Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ?

+3
ZAC
Mitke
sasacv68
7 posters

Ići dole

Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ? Empty Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ?

Počalji od sasacv68 Sub 05 Nov 2016, 13:36

Ajd da zamolim za misljenja i dijagnostiku ...
Poceo je da mi se javlja problem sa paljenjem, u poslednje vreme - cim je malo zahladnelo. Do skoro nisam imao taj problem iako sam uglavnom auto palio na sauh.
Kad kazem otezanog, mislim na to da auto upali nakon kratkog verglanja, ali se ubrzo i ugasi, pa moram par puta da verglam da bi auto definitivno upalio.
Sta je tu problem ?

Paljenje pri hladnijem vremenu (jutros je bio slab mraz) - opis:
Naspricam gorivo par puta, povucem sauh do kraja, pa tek onda zaverglam.
Auto upali, ali se skoro odmah i ugasi. Zaverglam ponovo, ponovo odmah upali, ali se ubrzo i ugasi ...
Onda kao dal oce dal nece, krene da se ugasi ali "povuce" i nastavi sa radom.
Tek je iz treceg puta jutros "uhvatio", nekad to bude nakon drugog, nekad nakon prvog - nema pravila ... pogledajte video



Kao sto rekoh, do skoro nisam imao ovakav problem, znaci tek kada je pocelo hladnije vreme. Definitivno nije problem da se benzin "vraca" iz karburatora, jer mi je pumpa relativno nova, a dodatno sam ugradio iza nje i nepovratni ventil. Generalno nisam primetio neki problem u voznji, auto relativno dobro vuce i prima gas, trosi oko 8.5l/100km. Doduse malo teze prima gas, kada vratim sauh, a auto jos nije bas potpuno zagrejan - ali je to valjda normalno. Oko karburatora je suvo, nisam primetio neko curenje. Ovo se uglavno desava ujutru - kad podjem na posao npr, a kasnije kad palim auto, uglavnom se ne ugasi iako palim na isti nacin.
sasacv68
sasacv68
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 123
Godina : 55
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 06.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ? Empty Re: Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ?

Počalji od Mitke Sub 05 Nov 2016, 15:05

Probaj bez sauha, ili na pola sauha, ako tad bude dobro, onda membrana.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ? Empty Re: Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ?

Počalji od ZAC Sub 05 Nov 2016, 17:36

Zeza te karburator, standardna boljka novijih IPM-a...Probaj prilikom paljenja da vratis sauh za par milimetara....ako tada upali bez gasenja do karburatora je 99%

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ? Empty Re: Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ?

Počalji od baki001 Sub 05 Nov 2016, 18:21

Ne spricaj.
baki001
baki001
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Godina : 49
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ? Empty Re: Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ?

Počalji od Miljan Sub 05 Nov 2016, 22:17

Ili naspricaj vise.

Tako ces utvrditi kad najbolje pali, ali iz iskustva uvek bolje pali kad se vise nasprica.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ? Empty Re: Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ?

Počalji od junior45 Ned 06 Nov 2016, 10:48

karb ostane bez goriva,vidi dal nije menbrana procurela ili je mozda cak i pumpa malo popustila..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34891
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ? Empty Re: Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ?

Počalji od sasacv68 Ned 06 Nov 2016, 15:53

@junior45
Pise u prvom postu: "Oko karburatora je suvo, nisam primetio neko curenje. Definitivno nije problem da se benzin "vraca" iz karburatora, jer mi je pumpa relativno nova, a dodatno sam ugradio iza nje i nepovratni ventil".
- pa ako i dalje mislis da karb ostaje bez goriva  - obrazlozi to malo detaljnije.

@svi
Probah od jutros sa vise spricanja i prvo potpuno zatvorenim sauhom - opet se ugasio.
Odmah sam odskrinuo malo sauh i bez dodatnog spricanja probao - nece ni da cuje.
Zatvorih sauh ponovo potpuno i upalih - evo i videa sta se desava - sa karburatorom - mislim da membrana funkcionise, kako treba:



Ipak primetih nesto, pa da napomenem  - mozda je bitno:
Pre nego sam uopste upalio - bacih oko u karburator i videh (slika 1) da su zamascene brizgaljka i rasprsivac (i brizgaljka na vrhu), ali je karburtator u dnu suv - pa mislim da ne "preliva", a i nemam problem kad palim topao motor.
Cim malo radi motor, to se prosusi (slika 2), ali kad ga ugasim i malo odstoji pocne da vlazi ponovo (slika 3)

Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ? Ivh3yp Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ? Dxjof6 Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ? 2m2dfdl
sasacv68
sasacv68
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 123
Godina : 55
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 06.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ? Empty Re: Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ?

Počalji od junior45 Ned 06 Nov 2016, 16:39

meni je tako y45 sa ipm palio stalno,uglavnom posle treceg puta upali,takav je ipm,sa njim je tako radio..dok sa weberom je palio normalno..jednostavno,dok se ne napuni gorivom nece da radi..sad na 45ici imam pumpu od lade i kad trebam da palim posle par dana,malo nadrukam i upali odmah..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34891
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ? Empty Re: Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ?

Počalji od automehanicar Ned 06 Nov 2016, 18:06

Da ne fali benzina u karburatoru, kao da ga udusi?!?!?

automehanicar
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 88
Datum upisa : 23.08.2016

Nazad na vrh Ići dole

Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ? Empty Re: Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ?

Počalji od junior45 Ned 06 Nov 2016, 19:41

pa fali,zato se i gasi
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34891
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ? Empty Re: Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ?

Počalji od ZAC Ned 06 Nov 2016, 23:14

Tako je i meni Jugo palio sa fabrickim..od prvog dana..kupljen NOV...pa do 2012 dok nisam stavio drugi IPM sa difuzorom 24 mm..zatim sam tati kupio Nov Dellorto cini m ise 2013..i sa njim radi perfektno..pali na dodir kljuca....
Zato sam ti i napisao u prvom svom postu u ovoj temi da ej do karburatora..jednostavno je los...

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ? Empty Re: Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ?

Počalji od Miljan Ned 06 Nov 2016, 23:36

Tako je i meni palio od prvog dana, nov, sve dok nisam zamenio karburator.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ? Empty Re: Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ?

Počalji od junior45 Pon 07 Nov 2016, 09:47

ima veze i el pumpa,kad napuni karb,moz da nasisaj koliko hoces,a ovako i to malo benzina kad sipas u karb,ne ostane nista za glavne dizne..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34891
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ? Empty Re: Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ?

Počalji od automehanicar Uto 08 Nov 2016, 21:16

Ma da junior ja mislim da je to karb

automehanicar
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 88
Datum upisa : 23.08.2016

Nazad na vrh Ići dole

Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ? Empty Re: Startovanje pri hladnom vremenu - kec upali pa se brzo ugasi, nekoliko puta verglam - sta je problem ?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu