Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda

4 posters

Ići dole

Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda Empty Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda

Počalji od YUgisa Pet 30 Jan 2015, 12:51

Kao sto naslov kaze, razmatram mogucnost izrade rucice menjace sa mogucnosti podesavanja hoda. Rucica menjaca bi bila izradjena od prohromskog celika sa kuglom i donjim delom gde se kaci na polugu od aluminijuma sto bi trebalo da omoguci veliku dugotrajnost u odnosu na fabricke rucice koje su sad dostupne koje dobiju luft kroz par 1000km. Rucica bi mogla da se podesava oko 50mm tako da omoguci velik raspon podesavanja duzine hoda koji bi trebao da zadovolji vecinu ljudi. Takodje postoji mogucnost i da se sama kugla na rucici biti pomicna tako da ce moci delimicno da se napravi kompromis oko hoda i duzine u kabini. Uz samu rucicu, isli bi i adapteri koji se srafe izmedju poda i platforme gde lezi kugla kako bi se izdigla da ne bude problem ispod auta sa prahobranom i metalnom zastitom. Naravno oni koji ne bi hteli da skracuju hod, mogu da je vrate na fabricku duzinu i tako dobiju samo kvalitetniju rucicu.

Da bi se cena zadrzala na relativno prihvatljivom nivou, sama platforma gde naleze kugla ne bi bila u samom setu, tako da bi to zahtevalo koriscenje vase sto nije nista preterano tesko uklopiti tj zameniti. Kako trenutno stoje stvari, neka ocekivana cena je izmedju 2750 i 3000din. Cena se cini mozda velikom, ali koliko ja vidim, za obicne rucice se cena krece oko 400 do 600din u prodavnicama idu cak i do 1500din, tako da mislim da nije tako strasno. Jeste da ne dolazi sa platformom, ali vecinom same platforme i nisu problem, nego se potrosi kugla i dole dobije luft kuda prolazi poluga. Plus ako bi skraivali hod, to zahteva dodatno vreme i novac ukoliko niste sami u mogucnosti to da odradite.

Takodje bih napravio posebnu varijantu za Yugo i za Z101/Z128 posto znam da nisu jednake.

[You must be registered and logged in to see this link.]



Takodje mozda bih pravio aluminijumske ukrasne kugle na vrhu rucice menjaca ako bi bilo zainteresovanih za tako nesto, nesto na ovaj fazon:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Sad mozda bi se zadrzao samo na aluminijumu, mozda bih i radio plastificirane verzije, ovo vise zavisi od zainteresovanosti. Takodje mozda bih radio na vrhu umetak od silikonske nalepnice sa natpisom ili sa H paternom za stepene prenosa. Cene sad ne znam jer tu zavisi od mnogo varijacija, zavisi i od zainteresovanosti ali verujem da bi isle od 1000 do 2500din Wink

U svakom slucaju, predlozi, kritike, pitanja ili mozda porudzbe su dobro dosle Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda Empty Re: Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda

Počalji od Milos Pet 30 Jan 2015, 14:59

Ja sam zainteresovan za saltericu, slobodno me stavljaj na spisak za izradu Smile
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda Empty Re: Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda

Počalji od YUgisa Pet 30 Jan 2015, 23:52

Ok, stikliran si Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda Empty Re: Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda

Počalji od Predrag B. Sub 31 Jan 2015, 09:29

Vec sam poceo da radim na rucici, a ako ne uspe tu je Bobisina Wink
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda Empty Re: Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda

Počalji od YUgisa Sub 31 Jan 2015, 12:29

Sta si ti smislio? Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda Empty Re: Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda

Počalji od Predrag B. Sub 31 Jan 2015, 13:02

Samo da prepravim donji deo koji ide na polugu i da skratim hod Wink
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda Empty Re: Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda

Počalji od YUgisa Sub 31 Jan 2015, 13:04

Najverovatnije cu prodavati i to posebno, tako da mozes samo narezati navoj na svoju i staviti za oni koji nece celu rucicu i alu kuglu Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda Empty Re: Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda

Počalji od Predrag B. Sub 31 Jan 2015, 13:14

Alu kugla u kombinaciji sa onom plastikom neće biti baš dobra kombinacija. Trošenje kugle mogu da kompenzujem brušenjem donje površine gornjeg poklopca šalterice, tako da to nije problem Wink

Kada bi kuglu i dodirne plastike izradio od teflona, to bi već bilo nešto Wink
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda Empty Re: Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda

Počalji od YUgisa Sub 31 Jan 2015, 13:23

Kad bi vec sve pravio ovo onda bi mi bilo lakse napraviti za unibol i resen problem dozivotno... To brusenje sto ti kazes nista ne pomaze, samo ce opet onda da ima luft kao i kad se potrosi kugla... ne znam kakvo je tvoje iskustvo, al ja sam gledao kod mene, ne potrose se dodirne povrsine nego sama kugla se smanji u precniku... I trosi se do te mere da bude cak 1.5-2mm manji precnik... Ja sam sad i drugacije to resio, taj prsten koji ide ispod kugle kao dodirna povrsina je duplo stavljen i onda ga ona gumica gura jos tako da je kugla nabijena totalno i morace puno da se potrosi pre nego sto dobije luft...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda Empty Re: Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda

Počalji od Predrag B. Sub 31 Jan 2015, 13:30

Pa napravi sa unibolom. Ovo ti nije neko rešenje.

Što se tiče podmetanja plastike, može i tako Wink
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda Empty Re: Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda

Počalji od YUgisa Sub 31 Jan 2015, 13:33

hahahaha napravi Very Happy Pa mogu ja napraviti ceo auto od nule, pitanje je ko ce to da plati Wink Mada cu jos proveriti i tu opciju ali ne verujem da bi se mogao uklopiti ni blizu ove cene...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda Empty Re: Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda

Počalji od Predrag B. Sub 31 Jan 2015, 13:36

Na kraju ću da prebacim celu šaltericu sa nekog automobila gde je to ljudski rešeno Wink
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda Empty Re: Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda

Počalji od YUgisa Sub 31 Jan 2015, 13:41

Ja sto sam video vozila koja imaju saltericu kao Yugova, svi imaju kompletno metalnu sa plasticnim caurama na dodirnim povrsinama... Niko nema plasticnu kuglu... Wink I sve salterice koje sam ja video se potrose bas u toj kugli kod Zastave a ne na dodirnim povrsinama... Verujem da ovu alu ako se lepo ispolira i podmaze da ce biti trajna... Mozda od aluminijuma napravim tu donju dodirnu povrsinu, mozda i malcice deblju od fabricke da ima veci pritisak da se izbegne luft po svaku cenu Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda Empty Re: Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda

Počalji od Predrag B. Sub 31 Jan 2015, 13:43

Kontaktiraću ove što izrađuju šaltericu i pitaću ih da li mogu da je naprave od teflona Wink
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda Empty Re: Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda

Počalji od YUgisa Sub 31 Jan 2015, 13:44

Tesko da ce da prihvate posebne zahteve Very Happy Mislim postoji takva sa unibolom i sve da se kupi, Milos rece da je nesto u fazonu 100e Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda Empty Re: Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda

Počalji od Loshmey Sub 31 Jan 2015, 18:37

Meni zvuci zanimljivo samo ne kapiram sta sve ide za te 3000, a sta treba da se iskorsti vec postojece sa auta? Very Happy
Loshmey
Loshmey
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 562
Godina : 30
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 11.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda Empty Re: Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda

Počalji od YUgisa Sub 31 Jan 2015, 20:31

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ovo zeleno ti upotrebis od tvoje stare a samo palicu dobijes novu sa srafcicima da izdignes platformu gore da bi stala ispod auta kako treba Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda Empty Re: Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda

Počalji od YUgisa Sre 08 Apr 2015, 15:48

[You must be registered and logged in to see this link.]

Samo da pokazem rezultat Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda Empty Re: Rucica menjaca sa mogucnosti podesavanja hoda

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu