Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se

+5
ristivoje
Sima21
Tatamata
junior45
JedanNeZnasGaTi
9 posters

Ići dole

Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se Empty Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se

Počalji od JedanNeZnasGaTi Pet 02 Okt 2015, 21:13

E ovako,radjena generalka kod yugica pre jedno 1000 km,menjanje karike,ventili,glava,falilo pace na hilzni sa donje strane pa zbog toga je i radjen je je prsla glava,super je radio posle toga do prekjuce kada je poceo da secka malo u voznji,evo juce poce da secka sve vise,gasi se,neujednaceno radi i jedva dodjoh kuci.Startujem ga,ne prima gas,trokira,cas oce da radi cas ne,gusi se....svecice menajne,kapa,ruka,kablovi silikonski,nemam pojma sta moze da my bude osim karburatora koji planiram da rasturim sutra,ima li neko neki savet,unapred hvala

JedanNeZnasGaTi
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 8
Datum upisa : 23.07.2015

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se Empty Re: Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se

Počalji od junior45 Pet 02 Okt 2015, 21:21

si gledao platine? ili kondezator
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se Empty Re: Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se

Počalji od JedanNeZnasGaTi Sub 03 Okt 2015, 11:45

Platine i kondenzator menjani kad je radjen,sigurno je nesto do paljenja,evo rasturam karburatori pa ce da vidimo

JedanNeZnasGaTi
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 8
Datum upisa : 23.07.2015

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se Empty Re: Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se

Počalji od Tatamata Sub 03 Okt 2015, 12:40

preseluj ti tu ventile jel ventili se presteluju na 1000 km takodje zameni ulje i dotegni glavu i sve sto ide uz to
Tatamata
Tatamata
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 263
Lokacija : Novi sad
Datum upisa : 25.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se Empty Re: Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se

Počalji od JedanNeZnasGaTi Uto 06 Okt 2015, 13:52

ma planiram sve to al daj da ga prvo otkotrljam do majstora,lepo radi u leru i stabilno medjutim kad mu dam gasi on se gusi i hoce da se ugasi,puca iz karba i auspuha pa mozda je to do karburatora ili smesa pa da mu povecam ler gas

JedanNeZnasGaTi
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 8
Datum upisa : 23.07.2015

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se Empty Re: Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se

Počalji od Sima21 Uto 06 Okt 2015, 17:31

Ajd da ne otvaram drugu temu. Od pre tri, cetiri dana sam primetio sledece (na 128-ici):
Upalim auto, (isto pali kao i do sada) i vrlo malo sacekam da se zagreje i krecem. Naravno, lagana voznja bez naglog ubrzavanja. I tako ide neko vreme (nema pravila, moze biti 200m, moze biti 800m) i gubi snagu i ugasi se. Malo vergla i upali kada spustim sauh i to se vise ne desava. Ali auto sve vreme ide ko pod rucnom tj. jedva vuce. Na ravnom se to ne primeti, ali manja uzbrdica saltanje u manju brzinu i to odmah. To traje mozda neki 1 km do 1,5 km i onda sve lepo radi. Vuce, ide. I da, primetio sam da na nekoj uzbrdici pustim malo kocnicu auto stoji tj. ne vraca se unazad. Sad sam poceo da sumnjam da neki tocak blokira. Kada pocne da vuce onda na bilo kojoj uzbrdici vraca se auto kada pustim kocnicu kao sto bi i trebalo. Pitanje je dal je nesto do kocnica, pa se i auto zbog toga "ugusi" ili je gusenje zbog neceg drugog? Poceo sam da sumnjam na glavni kocioni, mada koci sve normalno. Mozda malo vise vuce u desnu stranu pri bas naglom kocenju. I da, imam utisak kao da cujem neko "sistanje" dok se ne zagreje auto. Ne znam kako bih bas opisao to. Dal je mozda otisla ona membrana od sauha na karbu pa se to cuje?
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se Empty Re: Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se

Počalji od ristivoje Uto 06 Okt 2015, 19:28

Ona kad ode radi neravnomerno pod sauhom,a mozes da skines poklopac filtera da vidis kako otvara leptir.
ristivoje
ristivoje
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2370
Godina : 43
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 30.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se Empty Re: Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se

Počalji od jollyjumper Uto 06 Okt 2015, 19:45

Sima21 ::Ajd da ne otvaram drugu temu. Od pre tri, cetiri dana sam primetio sledece (na 128-ici):
Upalim auto, (isto pali kao i do sada) i vrlo malo sacekam da se zagreje i krecem. Naravno, lagana voznja bez naglog ubrzavanja. I tako ide neko vreme (nema pravila, moze biti 200m, moze biti 800m) i gubi snagu i ugasi se. Malo vergla i upali kada spustim sauh i to se vise ne desava. Ali auto sve vreme ide ko pod rucnom tj. jedva vuce. Na ravnom se to ne primeti, ali manja uzbrdica saltanje u manju brzinu i to odmah. To traje mozda neki 1 km do 1,5 km i onda sve lepo radi. Vuce, ide. I da, primetio sam da na nekoj uzbrdici pustim malo kocnicu auto stoji tj. ne vraca se unazad. Sad sam poceo da sumnjam da neki tocak blokira. Kada pocne da vuce onda na bilo kojoj uzbrdici vraca se auto kada pustim kocnicu kao sto bi i trebalo. Pitanje je dal je nesto do kocnica, pa se i auto zbog toga "ugusi" ili je gusenje zbog neceg drugog? Poceo sam da sumnjam na glavni kocioni, mada koci sve normalno. Mozda malo vise vuce u desnu stranu pri bas naglom kocenju. I da, imam utisak kao da cujem neko "sistanje" dok se ne zagreje auto. Ne znam kako bih bas opisao to. Dal je mozda otisla ona membrana od sauha na karbu pa se to cuje?

Na benzinu ili na plinu vozis?

A proveri kocnice,moguce da koci, da treba da se razradi cilindar, mene je tako zezao auto nakon duzeg stajanja, dok nisam malo razradio kocnice. I to sto baca na stranu, pod pretpostavkom da je sve drugo kako treba, moguce da jedna strana hvata vise od druge. A za sistanje, proveri crevo sa glavnog kocionog na granu sto ide.

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se Empty Re: Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se

Počalji od Sima21 Uto 06 Okt 2015, 20:19

pa skidao sam poklopac i nekako tu sisti kad dam gas. Snimicu sutra pa cu okaciti.
Na benzin vozim, nemam ja plin sem u kuci povremeno Wink A crevo od kocionog sam gledao ranije i sve je ok. Danas sam samo odokativno pogledao i slusao dal ne sisti sta na njemu ali niti sam sta video niti sta cuo oko njega
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se Empty Re: Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se

Počalji od kokisa82 Uto 06 Okt 2015, 20:59

Vozi i kada zavrsis sa voznjom pipni sve felne da vidis koja je vruca jer ako blokira neki tocak mora da bude vise vruc nego ostali tockovi.Verovatno prednja desna kociona kljesta blokiraju cim vuce u desno dok kocis.
kokisa82
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 890
Godina : 41
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se Empty Re: Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se

Počalji od Sima21 Uto 06 Okt 2015, 21:09

na prednjem desnom mi se otkinula "sisica", to sam primetio kada sam menjao ulje i kada je ispustan vazduh pa verovatno ima tu malo vazduha u sistemu. Pa problem je sto kada predjem taj 1 do 1,5 km okvirno vise nista ne koci. Kada budem pipnuo verovatno ce sve biti mlakusno podjednako. Jedino u tih prvih 1 - 1,5 km da zaustavim auto pa da pipam sve tockove. Ovako slicno mi se desavalo kada je auto "zinuo" pa mi komsa pohvatao spojeve. Gledao sam dal nije to, ali sve i dalje cvrsto stoji. Tako da ovaj put verovatno kljesta blokiraju. Probao sam i da stiskam vise puta kocnicu dok stojim ne bi li mozda otpustilo ako je do toga medjutim nikakve promene.
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se Empty Re: Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se

Počalji od Milos Uto 06 Okt 2015, 21:15

Skini poklopac kucista filtera i upali auto pod sauhom, dok motor radi leptir mora biti malo otvoren. Ako je skroz zatvoren, onda je membrana pukla. A ako sumnjas u kocnice, isto sto je Kokisa rekao, provozaj ga malo, po mogucnosti bez kocenja i na kraju pipni sve tockove.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se Empty Re: Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se

Počalji od Sima21 Uto 06 Okt 2015, 21:50

Sutra cu da pogledam.
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se Empty Re: Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se

Počalji od Sima21 Sre 07 Okt 2015, 16:13

Evo isao sam malo po kraju u voznju. Ustanovljeno da je prednji levi tocak vruc dok su ostali hladni totalno.

Mislim da je leptir ok , tj. malo je otvoren. Ovako izgleda pod sauhom (mada,sad vidim da sam lose slikao pa se i ne vidi otvor tj. izgleda kao da je potpuno zatvoren)

Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se 2603k3a

A snimio sam i par klipova.
Prvi klip je prvo paljenje (od juce) sa povucenim sauhom:
https://www.youtube.com/watch?v=t5_n8AxS8Dk

Drugi klip je sa spustenim sauhom skroz (jos se auto nije ni zagrejao pa se zato ovako cuje - ko traktor) i tu se mozda najbolje cuje ovo sistanje koje bar ja nisam cuo ranije:
https://www.youtube.com/watch?v=2Lp6RyVMnGg

Kada se malo zagrejao motor vratio sam poklopac kucista filtera, ali me malo cudi ovaj "belicast" dim na auspuhu (izgleda otisle gumice na ventilima):
https://www.youtube.com/watch?v=T5gM8E4vB6s

I za kraj, kratka voznja da bih ustanovio dal blokira neki tocak:
https://www.youtube.com/watch?v=yH-Hxoe2AP0
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se Empty Re: Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se

Počalji od Milos Sre 07 Okt 2015, 16:47

Membrana je ispravna cim otvara malo leptir. Gumice ventila se manifestuju plavim dimom na auspuhu, beli dim sam zaboravio sta je bese ali mislim da nije ovo nista strasno.
Vidi onda skini taj levi tocak, skini celjusti i pogledaj da li klip ima nekih ostecenja, rdje ili bilo cega sto mu pravi problem da se vrati u sama kljesta.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se Empty Re: Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se

Počalji od YUgisa Sre 07 Okt 2015, 16:52

Plavi dim pri startovanju su gumice, beli je kondenz, plavi dim na zagrejanom motoru su karike a beli sagorevanje antifriza.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61533
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se Empty Re: Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se

Počalji od Sima21 Sre 07 Okt 2015, 17:03

Pa ovo je da kazemo na skoro potpuno zagrejanom motoru. Mislim, upalio, snimio dva klipa, vratio poklopac filtera. Sve u svemu nekih 4-5 minuta je auto radio.
Moracu da skidam tocak, nema druge. Makar znam da je to problem sto se auto tako reci vuce ko "slina" dok ne popusti i onda ide normalno.
Pa sad, nisam primetio bas da mi nestaje rashladne tecnosti, mozda malo fali al ne nesto preterano. Ulje mi je posrkao skoro pa sve. Pa me sad sve buni. Ja sam mislio da je do gumica na ventilima pa rekoh provlaci ulje i zato je nestalo a i dimi ovako belicasto na auspuh. Mozda je i sivkasto. Plavicasto definitivno nije.
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se Empty Re: Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se

Počalji od jollyjumper Sre 07 Okt 2015, 18:53

ja bi proverio plocice i diskove. malo duza voznja na otvorenom putu i vise kocenja i trebalo bi da se razradi, a tek nakon toga bi se zezao i skidao. jer meni to tako uvek upali. a i manje cimanja. pa ako to ne resi problem onda rasturanje, smirglanje klipa i sta sve sledi uz to.

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se Empty Re: Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se

Počalji od kokisa82 Sre 07 Okt 2015, 18:59

Moze da se desi da je na tom prednjem levom tocku propala ona zastitna guma na klipu,usla prasina,vlaga i stvorila se rdja na klipu.
kokisa82
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 890
Godina : 41
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se Empty Re: Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se

Počalji od JedanNeZnasGaTi Sre 07 Okt 2015, 19:01

Prilikom ciscenja videh da na dizni za vazduh oring je ostecen pa moguce da je zbog toga pravio problem,jel tu moze bilo koji ili da trazim neki bas za karb?

JedanNeZnasGaTi
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 8
Datum upisa : 23.07.2015

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se Empty Re: Yugo 45, secka, jedva vuce i gasi se

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu