Slab protok vazduha kroz otvore ventilacije

3 posters

Ići dole

Slab protok vazduha kroz otvore ventilacije Empty Slab protok vazduha kroz otvore ventilacije

Počalji od Sima21 Ned 03 Jul 2016, 23:36

Da ne bih pisao stalno o ovome po chat sobi, nastavicu ovde pricu Wink Prekopiracu ono sto je do sada pisano o ovome.

Sima21 ::Ventilaciju. Ono kako su napravili da duva je katastrofa. Odbija se od sto nekih zidova i dok dodje vazduh do otvora za ventilaciju jedva da se oseti. Ne znam kako nema nekih creva da to navede, vec samo otvori, otvori i otvori. Pa to rasipa svuda vazduh i gde treba i gde ne treba. Kako sam skontao ventilator mi se nalazi odmah iza kasete ispred suvozaca. Tu je otvoreno skroz koliko sam skontao jer sam osetio elisu, nikakva zastita, filter bilo sta ili je bilo pa spalo. Odatle se odbija vazduh ka levoj strani tj. ka vozacevoj strani i nailazi na tunel koji ide ka kabini tj. unutrasnjosti kabine. Odatle ima otvor gore i dole. Gornji kako sam skontao se vraca ka nazad odnosno ka soferci gde su napravili otvore da duva na soferku ili ako podignes one proreze da duva u kabinu ka zadnjem sedistu.A kroz donji otvor samo izlazi da ladis noge ako otvoris klapnu. Pa nije ni cudo sto slabo hladi kada se od sve moguce zidove odbija. Isto kao kada bi okrenuo ventilator da duva u zid, pa da se od zida odbija u vrata, pa da od vrata osetis da te hladi odkacen odkacen odkacen  

junior45 ::moj duva ko lud Very Happy

Sima21 ::Pa duvalo bi mozda i ovo da ima otvore napred na masci ko na yugu i na novijim kecevima

junior45 ::a ti imas ono gore?

Sima21 ::Da.

Miljan ::Iz kabine ne bi smeo nikako da napipas ventilator, tu ti nesto fali, zato ti duva slabo, kod mene duva extra.

Sima21 ::Pa nisam bas rukom napipao, jer ne mogu da zavucem ruku do tamo vec sam malo srafcigerom trazio da nema kakvog zacepljenja. I sa njim sam i napipao elise. Sreca pa nije radio ventilator tada jer ne bi ostala elisa. Ne znam sta fali i gde, ali duva direktno odatle ka kaseti ispred suvozaca.

Miljan ::Ne sme tu da duva, ocigledno da je neko to rasturao i nije vratio kako treba, jer taj deo ima sundjer koji mora da legne svuda i da dihtuje da vazduh ne izlazi tamo gde ne treba, nego samo na ventilacione otvore.

Sima21 ::Ima neki sundjer, al on se po malo raspada. Al opet, kako nema nekih creva da navodi vazduh. Nema mi puno logike da ce neki sundjer da dihtuje i sprecava rasipanje vazduha. Ako su pravili plasticne otvore ili kakve vec, tj. tunele kud ce da struji vazduh sta moze da fali? Samo se odbija vazduh od tih tunela i dolazi do predvidjenih otvora. Ja razmisljam da raskopam one rucice za podesavanje toplo/hladno jer iznad njih ima mesta da se ugradi jedan ventilator. Pa sam mislio da moze da stane od peglice i time bi pojacao duvanje. On se fakticki ne bi ni video, jer bi rucice kasnije vratio na svoje mesto.

Miljan ::Sta ce ti creva kad postoji ventilacioni kanal. Moze da se odbija koliko hoce ako izadje tu gde treba da izadje. A kod tebe je prodjem sto mozda npr. 30% izadje tu gde treba, a ostalo na razlicitim mestima gde ne treba.

Sima21 ::Pa znam da ima ventilacioni kanal, al to mora nekud da propusta pa su mi bolja creva. Daj Boze da i tih 30% izadje gde treba. Kako duva rekao bih da je pre manje od 10%. Ma prorezem kasetu kod suvozaca, pa kad hocu da se hladim otvorim je skroz Laughing Laughing
A u kasetu stavim posudu i one male djavole (ne mogu da se setim kako se zovu) sto se koriste za rucni frizider. Njih zaledim, pa ih stavim u posudu da se otapaju a ventilator iza duva i eto klime u autu Laughing Laughing Laughing

jollyjumper ::
Sima21 ::Ventilaciju. Ono kako su napravili da duva je katastrofa. Odbija se od sto nekih zidova i dok dodje vazduh do otvora za ventilaciju jedva da se oseti. Ne znam kako nema nekih creva da to navede, vec samo otvori, otvori i otvori. Pa to rasipa svuda vazduh i gde treba i gde ne treba. Kako sam skontao ventilator mi se nalazi odmah iza kasete ispred suvozaca. Tu je otvoreno skroz koliko sam skontao jer sam osetio elisu, nikakva zastita, filter bilo sta ili je bilo pa spalo. Odatle se odbija vazduh ka levoj strani tj. ka vozacevoj strani i nailazi na tunel koji ide ka kabini tj. unutrasnjosti kabine. Odatle ima otvor gore i dole. Gornji kako sam skontao se vraca ka nazad odnosno ka soferci gde su napravili otvore da duva na soferku ili ako podignes one proreze da duva u kabinu ka zadnjem sedistu.A kroz donji otvor samo izlazi da ladis noge ako otvoris klapnu. Pa nije ni cudo sto slabo hladi kada se od sve moguce zidove odbija. Isto kao kada bi okrenuo ventilator da duva u zid, pa da se od zida odbija u vrata, pa da od vrata osetis da te hladi odkacen odkacen odkacen  

Nesto tebi tu opasno ne valja. Neko to nije vratio kako treba kada je rasturio.

Kod mene je namesteno da duva i gore ka soferci i dole u noge, bije kao lud, posebno kada ukljucim grejanje. Jedino sto mislim da je zesce glupo reseno su one sajle-komande grejanja. Ostalo super radi. I na toj novijoj tabli mislim da fale oni bocni otvori kao na starom tipu levo i desno, sa tim bi bilo jos bolje. Ono kako su napravili je malo bezveze.


Elem, danas sam se malo zanimao i povadio neki sundjer koji je bio u tunelu ka ventilatoru. Duva apsolutno isto i dok je bio unutra i sada. Skinuo sam klapnu nacisto, stavio ruku unutra, otprilike iza komandi od grejanja/hladjenja i tu duva ubi. I taj vazduh ide dalje u pravcu gde mi je piksla. Gore se skoro i ne oseti da duva, dole takodje. Sundjer koji sam povadio se manje vise raspao i ne znam cemu sluzi. Kao da je lepljen po zidovima instrument table i deluje kao da je predstavljao izolaciju ka onoj kaseti kod suvozaca iako tu vec postoji izolacija. Evo povadjenog sundjera
Slab protok vazduha kroz otvore ventilacije 2yosb35

Jel ima mozda neko sliku "unutrasnjosti" instrument table? Ovakva mi treba samo sa druge (unutrasnje) strane.
Slab protok vazduha kroz otvore ventilacije 2ynj5op
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3028
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Slab protok vazduha kroz otvore ventilacije Empty Re: Slab protok vazduha kroz otvore ventilacije

Počalji od jollyjumper Pon 04 Jul 2016, 12:46

Trebao bi da imas plastike, vodjice ispod table. Imao sam ja slike u starom kompu kada sam rasturao, ali sam nazalost ostao bez slika kada je crkao hard. Mada, sem na nekom otpadu da skidas, mislim da ces tesko naci te plastike da kupis. Sundjer sluzi kao izolacija i da ne duva na sve strane. Ako hoces zameni ga, mada mislim da skuplja prasinu i alergene od spolja, sto nije bas najzdravije, jer kasnije to ubacuje kroz ventilaciju u kabinu.
Mozda bi ti najjednostavnije bilo da napravis sistem koji ce da vodi vazduh od onih elasticnih cevi, kao sto se koriste za aspiratore, ali manjeg promera. Treba se proveriti da li mogu da se provuku.

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

Slab protok vazduha kroz otvore ventilacije Empty Re: Slab protok vazduha kroz otvore ventilacije

Počalji od Vladislav Pon 04 Jul 2016, 16:41

Taj sundjer se napuni prasinom ne mozes da verujes koliko, kad sam popravljao komande ventilacije sav sam se uprasnjavio, a prasina je sitna i fina kao prah pa se lako razleti i pravi haos po celoj kabini... Ja sam za varijantu da se to izbaci, i da se iza kutije grejanja ubaci mrezica kao klima sto ima, ili neki papirni filter ili nesto slicno, sto bi lako menjao na tipa godinu dana. Em bi vazduh bio cist em se prasina ne bi hvatala po tunelu
Vladislav
Vladislav
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 178
Godina : 31
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 26.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Slab protok vazduha kroz otvore ventilacije Empty Re: Slab protok vazduha kroz otvore ventilacije

Počalji od Sima21 Pon 04 Jul 2016, 16:59

Ja sam sav bio prasnjav, em sam svu ruku isekao na plastiku iznutra dok sam izvlacio sundjer. Pa mogli su napraviti stvarno neki filter, pa da se izvlaci odole iz kabine, tu ispred suvozacevih nogu.
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3028
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Slab protok vazduha kroz otvore ventilacije Empty Re: Slab protok vazduha kroz otvore ventilacije

Počalji od Sima21 Sre 06 Jul 2016, 10:06

Hvala Miljancetu za postavljene slike skinute instrument table od zastave i prikaza kuda stuji vazduh. Koliko vidim, nema nikakvih plasticnih usmerivaca. Najobicniji tunel, bas kao i kod mene. Ovaj sundjer (sto sam obelezio strelicama) sam ja povadio iz komadica, jer je ili zalepljen ili se sam zalepio za lim od starosti.

Slab protok vazduha kroz otvore ventilacije Dz9e0g

Ali me buni, kada stavim ruku od dole, gde je klapna, tu bas bas duva. Ali taj vazduh ne ide gore kroz otvore niti dole na klapnu. A koliko vidim, gore jedino moze da fali ovaj sundjer pa ne dihtuje i podvlaci vazduh ispod maske.

Slab protok vazduha kroz otvore ventilacije Iz8bow

koliko vidim, masku drze 3 srafa, i dole treba tri kopce otkaciti sto drze deo za klapnu i onu policu ispred suvozaca i dva srafa cini mi se kada se otvori ladica ima gore. A kako otkaciti sauh? Iznutra, iz kabine ili iz motornog prostora? Kontam da je ovo drugo u pitanju. I da, kako otkaciti km sat? Odvrnem onaj sraf, izvucem ih i iza se odvrce sajla ili moram to iz motornog prostora?
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3028
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Slab protok vazduha kroz otvore ventilacije Empty Re: Slab protok vazduha kroz otvore ventilacije

Počalji od Vladislav Sre 06 Jul 2016, 10:49

Ako imas tanje ruke zavuci iza satova otkaci sajlu km sata i crveni i beli konektor i to je to. Ako bas ne mozes, odvij je sa menjaca, i sajlu gurni u kabinu, ona ce izbaciti satove taman toliko. Mozes i spic kljestima da odvrnes sajlu sa satova ako ne mozes da gurnes ruku
Vladislav
Vladislav
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 178
Godina : 31
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 26.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Slab protok vazduha kroz otvore ventilacije Empty Re: Slab protok vazduha kroz otvore ventilacije

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu