Ugradnja alarma i CB na Yugo

+22
nebojsas
srki79
ilija jovanovic
NikolaBoss
BlackDog
zastava 128
Aki91
Predrag B.
StefanMK1.1i
boris014
YUgisa
CyberianIce
stegula1990
Avram '90
Riverholder
djzecky
Drejk
Adelie
Danilo
zeleni macak
yugodriver
Pedja
26 posters

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Ugradnja alarma i CB na Yugo Empty Ugradnja alarma i CB na Yugo

Počalji od Pedja Pon 04 Jan 2010, 01:58

Ako zelite da svoj auto modernizujete i osigurate ugradnjom alarma i/ili centralne brave, to vam nece predstaviti velik izdatak jer su ovi uredjaji danas 10 puta jeftiniji nego pre recimo 10-ak godina. Sto se njihove cene tice, recimo da neki normalan sistem (centrala, dva daljinca-priveska, sirena, shock senzor, motorcici, instalacije...) kosta 50-ak evra.

Kada proucite uputstvo, treba da odlucite kako cete sprovesti instalacije. Centrala se obicno postavlja negde ispod ili oko instrument table, i do nje idu zice od motorcica, napajanje i jos ponesto. Ja sam postavio centralu sa vozacke strane, levo od sauha, mada razmisljam i da je premestim na sredinu, iza komandi ventilacije, ili cak da je ubacim negde ispod table.

Razvlacenje instalacija do vrata nije tezak, ali je dosadan posao. Potrebno je skidati tapacire sa vrata na koja se mecu motorcici (kod Yuga samo prednja, kod Skale i zadnja), pomerati tepih, sve u svemu, jednostavni poslovi, ali oduzimaju vreme.

Mislim da je najbolje poceti od postavljanja motorcica. Kad skinete tapacire s vrata, shvaticete i sami gde je najzgodnije postaviti ih. Da ne bih gnjavio sa objasnjavanjem, evo par slika.

Treba izbusiti dve rupe (burgija 3,5mm) u konstrukciji vrata, i motorcic pricvrstiti ovako, srafovi M3, najduzi koje sam nasao. Smile

Ugradnja alarma i CB na Yugo PC313352_resize

Zatim motorcic povezati sa bravom. Uz CB i motorcice uglavnom dobijate potrebne delove za montazu (sipka koja se pricvrscuje za motor i bravu auta) i "selnu", stezaljku, kojom se ostvaruje spoj izmedju te sipke i brave. Evo kako to izgleda, montirano na vratima.

Ugradnja alarma i CB na Yugo PC313353_resize

Kada ste obavili montazu motorcica, mozete provuci instalacije od centrale do njega. Za ovo je potrebno da uklonite tepih. Sa vozacke strane ga drzi samo jedna metalna ploca stegnuta sa 3 srafa, dole, na sredini i kod instrument table, i kad sklonite tu plocu, moci cete da tepih pomerate bez problema. Videcete ovako nesto:

Ugradnja alarma i CB na Yugo PC313354_resize

Najlakse je da parce sajle provucete kroz otvore koje cete koristiti za prolaz kablova. Znaci, provucete sajlu, vezete kablove za nju izolir trakom, i provucete. Ako ugradjujete alarm, njemu treba signal sa prekidaca u vratima, pa iskoristite to sto je tepih pomeren da i ovo povezete-presecite zelenu zicu (koja se vidi na slici) i na nju spojite odgovarajuci izvod sa centrale alarma. Posto ste ovo obavili, mozete vratiti tapacir, rukohvat i rucicu podizaca stakla, i ponoviti postupak na suvozackim vratima (sve je isto kao i na vozackim). Da napomenem da se kod vecine kompleta CB-alarma na prednja vrata (koja imaju ulozak brave i mogu otvarati kljucem) ugradjuju motorcici sa 5 zica, koji daju signal centrali da je brava otkljucana kljucem, pa se onda otkljucavaju i ostala vrata. Sto se provlacenja zica sa suvozacke strane tice, isto je kao i sa vozacke, s tim da ima jos par srafova koje treba otpustiti (koji drze tepih).

Ugradnja alarma i CB na Yugo PC313359_resize

Ugradnja alarma i CB na Yugo PC313360_resize

Ostaje vam jos povezivanje centrale. Opet je najlakse pratiti shemu koja se dobija uz uredjaj. Obicno je potreban stalan plus za napajanje (i osigurac, najcesce postoji na kablu koji ide do centrale), masa, plus sa kontakta, izvodi za zmigavce (povezuju se na prekidac sva 4 zmigavca, na plavu i plavo crnu zicu), sirena alarma (ako ste je dobili uz uredjaj), prekidac za svetlo kabine (sto sam vec pomenuo), i trebalo bi da je to to.

Neke centrale, kao ova koju sam ja povezivao, ima i izlaz za otvaranje gepeka, pa je i to bilo porebno povezati. Posto sam od ranije imao otvaranje gepeka na dugme, samo sam dodao sivu zicu sa centrale na spoj iza tastera za gepek.

Za kraj, par slika tokom povezivanja centrale.

Ugradnja alarma i CB na Yugo PC313355_resize

Ugradnja alarma i CB na Yugo PC313357_resize

Izgleda starsno, ali nije, i mislim da je bolje ovo uraditi sam (ili uz neciju pomoc), nego davati priucenim elektricarima 20-30e.

Da napomenem da alarmi imaju i shock senzor, i njega je najbolje montirati na stub volana (gde je i automat za zmigavce kod Yuga).

Stojim na raspolaganju za sva pitanja, predloge i savete. Cheers
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja alarma i CB na Yugo Empty Re: Ugradnja alarma i CB na Yugo

Počalji od yugodriver Pon 04 Jan 2010, 21:44

lepo odradeno ali zasto nisi napisao koji cb i alarm si ugradio ?
yugodriver
yugodriver
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1508
Godina : 44
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja alarma i CB na Yugo Empty Re: Ugradnja alarma i CB na Yugo

Počalji od Pedja Pon 04 Jan 2010, 23:14

Zaboravio sam, uredjaj je marke Mitsuba (pise Mitsuba Japan), model nemam pojma, inace sam ga uzeo letos od naseg sponzora Makse018, ali nikako da se nakanim da ga ugradim. Wink
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja alarma i CB na Yugo Empty Re: Ugradnja alarma i CB na Yugo

Počalji od Pedja Uto 05 Jan 2010, 04:55

Zaboravio sam i da napisem da sam imao jedan problemcic, koji sam mozda mogao izbeci da sam malo drugacije montirao motorcice-kada sam ih zasrafio, onaj gumeni deo oko njihove "osovine" je jako cesao o konstrukciju vrata, nisam siguran da bi uopste funkcionisali, a ako i bi, pokidali bi brzo tu gumu. To sam resio ubacivanjem plasticnih distancera od 1cm izmedju vrata i motorcica (ja sam distancere jos pre kupio u Radio klubu, mada mozete i sami napraviti od bilo kakve uze cevi).

I zaboravio sam (bas sam zaboravan Very Happy ) da napisem sta je potrebno od alata da se ovo ugradi na auto.

Nekoliko srafcigera (veci i manji, ravni i krstasti), busilica (aku ili obicna, svejedno), burgija 3.5mm, kleste (specijalne kleste za skidanje izolacije sa zica su dosta korisne, ali moze se sve odraditi i kombinirkama), izolir traka, komad sajle (za provlacenje zica).

Treba imati i srafove za montazu motorcica, to sam vec napisao, ako sam ih i dobio uz alarm, zagubio sam ih, mogu se kupiti u svakoj prodavnici srafovske robe, cini mi se da su moji M3x50, mada nisam siguran, ali kada vidite motorcic, znacete i koliki srafovi su potrebni, takodje spremite i navrtke (matice) i podloske. Da napomenem i da su srafovi koje sam koristio ipak bili prekratki, pa sam secnuo malo motorcice, plasticne cevcice na njima kroz koje prolaze srafovi, i time resio problem. Dakle, mozda vam zatreba i testera, moze da posluzi bilo koja za metal, sperplocu... i secite nezno da vam ne pukne plastika motorcica, kao meni, onda necete moci da ga montirate.

Sto se vremena potrebnog da se ovo uradi tice, zavisi od vise faktora. Zavisi od auta (broja vrata), da li se mece i na gepek motorcic, zavisi naravno i od onog ko radi i njegovog iskustva... Ja sam "radio" celo popodne, ali me je u nekoliko navrata prekidalo nesto, par puta je pocinjala kisa dok sam radio (a nisam imao garazu da radim), pa sam za to vreme radio sta sam mogao u autu, jer nisam mogao da sedim van auta i vucem zice i montiram motorcice, prekidali su me telefonski pozivi i radoznale komsije... Ali sve u svemu, mislim da je oko 3 sata "puna kapa" da neko bez posebnog iskustva odradi ovo na Yugu, prednja vrata bez gepeka.


Poslednji izmenio Pedja dana Ned 10 Jan 2010, 09:26, izmenjeno ukupno 1 puta
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja alarma i CB na Yugo Empty Re: Ugradnja alarma i CB na Yugo

Počalji od yugodriver Pet 08 Jan 2010, 09:37

I kako si zadovoljan sa ovaj alarmom?
yugodriver
yugodriver
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1508
Godina : 44
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja alarma i CB na Yugo Empty Re: Ugradnja alarma i CB na Yugo

Počalji od Pedja Pet 08 Jan 2010, 13:51

Posto jos nisam povezao sirenu, ne mogu da kazem koliko sam zadovoljan alarmom, a sto se CB tice, zadovoljan sam, sve radi kako bi trebalo, da kucnem, jedino je slaba baterija u jednom daljincu, da li zbog stajanja ili neceg drugog, ne znam, ali to nije problem zameniti. Smile Prencu utiske kad povezem i alarm.
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja alarma i CB na Yugo Empty Re: Ugradnja alarma i CB na Yugo

Počalji od yugodriver Pet 08 Jan 2010, 14:17

vazi cekacu bas i ja razmisljao da kupim isti Very Happy
yugodriver
yugodriver
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1508
Godina : 44
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja alarma i CB na Yugo Empty Re: Ugradnja alarma i CB na Yugo

Počalji od Pedja Ned 10 Jan 2010, 04:23

Ugradnja alarma i CB na Yugo Alarm

Evo, ovo se dobija u kompletu koji sam uzeo. Smile

Ima i blokada motora (za to sluzi onaj relej, povezuje se na bobinu), mada to necu povezivati, cuo sam da ume da brljavi (da prekida napajanje bobine tokom rada motora bez razloga), a kad budem bio slobodniji, povezacu jednu sijalicu i pratiti da li stalno svetli tokom voznje, pa ako svetli, znacu da nema te boljke na ovom sistemu i povezacu blokadu, a ako bude treptala, gasila se ili tako nesto, onda naravno necu povezati. Very Happy
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja alarma i CB na Yugo Empty Re: Ugradnja alarma i CB na Yugo

Počalji od zeleni macak Sre 24 Feb 2010, 20:50

Sve je to ok i svaka cast na gore ispisanom ali ja ne vidim razlog ugradnje alarma bez te a i nekih drugih blokada tako da savetujem da to ispitas i spojis.
zeleni macak
zeleni macak
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1994
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 08.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja alarma i CB na Yugo Empty Re: Ugradnja alarma i CB na Yugo

Počalji od Pedja Sre 24 Feb 2010, 20:57

Na zalost, jako malo vremena provodim u ZR, a tamo jos manje vremena provedem za volanom, pa nisam u mogucnosti da to ispitam lepo. Inace treba i da napravim aparat koji detektuje prekide struje, pa bih njega koristio za ispitivanje. Cim se uverim da stvar radi kako treba, bice povezano.
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja alarma i CB na Yugo Empty Re: Ugradnja alarma i CB na Yugo

Počalji od Danilo Sre 24 Feb 2010, 22:08

Imam neki alarm, pojma nemam koji je, ali po slikama mi dosta lici na taj tvoj sa slika.
Nikad ga nisam povezao, nemam shemu, a struja je za mene spansko selo. Majstor nece da ugradjuje bez seme, jebem ga u usta da imam semu ne bi mi on ni trebao, dundjer...
Jel bi mogao neko da mi kaze sta na sta da povezem, mogu da slikam sve zice (i nema ih puno, zapravo)?
Danilo
Danilo
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 201
Lokacija : BG
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja alarma i CB na Yugo Empty Re: Ugradnja alarma i CB na Yugo

Počalji od Pedja Sre 24 Feb 2010, 23:55

Pa mozemo nesto da pokusamo da provalimo sta je sta. Smile

Evo za pocetak kako je to kod mene.

Ugradnja alarma i CB na Yugo Shemaalarma1

Ugradnja alarma i CB na Yugo Shemaalarma11

E, sad, vidi ti koje su boje zica kod tebe, mislim da je kod vecine crvena napajanje +12V (trebalo bi da ima osigurac na njoj), crna masa, najbolje povezi te dve i onda daljinskim otkljucavaj/zakljucavaj, dok ne utvrdis koja zica je za sta. Smile
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja alarma i CB na Yugo Empty Re: Ugradnja alarma i CB na Yugo

Počalji od Danilo Čet 25 Feb 2010, 00:06

Mislim da je kod mene isto tako, aj slikacu sutra pa cu da okacim slike...
Danilo
Danilo
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 201
Lokacija : BG
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja alarma i CB na Yugo Empty Re: Ugradnja alarma i CB na Yugo

Počalji od Pedja Čet 25 Feb 2010, 01:35

Ok, najbolje tako, pa valjda cemo zakljuciti kako se povezuje.
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja alarma i CB na Yugo Empty Re: Ugradnja alarma i CB na Yugo

Počalji od Danilo Čet 25 Feb 2010, 23:18

Ne vidim dobro na toj tvojoj slici koje su boje zica (mala slika, ne vidim sta pise), evo slikao sam ovo moje:

Ugradnja alarma i CB na Yugo Th_DSC00901Ugradnja alarma i CB na Yugo Th_DSC00902

Imam ove dve braon i zuta i bela, na obe braon su osiguraci (struja za motorcice za centralnu?), i narandzasta, zelena i plava, deluju kao da nisu povezivane uopste, i ovaj relej, dve debele zelene i zuta i bela...
Jel ima neko pojma sta je za sta?
Plus i minus sam skapirao, kao i napajanje za sirenu...
Danilo
Danilo
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 201
Lokacija : BG
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja alarma i CB na Yugo Empty Re: Ugradnja alarma i CB na Yugo

Počalji od Pedja Čet 25 Feb 2010, 23:51

Ugradnja alarma i CB na Yugo Th_P22534991_resize Ugradnja alarma i CB na Yugo Th_P22534981_resize

Nadam se da se ovde malo bolje vidi.

Kod mene su te dve braon sa osiguracima za zmigavce (jedna na levi, jedna na desni), za signal kad otkljucas/zakljucas.

Relej je za blokadu motora, predvidjen je da prekida napajanje bobine, kod ovog mog alarma do releja vodi zuta zica, i rekao bih da mu ona prekida (ili dovodi, ne znam da li je vezan) masu, a + dobija od napajanja bobine (vidi shemu sto sam okacio, skontaces). Znaci, zuta ti je verovatno to.

Braon su za zmigavce 100%.

Bela je kod mene povezana na ACC (znaci, negde gde imas +12V nakon davanja kontakta-iskreno, uopste se ne secam gde sam je nakacio, ali snaci ces se sigurno, to bar nije problem. Smile

Ako su i ostale zice kao kod ovog mog alarma (a deluje da jesu), narandzasta ide na prekidac stop svetla (i mislim da je glupost, ja to nisam povezao, sluzi da zakljuca vrata kad pritisnes kocnicu prvi put tokom voznje, da bude zakljucano tokom voznje-ne vidim poentu). Plava se povezuje na prekidac u stubu u vratima, a zelena kod mene nema, jedino ako nije za sirenu (kod mene je za sirenu neka pederska Laughing roze zica).

Jedino ne kontam, jel ima taj alarm i izlaz za motorcice za CB, ili je bas samo alarm?
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja alarma i CB na Yugo Empty Re: Ugradnja alarma i CB na Yugo

Počalji od Danilo Čet 25 Feb 2010, 23:56

Sad vidim da uz ovaj siroki dzek sa 10 pinova ima i konektor za jos jedan, sa 6 pinova, i ne mogu da nadjem taj dzek za njega, izgleda da ga nisam dobio, a kapiram da se na njega kace motorcici centralne... Sad
Danilo
Danilo
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 201
Lokacija : BG
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja alarma i CB na Yugo Empty Re: Ugradnja alarma i CB na Yugo

Počalji od Pedja Pet 26 Feb 2010, 00:18

To je verovatno to, s tim sto ne znam sta ce mu 6 pinova, obicno ide sa 5 (2 za sam elektromotor, a 3 za prekidac u motorcicima (kad otkljucas/zakljucas jedna vrata, da to urade i ostala). Ne ocajavaj ako nemas konektor, sigurno se moze nabudziti da radi. Mozda malo bude problem da provalimo ovo za prekidac, ali za motorcice bi trebalo da bude lakse-otvori centralu, izvadi stampanu plocicu i pogledaj koji vodovi (trebalo bi 2 voda) koja idu to tog 6-pinskog konektora su kalajisani. Evo kako to izgleda kod mene.

Ugradnja alarma i CB na Yugo Th_cbpcb1

To su drugi i treci pin, kad gledas s leva na desno na slici, a na shemi su 4 i 3. Oni su za motorcice. Verujem da su tako kalajisani u svim centralama, jer kroz njih ide malo jaca struja.
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja alarma i CB na Yugo Empty Re: Ugradnja alarma i CB na Yugo

Počalji od Danilo Pet 26 Feb 2010, 00:22

Ovaj alarm mi je jako slican tom tvom, raspored boja je isti koliko vidim, a i daljinski su isti, verujem da je to sve isto, aj slikacu to lepo pa cu da okacim...
Danilo
Danilo
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 201
Lokacija : BG
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja alarma i CB na Yugo Empty Re: Ugradnja alarma i CB na Yugo

Počalji od Adelie Uto 08 Jun 2010, 18:03

Pozdrav!

A kako si ti zadovoljan sa alarmom za ovo vreme dok ga imaš? Jesi li uočio neke probleme?

I imam nekoliko pitanja pa ako bi bio ljubazan da mi odgovoriš:
1. koliko dugo pišti kad se aktivira a ako ga ja ne deaktiviram?
2. ako ga lopov aktivira da li može da ga ugasi pritiskom na onaj taster na vratima ili moraš ti da ga deaktiviraš preko daljinca?
3. dobiješ li u kompletu neke nalepnice na kojima piše alarm i jesi li dobio onu trepćuću diodu?
4. zašto se kači i na plafon svetlo ako ga već kačimo na tastere na vratima?
5. jel može motorić da otvori bravu(jer to je jugo, verovatno ne ide "kao po loju" Very Happy )
6. kakve baterije idu za daljinac, ima li ih za kupiti?
7. da li te i kako obaveštava da je alarm aktiviran i sa koje max daljine?
8. da li si skinuo sa bravica funkciju otključavanja ili je ostalo fabrički(pitam jer bi ih ja onesposobio, da se vrte "u prazno")?

Eto, raspisao sam se, ne zameri, ali otvaraju mi juga svakih par dana pa sam odlučio ili da stavim alarm ili da čekam svu noć i da nekog polomim, ali bojim se da nije jedan nego više njih a ko će to sve po'vatati kad poštena policija neće. Užas! Sad
Adelie
Adelie
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Godina : 39
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja alarma i CB na Yugo Empty Re: Ugradnja alarma i CB na Yugo

Počalji od Pedja Uto 08 Jun 2010, 18:26

Pozdrav! Od problema jedino sto je u jednom daljincu crkla baterija, a sad odgovor redom. Very Happy Ja sam pre svega ovo ugradio zbog otkljucavanja na daljinski, zastita mi j u drugom planu za sad jer jos uvek nema muzike i ostalih stvari zbog kojih uglavnom obijaju kola.

1. Ne znam stvarno, jer nisam jos uvek (lencuga Embarassed ) povezao sirenu. Cini mi se da u uputstv (ne narocito obimnom) pominju pola minuta, ali me nemoj drzati za rec.

2. Ako mislis na ono cime rucno zakljucavas i otkljucavas vrata iznutra, mislim da ne, ali opet kazem, nije provereno. Postoji RESET taster koji treba sakriti i kojim vozac moze da ugasi alarm 9ako sam uopste dobro skontao cemu taj taster sluzi).

3. Nalepnice ne, diodu da, i to fensi plavu. Very Happy Uzgred, meni dioda jos uvek stoji ispod tepiha. Laughing

4. Ne kaci se na plafon, samo na prekidac u vratima, tj. ILI-ILI, naravno da nema potrebe za kacenjem na oba. Smile

5. I ja sam bio skeptican, ali iznenadio sam se kad sam video kojom silom povlaci one poluge, skoro pa sam se uplasio da ih ne polomi. Very Happy Za gepek je takodje sasvim dovoljan, verovao ili ne. Ja sam usput malo i podmazao bravice, cisto da budem siguran.

6. Tacnu oznaku ne znam, provericu ako te zanima, inace je 12V baterija, a posto sam je ja uspeo iz prve naci u Zrenjaninu, verujem da ces u NS naci jos lakse. Very Happy Ako ti bude trebala i adresa gde verujem da ima, vici. Very Happy

7. Ne obavestava me, tu opciju imaju modeli sa pejdzerom, oni su nesto skuplji, ali ima ih i nije ni cena tako strasna, raspitaj se. Wink Meni ta opcija ne treba iz dva razloga: da me ne bi "cimao" bezveze (ako se alarm aktivira "slucajno") i da ne bih tom ko mi dira auto polomio sve koske ako ga navatam na delu. Boxing

8. Bravice sam ostavio funkcionalne, a nije problem da ih onesposobis prilikom ugradnje, i za to ce ti trebati od prilike 5 sekundi po bravici. Very Happy Samo otkacis sa uloska brave onu crnu polugu i to je to.

Samo ti pisi i pitaj sta te zanima, rado cu odgovoriti, na zalost ne znam koliko cu ti oko same funkcije alarma biti od pomoci, posto je jos nisam testirao, ali znas kako kazu, "sta tu ima da ne valja". Very Happy Podesis shock senzor, aktivirace se i u slucaju otvaranja vrata, i eto... Smile Oko ugradnje ako treba pomoc, vici, tu sam. Very Happy Ali samo ako ces i ti da uzmes srafciger u ruke, a ne da mi stojis nad glavom i vices da radim brze. Laughing
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja alarma i CB na Yugo Empty Re: Ugradnja alarma i CB na Yugo

Počalji od Adelie Uto 08 Jun 2010, 18:52

Pedja hvala puno!!!! Wink
Sve sam po'vatao osim tačke broj 2. tu se nismo razumeli. Ja sam mislio na onaj taster na obodu vrata, što se uvlači i izvlači a fabrički služi za aktiviranje unutrašnjeg svetla kad se otvore vrata, i na njega si vezao žice(on služi kao davač).

I kako bre da ga dosad nisi aktivirao da vidiš kako šljaka??? Surprised
Adelie
Adelie
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Godina : 39
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja alarma i CB na Yugo Empty Re: Ugradnja alarma i CB na Yugo

Počalji od Pedja Uto 08 Jun 2010, 22:42

Aaaa, nismo se razumeli, sto se toga tice, opet pricam malo napamet, ali po svoj logici, on kad se jednom aktivira, ne moze se deaktivirati sem ili daljinskim ili da mu iscupas napajanje, znaci, 90% da je odgovor NE. Wink

Jbg... pre je bio nedostatak volje, a sad vremena... preko leta ce biti sredjeno 100%. Cool
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja alarma i CB na Yugo Empty Re: Ugradnja alarma i CB na Yugo

Počalji od Drejk Sre 09 Jun 2010, 10:27

Ne moze da se ugasi ako se pritisne prekidac. Svirace verovatno nekih 30-tak sekundi. Zavisi od alarma do alarma.
Npr ako ti auto niko nije dirao i kad ugasis alarm cuce se samo BIP-BIP..a ako ga je neko dirao cuce se 5 puta. Opet sve zavisi od alarma do alarma.
Drejk
Drejk
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 56
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja alarma i CB na Yugo Empty Re: Ugradnja alarma i CB na Yugo

Počalji od Pedja Sre 09 Jun 2010, 12:00

Tako je, a ovaj model koji imam mislim i da ima neku funkciju tipa da ce LED brze treptati ako ga je neko dirao...
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja alarma i CB na Yugo Empty Re: Ugradnja alarma i CB na Yugo

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu