Koralke "kao fabricke"?

4 posters

Ići dole

Koralke "kao fabricke"? Empty Koralke "kao fabricke"?

Počalji od Pedja Čet 07 Maj 2009, 00:42

Pricao sam nesto sa YUgisom o tome i bas me je naveo na razmisljanje, a posto nisam nista pametno zakljucio, da pitam javno: mogu li se fabricke Zastavine alu-felne (popularne "Koralke") srediti da izgledaju kao fabricki? I kako to izvesti?

Sve farbane koje sam video izgledale su nekako drugacije, nemaju onaj fabricki sjaj. S druge strane, naci takve felne u dobrom stanju (i po razumnoj ceni) nije bas lako, pa me zanima kako se mogu srediti da budu takve, postoji li neka specijalna tehnika farbanja ili nesto drugo?

Palo mi je napamet da bi mozda temeljno smirglanje, poliranje i onda bezbojni lak mogli dati zeljeni rezultat... Unsure
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Koralke "kao fabricke"? Empty Re: Koralke "kao fabricke"?

Počalji od ladisz81 Čet 07 Maj 2009, 11:31

Može se to srediti, samo pitanje vremena i para(ako neko drugi radi, npr. farbar neki) i uopšte dal vredi naprimer da uloži čovek 100 ili više evra za ovako nešto(ali to je opet pitanje ukusa)
ladisz81
ladisz81
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 822
Godina : 43
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 21.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koralke "kao fabricke"? Empty Re: Koralke "kao fabricke"?

Počalji od Pedja Uto 19 Maj 2009, 16:17

A ne znas kako se moze uraditi u kucnoj reziji, pretpostavimo da imam vremena, a sad para... ne bas previse. Rolling Eyes Ako se lakiraju bezbojnim lakom na kraju, to mozda da uradi farbar, ali pripremu (to me zanima kako odraditi-smirglanje, poliranje, sta vec) bih radio sam, kao i farbanje onih crnih detalja.
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Koralke "kao fabricke"? Empty Re: Koralke "kao fabricke"?

Počalji od ladisz81 Uto 19 Maj 2009, 17:24

Pa ako hoćeš kući da odradiš, onda evo ti dve varijante:
- ako si uzeo neke lošije koralke, onda najpametnije je da odneseš na peskarenje i da posle tako da ga središ. Ako treba posle peskarenja negde da se gituje(npr. na ivicama) onda da se to odradi, pa posle neka svetlija temeljna bolja, da bi kasnije redovna boja dobro legla(a ne da posle 1-2 meseca padne). Ovako bi izašlo felne oko 40-50 evra(zavisi na koji nalećeš), onda peskarenje oko 5-15 evra(zavisi ko radi), i farbanje - ako neko drugi farba onda tražiće između 25-50 evra. Ali ako sam farbaš, onda ti netreba za ovo.

-druga varijanta da nađeš baš u extra stanju koralke, koje neće biti manje od 80 evra, pa da to središ. Ali isto zavisi u kakvom su stanju, jer možda treba samo rubove odraditi, ali možda već i farbanje treba da se osveži
ladisz81
ladisz81
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 822
Godina : 43
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 21.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koralke "kao fabricke"? Empty Re: Koralke "kao fabricke"?

Počalji od Bohoc Uto 19 Maj 2009, 20:56

ma bre za koralke ide mat crno sa srebrnim polu mesecima to je bolje Wink nego fabricka Wink
Bohoc
Bohoc
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1877
Datum upisa : 30.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koralke "kao fabricke"? Empty Re: Koralke "kao fabricke"?

Počalji od Pedja Uto 19 Maj 2009, 21:17

@Bohoc
Crna felna? Wacko Nije bas po mom ukusu. Wink

@Ladisz

Pa ako bih farbao sprejom (ako postoji sprej koji ce dati tu boju), onda bih radio sam. Ali nije mi jasno da li kada ih ispeskiram i osmirglam one budu vec sjajne i dovoljno da samo prelakiram bezbojnim lakom ili moram da farbam necim da dobiju tu boju?

Tesko cu naci da su u bas dobrom stanju, sve ce biti bar malo izgrebane po ivicama, znaci, isplatljivije mi je da nadjem malo losije i sredim.
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Koralke "kao fabricke"? Empty Re: Koralke "kao fabricke"?

Počalji od Bohoc Uto 19 Maj 2009, 21:19

bilo koje nadjes trebaces raditi na njima,e sad sve je stvar koliko zelis da radis tj koliku volju imas Wink moj savet ako oces fabricke uzmi i ispoliraj felne i onda neki premaz ide ili lak neznam kako ti ide i milina bozija Wink
Bohoc
Bohoc
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1877
Datum upisa : 30.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koralke "kao fabricke"? Empty Re: Koralke "kao fabricke"?

Počalji od Pedja Sre 20 Maj 2009, 00:49

Bas zato i kazem, jer cu svakako raditi na njima, onda bolje jeftinije. Very Happy E, sad jos samo da krenem u potragu. Smile
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Koralke "kao fabricke"? Empty Re: Koralke "kao fabricke"?

Počalji od ladisz81 Sre 20 Maj 2009, 12:04

Pa posle peskarenja treba da poliraš felne da bi imali oni sjaj, pa da ih preduvaš bezbojnim lakom da bi i tako ostali. A ako hoćeš one delove da budu crne(kao kod fabričkih) onda pre treba da to ufarbaš u crno pa posle da cela felna da bude preduvan lakom
ladisz81
ladisz81
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 822
Godina : 43
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 21.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koralke "kao fabricke"? Empty Re: Koralke "kao fabricke"?

Počalji od Milan Čet 21 Maj 2009, 02:57

Ajde Peđa ko da je to neka nauka Razz I što moraju da budu ko fabričke? Ja sam nekoliko puta vidio fabričke i ne znam što su bolje nego kad ih ofarbaš fino, mislim ono nit je niklovano, nit je polirano nego nešto između, pa onda oni crni segmenti tamo Wacko Moj savjet ti je da ih nađeš lošije jeftino i onda polako da ih išmirglaš, ako neđe ima neka rupica tu malo gita, odradiš podlogu špric-gitom (mada nije neophodno ali će svakako duže da traje) i ofarbaš ih u sliver sprejom... Izgledaće fino i to ti je jedina isplativa varijanta jer ma koliko para da stučeš u Koralke one nikad neće biti "neke" felne... I da, na njima ni jedna boja osim silver ne stoji, viđao sam i crne i bijele- šta reći Surprised

Milan
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 144
Godina : 35
Lokacija : Beograd, Rep. Srbija
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koralke "kao fabricke"? Empty Re: Koralke "kao fabricke"?

Počalji od Pedja Čet 21 Maj 2009, 03:23

Ja od svega napravim nauku. Razz Salu na stranu, naravno da se mogu ofarbati tako kako si ti rekao. I moj plan je bio naci neke jeftinije, osmirglati, prvo grubljom, ali posle sve finijom smirglom, na kraju ispoliati i prelakirati. Naravno da se mogu ofarbati "srebrnim" sprejom, ali ne znam, nije mi nekako to to, lepo izgleda, ali vise mi se svidja taj "poluniklovani" fazon, zasto, ne znam ni sam, nekako je po mom ukusu. Crni detalji jesu ruzni kad nemaju cepove, pa budu centri crni, ali kad se stave cepovi, a u crno ostave samo oni "pluprstenovi", onda mislim da su sasvim ok. Bele sam vidjao samo na slikama, nisu bas po mom uksu, a u crno ih ne bih farbao ni pijan-ako nesto ne volim da vidim na kolima, to su crne felne. Da Koralke nikad nece biti "neke" felne, slazem se, ali ipak su lepse od zardjalih celicara koje trenutno imam, a uz to pristupacne. Wink
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Koralke "kao fabricke"? Empty Re: Koralke "kao fabricke"?

Počalji od Milan Čet 21 Maj 2009, 22:36

Admin ::Da Koralke nikad nece biti "neke" felne, slazem se, ali ipak su lepse od zardjalih celicara koje trenutno imam, a uz to pristupacne. Wink

Slažem se potpuno, samo sam ti rekao da ti ne vrijedi ulagati neke velike pare da ih odradiš profesionalno, to su low-cost felne koje mogu da se srede pristojno u kućnoj radinosti, ulagati u njih 50-100 evra je apsurdno jer na te pare kad dodaš iznos za koji si ih dobio- možeš da uzmeš bolje felne od njih, to je bila poenta moje priče.
Ako se tebi sviđa "fabrički look" onda sredi tako, mada ne vjerujem da ćeš uspjeti to sam da središ jer kad šmirglaš tu fabričku niklovanu (ili šta je već) površinu dolaziš do sloja ispod koji je neke žućkaste boje Bye1 Bar je tako bilo na drugarovim Koralkama... Tako da, na kraju ćeš ih farbati, vjeruj mi, ma šta pokušao da uradiš... Pozdrav!

Milan
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 144
Godina : 35
Lokacija : Beograd, Rep. Srbija
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koralke "kao fabricke"? Empty Re: Koralke "kao fabricke"?

Počalji od Pedja Čet 21 Maj 2009, 22:44

Slazem se potpuno da nema smisla u njih ulagati 50+e, ali mislim da u ovoj mojoj varijanti ne bi bilo ni slucajno toliko, jedino bi me kostala smirgla i lak. Ali to sto kazes da je ispod niklovanog sloja zuckast materijal vec menja stvari, mislio sam da je on deblji, ako bi se skinuo tokom smirglanja, nisam nista postigao i, kao sto si rekao, zavrsicu sa obicnim farbanjem, a onda vec sve to gubi smisao, i onda cu radije umesto 50 dati 100e uzeti neke lepse felne u ok stanju. Wink
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Koralke "kao fabricke"? Empty Re: Koralke "kao fabricke"?

Počalji od Milan Čet 21 Maj 2009, 22:58

Kažem ti, taj sloj je dosta tanak, jedino kad bi našao neke u skoro 100% dobrom stanju mogao bi da ih sa bodobrusnom P2000 šmirglom malo uglačaš i pređeš bezbojnim, mi smo radili sa P600 i skinulo je s pola gasa taj površinski sloj, ispod koga imaš žućkasto-bronzani sloj neki, ne izgleda ni najmanje prijatno, šareni se... Mislim da ti se više isplati da uzmeš neke bolje felne i da ih fino središ, viđam po oglasima za 70-80 evra puno ljepše felne od Koralki....

Milan
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 144
Godina : 35
Lokacija : Beograd, Rep. Srbija
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koralke "kao fabricke"? Empty Re: Koralke "kao fabricke"?

Počalji od Pedja Pet 22 Maj 2009, 01:37

Posto nisam bas nezan kad je smirglanje u pitanju, verovatno bi kod mene odmah doslo do tog sloja Laughing , tako da cu onda definitivno da batalim ovu ideju i trazim nesto drugo. Hvala za savete!
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Koralke "kao fabricke"? Empty Re: Koralke "kao fabricke"?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu