Auspuh od EFI-ja na obicnog

4 posters

Ići dole

Auspuh od EFI-ja na obicnog Empty Auspuh od EFI-ja na obicnog

Počalji od frka21 Čet 08 Feb 2024, 18:18

U zadnje vreme imam problem za auspuhom na Juga 55, varen je preko 5 puta al nakon mesec dana ponovo rupice u loncu. Resio sam se da uzmem drugi pa sam razmislio za auspuh od EFI-ja. Da li bi se moglo upasirati bez prepravke ili mora da se nesto ipak radi? Upitanju je Yugo 1.1 55 karb.
Auspuh od EFI-ja na obicnog 56c72f10

frka21
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 12
Godina : 23
Lokacija : Skopje, Makedonija
Datum upisa : 26.11.2021

Nazad na vrh Ići dole

Auspuh od EFI-ja na obicnog Empty Re: Auspuh od EFI-ja na obicnog

Počalji od YUgisa Čet 08 Feb 2024, 18:33

Nije isto kacenje za ta dva auspuha, tako da montaza iako je moguca, moze samo uz prepravke ili samog auspuha da se kaci kao kod 55ice ili same karoserije da se kaci auspuh kao kod EFIja. Obicno niko ne kaci ovde napred kao kod EFIja, ali ljudi narave dodatan nosac na podu gepeka da obese lonac odnosno cev sa leve strane auta.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Auspuh od EFI-ja na obicnog Empty Re: Auspuh od EFI-ja na obicnog

Počalji od Dare4x4 Uto 13 Feb 2024, 15:39

Ja sam promenio nekoliko lonaca kao ovaj sa slike, od različitih proizvođača, i ni jedan nije tih. Isto tako je režao i fabrički. Da li je zato što In nema prednji lonac, da li lonci ne valjaju, ili je zbog dvocevke... pitanje je. Uglavnom ni jedan Y55 na ulici se ne čuje kao In. Y55 je daleko tiši.
Dare4x4
Dare4x4
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 161
Datum upisa : 20.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Auspuh od EFI-ja na obicnog Empty Re: Auspuh od EFI-ja na obicnog

Počalji od dimmu Uto 13 Feb 2024, 15:55

Pa dvocevka je uglavnom najveci problem kod tog rezanja i da auto zvuci kao klasican Stojadin, a za tih zvuk sigurno da bi trebalo ubaciti i srednji lonac.
Poprilicno je velik problem sto proizvodjaci prave delove auspuha loseg kvaliteta i retko ko ima iskustva sa bas svim proizvodjacima da moze reci da je ovo lose, a ono dobro.
Jer i dosta njih su pravili kvalitetnije delove izduva, a sada su taj kvalitet znatno spustili.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Auspuh od EFI-ja na obicnog Empty Re: Auspuh od EFI-ja na obicnog

Počalji od YUgisa Uto 13 Feb 2024, 16:12

Do kvaliteta lonaca je, moj originalno sto sam ja imao je neuporedivo bio tezi od nekih sto sam video i pored cinjenice da je bio truo unutra i nije se nista cuo u kabini. Cini mi se da vecina tih novih lonaca nemaju nista sem cevi unutra, problem je i preciznost izrade sto to unutra sve landara pa zvoni. Rezanje je obicno problem samo kod duzih dvocevki.

Ja sam zato probao od Punta jer lepse staje, mislim i da je nivo buke relativno nizi, jedino zvuk nije bas nesto jer unutra nije sve tesno pa moze da vibrira, nesto je bolje sada kako se valjda zacadjavio malo.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Auspuh od EFI-ja na obicnog Empty Re: Auspuh od EFI-ja na obicnog

Počalji od Dare4x4 Uto 13 Feb 2024, 17:13

I moj fabrički je bio teži od ostalih kasnije ali ništa tiši. Nisam imao problem da unutra nešto zvecka, a imao sam Kiler, Kulić, Magnum i sad evo Proleter. Svi zvuče isto, samo u malo drugačijem opsegu obrtaja kreće režanje. Kvalitet spoljašnjeg lima im je svima dobar ali iznutra istrule. Svaki koji sam skinuo spolja je bio skoro kao nov, bez tačkice.
Dare4x4
Dare4x4
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 161
Datum upisa : 20.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Auspuh od EFI-ja na obicnog Empty Re: Auspuh od EFI-ja na obicnog

Počalji od YUgisa Uto 13 Feb 2024, 17:50

Ja sam imao Iimasaf i bio je primetno tezi, tisi i dublji zvuk. Znam za IN na kojem je dodat srednji lonac, to je bilo nesto ektremno tiho, cak je tamo negde na 2500-3000 obrtaja bio i tisi nego na leru. Secam se da je u nekim uslovima bio oko 60db ali ne secam se jel to bilo na leru ili gde je najnizi. Mislim da je na punom gasu bio oko 75db, a moj na ljubicastom Yugu je oko 80db na leru i 96 ili 98 na punom gasu. Mislim ako je nekom relevantno, mozemo uporediti sa nekom aplikacijom za telefon kome je koliko i sta ima na autu.

Nije da zvecka da ti sad treses lonac pa zvoni kao da su ekseri unutra, nego sto nije fiksirano cvrsto pa moze da vibrira. Napeti su te pregrade i to da ne zvoni kad ga ti treses u vazduhu ali moze da vibrira od rada motora i kretanja izduvnih gasova.

Normalno je da istrule unutra, ista stvar je i sa karoserijom. Spolja se lako osusi, ali unutra ga ubija kondenz koji se tesko susi dok auto miruje, a treba mnogo kilometara da se predje da ceo izduvni sistem postigne dovoljno visoku temperaturu i izduva i motora da krene susiti lonac iz unutra bez stvaranja dodatnog kondenza.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Auspuh od EFI-ja na obicnog Empty Re: Auspuh od EFI-ja na obicnog

Počalji od Dare4x4 Uto 13 Feb 2024, 18:55

Gde si našao Imasaf za In, ili si pravio od nekog drugog vozila?
Ovaj moj je najglasniji baš u režimu gde se normalno i najčešće vozi, između 2500 i 3000 obrtaja. Ispod i iznad toga se gotovo i ne čuje.
Dare4x4
Dare4x4
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 161
Datum upisa : 20.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Auspuh od EFI-ja na obicnog Empty Re: Auspuh od EFI-ja na obicnog

Počalji od YUgisa Uto 13 Feb 2024, 19:47

Sa njime sam kupio Yuga. Ali po kataloskom broju je bio od Kadeta.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Auspuh od EFI-ja na obicnog Empty Re: Auspuh od EFI-ja na obicnog

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu