Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

+16
Zuty
darko-san
djzecky
Nikola NS
kokisa82
Milos
zastavayugo1.1i
zeleni macak
miljanxXx
ZAC
Mitke
Miljan
VPetar
teslaboj
Sima21
junior45
20 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od mdjordjevic10 Uto 02 Sep 2014, 00:51

Dalje smo se uputili u Bugarsku. Granicni prelaz Malko Trnovo. Al nije da je malko, vec je mnogo trnovito.
Na karti se ne vidi da je to planinski prelaz. Znaci penjanje, pa spustanje. okolo suma i planine.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 213onwp[/img]
NA putu nema guzve, jer ovaj prelaz nije jedan od glavnih, ali je najblizi ako se Istanbula ide na Bugarsko primorje.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 2lu5nbd[/img]
Turska granica sa Bugarskom
Na Turskom delu granice opet ista procedura. Tri pasose kontrole, ali ovaj put bez teskog naoruzanja. Mi ne svercujemo nista, i samo opusteno prolazimo.
Dolazimo do Bugarskog dela granice. Tu sledi Bugarska dobrodoslica turistima. Prvo ide punk dezinfekcije. Traze ti da im platis dezinfekciju automobila 3 evra. Ja kazem hvala ne treba, dezinfikovao sam pre neki dan. Kaze obavezno. Dam 5 evra, jer jos nisam zamenio evre u leve. Majstor mi vrati 2 evra, al sve u nekom sitnisu po 50 centi i 20 i 10. Tu mi i uvali neke bugarske pare umesto centa(tek sam kasnije provalio). Mislim se ja:Cenzura: ...
Nema veze dao sam 3 evra idemo dalje. Stizemo na punk carine. Taman da kazem ovom cariniku da nije lepo sto ti uzimaju novac, a da jos nisi usao u zemlju, i da to nije lep gest prema turistima, kad neka zena carinik odmah:
-daj zeleni karton
ja pomislih da mu kazem da zeleni karton nije obavezan za Bugarsku, kad ona opet
-sta svercujete?
-kazemo joj da ne svercujemo nista, i da smo na odmoru, bili u Istanbulu, pa smo imali zelju da visimo Bugarsko primorje...Dam joj zeleni karton i dokumenta, hebo te zeleni karton, eto ti ga.
- izvadite stvari iz kola.
- ?!?!?!
Ce da ih izvadimo. Pomislih da joj kazem da nema potrebe, al rekoh ajde da cutim i pustim ih da rade svoj posao, posto zaista nema sta da krijem. A ako bi nesto komentarisao, samo bi bilo gore.
Ode ova negde, i dovede jos jednog. Ovaj ima neki aparat, i prislonio uz lim i meri nesto. Uze srafciger, poce da skida stranice u gepeku.
Gledam ga sta radi, a prag tolerancije sve manji. Ona zena poce da brlja po gacama i carapama... bljak. Ovaj odsrafljuje patosnice sa stranica u gepeku. A napolju ladno, planina. Jes da je suncan dan, ali mi u planini, i to neka hladovina od one sume.
Tolerancija sve manja, ali sta ces. Jednog trenutka azem ja njemu: bratko, i pokazem mu na auto, oldtajmer, svaki sraf i zabica koji izgubis i polomis 3 evra komad(taman koliko kosta dezinfekcija). Jes da su srafcici po 5 dinara, a i da auto nije oldtajmer, ali sto to Bugarin mora da zna.
Kaze carinik
-nema brines nista.
-i ne brinem
I on mene iskulira, ali poce da zbira one srafove sto je poskidao.
Ova i dalje navalila, sto na prljav, sto na cist ves. Ko besna kobila. Pa navali na ono maslinovo ulje sa Tasosa. Ja opusteno, posto nista ne krijem, ali bez veze je sto nam oduzima vreme na granici, umesto da se kupamo u moru.
Zasrafi ovaj carinik stranice u gepeku, ja taman pomislih valjda je zavrsio sa mehanicarskim radovima, kad kaze da mu otvorim haubu.
Poce da skida gumu sa usisnika za vazduh, ja cutim i setim se one reklame kad carinik na aerodromu uzima pauzu za snikers, dok iza njega prolaze sverceri, a kad je zavrsio pauzu, i kad su svi posli on kontolise neku bakicu do gole koze.
Bilo kako bilo, nismo se skidali, a carinik kaze
-ok zatvori haubu,
-ok samo da vidim da li je sve ok,
A on majstor pola one gume vratio, a pola nije.
-batko nisam te terao da rasturas nista, a posto si rasturio izvoli pa vtrati sve na svoje mesto, onako kako je bilo !!!
-pa tako je bilo,
-aha
I poce on da vraca onu gumu, i to je trajalo jos pola sata.
Ja izvadim iz onih torbi sto je Bugarka trazila da izvadimo iz kola, dugacke rukave, obucem se, i stanem sa strane. S vremena na vreme odem u kontrolu da proverim da Bugarin nesto ne zajebe. On nesto uzdise, pa se pozali da treba da skine plasiku i zabice da bi to lepo namontira. Ja mu ponovim da zabice kostaju tri evra, i da hocu sve da bude na svom mestu, i da nisam ni terao da bilo sta rastura. More mars bre u p**** materinu.
Vratio je on sve na svoje mesto, i prosli smo granicu. E misli se ja valjda je to kraj.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 30ml8h5[/img]
Vinjetka, jos jedna Bugarska dobrodoslica
Ajde da kupimo i vinjetku. Koja, ona iskreno, nije ni skupa, 5 evra za 7 dana. Svud je bilo skuplje. Mi na prodajnom mestu, dadosmo 10 evra, kaze nema papirne novcanice, i vratio nam po jedan i dva evra. Odlazimo na menjacnicu, koja je smestena, tek posle svih ovih naplacivanja. Zamenimo evre u leve, kurs 1.9. Pokusamo da zamenimo one metalne, kaze: ne moze. A te reci, ne moze, su dosta ceste u Bugarskoj. tamo nista ne moze.
I tako, tek sto smo usli u Bugarsku, nas prag tolerancije i vedrog raspolozenja je sveden na minimum. Prvi utisak vise nego razocaravajuci.
to be continued...
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od Mitke Uto 02 Sep 2014, 01:12

E mamu im cenzura Cekic Cekic Cekic Uvek su bili go*na, a vidim da se nista nije promenilo... Uglavnom, daleko im lepa kuca sto se mene tice, nek se teraju u cenzura, samo dzabe pokvare utisak, pokvare ti taj dan, a znaju da ti pokvare i ceo odmor Cekic Srecom imas visok prag tolerancije, moj je prilicno nizak, pa bi mi za to rasrafljivanje kola puko film Very Happy

Al ne daj se, ne daj da ti pokvare raspolozenje, na odmoru si, samo cepaj Cheers
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od mdjordjevic10 Uto 02 Sep 2014, 01:25

I tako usli smo u Bugarsku, nervoza je prisutna, a plin polako nestaje. Posto neznamo ni gde ce imati pumpa, ni koja ce biti cena, javlja se dodatna nervoza. Ocekivana cena plina na pumpi je 0.6 evrocenti. Ali sta treba ocekivati posle ovakve dobrodoslice. I ukazuje se prva pumpa. Vozimo i gledamo. Da li imaju pliiin. Da! Prolazimo pored nje, pise 1.2 ?!?!?!. Mi jos uvek pod onim utiskom sa granice. Ne provaljujemo da je to 1.2 leva sto je manje vise 0.6 evrocenti. Vec mislimo da je 1.2 evro centi. I prolazimo pored te pumpe brzinom svetlosti, ne zeleci da damo za plin 1.2 evra. Kao idemo na sledecu pumpu. Posle jednog kilometra, pali se kalkulator u glavi, i skapira da su cene u levima, a ne u evrima. Okrecemo se nazad i sipamo plin. Tu se nasmejemo oboje i malo se vrati pozitivna energija, koju smo i imali ceo put. Nece valjda biti u celoj Bugarskoj, kao na granicnom prelazu.
Polako zalazi sunce, i taj dan nema nista od kupanja u moru. Vozimo mastalnim putem. Vinjeta obavezna i za ovaj put. Mi je imamo i nemao problem. Cena je ok, i mnogo je bolje reseno u odnosu na Tursku, osim onog stosa(iz Minhena)sa vracanjem evra u metalu, i postavljanjem menjacnice, posle naplacivanja. A do menjacnice ne mozes, jer nisi prosao pasosku kontrolu.
Vozimo prema Burgasu, i tu malo lutamo. Put je kroz planinu. Izlazimo na Primorsko.
Ovde stvari vec izgledaju mnogo lepse. Ovakva Bugarska je ok. Nastavljamo prema Burgasu, gde smo trebali da pronadjemo kamp i smestaj. Polako pada mrak, a Burgas je jos daleko. Ocigledno su nas carinici isuvise, bezpotrebe, zadrzali.
Posle nekog vremena, stizemo u Burgas. Mrak je pao.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 M8d9ir[/img]
Glavna ulica u Burgasu
Dok smo bili u lokalnom restoranu, svi ljubazni, i ni nalik onome sto se desilo stotinak kilometara dalje na granicnom prelazu.
Ovakav utisak je ok. I na dalje je sve bilo ok, i sve najbolje. Glupi carinici, na granicnom prelazu su pokvarili dobar utisak o Bugarskoj.
Tu cemo vecerati, prenociti, i sutra za Nesebar.
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od mdjordjevic10 Uto 02 Sep 2014, 23:05

Nesebar je oko 35 km udaljen od Burgasa.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 Rl03cx[/img]
Na plazi u Nesebaru
Uvala na kojoj se nalazi i Nesebar, nalaze se i Suncev breg, i Sveti Vlas. Plaza, tj uvala, je dugacka oko 10 km. Neodoljivo podseca na uvalu u kojoj se nalaze Stavros, Nea Vrasna i Asprovalta u Grckoj.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 10p4to4[/img]
Pogled iz Nesebara na Sveti Vlas
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 Hvtklf[/img]
Prilaz plazi
Sve je u pescanim dinama, a iza zadnje dine je plaza koja je siroka 80 metara. Ovaj uredjeni prolaz kroz pescane dine je sigurno dugacak 100 metara. Sto bi, kad se sve sabere, bilo 180 metara sirine, pesak uz more. Lepota. A pesak sitan, za nepoverovati.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 9kquex[/img]
Uz plaze su napravljeni exkluzivni hoteli. Bazen, all inkluziv varijante. Svi nose neke narukvice, svako je u nekom hotelu. Najvise ima Rusa. Nasih=nema.
More je cisto kao suza. Jedino je boja peska malo tamnija, pa nema onu plavu boju.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 107rns8[/img]
Izgled jednog od hotelskih kompleksa
Nesebar ima i stari grad. To obavezno treba obici, koga put nanese u ovaj deo Bugarske. To je otprilike, kao Sto je Sveti Stefan u Crnoj Gori. Poluostrvo, ili ostrvo sa prilazom. Stari grad i stare kuce. Samo nije onako ekskluzivno, i skupo.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 2ns8bxd[/img]
Prilaz starom delu Nesebara
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 B69c93[/img]
Ispred starog grada
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 2ypaecl[/img]
Unutar starog grada

(opet problem sa kacenjem slika)
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od ZAC Uto 02 Sep 2014, 23:15

Lepo..ipak se neprijatnosti s`granice obrisase... Pozdrav i srecnoi na dalje!!!
Clap

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od mdjordjevic10 Sre 03 Sep 2014, 00:19

[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 2m304nr[/img]
Crkva u starom gradu
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 24oucyr[/img]
ulice u Starom gradu
Nesto slicno kao u Drvengradu, ali ovde je to kombinacija drveta i kamena.
Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 I1kvf4
Suncev breg, kej
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 Ao3vki[/img]
Suncev breg, jedan deo setalista.
Mesto Suncev breg je vasarsko mesto. Ima luna park, i mekdonald, i sve one turisticke zamke. Tetoviranje, pravljenje frizura i portreta na ulici itd. Toga ima i u Nesebaru.
Mesto Sveti Vlas je malo drugacije. UZ obalu su samo hoteli, a glavno setaliste je u brdu, dva kilometara od plaze.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 S3iyqe[/img]
Kecom do Crnog mora, Bugarska. mesto Sveti Vlas
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 F2v9ye[/img]
Hoteli u mestu Sv. Vlas
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 2ih31x3[/img]
Izgled hotela u Nesebaru, uvece
Sve u svemu, cene su ok. I ljubaznost domacina Bugara je ok. Za ne poverovati, posle onakvog iskustva na granicnom prelazu. Ono sto ne treba ocekivati od Bugara je cenkanje. I krsenje pravila. Oni imaju uzak pogled na svet. I Ono sto pise tako je. Odstupanja nema.
Jedan primer. Otisli smo da pitamo u jednom kampu da prenocimo.
-dobro vece da kampujemo kod vas
-koliko ostajete
-jedna noc
i tad idu on cuvene Bugarske reci,
-Ne moze
-Pa evo ti lova unapred
-ne moze, pravila
-kakva pravila, nemas nikog u kampu, svi su po hotelima, ne treba nam ni racun, stavi u dzep, bas nas briga
- ne moze.
I to ti je Bugarin. Slepo sledi neka ubedjenja i pravila. Cenkanje i ne pokusavati.
A ima jos jedan stos, kad ti kaze da ne moze, on klimne glavom. Ja ga prvo nisam provalio. A posle vidim kad kaze ne on klimne glavom kao da kaze da. Pa je i tu bilo nesporazuma. Ti se nesto dogovoris sa njima oni ti klimnu glavom, ti mislis pao dogovor, oni kazu ne. Mislim se ja, koga bre zezate. A posle vidim da je kod njih to okrenuto. Zbog ovakvih neporazuma, u proslosti je mozda i pala krv.
Ali ta njihova pravila su i donekle dobra. Kurs na pumpi i u gradu, vrlo slican. Nema velikih odstupanja.(pravila bato) Cena goriva na autoputu, i u turistickom mestu, ili u bilo kom drugom mestu, skoro pa ista. Opet pravila. Nije to ni lose, zna se neki red. Plina ima svud, a u Nesebaru ima cak i metana.
Sto se tice sporazumevanja, samo pricas polako i nemas problema. to je slovenski jezik i razumemo se mi izmedju sebe vrlo dobro. Ne pricati brzo.
Dalje idemo za Sofiju. Malo smo se dvoumili, posle onakve guzve koja bila po Istanbulu, da li svracati u Sofiju. Odlucili smo svratimo, pa makar na dva sata bar da popijemo kafu. Pa necemo da pauze pravimo na benziskim pumpama, i da slike sa putovanja budu sa istih.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 20g1fnq[/img]
Odvajanje za tranzit i ulazak u Sofiju
Mi se vec naoruzali strpljenjem za cekanje guzvi po centru grada, sirene.. kad ono NISTA od toga. Automobila malo, i svako drzi rasojanje. nema sirena. Kulturno ide zmigavac prilikom preticanja....
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 2lnbz7p[/img]
Ulazak u Sofiju
Sam prilaz nam govori da je ovaj grad jedno moderno mesto. Zgrade velike, lepe u modernom dizajnu. Ovakvu Bugarsku ja ne poznajem iz prica nasih starih.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 2hdp7qr[/img]
Skoro pa sam centar grada, a guzve nigde
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 6jm5wh[/img]
Kec u centru Sofije
Neka zuta zona. Sve ploce ofarbane u zuto. Ja lepo platio parking. I parkirao se bez problema. Mesta ima koliko hoces. A jedno 50 metara dalje, ima mesta i za deset autobusa.
A parking se placa sms-om. Ja pitam jednu da li bila ljubazna da posalje sms umesto mene za parking posto ja ne razumem i zbog rominga. Kaze Bugarka nema nikavih problema. Posla lepo, pa pokaza poruku da se ne brinem. A ja se osecam pomalo kao u zoni sumraka. Cuo sam da su Bugari ovakvi i onakvi... Ja to (osim na granici) nisam doziveo, cak ni priblizno. O Bugarima sve najbolje imam da kazem.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 2eknrrm[/img]
Zuta zona u Sofiji, Bugarska
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 2h7hv6x[/img]
Crkva Sveti Aleksandar Nevski u Sofiji, posvecena Ruskim vojnicima koji su dali zivote za oslobadjanje Bugarske teritorije od Turaka
Inace su bugari dosta privrzeni Rusima. Genetski dosta vise podsecaju na Ruse, nego mi. Takodje je i jezik dosta slicniji.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 2s0jvi9[/img]
Jos par fotki sa trga.
Popili kafu, pojeli po sendvic i pravac granica koja je udaljena 40 km od Sofije. Put do granice je magistrala. Prepuna policije. Ali pre svake patrole pise tabla:radar. I stvarno , posle par stotina metara, radar. Nesto mi policajci ne izgledaju druzeljubivo, ali ako ne krsis pravila, ti si car u Bugarskoj.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 2pph5p5[/img]
Vinjeta
I vinjetu obavezno. Lako se dolazi do nje, i ne razmisljas.
Dok je u turskoj to sve mnogo komplikovanije. A i narod je dosta opasniji. Cuvate se Turaka. Sigurno ce da zezne. Ima da se cenka i da predje. ili da ti uvali da kupis nesto, a da nisi ni hteo. Ili da ti kaze jednu a da naplati drugu cenu.
U Bugarskoj toga nema.
Izlazimo iz Bugarske, na granici guzva. Turci se vracaju kuci u Nemacku.
Ulazimo u Srbiju bez ikakvih problema, ni na jednoj granici. Ipak je ovo ozbiljan prelaz i nema onakvih iskakanjua, kavih je bilo na granicnom prelazu Malko Trnovo.
Stajemo na nas Asfalt. Onako ponosni, sa idejom svojoj kuci je najlepse. A ono los put, pa udarne rupe. Pa zastoj u Sicevackoj klisuri. Nigde put nije tako los, nego sto je kod nas.
Stajem kod kuma i nocim selo Donja Pescanica kod Aleksinca. Tu sledi seoski docek dobrodoslice. I raspitivanje kako je bilo. Otvaraju se ljudi i pricaju, strepeli smo za vas, i hteli smo da vas sprecimo da idete. Niste normalni...Gledaju nasih 1500 slika i ne mogu da veruju.
Ujutru smo krenuli za Kragujevac i srecno stigli kuci.
Jedini docek na ulasku u grad je bila radarska kontola saobracajne policije. Mi po propisima. Pa idemo iz Bugarske, valjda smo za toliko naucili. I prolazimo bez zaustavljanja.
Seli smo otpocela je analiza naseg putovanja Very Happy
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od Mitke Sre 03 Sep 2014, 00:35

ThumsUp naklon svaka cast!
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od teslaboj Sre 03 Sep 2014, 00:38

Veoma lep put, i vrhunski opisano! Ako budes slobodan, izbaci jos slika , ili napravi neku online galeriju Smile)
teslaboj
teslaboj
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 200
Godina : 34
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 07.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od Milos Sre 03 Sep 2014, 00:42

Svaka cast, ovo je pravi putopis Aplauz
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od mdjordjevic10 Sre 03 Sep 2014, 00:54

-Presli smo 2900km puta
-potrosnja plina 9.3l (otvoreni prozori, 100km/h 3000obrtaja)
-potrosili smo oko 210 evra za gorivo (manje vise, problem je sabrati sve zbog kursa i razlicitih valuta)
-Putarina
-Srbija oko 6 evra
-Makedonija 3 evra
-Grcka 7.2 evra
-Turska oko 15 evra
-Bugarska 5 evra
-UKUPNO 36,2 evra
Trajekt na Tasos
-kola 16 evra
-Osoba 3 evra
-ukupno dve sosobe i kola u oba pravca 44 evra
Ove ostale stvari, i klopa i smestaj, sve u svemu po 350 evra po osobi.

nemoguce je racunati, ono sto sam ulozio pre puta u keca. Pregledi mehanicar, elektricar, miler,cetiri nove gume... Uclanio sam se u Auto moto savez 2000din, koji nudi besplatnu pomoc na putu. Zeleni karton 2000 dinara.
Ali Iskustvo je neprocenljivo, i vredi vise od svake ulozene pare. Videti Sve te kulture, i znamenitosti. Prolaziti kroz zemlje koje imaju razlicitu veroispovest.
Osetiti pripadnost neke nacije ili kako objasniti, kad se pojavis u automobilu koji je ikona nekog vremena, i neke sada ne postojece drzave. Zaista je neprocenljivo. Svi te salecu, Polaci :zastavka, makedonci :stojadinka, Grci Tzastava.
Klima u autu treba, ali nije neophodna. Moze da se isplanira putovanje i da se putuje u dobu dana kada nije udarna vrucina. Mi nocu nismo hteli da putujemo.
Ja zastavu vozim silom prilika, i ona nije bila moj izbor. Finansije odlucivale koji cu automobil da posedujem. Sada stojadinku ne dam nikom!!!

Putovanje zastavom 101 u Grcku, Tursku, Bugarsku, je jedna avantura koju cu svakako pamtiti dok sam ziv Napred Zastava
Hvala svima koji su pratili putopis, i davali podrsku. Nisam pojedinacno komentarisao postove, vec sam se koncentrisao na putopis.
Zivi bili i sve najbolje svima !!!!!!!!!
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od ZAC Sre 03 Sep 2014, 08:02

Dobro nam dosli. Cheers  

Svaka cast na detaljnom izvestaju sa ovog prelepog putovanja, i hvala na  istrosenom vremenu za pisanje ovog putopisa, svi smo uzivali.  Aplauz
Drago mi je da ste se lapo proveli ti i supruga i zelim vam reprizu dogodine, naravno  sa prinovom. Clap

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od junior45 Sre 03 Sep 2014, 09:09

Svaka cast Wink
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od Zuty Sre 03 Sep 2014, 09:39

Samo cu reci bravo i svaka cast Smile Z
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od radovan018 Sre 03 Sep 2014, 11:30

Bravo! Z101 Clap Clap
radovan018
radovan018
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 89
Godina : 35
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od mdjordjevic10 Sre 03 Sep 2014, 13:11

Hvala svima evo jos par slika sa putovanja, onako iz rukava
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 Mhrn7m[/img]
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 29erbds[/img]
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 6zlksx[/img]
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 Ayo7eu[/img]
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 106wkrr[/img]
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 2vt8i37[/img]
strelica na kolovozu govori da smo isli u suprotnom smeru, ali nije tako. Vrseno je preusmeravanje saobracaja zbog radova na putu Very Happy
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 34nfywn[/img]
Jos jedan primer Bugarskih pravila. Plaza podeljena na dva dela plavim kanapom. Prazan deo (levo) se placa, a desno gde ima naroda je slobodna plaza i ne placa se nista.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 1z5n6np[/img]
Kadaifi
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 30wxh1v[/img]
pokvareni polo sa cetiri zmigavca i troglom u zaustavnoj traci na autoputu. Ovo je bila pojava da na svakih 100km ima po neki auto koji je u defektu. Jeza me je prolazila.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 T4v8f6[/img]
pozdrav od nas!!!
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od Sima21 Sre 03 Sep 2014, 13:38

Svaka cast na putopisu. Zajebao si i Slobodana Micica Wink (Kon Tiki)
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od kokisa82 Sre 03 Sep 2014, 15:01

Ovo je putovanje,svaka cast Smile
kokisa82
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 890
Godina : 41
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od Miljan Sre 03 Sep 2014, 19:44

Svaka cast Z Z101

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od mdjordjevic10 Pet 12 Sep 2014, 20:48

hvala vam Z . Bas mi je bilo drago da ovo podelim sa "svojima" Very Happy
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od YUgisa Pet 12 Sep 2014, 20:53

Ja ti zelim da odes ponovo i na duzi put pa da mozemo da te pratimo putem foruma Cheers

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od meto65 Pon 06 Okt 2014, 20:47

Vec sam pisao i na zastava101.serbianinfo.forum - u ,
Odlicna putepisna reportaza i msm da to treba negde objaviti, kao pravu reportazu, svaka cast druze , a bogami odlicno se pokazao i 101 Cheers ThumsUp naklon
meto65
meto65
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 53
Godina : 58
Lokacija : Skopje
Datum upisa : 22.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od mdjordjevic10 Čet 09 Okt 2014, 00:20

Hvala na lepim recima.
Smatram da se trebamo svi zajedno ohrabriti i putovati. Ima nas po svim gradovima u Srbiji, a kolega meto65 je ocigledno u Skoplju. Ima nas i u Madjarskoj i jos nekom drugim drzavama. To je sve dobro jer mozemo priteci u pomoc jedni drugima, ukoliko bi bilo potrebno. Evo ja sam hteo da svratim u Skoplje, ali sam slusao na TV-u da su nemiri, pa sam zaobisao. A mogao sam da dobijem informacije iz prve ruke od naseg kolege iz tog grada, da li je bas toliko opasno kao sto pricaju na TV-u.
Ili npr, moj kum drzi auto-mehanicarsku radnju u Lapovu odmah po silasku sa auto puta, i ukoliko bi neko ne daj boze imao problem u putu, a prolazi tuda, mogao bih da ga preporucim da ce pomoci.
A siguran sam da svako od nas ima pouzdane ljude i servise, prodavnice auto delova, i da bi jedni drugima mogli biti od pomoci. ili jednostavno preporuciti sta obici u tom kraju gde neko zivi. A ovaj forum je bas prava stvar za tako nesto. Razmena iskustva i preporuke. Mozda treba preporuciti servise i otvoriti temu o preporucenim servisima, tj napraviti mrezu pouzdanih servisa po gradovima, ukoliko to ne postoji vec.
Na ovaj nacim bi nam svima bilo lakse, i opustenije bi kretali na putovanje sa svojim ljubimcima.
Sportski pozdrav!!!!!!!!
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od VPetar Čet 09 Okt 2014, 00:24

Mozda i neki visednevni putovanje-skup? Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od mdjordjevic10 Čet 09 Okt 2014, 01:15

Moze sve sto da ne. Evo za vikend prilike za jednodevni izlet. U Topoli je berba grozdja. Mozda je neko od nasih kolega iz Topole pa da nas malo podkrepi sa informacijama.
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 3 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu