Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera

+8
slobokv88
Crazy128
sugo
Avram '90
kalasnjikov
CyberianIce
dragan brate
YUgisa
12 posters

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Empty Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera

Počalji od YUgisa Sre 13 Jul 2011, 20:22

Odmah na pocetku da napisem da je amortizer "pravilno" skracivati u kompletu, tj i telo i osovinu ali u nekim situacijama nije potrebno skracivanje tela nego samo sipke pa moze dosta da se ustedi pri tome i izbegne rastavljanje sasvim ispravnog amortizera... Posto ovako skracen amortizer sa oprugom na sebi nema nikakvih negativnih posledica i funkcionise sasvim normalno, jedini problem koji moze da se desi je da kada se skine sa amortizera je da osovina upadne totalno u telo posto ce posle skracivanja biti kraca nego telo pa treba biti obazriv oko toga Wink

Skracivanje moze da se odradi sa svega par alata koje vecina imaju, sem mozda nareznice sa kojom mora da se nareze novi navoj za sta ce te verovatno morati da posetite jednog strugara...

Pre svega objasnim zasto je bas 4cm u pitanju. Skracuje se za 4 cm jer za narezivanje navoja je potrebno da osovina bude idealno okrugla kako bi navoj bio pravilan, pa za narezivanje navoja moze da se koristi fabricki deo osovine, jer deo koji se brusi verovatno nece biti dovoljno idealan za narezivanje... Kroz slike koje slede ce biti jasnije o cemu pricam Wink

Naravno, pre svega treba rastaviti amortizer i skinuti oprugu sto necu objasnjavati.

Od alata je potrebno:
Brusilica, odnosno fleks sa listom za secenje i brusenje.
Jedan srafciger
Ostar noz ili bonsek
Jedna stolarska stega
Turpija

Od materijala:
Malo izlorike ili neke druge lepljive trake
Jedna ili dve selne za stezanje
Malo gumenog creva
Dve nove osiguravajuce matice od 12mm
Dve siroke podloske od 12mm

Evo kako je to sve izgledalo tokom rada kod mene:
Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Slika0519


Posle demontaze opruge, prvo sto treba da uradite je izvucete osovinu amortizera skroz i skroz dole na spiku postavite parce gumenog creva i stegnete selnom kako ne bi sipka mogla slucajno da udje nazad u telo amortizera.

Sledece sto treba da uradite je da narezete novi navoj na deo supke gde se nalazila pre solja... Korak novog navoja uskladite sa korakom matica koje kupite za te potrebe Wink

Sledece sto treba je da skratite osovinu gore, deo sa starim navojem i jos oko 1 cm od novog navoja pa on izgleda ovako:

Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Slika0518


Sledece sto treba da uradite je da zastitite navoj da ga ne bi slucajno obrusili pri daljem radu... I odmerite 4cm od dela gde pocinje da se siri sipka prema telu i zalepite traku okolo osovine, tako ce te najlakse obeleziti tacno deo koji trebate obrusiti i stanjiti na 12mm... Prvo za pocatak uzmite list za secenje i zasecite osovinu na deo dokle treba obrusiti osovinu da bi bila precizna granica... Posle toga uzmite list za brusenje i pocnite da lagano brusite osovinu u krug... Evo kako izgleda na pocetku (vidi se i guma sa selnom sto sam pominjao):

Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Slika0517


Dok brusite osovinu u krug, to radite pazljivo da je ne bi previse stanjili, ona treba da bude 12mm i morate je pazljivo obrusiti i idealnog kruznog preseka da bi solja amortizera nalegla odgovarajuce na osovinu amortizera, ne sme da ima lufta... Konkreno ovo mozete sve ukupno da uradite za oko 2h... Ovako izgleda kad se obrusi:
Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Slika0520

Posle ovoga, ako ima potrebe, skratite stos gumu, koja nije potrebna da bude toliko dugacka kao fabricka jer amortizer ne moze da stosuje ali ne smete da je izbacite skroz, posto je pozeljno da bude tamo ako slucajno telo amortizera dodje do solje amortizera...

Evo kako izgleda stos guma i ceo amortizer sa oprugom sastavljen:

Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Slika0522


Po sastavljanju, gore umesto fabricke one male soljice i matice od 10mm postavljate veliki podmetac i maticu i to stezete. Kada sastavite ceo amortizer sa oprugom, onda skidate onu gumu i selne...

Cisto da napomenem, da pre ovakog necega dobro premerite stanje kod vas, posto ovako nesto je pozeljno odraditi ako koristite recimo neku fabricku oprugu skracenu za 2.5 kruga, mozda uspe i 3 kruga, ali morate premriti da ce biti dovoljno prostora da amortizer ima dovoljan hod za normalno funkcionisanje. Ili recimo da produzite zivot amortizerima ako koristite za 2 kruga skracenu oprugu, ili ako recimo koristite neke tvrdje opruge koje moraju biti krace da bi auto ispao nizi od fabrickog, pa onda da ne bi ispadala opruga, mozete ovako skratiti amortizer... Ali pre ovakog necega, da napomenem ponovo da morate da premerite tacno da posle ovakve prepravke da ce amortizer odgovarajuce funkcionisati tj da nece telo udarati u solju amortizera gore, jer ako se to desava, ovako nesto vam nece pomoci nego treba da skratite i telo i sipku...

Ako ima nekih pitanja, predloga ili kritika, mozete slobodno tu napisati, meni je zao sto su slike malo skrte Wink

Cisto kao neke smernice, da navedem da ako koristite fabricku oprugu, luft za normalan rad amortizera treba da bude minimum oko 6 cm, a za ficine opruge oko 3 cm ali sto vise, to bolje Wink


Poslednji put izmenio YUgisa dana Sre 06 Nov 2013, 08:26, izmenio ukupno 3 puta

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Empty Re: Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera

Počalji od dragan brate Sre 13 Jul 2011, 21:22

Znaci ustvari treba da skratim dve stvari, ovaj gornji deo na sta dodje solja da se zavrne i gde se nareze novi navoj kod strugara i sipku naravno koju treba da obrusim na istu debljinu sa navojem u krug sto bolje?

dragan brate
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 244
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Empty Re: Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera

Počalji od YUgisa Sre 13 Jul 2011, 21:28

Da, ono gore odseces a ovo nize obrusis i to je to Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Empty Re: Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera

Počalji od dragan brate Sre 13 Jul 2011, 21:59

Evo malo da docaram objasnjenje, ako nije ovako ispravi me YUgisa!!
STN - stari navoj koji se odsece plus 1cm.
NN - novi navoj koji strugar nareze.
4cm - je ovaj otkriven i nezasticen deo osovine koji se brusi u krug da bi solja nalegla, brusi se na debljinu sa navojem gore odnosno 12mm.

Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Skracivanje_osovine

dragan brate
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 244
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Empty Re: Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera

Počalji od YUgisa Sre 13 Jul 2011, 22:15

Jeste to 4cm je to sto se brusi, a STN je stari navoj plus 1cm od novog navoja Wink Ovo ako ne odsecete onda ce udariti u haubu. A NN je oko 2.5cm novog navoja Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Empty Re: Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera

Počalji od CyberianIce Čet 14 Jul 2011, 03:41

Meni ovo deluje totalno pogresno. Ne znam sta je trebao biti cilj ove metode skracivanja amorta a ni nebih isprobavao na svom autu, ovo da probas sa standardnim amortima na, mozes samo da sjebes ogibljenje...
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Empty Re: Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera

Počalji od YUgisa Čet 14 Jul 2011, 07:47

Pise ti dole u tekstu par primera za cilj koriscenja ove metode... Fazon je produziti zivot amortizerima da ne bi pri stosovanju propisali...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Empty Re: Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera

Počalji od CyberianIce Čet 14 Jul 2011, 09:18

Ja sam izeno svoje misljenje a to je da ova metoda jedino moze da unisti stock amort. Da bi ovo fercalo potrebno je ili tvrdo punjenje ili sabijana opruga. Ovo kad bi se uradilo od fabrickih amorta ima da kucaju ko blesavi...
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Empty Re: Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera

Počalji od YUgisa Čet 14 Jul 2011, 10:37

Pa ovde niko ni ne govori o fabrickoj postavci, nego kada se skrati/sabije opruga za recimo 2/3 kruga ili ako se koristi tvrdja opruga koja mora biti kraca da bi auto ostao na nekoj normalnoj visini pa da ne bi ispadala iz lezista... Jer ako recimo skratite 2 kruga oprugu i krenete da ga cepate mnogo kroz krivine, ako naleteite par puta na neku rupcagu u krivini postoji velika verovatnoca da ce te razbiti stos gumu a kad se razbije stos guma onda u nekim ekstremnim situacijama moze da se desi da se sipka amortizera totalno nabije u telo amortizera i onda se ubrzo sjebe amortizer i propisa... Da bi se to izbeglo, bolje je skratiti malo sipku tako da cak i kada se sabije totalno amortizer, sipka ne moze da udari u dno tela amortizera i tako da se sjebe amortizer...


Poslednji izmenio YUgisa dana Ned 30 Okt 2011, 11:15, izmenjeno ukupno 1 puta

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Empty Re: Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera

Počalji od CyberianIce Pet 15 Jul 2011, 02:40

E to je vec drugo testo, ali to bi ipak trebalo dopisati lepim velikim uocljivim crvenim slovima da neki clan nebi pokusao nesto pa napravio sra**e na autu.
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Empty Re: Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera

Počalji od YUgisa Pet 15 Jul 2011, 07:47

Pa i pise gore, jedino nije crvenim slovima Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Empty Re: Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera

Počalji od dragan brate Sub 16 Jul 2011, 00:39

Е evo zavrsavam sa ovim, treba jos da obrusim sutra jedan deo pa cu da montiram valjda. Nego me zanima, kad sam skinuo amort razmak izmedju stos gume i solje bila je poprilicno velika, ko kod tebe maltene na slici... ne kontam to? zar se toliko sabije dole, kad stane na auto?

dragan brate
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 244
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Empty Re: Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera

Počalji od YUgisa Sub 16 Jul 2011, 08:04

Da, toliko se sabije... Kod mene se nesabije toliko jer je tvrda opruga Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Empty Re: Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera

Počalji od dragan brate Sub 16 Jul 2011, 09:39

Tvrda a i pod pritiskom za razliku od mojih...
Strasno evo nastavio da brusim i pokvari se brusilica :@ sad nznm kako cu zavrsiti valjda ce deda popraviti brusilicu.
Inace ovo brusim kolko mogu lepo, al dzabe nema sanse da bude idealno okruglo.

dragan brate
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 244
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Empty Re: Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera

Počalji od kalasnjikov Sub 16 Jul 2011, 10:34

Aj da ne citam sve postove, procitao sam one najbitnije.
Naravno da znaci kada se sipka krati, jer kada se ona skrati, onda sipka manje-vise funkcionise kao da nista nije dirano, tj. ulazi u telo na istoj visini kao na std amortu. Znaci kada skratite recimo oprugu za 3 kruga, dobijate nizi auto za oko 7cm, a nema bojazni da ce amortizer propisati niti da ce opruga da ispada usled njenog skracenja. Ko god resi da spusti auto makar i za ,,jedan krug", moj savet je da krati sipku da amortizer ne bi trpeo.
Samo da napomenem da sipku ne kratite odmah, jer se prvo reze navoj u produzetku sipke (iza starog navoja), pa se onda krati, jer ako je odmah skratite, necete moci da narezete navoj kako valja, posto strug drzi sipku, a za telo amortizera se pravi fiksiran nosac.
Za spustanje do 3 kruga, tj. do 31cm moze se koristiti samo ova metoda bez ikakvih posledica na vozilu. Za sve preko bi trebalo da se amort krati i sipa gusce ulje.
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Empty Re: Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera

Počalji od dragan brate Sub 16 Jul 2011, 12:06

2.5 kruga skracena sipka za 4 cm i sve je ok. To je valjda nekih 31 cm kad stane na auto.

dragan brate
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 244
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Empty Re: Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera

Počalji od YUgisa Sub 16 Jul 2011, 12:22

Dragane, moras onda vise da se potrudis oko brusenja, meni ispao idealan krug Very Happy Dobro, sigurno nije u 10 deo mm, ali manje od pola mm tacnosti... Kad sam nabio solju nije se mrdala Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Empty Re: Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera

Počalji od dragan brate Sub 16 Jul 2011, 12:24

Pa trudimo se... i ja i drug... otpadne mi ruka, brusili juce nekih sat vremena i skoro smo zavrsili tek 1...
Ako bude nekog lufta, olepicu taj deo izolirkom pa ce biti manje lufta kad dodje solja.

dragan brate
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 244
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Empty Re: Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera

Počalji od YUgisa Sub 16 Jul 2011, 12:31

Hahahaha ja se nadam da se zajebavas sad? Pa ne sme tamo da bude lufta a izolirka ti nece nista pomoci... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Empty Re: Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera

Počalji od dragan brate Sub 16 Jul 2011, 14:15

hahaha Very Happy pa mora malo da se improvizuje nesto Very Happy
a sad ozbiljno, znaci brusim najbolje sto mogu, dajem sve od sebe i uvek ima onako ko da je istucano... morace tako da ide Very Happy

dragan brate
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 244
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Empty Re: Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera

Počalji od YUgisa Sub 16 Jul 2011, 14:41

Pa dobro, samo nemoj da bude lufta Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Empty Re: Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera

Počalji od dragan brate Čet 21 Jul 2011, 12:58

Evo jos malo pa gotovo Very Happy strasno kako sve krene naopako za ocas posla Sad
Sve ok uradili, solja ne drma, vracamo i stavljamo maticu i posle par okreta nece da mrdne nigde o.O ni napred ni nazad! nece pa nece, cak smo slomili onaj stari deo gornji (Koji treba da se sece svejedno) jer smo ga drzali na stegi dok okrecemo.
I na kraju smo obrusili taj mali deo gde je matica usla sa sve zajedno maticom, i sad opet idem da probamo da navrnemo novu maticu na taj mali deo navoja sto je ostao Sad nekih 2 cm otprilike.
Inace kupio sam bio jednu oprugu (jer mi je druga ona bila 3 kruga a ja hocu 2.5) i cini mi se kao da je ta slabija od moje. Obe su standardne fabricke yugove, e sad nije mi covek rekao od kog juga je tacno, mozda ima razlike? tj. rekao je samo ''ovo su zastavine opruge''.

dragan brate
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 244
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Empty Re: Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera

Počalji od YUgisa Čet 21 Jul 2011, 13:15

Pa postoje razlicite klase tvrdoce Yugove opruge, ako se nevaram, postoje 3 klase... Pa si mozda potrefio bas neku slabiju a ti si mozda imao neku jacu...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Empty Re: Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera

Počalji od dragan brate Čet 21 Jul 2011, 16:51

Evo zavrsio sam sve i ne stosuje, al ima mozda nekih 2cm od stos gume. To je sigurno taman taj deo stos gume sto sam odsekao, da je on ostao stosovao bi i dalje verovatno.
Ja stvarno ne kontam niti me vise zanima da kontam lepo sam skratio osovinu 4 cm, i opruga je nabijena pod pritiskom lepo... 32 cm opruga secena 2.5 kruga, ovako na amortu ima oko 7 i vise od stos gume.

dragan brate
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 244
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Empty Re: Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera

Počalji od YUgisa Čet 21 Jul 2011, 17:22

Trebao je neko da ti ljulja auto pa da vidis da li se sabije skroz Wink I jel ti jednaka jedna i druga strana? Uzmi mu sad samo jos optiku odradi Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera Empty Re: Skracivanje osovine amortizera za 4cm bez rastavljanja amortizera

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu