Da li filter goriva treba (mora) da bude ceo pun benzina ? - PHOTO/VIDEO -

+2
junior45
sasacv68
6 posters

Ići dole

Da li filter goriva treba (mora) da bude ceo pun benzina ? - PHOTO/VIDEO - Empty Da li filter goriva treba (mora) da bude ceo pun benzina ? - PHOTO/VIDEO -

Počalji od sasacv68 Sub 10 Jun 2017, 14:26

Da li filter goriva treba da bude pun benzina ili je to nebitno ? Filter mi je na usisu - dakle pre pumpe i kao sto vidite ima vrlo malo goriva u sebi - tek na dnu !?
(nakon pumpe sam dodao i nepovratni ventil - ako je to bitno)

Da li filter goriva treba (mora) da bude ceo pun benzina ? - PHOTO/VIDEO - <a href=Da li filter goriva treba (mora) da bude ceo pun benzina ? - PHOTO/VIDEO - IMG_0008

Nemam nekih problema u voznji, ne cima, ne gusi se, ali juce kad sam se vracao s pecanja - zagusi se i ugasi. Naime upalih ga (motor je bio jos relativno topao) i ipak povukoh malo sauh, da me ne zezne kad se ubacujem sa sporednog puta. Posle par stotina metara, poce da se gusi i ugasi se.
Nije hteo odmah da upali, pa sacekah malo  - rekoh mozda je presisao. Vidim filter mi skoro prazan, sacekah par minuta i upalim bez sauha. Krenem, sve u redu i nisam imao dalje problema, osim sto  me je na jednoj uzbrdici dva puta kratko iscimao (zagusio se), ali sam ga uz pun gas izduvao.

Sad razmisljam - da nemam neki problem sa dovodom ili je samo presisao ?! Evo i danasnjeg videa - kako izgleda situacija u radu - filter goriva.

Sta misli ekipa da li je sve u redu sa dovodom goriva ili je mozda pumpa slaba, vuce vazduh ... ?



Poslednji izmenio sasacv68 dana Sub 10 Jun 2017, 15:10, izmenjeno ukupno 1 puta
sasacv68
sasacv68
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 123
Godina : 55
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 06.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li filter goriva treba (mora) da bude ceo pun benzina ? - PHOTO/VIDEO - Empty Re: Da li filter goriva treba (mora) da bude ceo pun benzina ? - PHOTO/VIDEO -

Počalji od junior45 Sub 10 Jun 2017, 14:56

Vidi da ne vuce negde fals pre pumpe,ili je mozda problem dopumpe,osovinice..filter izmedju ulaza i izlaza mpra biti pun,ako stoji koso,ostave vazduha..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34888
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li filter goriva treba (mora) da bude ceo pun benzina ? - PHOTO/VIDEO - Empty Re: Da li filter goriva treba (mora) da bude ceo pun benzina ? - PHOTO/VIDEO -

Počalji od ZAC Sub 10 Jun 2017, 15:38

... i taj nepovratni ventil postavi pre pumpe, a ne posle...njegova poenta je da se gorivo pre pumpe ne vrati u rezervoar..

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li filter goriva treba (mora) da bude ceo pun benzina ? - PHOTO/VIDEO - Empty Re: Da li filter goriva treba (mora) da bude ceo pun benzina ? - PHOTO/VIDEO -

Počalji od Miljan Sub 10 Jun 2017, 22:37

Nikad taj filter nije pun, to nemoj da te buni.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li filter goriva treba (mora) da bude ceo pun benzina ? - PHOTO/VIDEO - Empty Re: Da li filter goriva treba (mora) da bude ceo pun benzina ? - PHOTO/VIDEO -

Počalji od Sima21 Sub 10 Jun 2017, 23:34

Nema veze sa odgovorom, al ja bih ipak ovaj filter maknuo malo dalje oda fara.
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li filter goriva treba (mora) da bude ceo pun benzina ? - PHOTO/VIDEO - Empty Re: Da li filter goriva treba (mora) da bude ceo pun benzina ? - PHOTO/VIDEO -

Počalji od junior45 Ned 11 Jun 2017, 00:42

Najbolji test pumpe ti je protok,treba da izbaci 1l u minuti odprilike,spoj na povratni vod flasu i izmeri koliko goriva izbaci u minuti
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34888
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li filter goriva treba (mora) da bude ceo pun benzina ? - PHOTO/VIDEO - Empty Re: Da li filter goriva treba (mora) da bude ceo pun benzina ? - PHOTO/VIDEO -

Počalji od sasacv68 Ned 11 Jun 2017, 13:47

@zac - slazem se, nego mi je tako bilo najzgodnije - za sada sam ga sklonio i smanjio dva spoja za kontrolu ...
@Sima21 - mislim da nije tu bas toliko vruce, ali ajde - pomeren je skroz u cose karoserije  - pored fara.
@Miljan - i ja mislim da ne mora (i ne moze) biti potpuno pun - ali je on gotovo prazan ?!

@junior45 - pregledao i dotegao selne, izbacio dopunski nepovratni i smanjio broj spojeva. Na potisu nigde ne vlazi niti curi. Na usisu, kao sto rekoh sve dotegnuto, creva ne mrdaju - tako da mislim da je i tu ok - da ne vuce fals vazduh. Takodje dotego i zavrtnje na pumpi, kao i samu pumpu.
Testirao protok - skinuo povratno crevo i povezao drugo na flasu. Ide tu nesto goriva, ali nema sanse da da izbaci 1l/min !? Izbacio je tu mozda 100g/min - motor je radio bez gasa - na minimumu - uz povremeno turiranje (vidi video dole).
Odakle ti taj podatak da "treba da izbaci 1l u minuti odprilike" ?! Pri kolikom gasu bi to trebalo da bude  - mislim i sam karburator vuce neko gorivo, zar ne ?

Napominjem jos jednom da nisam imao problema u voznji - da se gusi, da cima i slicno - samo me buni mala kolicina benzina u filteru !

Evo i videa
sasacv68
sasacv68
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 123
Godina : 55
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 06.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li filter goriva treba (mora) da bude ceo pun benzina ? - PHOTO/VIDEO - Empty Re: Da li filter goriva treba (mora) da bude ceo pun benzina ? - PHOTO/VIDEO -

Počalji od YUgisa Ned 11 Jun 2017, 14:03

Trebalo bi i vise, jer je deklarisan protok pumpe negde oko 75l/h na 0.3bara ako se nevaram...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Da li filter goriva treba (mora) da bude ceo pun benzina ? - PHOTO/VIDEO - Empty Re: Da li filter goriva treba (mora) da bude ceo pun benzina ? - PHOTO/VIDEO -

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu