Yugo amortizeri

+13
gorski_stab_57
stojadin
junior45
Slobodan Negic
YUgisa
gici
ZAC
semberac
jollyjumper
istrazitelj
Milos55
Iveko
VPetar
17 posters

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Yugo amortizeri - Page 3 Empty Re: Yugo amortizeri

Počalji od YUgisa Čet 02 Jul 2020, 09:06

Ne znam stvarno kako su testirali pre, nisam se ni raspitivao o tome Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Yugo amortizeri - Page 3 Empty Re: Yugo amortizeri

Počalji od gorski_stab_57 Pon 01 Feb 2021, 17:51

Kada propadnu solje jel se javlja neki zvuk pri voznji ? Svremena na vreme u voznji mi se cuje neko krckanje,kao kad se nateze nesto pa pocne da krcka,al meni se cuje samo na kratko,samo se cuje KRC pa prestane,i tako svremena na vreme se javlja u voznji,da nisu mozda solje propale?
gorski_stab_57
gorski_stab_57
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 58
Datum upisa : 15.08.2019

Nazad na vrh Ići dole

Yugo amortizeri - Page 3 Empty Re: Yugo amortizeri

Počalji od YUgisa Pon 01 Feb 2021, 18:06

Kod fabrickog Yuga solja nema skoro nikakvog uticaja na auto. Ako je pravilno montirano i podmazan lezaj, solje su skoro pa dozivotne, mislim kad se vide na nosacu amortizera (ono sto vecina zove soljom tj ono sto vam viri kroz kos kada otvorite haubu) da ima pukotina i slicno onda vredi zameniti jer zna malo da dise tu ali opet nista kriticno.

Kod Z101 hoce nekad da se smrvi plasticna caura (kod starijih modela je od drugog materijala ne mogu sad nikako da se setim imena, sem da je jos ucestalije da se smrvi) pa tu hoce mozda malo da lupa i skripi jer kad se smrvi bude metal na metal kontakt ali to je to...

Ne znam koje su ti okolnosti pod kojima se to desava, ali krenuo bih pre od provere letve.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Yugo amortizeri - Page 3 Empty Re: Yugo amortizeri

Počalji od Enter90 Pon 19 Apr 2021, 15:44

Trebam da zamenim prednje amortizere na Yugo, sva 4 srafa zapekla, matice se odvijaju lako ali srafovi se samo uvijaju i puci ce pretpostavljam, pripremicu 2 polovne glavcine sa sve lezajem, e sada zanima me da li su srafovi posebni i namenski za to ili moze bilo koji i dali postoje da se kupe bas ti novi srafovi, da ne bih cimao metalostrugara da mi pravi nove skuplje ce biti Smile

Enter90
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 30
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 23.11.2018

Nazad na vrh Ići dole

Yugo amortizeri - Page 3 Empty Re: Yugo amortizeri

Počalji od YUgisa Pon 19 Apr 2021, 15:51

U 80% slucajeva su ti srafovi zapekli, pogotovo kod zadnjih je problem donji jer ide i kroz viljuske i mora da se greje da se izbilo. Brener odvrnut na max sa najuzim nastavkom usmeren 5min na rukavac sa jednom prskalicom napunjenom vodom za prskanje amortizera i glavcine da se hladi lezaj resava taj problem.

To je M10x60mm u 10.9 kvalitetu sa 1.25 korakom navoja na prednjoj osovini i mogu se nekad naci kao rezervni deo kod prodavnica/trgovaca koji su malo bolje opremljeni Zastavinim programom, mada mogu se naci i medju srafovskom robom.

Mada treba biti pazljiv jer dosta srafovske robe iako pise da je odredjen kvalitet, ne zadovoljava ga.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Yugo amortizeri - Page 3 Empty Re: Yugo amortizeri

Počalji od Enter90 Pon 19 Apr 2021, 20:55

Hvala YUgisa , zadnje amortizere sam menjao i imao taj problem, ali sam nasao nove srafove, i znam da stablo srafa bez navoja prolazi knap u rupu rukavca, predpostavljam da je tako isto i na prednjim

Enter90
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 30
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 23.11.2018

Nazad na vrh Ići dole

Yugo amortizeri - Page 3 Empty Re: Yugo amortizeri

Počalji od YUgisa Pon 19 Apr 2021, 21:02

Jeste, tako je Wink Cheers Podmazi grafitnom srafove kad budes sklapao i onda nece biti problema sa ponovnim rastavljanjem Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Yugo amortizeri - Page 3 Empty Re: Yugo amortizeri

Počalji od Dimi33 Ned 30 Jan 2022, 23:36

Zanima me da li propisali amortizeri mogu da se repariraju i da li mogu da se tvrdo pune
Dimi33
Dimi33
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 24
Godina : 20
Datum upisa : 01.11.2021

Nazad na vrh Ići dole

Yugo amortizeri - Page 3 Empty Re: Yugo amortizeri

Počalji od YUgisa Ned 30 Jan 2022, 23:55

Sve moze da se reparira ako imas delove, ali nazalost ja ne znam da u Srbiji neko ima dostupne nove delove za reparaciju amortizera. Sve radove koje sam ja video su bazirani na tome da se sipa gusce ulje, pa teze iscuri napolje bez ikakve paznje na to da ostale karateristike amortizera isto nisu ispravne (tipa da amortizeri imaju razlicitu tvrdocu jer su ventili razlicito pohabani ili da imaju lufta u radu jer su karike potrosene). Efekti tvrdog punjenja su bukvalno koliko para toliko i muzike... Jeftino, neudobno i mali dobitak u performansama, ali na osecaj razlika drasticna pa je efekat vau (sto bi narod rekao tvrdo kao kamen i lezi kao pegla) i u Srbiji sinonim za dobar trap.

Ali to je sto sam ja licno video, sad mozda neko ima neko drugo iskustvo.


Sa druge strane od ispravnih amortizera mogu se postici bolje performanse modifikacijama na njima, ali to zahteva dosta znanja i iskustva da se sklopi jer je viskozitet ulja u njima samo mali deo toga.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Yugo amortizeri - Page 3 Empty Re: Yugo amortizeri

Počalji od Dimi33 Pon 31 Jan 2022, 00:19

Da li zna neko kolika bi bila cena tvrdog punjenja i kracenja hoda?
Inače videcu da kupim nove amortizere u tom slučaju
Dimi33
Dimi33
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 24
Godina : 20
Datum upisa : 01.11.2021

Nazad na vrh Ići dole

Yugo amortizeri - Page 3 Empty Re: Yugo amortizeri

Počalji od VPetar Pon 31 Jan 2022, 07:27

Tvrdo punjenje nije za preporuku Smile Neudobno za voznju i kratko traju (u odnosu na dobre amortizere). Mislim da je tvrdo punjenje u rangu cene oko 40e ako das svoje amortizere.
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Yugo amortizeri - Page 3 Empty Re: Yugo amortizeri

Počalji od YUgisa Pon 31 Jan 2022, 09:23

Dobro, kratko trajanje je obicno vise vezano za cinjenicu da ih ljudi rade od vec procurelih amortizera, stim da ima dosta primera na netu da su ljudi imali problem sa curenjem i raspadanjem ubrzo nakon prepravki jer nisu dobro sklopljeni amortizeri, ali to je sad vec nesto drugo.

Ali kao sto Petar kaze, tesko da ce ti neko na forumu od aktivnih clanova dati neke preporuke za to klasicno tvrdo punjenje i skracivanje, ali posto ti je Batajnica blizu, uvek mozes otici tamo pa se raspitati kolika je cena i sta zaista rade i sta ti oni preporucuju:
https://www.moja-delatnost.rs/amortizer-servis-beograd-batajnica/amortizer-servis-goran/MMvxPNN

Cisto da ne bude da smo subjektivni na forumu. Licnog iskustva sa posetama takvih servisa nemam, sto sam po internetu mogao ispratiti svi se baziraju na tome da na strugu skrate kuciste, unutrasnju razdelnu cev i klip/osovinu amortizera, da to malo ociste i sipaju gusce ulje. Eventualno ako je nesto osteceno da pokusaju nakalemiti od drugog amortizera koji im je ostao u delovima sto bi ti uspeo da izbegnes kupovinom novog amortizera, ali i pre kupovine je mozda bolje da se licno raspitas posto sam siguran da ti mogu ponuditi usluge reparacije pa ces videti i sta to podrazumeva i da li se razlikuje od toga sto sam ja rekao.  A takodje i kupovina novih amortizera nije tako prosta stvar kao sto se cini.

Mislim da bi ti vredelo da prelistas ove teme:
https://zafc.forumsr.com/t3868-sile-tvrdoca-amortizera
https://zafc.forumsr.com/t302-zamena-amortizera-u-sopstevnoj-reziji-preporuke-za-proizvodjace
https://zafc.forumsr.com/t2050-kvalitet-fabrickih-amortizera-razlicitih-marki-kopije-i-originali

Naravno internet/FB je pun pozitivnih komentara za to, tako da na tebi je da odlucis sta je tebi cilj i koliko ces truda i novca uloziti u svoj auto. Mislim ja bih tu mogao sad naveliko i nasiroko da ti objasnjavam sta kako gde i zasto, ali to bi bilo besmisleno. Ja znam da ljudi to voze i da su zadovoljni, tako da svako povlaci sebi granicu gde je zadovoljan. Ja znam da mi je to jedini izbor da bih pre vozio fabricko vesanje.

Zato kazem, ako si se nameracio da to uradis, najbolje licno u servisu za to da vidis sta nude i da li ti odgovara, a za nesto vise od toga, moras smisliti sta je cilj od auta i koliki ti je budzet da bi ti da li neku preporuku ako ces poslusati forum Wink


Poslednji izmenio YUgisa dana Pon 31 Jan 2022, 09:31, izmenjeno ukupno 1 puta

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Yugo amortizeri - Page 3 Empty Re: Yugo amortizeri

Počalji od VPetar Pon 31 Jan 2022, 09:26

Pa retko ko ce kupiti nov amortizer i nositi na tvrdo punjenje Very Happy Kada sve to saberes bolje kupiti normalne amortizere koji valjaju Very Happy Ja sam se vozio u autu sa amortima koje je radio Nune i razumem zasto se ljudi loze dok je ravan put.. Cim krenu neravnine to je tako neudobno, a samim tim i nebezbedno tj performanse drasticno opadaju.
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Yugo amortizeri - Page 3 Empty Re: Yugo amortizeri

Počalji od YUgisa Pon 31 Jan 2022, 10:06

Stvar u celoj toj prici je da cak i kad ostavimo po strani o tome kako se radi tvrdo punjenje u globalu kod nas, neka bude da je neko dovoljno strucan da preventilise amortizer i prilagodi radu sa guscim uljem, da amortizeri su samo jedan deo vesanja. 99% ljudi ne uzima u obzir stvari kao progresivnost tj linearnost opruga i gibnja, prednosti i mane toga o ispravnom hodu amortizera i da ne pricamo, stosovanje je krajnje regularna stvar, po recima mnogih i pozeljna, tako da ne mozes ni izdvojiti pozitivan primer modifikacije amortizera ako postoji u moru drugih problema.


Najbolji primer koji mogu dati je da sam imao priliku da razgovaram sa nekoliko vlasnika jednog te istog para amortizera. Prvi vlasnik je radio amortizere (nije bitan servis iako je jedan od tri najpoznatija u Srbiji) po sistemu sto nize i sto tvrdje. On je njemu to tako napravio i bio je super zadovoljan, pricali smo nekoliko puta na tu tematiku i apsolutno nista ga nije moglo ubediti da tamo nesto ne valja jer je to radio velik majstor po njegovim recima. Na kraju je taj set prodao jer trudnoj zeni je bilo neizdrzivo po pitanju udobnosti.


Taj set amortizera je stigao kod novog vlasnika koji je sticajem okolnosti bio iz Subotice koji mi je doneo da vidim sta mogu da uradim sa tim jer je neizdrizvo neudobno. Prvi problem je bio cinjenica da se koristila fabricka opruga koja je bila sabijana do te mere da kao prvo visina auta moze da stvori probleme sa vesanjem i pogonom jer funkcinise van uglova za koje je predvidjeno, drugo i da ostavimo to po strani iz price, fabricka opruga pruza takav otpor u oscilovanju vesanja da na sabijanje trazi oko 60mm hoda (sad ko hoce da poveruje u tu informaciju jer je izmerena od strane mene moze, ko nece ne mora). Mozda malo manje kad bi bio neki ozbiljan amortizer, nesto manje ako je meksi ili delimicno dotrajao ali da kazemo tako nesto. On je imao 5mm hoda, sve vise od toga i amortizer bi tukao u odbojnu gumu. I da ostavimo po strani pricu koliko fabricka opruga treba da ima hoda, da li neko misli da vesanje moze da radi normalno sa 5mm hoda, plus koji mm hoda sto uspe da sabije odbojnu gumu na amortizeru. Neka je 10mm hoda na amortizeru, to je oko 11-12mm na tocku. Uz gumu koju je imao, mogao je ocekivati mozda je duplo toliko amortizacije, sto znaci da sve deblje od 2.5cm bi auto poskakivao i direktno prenosio opterecenje na karoseriju i putnike.


Ti amortizeri su bili 115% tvrdji na sabijanje i 50% na izvlacenje u odnosu na standardne amortizere. Nista spektakularno jer mnogi standardni amortizeri stranih proizvodjaca su po 25-30-50, pa neki cak i 100% tvrdji od fabrickih amortizera.  Jesu nesto esktremniji, ali daleko od toga sto bi se nazvalo sportskim i nisu bili jednake tvrdoce, jedan je bio meksi, sad da li su poceli da propadaju ili su takvi jer su od propalih amortizera napravljeni, ne mogu to utvrditi. Naravno max sila koja nam govori o domenu performansi u smislu stabilnosti u krivinama, ali ne i o tome kako ce se ponasati po neravninama sto je bitno za udobnost ali i za performanse jer ako auto skakuce onda guma nema dobar kontakt sa tlom, a ako nema kontakt sa tlom onda nema ni performansi. A ovi amortizeri nisu imali skoro nikakve faze oscilovanja, nego su skoro konstanto bili u najtvrdjoj fazi jer se to desava kad se sipa pregusto ulje bez drugih izmena na amortizeru.
Posavetovao sam tog vlasnika koje tvrdje opruge da stavi umesto tih fabrickih koje ce podici auto na nivo gde vesanje i pogon mogu nesmetano da funkcionisu. Iako su opruge tvrdje, zbog adekvatnog hoda amortizera koji je povecan podizanjem auta i cinjenice da tvrdje orpuge mogu imati manji hod od 60mm, bilo je poboljsanja ali vlasniku je i dalje to bilo neprihvatljivo, pa je prodao trecem vlasniku.


Treci vlasnik me kontaktirao vezano za njih i rekao da amortizeri su rad poznate firme i da sumnja u opruge da su problem izrazite neudobnosti pa sam mu rekao da opruge nisu problem nego sam amortizer da je problem i da najbolje kontaktira firmu koja je radila amortizere da mu rese problem sto je rezultovalo prodajom amortizera cetvrtom vlasniku.


Cetvrti vlasnik je pokusao neke kombinacije drugih opruga pa je prodao petom vlasniku gde se izgubio trag Laughing Opruge koje sam ja predlozio su zavrsile na nekom sestom autu. Sa njima ja nisam imao kontakta sem sto sam naleteo na njih na internetu.


Nadam se da nista nisam dodao i oduzeo od price jer ima par godina otkad je to bilo, a i seoba od vlasnika do vlasnika je trajala poduze vreme.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Yugo amortizeri - Page 3 Empty Re: Yugo amortizeri

Počalji od Dimi33 Pon 31 Jan 2022, 13:18

Zanima me koja bi mi bila bolja opcija za neke slične pare.
Želja mi je da spustim jugica ali da ne bude totalno nekvalitetno i pošto ce se voziti svaki dan da ne bude previše neudobno ali opet da bolje lezi u krivini
Dimi33
Dimi33
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 24
Godina : 20
Datum upisa : 01.11.2021

Nazad na vrh Ići dole

Yugo amortizeri - Page 3 Empty Re: Yugo amortizeri

Počalji od YUgisa Pon 31 Jan 2022, 14:48

Pa ja ne znam koliko imas umeca i alata ili si mislio platiti nekoga, ali tesko da moze za te pare nesto da se uradi bolje a da nije samostalan rad. A samostalan rad po mom misljenju je negde na nivou da nadjes zadnje opruge od Fice i da prepravis prednje amortizere skracivanjem klipa (nije bas pravilno kao kad se skracuje i kuciste i klip ali kad se sklopi radi bez ikakvih problema) sto mozes uraditi ovako:
https://zafc.forumsr.com/t1696-skracivanje-osovine-amortizera-za-4cm-bez-rastavljanja-amortizera

U zavisnosti od proizvodjaca amortizera i opruga jer malo variraju u duzini treba od 4 do 7cm da se skrati. Uz to trebas ili da iseces sa svoje odbojne gume ili jos bolje da kupis ovako nesto:
https://boyracermotorsport.serbianforum.info/t93-boyracer-motorsport-odbojne-gume-amortizera-kratke

To ce raditi ok sa fabrickim amortizerima ako su ispravni i izgleda otprilike ovako kad se sklopi:
Yugo amortizeri - Page 3 P1100412

Pozadi mozes ostaviti fabricke amortizere ako su ispravni, samo stavis gibanj sa 4 platne, rekao bih sa Poly-ja, ali mislim da su male sanse da ces naci to, tako da ces najlakse uspeti naci jos jedan gibanj i onda sklopis po uzoru na fabricki od dva gibnja jedan sa 4 platne. E sad sa tim ce auto biti visok pa ti trebas neko ko ti moze to ispeglati, moja preporuka je oko 13cm kad se meri od dole do najnize ivice platne na sredini gibnja.

I onda ti auto ovako izgleda otprilike:
Yugo amortizeri - Page 3 Dscn0110

To ti je oko 31cm izmedju ruba i centra tocka kad se meri po vertikali.


To je najjeftinije sto ja mogu da predlozim za najveci dobitak u performansama, a da pri tome nije drasticno neudobno i da je u domenu svakodnevnih ljudi. Vise od toga zahteva vise znanja i umeca, a sad moze da se uradi i manje od toga prepravkom fabrickih opruga i nesto manjim spustanjem ali efekti su vise vizuelni nego u performansama.

Naravno sve to moze da se kupi i gotovo i ima i boljih stvari od toga, sve zavisi koliko si spreman da ulozis.


Mislim pazi, ja se bavim tim poslom i nije mi cilj da ti kazem dodji kod mene i ostavi pare, znaci imas mogucnost da odes kod drugog i da se raspitas sta ti oni nude i da vidis da li ces ti biti zadovoljan, imas mogucnost i da uradis sam neke stvari ako si u mogucnosti, a uvek ti ostaje mogucnost da skupis malo vise para i kupis sve sredjeno od mene. Ali nazalost stvari koje ja radim nisu u rangu od par desetina evra, nego u par stotina.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Yugo amortizeri - Page 3 Empty Re: Yugo amortizeri

Počalji od Dimi33 Pon 31 Jan 2022, 15:40

Što se znanja tiče jako je slabo jedino što pohvatam po forumu ili na jutjubu. A sto se tice nekog budžeta bio bi do 200e pošto sam još u srednjoj ali uspevam da odradim ponekad zbog ove celokupne situacije. Inače ako imate neke predloge nekih amortizera koji su fabrički kraći a tvrdji ili neke gevinde koje bi mogle da se stave ili jugisini amorti slobodno pišite jer puno mi znači da i ako su iznad mog budžeta imam neki uvid ili da prikupim preostale pare
Dimi33
Dimi33
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 24
Godina : 20
Datum upisa : 01.11.2021

Nazad na vrh Ići dole

Yugo amortizeri - Page 3 Empty Re: Yugo amortizeri

Počalji od YUgisa Uto 01 Feb 2022, 22:08

Nazalost fabrickih kracih tesko da ces naci, stavljali su ljudi od Fiata 127 ali to je prilicno retko za naci sad i ima 3 verzije tako da se nikad ne zna koju ces naci ako i nadjes a nisu bas ni jeftini. Gewinde jedino polovne da uzimas od nekoga ko je imao na Yugu ili recimo od Punta 2 ili Corse B moze uz manje prepravke da se stavi, ali to ti resava samo prednjicu.

Najjeftinije sto ti ja mogu ponuditi je 13500din za opruge, gibanj i prepravku prednjih amortizera. Ali ako su ti amortizeri za zamenu, onda moras da kupis nove standardne a u zavisnosti od proizvodjaca i gde nabavljac, cene su negde u rangu od 10.000 do 20.000din za 4kom.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Yugo amortizeri - Page 3 Empty Re: Yugo amortizeri

Počalji od Dimi33 Čet 03 Feb 2022, 18:17

Pretpostavljam da tako nešto i Goran naplaćuje pa ću videti kod njega jer mi je dosta bliže
Dimi33
Dimi33
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 24
Godina : 20
Datum upisa : 01.11.2021

Nazad na vrh Ići dole

Yugo amortizeri - Page 3 Empty Re: Yugo amortizeri

Počalji od dimmu Čet 03 Feb 2022, 18:25

Lose pretpostavljas. Mesas babe i zabe..
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Yugo amortizeri - Page 3 Empty Re: Yugo amortizeri

Počalji od YUgisa Čet 03 Feb 2022, 21:12

Videces sta ce ti ponuditi i po kojoj ceni kad odes kod njega.

Ja ti nudim tvrdje opruge i gibanj sa 4 platne, sve uredno ofarbano i podmazano sa skracenim standardnim amortizerima. Tvrdje opruge i gibanj ce ti dati primetno bolje performanse, a standardni amortizeri zadrzavanje relativno dobre udobnosti. Stim da udobnost treba isto gledati kao performanse, jer ako auto dobro upija neravnine to znaci da ce biti stabilan i na losem kolovozu. Uz propisan hod amortizera, trajnost amortizera ce biti slicna kao i bez spustanja.


Ali svakako ako odes kod njega, nadam se da ces podeliti svoje utiske, a mozda ako se ikad i vidimo na nekom skupu forumasa, mozemo i razmeniti utiske licno Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Yugo amortizeri - Page 3 Empty Re: Yugo amortizeri

Počalji od Beliyugo1989 Uto 13 Jun 2023, 19:39

Dobro vece.Moram da ozivim temu radi osvezavanja informacija i iskustava sa amortizerima.
Da li ste imali dodirnih tacaka,ili iskustava sa Top Line amortizerima?
Hvala

Beliyugo1989
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 61
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.06.2023

Nazad na vrh Ići dole

Yugo amortizeri - Page 3 Empty Re: Yugo amortizeri

Počalji od YUgisa Sre 14 Jun 2023, 08:23

Nisam imao licnog iskustva, mada sam video na internetu dosta negativnih komentara na trajnost na drugim vozilima.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Yugo amortizeri - Page 3 Empty Re: Yugo amortizeri

Počalji od Beliyugo1989 Uto 20 Jun 2023, 21:19

Yugo amortizeri - Page 3 Screen10

Da li se neko susretao sa ovom markom?Cista kineska.Liwen proizvodjac
Pomislio sam da se radi gde i SBB
Cena koraktna(ne znam da li sme da se napise cena)
Izvinjavam se za dve slike,prvi put dodajem

EDIT: Obrisana slika viska, YUgisa

Beliyugo1989
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 61
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.06.2023

Nazad na vrh Ići dole

Yugo amortizeri - Page 3 Empty Re: Yugo amortizeri

Počalji od YUgisa Uto 20 Jun 2023, 21:56

Moze naravno da se pise cena. Izgledaju solidno, pogotovo jer su gasni visokog pritiska kako mi se cini. Jedino malo nosac sajle izgleda sa greskom. Nisam ni cuo za ovog proizvodjaca.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Yugo amortizeri - Page 3 Empty Re: Yugo amortizeri

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu