na guranje i kad sam došao kući ugasio ga i probao da upalim kad opet ista situacija. Pre oko mesec dana kada mi je otišao uložak kontakt brave stavio sam polovan pošto sam imao. Da li može biti do njega ili je do anlasera ili nečeg trećeg?

EDIT: Problem je rešen, bio se se otkačio kabal na anlaseru, a juče pošto je bio mrak nisam mogao da vidim.
tomapn95
tomapn95
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Godina : 28
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 27.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nece da zavergla Empty Re: Nece da zavergla

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu