Molim za pomoć oko paljenja

5 posters

Ići dole

Molim za pomoć oko paljenja Empty Molim za pomoć oko paljenja

Počalji od Jovac Uto 02 Dec 2014, 23:15

Posedujem YUGO in 1.1 iz 2007.godine . Kako je krenulo hladno vreme užasno dugo vergla i jako teško pali . Curkala je pumpa za benzin i to je promenjeno . Samo je problem prvo jutarnje paljenje ili ako auto stoji duže od 10 sati na hladnom . Karburator je čist , u leru radi jako mirno . Kada posle dugog verglanja upali jako se trese , kao da ne upali odmah sve cilindre . Ruka , kapa i silikonski kablovi su mu stavljeni novi pre pola godine . U vožnji radi jako dobro i fenomenalno vuče . Pomozite ako imate neki savet . Pozdrav i hvala .

Jovac
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 12
Datum upisa : 02.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoć oko paljenja Empty Re: Molim za pomoć oko paljenja

Počalji od Petar Sre 03 Dec 2014, 07:59

Ja sam ovaj problem, najjednostavnije rešio sipanjem benzina na drugoj pumpi, kojoj češće dolaze cisterne za gorivo, a samo gorivo je kvalitetnije od drugih pumpi. Važno je da je u rezervoarima na pumpi uvek svež benzin i to dobrog kvaliteta, jer ako stoji duže od 6 meseci, on više nema taj kvalitet i oktanski broj.

Proveri još i da li na celom sistemu za dovod goriva, od rezervoara do motora negde slabo dihtuje.

Mada, prema tvom tumačenju, ako je na toplom motoru sve u redu, onda je to najverovatnije, prema mom skromnom mišljenju, loše gorivo.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoć oko paljenja Empty Re: Molim za pomoć oko paljenja

Počalji od Miljan Sre 03 Dec 2014, 14:43

Petar ::Ja sam ovaj problem, najjednostavnije rešio sipanjem benzina na drugoj pumpi, kojoj češće dolaze cisterne za gorivo, a samo gorivo je kvalitetnije od drugih pumpi. Važno je da je u rezervoarima na pumpi uvek svež benzin i to dobrog kvaliteta, jer ako stoji duže od 6 meseci, on više nema taj kvalitet i oktanski broj.

Ja vozim na benzin star 3 godine, pa pali na pola kljuca i radi i ide normalno.

Problem ti je u pumpi za gorivo, posebno ako si uzeo PTZ ili PN.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoć oko paljenja Empty Re: Molim za pomoć oko paljenja

Počalji od Crazy128 Sre 03 Dec 2014, 15:59

A mozes i da ugradis benzinski jednosmerni ventil. Kosta od 500 dinara a mozes ga i uzeti dzabe. Na neki otpad Wink postavis ga izmedju karba i pumpe, plus mu povezes na bobinu, masu na skoljku i kad ugasis masinu on sprecava vracanje goriva u rezervoar. Posle te bas briga dal pumpa drzi gorivo ili ne. Ona ima samo ulogu da ga tera, ventil obavlja ostalo. Pozz. Smile
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoć oko paljenja Empty Re: Molim za pomoć oko paljenja

Počalji od Petar Čet 04 Dec 2014, 07:51

Miljan ::
Petar ::Ja sam ovaj problem, najjednostavnije rešio sipanjem benzina na drugoj pumpi, kojoj češće dolaze cisterne za gorivo, a samo gorivo je kvalitetnije od drugih pumpi. Važno je da je u rezervoarima na pumpi uvek svež benzin i to dobrog kvaliteta, jer ako stoji duže od 6 meseci, on više nema taj kvalitet i oktanski broj.

Ja vozim na benzin star 3 godine, pa pali na pola kljuca i radi i ide normalno.

Problem ti je u pumpi za gorivo, posebno ako si uzeo PTZ ili PN.

Da li si dolivao benzin za te tri godine, ili bukvalno na istom benzinu voziš već tri godine?

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoć oko paljenja Empty Re: Molim za pomoć oko paljenja

Počalji od venoman Čet 04 Dec 2014, 10:23

Bolje da uzme mehanicki nepovratni ventil da se ne zeza sa strujom.
venoman
venoman
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 367
Lokacija : Loznica
Datum upisa : 16.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoć oko paljenja Empty Re: Molim za pomoć oko paljenja

Počalji od Miljan Čet 04 Dec 2014, 16:35

Petar ::
Miljan ::
Petar ::Ja sam ovaj problem, najjednostavnije rešio sipanjem benzina na drugoj pumpi, kojoj češće dolaze cisterne za gorivo, a samo gorivo je kvalitetnije od drugih pumpi. Važno je da je u rezervoarima na pumpi uvek svež benzin i to dobrog kvaliteta, jer ako stoji duže od 6 meseci, on više nema taj kvalitet i oktanski broj.

Ja vozim na benzin star 3 godine, pa pali na pola kljuca i radi i ide normalno.

Problem ti je u pumpi za gorivo, posebno ako si uzeo PTZ ili PN.

Da li si dolivao benzin za te tri godine, ili bukvalno na istom benzinu voziš već tri godine?

Bilo je mozda u rezervoaru 5-6l svezeg benzina, pa sam dolio 6l tog starog 3 godine, a posle 50-tak km jos 8l istog tog starog, sto znaci da je najveci procenat starog i auto potpuno isto radi i ide.
Taj stari je sa Eko pumpe od 98 oktana.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoć oko paljenja Empty Re: Molim za pomoć oko paljenja

Počalji od Petar Pet 05 Dec 2014, 07:53

Onda sam ja najverovatnije imao baš neku brlju od benzina dok nisam sipao na MOL pumpi 95-cu sa aditivima... Sada imam oko 20l svežeg benzina 95-ce sa aditivima i nemam više problema sa paljenjem.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoć oko paljenja Empty Re: Molim za pomoć oko paljenja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu